Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

КГ125

Глобален Модератор
  • Брой отговори

    28604
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    118

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ КГ125

  1. А защо? пп Опасявам се да не би тия, които разбират от езици, да са се затворили вътре в буквите и са забравили за това, че езикът функционира вътре в обществото и му влияе...
  2. Не го разбрах това нещо, ама... (Оффф, ей сега разбра, че се плезиш! Мислех, че за котетата нещо си било за нас, та се почудих )
  3. Художествена е, както и това: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3724711 Добре написана художествена книга, повтаряща в историческия си фон обаче комунистическите постулати от 50-тте години на 20 век за Стамболов, Съединението, панславизма и пр. Стамболов бил примитивно мразещ Русия, правещ се на въстаник, укриващ се от всеки критичен момент страхливец, син на татарски кръчмар!!! Ако я чете тая книга (предлагаща интересна, но изсилена картина на руския 19-ти век - за българската история не говорим-фактите са сравнително добре проследени, като изключим кашата с Гаврил Орошаков и целия род, който така и не се разбира български ли е, китайски ли е, но оценките са ужасяващи - точно като от някой русофилски вестник от 1896 г. ), човек трябва после да си отвори на всяка цена "Строителите на съвременна България" и най-добре и другите неща на бай Симеон Радев.
  4. Не е ОТ, много навременно info си е
  5. Много добре си сторил!
  6. Никога не са ясни тия изображения на извънземни, ей )
  7. И аз, с пореден поздрав за изчерпателността! Целият този текст ли е на Захари Ритор? Дали го има някъде целият преведен на руски или английски?
  8. КГ125

    Азис

    You bet!!! И останлите ги съветвам да се насочат натам:)
  9. КГ125

    Азис

    Аз предпочитам това: а героите на темата да отидат "знаешь куда?"
  10. КГ125

    Азис

    Пора заканчивать. )
  11. Ясноо.. А как би преминало в латински? С Б или с В?
  12. Може ли да си позволя ОТ и да питам - това от ръката на Захари Ритор ли е написано?
  13. То я има и другата страна на медала - при оценките се проявява ужасяващ формализъм понякога. Знам случаи, които са много, много укорими и неприятни в това отношение.
  14. Да.. Ами Брежнев е бил податлив на влияния. Би могъл да се опита да направи нещо, за да го привлече. Но е опасно да посягаш на номенклатурата, ако нямаш цялата власт. Безизходица, или по-точно ясен пример как реформата е била просто невъзможна. Всъщност тук има един много важен момент, който пропускам - 1968 и Прага. Това плаши много съветското ръководство и, вярно на политическата си култура и стил, то решава да затегне режима, т.е. да понаплаши народа, да почне да контролира по изкъсо интелигенцията. Така благите години на 60-тте отминават, а властта се втърдява. Като се втвърди обаче, тя се нуждае от твърд лидер, а в лицето на старикът Брежнев го няма. Тогава идват те, голямата нагла банда на крадците и мафиотите...
  15. Не са тука, там са Защо от черен Космосът стана син?
  16. КГ125

    Азис

    Бе де да знам, но да не съм ги видел тия всичките музикално-сценически прояви. Ефектът от тях е твърде вредоносен.
  17. Точно така излиза. Започва укрепване на централната власт, и то на държавния глава, пред висшия и среден управленски ешелон, към този момент потънал в корупция и вече доизграждащ мафията (защото когато няма силна фигура начело, която бързо да сваля, ако не и да праща в затвора или направо да стреля като Сталин), при огромната държавна собственост управителите, а.к.а. номенклатурата, почват грандиозен грабеж. Само че е доста късно. Трябвало е отрано да почне да работи Брежнев, вместо да го чака да умира. Дали обаче това е било възможно?
  18. КГ125

    Азис

    И така да е, това не го извинява. Ийгълс и ДДТ могат да пеят без да се правят на такива, а тия боклуци не могат!
  19. КГ125

    Азис

    Слава, брось етого .... тфу! В отдном рускком шоу его уже пригласили на Челябинском заводе к металургам в гостях... они там показали бы ему как дела обстоят. Не стоит заниматься етого отстоя, также как с веркой сердючкой или там прочие дрень и отморозок.
  20. Затова ни слушай, когато ти говорим разни неща, а не се пали като оня партизанин от "На всеки километър", дето все викаше: "Аз предлагам да нападнем!"
  21. Нали? То не е като да носиш Т-shirt-ка на Гевара, тука трябва нАучен метод!
  22. Не знаеш, я
  23. Ми мен нали затова ме титуловаха Хрушчовист)) Всъщност би имало смисъл - представляваше нещо като обобщен кратък курс по нова история политология, политическа икономия, днес наречена кой знай защо икономикс и социология. Само че с идиотско изкривена тематика.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.