-
Брой отговори
5234 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
12
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ miroki
-
Ако е така, значи просто няма такива хипотези. Теория за произход на база нещо, което се променя е еквилибристика. Така един човек може да се окаже с произход от всички места по света. Достатъчно е баща му българин, да е роден в примерно в Етиопия и да знае само него език. На база лингвистиката до там. Дядо му в България роден, но заминал за Етиопия с баба му "и го изгубили там". А този самият човек при северноамериканските индианци роден там отрасъл и го отгледали индианците. На база лингвистиката пак до там. Кога точно ще разбере, че е бил някога назад българин? Еми с генетиката. Понеже това с лингвистиката си е изсмукано от пръстите да спаси положението за една теория. Ако се разшири малко примера и стана целия свят евентуален произход. Ами, ако просто се смени езика на някой народ? Гръцки, български, славянски или друг? Хората по онова време, а дори и сега по селата, си говорят различен език от писмения. Само някои са тези, които за знаели как да пишат. По онова време са пишели хронистите. И на база само някои хронисти или тези, които са нарисували буквите върху камъка за каменоделците, ще се търси произход на цял народ? п.п. Понеже не знам, Златарски и той ли обяснява, че е лингвистична теорията?
-
Да, но в тази тема говорим за гените. Макето също. Това, че на база на генетичните данни, които написа си направи извод за произхода си е негово право. Разбрах от изложението в темата, че останалите 2 , език и етнос са с леко променлива величина. Т.е. може да се промени произхода изхождайки от тази гледна точка. Лингвистиката не е променлива така ли? Ами нали се основава на езиците? Варианта един индивид да може да премине през няколко произхода: -сменяйки си езика; -сменяйки етноса си (според новите разбирания за думата), това за мен е малко странно. За мен това не е произход. Какво значи човек с български произход, да стане с алтайски произход, а после да стане с тюркски произход. Променяйки някоя от величините. Е ние кой произход ще гледаме? За мен произход е по-скоро първичното понятие етнос с биологичния произход. Което се доближава максимално до генетична близост. Което означава, че променливите не ме интересуват на този етап, а само гените, които са от непроменливата. И могат да покажат произход. пп. Това, че хипотезите са базирани на лингвистиката къде го пише?
-
Има писано от Южняка, човека това е прочел. Иначе тези 12 проби са 100% извадка от няколко места в България, с не малка времева разлика между погребенията. Което е много по-различно от 12 проби от 100 човека да са с тези гени. Дори и тогава бихме казали, че сме наследници, но тези 12 ще са около 6%, а не 50% както е в постовете описано. Времевата разлика е значима, защото ситуацията е същата през различни поколения.
-
Това е въпрос за друга тема. Като цяло Борис приема християнството под натиска на ИРИ. Никъде не е писано, че приема друг език. Смята се, че богослужебните книги са написани на този език и сме го заучили от книгите. Аз лично обаче, не знам дали не е бил самият български. Иначе биха ни предали книги на гръцки та да четем и учим техния език. Каквито впрочем трябва да са били книгите, предадени от духовниците на ИРИ на духовниците на България, при приемането на религията.
-
Е и? Ти боиш ли се от роднините си по майчина линия? По-горе ти писах едно 50%. Малко ли е. Вече намери родата си на 50%. Сега разбра ли едната част от отговорът ми? Да допълня само. Гени се предават и от баща на дъщеря. Но генетиката може да проследи тези, от майка на син и дъщеря и тези от баща на син. Другите за сега не. Което не пречи на роднинството. Надявам се да разбереш и другата част от постинга, въпреки, че бе малко поучителен. А понеже не ми се чака, ще те улесня. Записани са случаи на преселници с жени и деца. Дори жени предводителки установили се в България. Нали и техните гени се предават? За това бе другата част. Дори и само войска има и жени. А има заселвания на население. Тези жени нали и тях някой мъж ще вземе.
-
След първоначалния залп, моля малко да стъпим на земята. Малко по-спокойно и обективно да се изкажем, без да претрупваме с информация. Знам, че всички се интересуваме от информацията по тази тематика, но нека не е толкова залпово, това не е скайп. Моля първо да се каже от къде са изследваните всички. И кои са Българските. До сега една дума не видях, колко от изследваните са от България, че се дири български произход? ... Аз чакам резултата по Y от изследваните от България, нищо, че са 12. Но това ще е за другата тема вероятно.
-
Не забравяй, че там от където се предполага, че иде Аспарух се намира Боспорското царство, което пише на същата азбука, както и гърците. Та няма нужда да я учи чак, като иде на балканите. Залязва Боспорското и не след дълго се появяват българите на същото място. А самият Аспарух кръстен на Боспорски цар. Така, че матерния вероятно е друг
-
При положение, че са намерени много текстове на т.н. гръцко писмо. Което може да не е само гръцко. Понеже на него пишат и траки и българи и гърци и в Боспорското царство също. Накратко целия район обитаван от българите и е съвсем нормално да е заучен изначално. Има една Крумова династия, при която се забелязват малко отклонения (едно отклонение) в писмените паметници, които дори не е ясно, дали не са трофеи. Същата династия пише и с. т.н. гръцки букви, на старобългарски, което нямаше да стане ако владееше други букви и език. Поне по онова време да бе намерен текст на тюркски щеше да се показва във всички музеи. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B8
-
От прочетения с годините материал, стигнах до извода, че българите може да са били от Балатон, (разбирай Панония) оттатък Азов и Дон, до източните земи на Черно море. Или от Панония до Кубан. Именно поради това, са намерени и описани от хронистите в съответните райони. Не веднъж съм споделял тази си идея тук. Не случайно синовете на Кубрат тръгват из описания регион, та дори отвъд него. Може наистина, това да е било Велика България. Не случайно по сходно време са двата бунта на българи срещу авари, единия в Панония, а другия може би източно от Черно море (този на Кубрат).
-
Сведенията, на доста места описват, българите как вземат пленници от Балканите. Е нормално е и да имали деца от българи, тези пленнички. В общи линии присъствието на българите на Балкана от времето на Зенон също се потвърждава. В това сведение играят роля точно на помагачи на ИРИ. Повече от ясно отзовали се на призива за помощ. Понеже са били там наблизо. Това съм го писал много пъти. Дори Историка едни брадати конници качи, да стане нагледано. Предполагам, че това което писах в темата за "Ромеите сред българския народ", за оцеляла част от местно население, вече е по-реално. В темата имаше много малко застъпници на това впрочем. Графа май само и Бате Ваньо. Преди време писах за него и за таврите. Но повечето коментари бяха противопоставящи се, а и поради липсата на сериозни доказателства спрях да гледам за сега в тази светлина. Иначе не е невъзможно. Ако не друго, поне един Аспарух има.
