-
Брой отговори
5234 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
12
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ miroki
-
По времето което говорите, Александър велики размахва меча по нашите земи и преследва гетите и северно от Дунав. И даките се споменават и всички засегнати от него племена. Но за склави по него време не съм чувал. Чел съм тук във форумът единствено, че при навлизането на римляните избягалите северно от Дунав непокорни племена нарекли склави. Съгласен съм, че за език не трябва да говорим, когато става дума за генетика. Също така съм против да се използва измисленото име славяни за народ преди 14-5 век. До тогава никъде никой не пише славяни, а склави, склавини. Ще прикача и схемата за миграцията от изследването, че пропуснах вчера.
-
Да, де. Теофан имах предвид. Той измисля /преписва/ това за котрагите единоплеменици. Анастасий пише малко по-иначе. Писах него по грешка. Понеже засяга събитията. Но и мен ме осланя еретичната мисъл за тези късни записи дали не са умишлени. Дори Теофан пише 200 по-късно от събитията. А за арменските да не говоря. Докато по-близо до годините Йорданес си ги води мисля българи и ги пише, че са в съседство с племената на хуните. И ясно ги дели. Само, че ги ситуира северно от Ч. море.
-
Въпреки, че арменците малко ги смесват. Другите автори споменават само оногундурите за българи и котрагите за техни единоплеменици. Ако допуснем че са кутригури трябва да допуснем и утигурите. Но защо в него сведения ги няма оногундурите и как се преминава на българи? Май Анастасий разлепя етикетът.
-
Преди години дискутирахме и стигнахме до извод, че утигурите нямат общо с българите. Също имаше и изкази, че кутригурите не са споменатите котраги. Но тук там е ги има по сведенията. Та е малко объркващо. Със сигурност обаче Йорданес дели българите от хуните. Като ги описва северно от Черно море. Само, че @Conan не разбрах в каква връзка ме цитира. Освен цитатите. Не написа нищо. По никакъв начин не се изясни защо българите са в земята 198 година, а после 450 и някоя се заселват за първи път пак в нея. Като секат гората за целта. Понеже аз това коментирах.
-
То по-големия проблем е, че са написали тези българи, как обезлесили земята и се заселили. Т.е. описват поселване. А другото сведение, което е много по-рано, са си там. В което няма логика. Може би преди години да съм решил, за това, че има грешка и това всъщност са българите на Баян и хазарите от около 680-90 г. Може късните допълвания да са объркали всичко. Все пак е писано 13 век, а касае 2 ри. Но така или иначе 5 ти век се намират и северно и източно и западно от Черно море.
-
Ами благодаря много. Последните 2-3 години не посещавах форума и не съм я виждал тази статия на Aspandiat. Значи, може да отбележим като най-ранна годината. 198 г. Тя освен Кавказ май се оказва най-ранната година изобщо касаеща българите. Мислех, преди време, че се касае за хазарите и българите на Баян. Но явно е друго обединение.
-
Благодаря, не знаех годината, но като посочи Вунд..., Нали това: "Тези земи [на север от Кавказ] били обезлесени и впоследствие заселени от преселниците на вхидур булгар [уногондурите българи] Вунд [техен предводител], по името на когото тези [земи] са наречени Вананд. Поселищата [им] и досега се наричат по имената на неговите [на Вунд] братя и потомци. В неговите дни [на армейския цар Арташес III, 422 - 428 г.] станали големи размирици във веригата на огромната Кавказка планина, в земята на българите, от които много, след като се отделили, дошли в нашата земя и дълго време се поселили на юг от Кох |Колхида] в плодоносни и хлебородни области."
-
Да. Вероятно тогава и ще се състои следващата световна война. Не се бях замисли, че може да е на Антарктида.
-
Да, нека поне както от Европейската основите поне касаещи България са издадени отдавна и като онлайн си ги има. ГИБИ, ЛИБИ, ТИБИ, АИБИ (арменски). Но КИБИ не. Ако ще да се нарича както и да е, дори касаещо хуни. Понеже българи се предполага, че не са споменавали. Явно има голяма историческа 0 лева година. Да беше петилетка поне, а то... до днес. Колко години са минали от последните публикувани преводи?
-
Е, те са на острова, доколкото там е възможно най-северно и по-топло. Колкото може да се употреби тази дума за там. Той си е към континента.
-
Здравейте, има ли ги вече онлайн някъде китайските летописи? Естествено на нещо разбираемо. Най-добре на български. Доста автори си позволяват да се основават на тях, но е много по-добре да се проверяват твърденията им.
-
Е, то това да не би да е новина. Там където е българската база е поне изцяло с български топоними. Та се чуди човек къде имаме планина Тангра, но айде за самочувствието на някои. Приемам го хуморът. Дори и родното ми село има нос кръстен в негова чест. Както се казва маркирали сме си територията.
