Отиди на
Форум "Наука"

Търся си ...Учител по история


Blago Georgiev

Recommended Posts

  • Потребител

Търся учител по история който да ми помогне в подготовката за кандидатстване тази година :) ... мисълта ми е ако някой има представа на къде да се насоча или просто се занимава с преподаване да откликне :) Пробвах да търся из интернет,но резултатите са единствено курсове на които можеш да си дадеш само парите.

Благодаря предварително.

Редактирано от Р. Теодосиев
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, много от "готовите" теми и много от курсовете нямат за цел да ти помогнат да научиш нещо, а - да се продават. Не е луд този, който продава, а този, който би се излъгал да си плати.

Дай малко повече данни за себе си, с оглед на това да можем да ти бъдем по-полезни.

Ти откъде си?

Кога смяташ да кандидатстваш?

В кои университети?

Знаеш ли вече броя и заглавията на темите (или на тези от миналата година) в университета или университетите, който/които си си харесал?

За какви специалности ще кандидатстваш?

По кои предмети ще се явиш (или вече си се явил) на матура?

Как смяташ, че отзовалите се на молбата ти бихме могли да ти помогнем, ако не живеем в твоя град?

Готов ли си да кандидатстваш отново, ако не успееш от първия път?

Доколко си мотивиран?...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Потърси си преподавател от ВУЗ-а, в който ще кандидатстваш. Като станеш после студент си припомни това и не забравяй, че няма по-вярно от публикуваното или казаното на лекции от човека, който ще те изпитва.

Като завършиш, ще имаш достатъчно време и възможности да оспориш всичко, с което не си съгласен. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От София съм,искам да кандидатствам тази година в Военния университет в Търново,специалност Национална и регионална сигурност.Избрал съм приемния изпит по история,защото ми се струва най-интересен от една страна,увличам се по историята все повече и така...Конспекта съдържа 20 теми от Създаване и укрепване на Българската държава до България в периода на войните 1912-1918 г. написано е и какво съдържание трябва да се гони от кандидатът.Мотивиран съм до толкова,че вече ми се превръща в цел номер 1 влизането по точно тази специалност.Все пак ще пробвам и с други специалности и университети,но това ще го реша в последствие.Специалността е гражданска не военна.На 25 г. съм и това малко ме спира да кандидатствам по военна специалност чисто и просто защото се набират кадри до 23 годишна възраст.Ако има още въпроси с удоволствие бих отговорил на тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля че Galahad те насочи най-правилно. Т.е или търси преподавател /или учил в същият ВУЗ/ или учебник от него. Обяснявам защо.

Може би знаеш (или ако не подсказвам) в Българска история има някой (не са малко) спорни дати и събития и се почва още от първият ти въпрос "основаване на Българската държава" . Една част от уневерситетите (или по-скоро от преподавателите им) са фенове на идеята 679. Други на 680 и трети на 681. Истината ли...тя е някаде посредата. За мен, няма как някой (пешо, гошо или Аспарух) да бучне меч в средата на полето и да каже основавам държава. Една държава не се основава нито за ден, ното за седмица и още по малко със меч в средата на полето..........но това е исторически спор..неизбежен е. Важното е ти да знаеш какви са идейте имащи преподавателите на мястото което кандидатстваш, за да не допускаш " груби исторички (според тях) грешки" Оттам нататък, важно е винаги да се използва сегашно историчско време (или минало историческо) вече не помня, беше отдавна. Да изглежда като есе, ама далече не съвсем... Всъшност има доста изисквания

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Единият проблем е че в този университет не видях специалност в която да се изучава история.Втори проблем-не мисля че самоподготовката е начина ... просто лично мнение...иначе нямаше да пусна темата,като литература за подготовка на кандидата се използват учебници за 11 клас и примерни теми по история на България за кандидатстуденти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От София съм,искам да кандидатствам тази година в Военния университет в Търново,специалност Национална и регионална сигурност.Избрал съм приемния изпит по история,защото ми се струва най-интересен от една страна,увличам се по историята все повече и така...Конспекта съдържа 20 теми от Създаване и укрепване на Българската държава до България в периода на войните 1912-1918 г. написано е и какво съдържание трябва да се гони от кандидатът.Мотивиран съм до толкова,че вече ми се превръща в цел номер 1 влизането по точно тази специалност.Все пак ще пробвам и с други специалности и университети,но това ще го реша в последствие.Специалността е гражданска не военна.На 25 г. съм и това малко ме спира да кандидатствам по военна специалност чисто и просто защото се набират кадри до 23 годишна възраст.Ако има още въпроси с удоволствие бих отговорил на тях.

Здрасти.Макар и неканен, ще ти кажа нещо, дано не се обидиш и дано не ме изтрият.Не ми е работа да ти убивам ентусизам, но един съвет, напълно приятелски-

Изпалзвай кандидатстването си с история или нещо друго, за да влезеш в нормален граждански ВУЗ.Не се нервирай че си на 25 години и не ставааш за чисто военна специалност

Повярвай ми Военният университет по точно НВИ ,,Васил Левски" не си заслужава........ТАЯ ПРОФЕСИЯ- ВОЕНЕН В БЪЛГАРИЯ НЯМА БЪДЕЩЕ!

Аз лично на 15-16 годишна възраст също имах подобна мечта и ме спря факта, че съм зле с математиката......Добре че не кандидатствах там.....Абсолютно безперспективна работа...Ако си се ориентирал към силовите структури- по-добре Академията на МВР в София.Някакъв курс за слушатели.

Имаш ли някакво висше образование???

С военните не се занимавай.Не и в момента-ще закърнееш интелектуално. :bigwink:

Не забравяй и факта, че си от Столицата, а в Търново ще трябва да харчиш за квартира или да гниеш в общежитие, ако не си придирчив съм битовите условия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Щом е военен университет естествено, че се набляга на военната история. Има такива дисциплини, които се изучава именно военна история. Галахад е прав. Трябва да потърсиш преподавател от съответния ВУЗ.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Благо, как върви подгоовката ти? Намери ли си частен учител?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...