КГ125
Глобален Модератор-
Брой отговори
28604 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
118
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ КГ125
-
Невски, не ми се причува, аз съм аха-аха музикантин. Има и меки или както там им казват не знам гласни в източните говори. И в руския. Сръбския граматично е близък до руския, ама фонетично не е. А източно българския обратно. Мешавица, която може да се обясни само с движението на различни групи славяни в исторически аспект. А словашкия с изненада установих, че не само фонетично, ами и някои диалектни думи съвпадат с тези от източна България. Сетих се само за "паткан" - плъх. ...
-
Е, или раздаване на хора, които пък си търсят животно. Бе както е на запад, така.
-
Ти, Глишев, вземи разкажи нещичко за книгите
-
"Кофтор" - печка; от Трън. "Скроб" - качамак, пак Трън.
-
Ми само предполагам, имайки предвид значението й. На турски какво значи тая дума?
-
Ми украински е, почти не се разбира, но чисто фонетично ми мяза на западен руски. Украинците всъщност бая се приближават до поляците...В техния език поне аз чисто фонетично "хващам" смес между "руска" и "западна" фонетика.
-
Малко ми е трудничко. Само в меките съгласни ли е разликата между източния и западния български говор? Например: руски: Нет (ньет или ниет); източно български: Не ("нье") или: Елена (Ильена) - рус; същото на изт. бг; Не са ли тия прилики базирани на нещо повече от смегчените съгласни?
-
И там са намерени парите след 100 години. Какво повече?
-
Леле, леле! Ако допуснем, че дъртия хитрец бай Тошо наистина беше вкарал България в СССР, тогава първо трябва да се изясни - конфедерация ли правим, или ставаме директно република? Първото е малко вероятно - то предполага равен глас със СССР, на такава малка страничка като нашата... После би разклатило самият СССР - все някъде там в някое от 16-тте републикански ЦК-та щеше да се каже - ама чакайте ся, българите така, и ние конфредерация. Това пък щеше да стресне и останалите страни от соцлагера и да го разклати и него. Чехия например, и без да става дума изобщо да става нечия република, само 5 г. след 1963 г. се откъсва от соцлагера и й трябват освободителни танкове да я сложат на мястото й. Колкото и невероятно изобщо да е реализацията на тая идея, то тя би била най-вероятно по втория вариант - България става 16-та съвестка република под името Българска Съветска социалистическа република... Какво следва: 1. Разпуска се българската армия, служби за сигурност и милиция. Последните две преминават в подчинение на столицата Москва. Българите ходят да служат из целия СССР войници, а тук в България идват много руснаци, украинци, белоруси, казахи, литовци латвийци и пр. Командването е съветско. Офицерите ни служат и те вече къде ли не из необятната страна. 2. Съветските части в България карат Турция и Гърция да се на..кат и панически да изпълняват всяка заповед на САЩ. Последните ги пълнят с бази. 3. Във вътрешнополитически план България веднага би придобила привилегирования статут на съветските прибалтийски републики и на Грузия. Щеше да се смята за голям селкостопански и туристически придатък на СССР, като щеше да се развива и индустрия. В първите няколко години щяха да се положат огромни усилия и БГ щеше да е галеникът на ЦК на КПСС. 3. Във външнополитически план България изчезва като субект на международното право. 4. След първите 5-10 добри години, проблемите, които СССР имаше, щяха да залеят България. Селското й стопанство щеше да се разсипе, защото нямаше да се позволява нищо частно, дори и в дворовете. Промишлеността щеше да забуксува. 5. Относително либералното положение на българската интелигенция щеше да изчезна - срещу привилегиите й от нея щяха да искат пълна догматика, като съветската. 6. Българското лоби в Москва щеше да работи сравнително добре. Ако старият хитрец Т.Ж. останеше на власт тука, можеше да дърпа по нещичко от баницата, но това нямаше да е до време. Защото с една малка република вече никой нямаше да се съобразява. 7. Ако не дай боже имаше някакъв протест, щяха да го удавят. 8. Румен Овчаров щеше да стане президент и така до ден - днешен. 9. Голямо количество руснаци щяха да се заселят в БГ, като отношенията с тях щяха да са повече от чудесни. 10. Не се знае дали културата на пиене на двата народа щеше да се измени и ако да, как.
-
Не е достатъчно това. Той може просто да преповтаря слуховете, пуснати от поп Луканов, в чиито двор са намерени лири....
-
Излишно силни думи на места, но си много прав - не бива да има изсилване и в обратната посока. Защото пък излишната жестокост е нещо много, много обществено опасно... Ей, и кучетата си не можем да оправим! Малко хора заслужават такова животно като кучето до себе си, трябва да призная. Но все пак на улицата не може - видяхте какво стана. Аз обичам кучета, но и мен ми налетяха в един парк да се видях в чудо. Размина се с разни жестове от моя страна, които, ако някой ме беше видял отдалеч, щяха ясно да му покажат, че съм решил проблемите окончателно и съм за лудницата. Но никак не е приятно, да ви кажа, и ако в този момент имах нещо под ръка, това куче, дето беше тарторът бях готов да го убия.
-
Е, не, това там е изродщина, кой говори за това. sorry Scubi, махнах видеото, не е за гледане.
-
Пестят от спасители, вадят ги от Балатон с багери!!! И бързо, и удобно
-
Не съм специалист, затова питам... Но уши имам. Че то почти на български. Вярно е, че не е от най-меките, но според мен все пак спада към тях. ето сега: http://www.youtube.com/watch?v=oVvRnbpT4zg http://www.youtube.com/watch?v=wLfsXB597yM&feature=related Тия двете и Няма ли прилика в чисто фонетична линия между първите две и съответно разлика с това последното, а то на свой ред да звучи като сръбския???
-
Ти откъде знаеш, че са от комитетската каса? Само по сведението на Цветков ли?
-
Еми те с тях са се били, нормално е за тях да ся приказва.
-
Лудница! Е такова чудо не бях видял>... Китай?
-
Къде, кога? Като това нещо се натрапва. Половин БГ ползва фонетика като руската, половината - като сръбската?
-
Сега не е 50-тте години, а тези дето седят не ги жали много, да не дойдат и тука да видиш какво значи пък те да ти дойдат. През 50-тте години никой не е арестуван за политика!!! Гюс Хол познаваш ли го?
-
Не подменяй нещата. Това, че някой е работил някъде не значи, че той е създал съответната култура и цивилизация. Коректана, другарю, коректната..
-
Чакаме! И все пак (без да ме считате за шовинист!!! ) - сигурна ли е, Монте Кристо, тая работа с В-то? Много изписвания има с Б и баш може да си е гърцизирано Боян?
-
Не разбрах къде е, в Русия или другаде, но този си заслужава книжката.
-
Хора обяснете ми нещо много елементарно. Фонетиката. Имаме сърбо-хървати на запад, имаме руснаци и украинци на изток. Имаме България, чиято половина, образно казано, се сече от север на юг. В западната част говорят с фонетика като сърбите, твърдо, в източната част - с фонетика като русите и украинците, "мьеко" ("и сми ут дальеку" и т.н.) Защо???
-
Няма нищо ненормално в това един поп да си купи къща. В дувара на поп Луканов има лири, а не левове.
