-
Брой отговори
5234 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
12
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ miroki
-
Както Кубрат се бунтува на аварите и създава България, на същия принцип Аспарух прогонва аварите от Онгъл и прави България, така и Кубер прави бунт, но панонските авари не се дават лесно, на няколко пъти се сблъскват и Кубер тръгва с цялото населения на юг, като успява да отбие окончателно аварите. Да спрат да го преследват. Така се заселват в сегашна Северна Македония. После римските граждани, които си помнят родните места се пръскат по градовете на Тракия. Вероятно и Алцек е имал подобна мисия, само, че още на страни и ги колят вечерта докато спят и се отървават само много малка, част и бягат в Италия. Мисля 700 човека пишеше в една хроника. Щеше да е създадена България от Панония до Волга. Те и така си живеят в този ареал, но не и като България. Поне не официално. Ако не е имало подобна мисия, няма по-тъпо нещо от това да се пръснеш, да си слаб и въпреки това само Аспарух (една единица от 5) успява да изгони авари, в същото време да спре римските войски, и едновременно с това и хазарите. Просто не е имало повод да бяга.
-
Преди разделянето може. Въпреки, че Аспарух така отива в свои земи. А той гони авари от там. Но Теофан пише, че Кубратова България е между реката вливаща се в Черно море до некропилите и Азовско море. А така се слиза на Дунав. Така повече отговаря на българо-аваро-склавинския съюз. Като може да се продължи още на запад до Панония. Лично според мен тозно за това са тръгнали синовете, да узаконят БЪлгария на всякъде. Но не им се получава с бунтовете. Кубер си тръгва от там на юг, а Алцек, чак в Италия.
-
Да има много сведения, за българи северно от Дунав. Писали сме заедно. Описвах, къде се намират българите по описанието на тези автори, за да се определи Кубратова България по-лесно. Иначе е ясно, че българи живеят с авари и склави северно от Дунав 200 г. по-рано. И там се сродяват с римските граждани отвлечени от Тракия. Дори авторите почват да пишат с общ знаменател авари и българи нападат Солун, после почват само аварите. Така е и за обсадата на Константинопол. Бунтовете на Виталиан там са отделени българите. Има и много сведения, описващи как римските войски докато се движат из Тракия се натъкват на българи.
-
Така е защото компилира и Теофан. Ако е само по Йорданес, може малко да се намали западния край на българите. Може да сваля малко на юг поселищата на венетите. Склавите е писано, че почват от извивката на Карпатите (объркал е с алпите), която гледала на северозапад и до Вистла, а от там на изток антите между Днестър и чак до Днепър, където се извива Понта. Не е писал на Понта. Над Понта са българите. Най-общо казано са допрени или смесени българите с антите. Но после, като тръгват синовете, има авари. И на Онгъла и Панония. За това на предната схема са по-нагоре. Няма как да стане и по всичките автори на едно място точно, понеже се разминават и по време. Знаем, че от 480 до 650г. Българи и склави и авари са там северно от Дунав и нападат постоянно империята (отначало ги викат на помощ де). И Константинопол и Солун. на целия Балкан са били и влачат това население на север. Та на общо основание на останалите автори и сведения мога цялата земя северно от Дунав да напиша авари, българи и склавини. Аз се опитах да ситуирам само България. Иначе горе-долу ето така ще изглежда само по Йорданес.
-
Не разбира се. Написал съм, че в Ашхарацуйц, вероятно става въпрос за Кубан. Не защото ми харесва, а защото е така описана. Написал съм, че има 2 реки Хипанис, да се знае. Другата е Южен Буг. Понеже вероятно Теофан говори за нея - Куфис, (но рецензиите под хрониката от нашите учени са , че уж било Кубан). Или съседна река . Влива се до некропилите в Черно море. Както е написал той. И българите са между реката и Азов, както е написал той. Ето ги на картата. Ако беше на друго място, Котраг нямаше да пресече Дон. Алцек и Кубер за да пресекат само Дунав, са били в западния край. А Аспарух в източния за да може да пресече и Днепър и Днестър.
-
Ето я картата, прекалено схематично е, но на бързо толкова. С условни граници. Според Теофан, Анастасий, Патриарх Никифор: Старата Велика България се намира между Азовско море и реката, която се влива в Черно море до Некропилите. Вероятно Днепър или Южен буг (която също се казва Хипанис). Всеки един от синовете се отдалечил с народа, който имал под своя власт. Котраг преминал Дон и се засели там (срещу брат си). Кубер преминал Дунав и се заселил при аварите в Панония. Алцек преминал Дунав и се заселил в Равена. Аспарух преминал Днепър, Днестър и се заселил в Оглос (бягайки от хазарите и гонейки аварите). Според линиите, които са направени поселищата им би трябвало да са на местата на имената им. Според Йорданес: От началото на Вистла се намират Венетите: ( склави и анти) или по-точно: Склавите от Мурсианско езеро и Днестър, а на север до Вистла. Антите от Днестър до Днепър. На самото устие на Вистла са видиварите. Не е описано, но според описанието може дори да описва племената на антите (с видивари, ести и акацири). Зад тях ( в дясно от тях) също на брега на океана Естите. На юг от тях акацирите След тях над Черно море, българите. До тях са хуните алциагири до Херсон и савири-хунугури срещу тях (вероятно от другата страна на протока) Ашхарацуйц: Шантайин и Дзиакан ( Хипийските планини) се намират на мястото където се доближават и разделят Дон и Волга. Но визират и по-на север , тъй-като от там извирали притоци вливащи се в Азовско. Валданис-Хипанис се наричат: Кубан и Южен Буг. В случая вероятно става дума за Кубан (за разлика от Теофан, Куфис). Тъй-като е описана, че върви на северозапад. А на север от Поспорон и Никопс са Турките и българите. Може да се приеме, че също визира северно от Азовско море. Но в дясно ги няма, където е устието на Дон, тъй-като е записано, че там са народите на нахматеаните. Но все пак има и времева разлика. А, от този текст става ясно , че Аспарух е отишъл в Оглоса и тогава прогонил Аварите. А не ги е гонил пътьом. Пътьом е бягал от хазарите. Компилация от всички автори е невъзможна, поради времева разлика, но това мисля е най-близко. С не малко условности. България може да е била само между Днепър и Азовско. Но после е описано, кои синове, кои реки преминават, та от там и стигнах до извода, че по някое време са се разширили и са заемали написаните места. После включих двете предполагаеми погребения на Аспарух и Кубрат в границите. И заприлича на това:
-
Да, поне с първенеца на селото са можели. А той с болярите. Всяко село си е самостоятелно, а има и колиби и махали, където с години не стъпва външен човек. И сега да се забие човек в селата около Банско, може да не разбере какво говорят. А преди 1000-1500 години... Но при добро желание всичко се научава, нещата са двуяки. Когато Добруджа пада под румънско, нашите баби и дядовци учат в румънско училище и научават румънски за няколко години. Та, като има желание властта може да те научи. Но всички си говорят и български. Език се сменя най-лесно, когато някоя малка група бягаща от някое племе, разбито или по други причини, гледа да се скрие в ново племе, тогава бързо проговаря езика и се приобщава. Без сериозен мотив не става. Авари имаш предвид, нали?
-
А, това падащото отгоре с А1 нямате ли го? Което се показва при всеки клик. И докато го скриеш, натискаш нещо друго. Имам някакви блокери. Но рекламата при първо отваряне на мнение скрива всичко. И тя е само тук. Дори Замунда няма такава. Само връщане назад я скрива.
-
Ок. Ще ми е приятно. Изводът го направих в моментът на писане на постът.
-
Така бавен ли ще е за напред. С изкачващи реклами и всякакви антинаучни предложения. На телефон се скрива целият форум от изкачаща реклама. Налага се да се спре и върне назад и повторен опит, за да може да зареди съдържание. Заради забавяния се натискат и нежелани бутони. Въпреки, че съм с мощно устройство. От всички посещавани форуми, този е, най-тежкия.
-
Да, това е по-разпространената хипотеза. Тя географията си е наред, не отричам. Интересно е, че е наред и при еретичния вариант. Данните от хронистите не противоречат. За това и го написах.
-
А титлите склавински. Явно този, който го е писал е превеждал някои неща. Или са няколко преписа и заменени някои термини със значещи. Относно местообитанието. Да, отатък Дунав е. Колко оттатък е друга тема. Но поне според Йорданес, Теофан и дори Ашхарацуйц. Северно от Черно и Азовско море. Нищо не пречи в даден апогей да са стигали до по-на запад. А си е записано, че са стигали чак до Панония, което се явява достатъчно основание да го запишат като сборно, отатък Дунав. Така или иначе именникът е писан доста след слизане отсам Дунав. И е ясно за всички, че българите заедно с аварите и склавите са живеели оттатък Дунав в цялата земя от Панония до Азов. Като покрай Азов живеят и със хазарите. Каквато компилацията от съвместно живеещи, такава и езиковата компилация в именникът. Една еретична хипотеза: Ами, ако е писан в Баянова България!? Тогава географията се обръща. Писано е, че да стигнат до местата си двамата братя Кубер и Алцек са минали оттатък Дунав. А после Аспарух и на Дунав. Това отговаря на един друг въпрос, защо не е писано отсам Дунав, а пише и на Дунав. Това отговаря и на заемките в термините.
-
Някой ако търси да ми пише. При нас са в изобилие.
-
Понеже вчера заметнах Анастасий с Теофан. Не ги бях чел отдавна, реших да ги прегледам. И отдавна изграденото ми мнение, че според Теофан българите са били вдясно и под Азовско (между Азовско и Кубан), рухна. Освен объркванията на Теофан, става ясно, че липсва и текст. Но въпреки това се разбира, понеже акцентира на това, че българите са между Азовско море и реката която се влива до Некропилите в Черно море. После също така е написано, че братята се разселват, като преминават различни реки. И мястото също съвпада. Та, вече според мен мястото е същото, което посочва и Йорданес. И по-близо до погребението на Кубрат. Горе долу между Днепър и Азовско. Вероятно Днепърска Самара да е Куфис. А липсващия текст е при описанието на целия периметър на Азовско и народите, след описанието за Дон, когато е започнал да преписва от къде извира Дон, е захванал следващо извиране, пропускайки имената на поне 2 реки извиращи от Кавказките планини. Като не изключвам и да е объркал имената на Дон с Волга. Или да е объркано мястото където се влива Волга. От телефона пиша и за това не качвам теста от хрониката, но всички я имате, та моля да ме извините.
-
Склавите се зараждат уж по устието на Вистла според Йорданес. Но те не бяха ли ония светли и руси. А при нас такива почти няма. Този съюз с българите който пишеш 6-7 век е много късен. Българите са си заедно от по-рано с аварите. И имат и по-ранен със склавите. Нали заедно отвличат колосалното население от земите на Тракия, че и извън тях. Българите са на Балканите и в Панония от 478г. При Зенон и са си тук и 482 с Бузан и после с нападенията заедно с аварите и на Солун и на Константинопол. И Виталиан 513-517 г. А според именникът дори и от по-рано оттатък Дунав. Да не пропускаме и сведението за Алциок. Който е по-ранно от това за Алцек. pp. А тези 5% от съвременните славяни изобщо заслужава ли си да ги разглеждаме. То си е малцинство.
