Отиди на
Форум "Наука"

Новият избирател


Recommended Posts

  • Мнения 76
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Не съм, но ако всички се юрнат да учат за средно ще има повече ученици в училищата, а това означава и повече работа и пари за нас, даскалите. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Отлично! Даскалската партия е за задължителното средно за гласоподавателно право!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ама да са си взели задължителните матури и дипломите. А не - да им се завери срокът и да са им останали "само матурите"!

По желание (факултативно), ако искат, може да са си взели и пожеланите матури.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Даскалската партия предлага в училищата да бъдат назначени безработни (или пенсионирани) учители, които да отменят ненужните учителски задължения, свързани с часа на класа, бумащината и простотиите. Тя ще се бори да може учителите наистина да се чувстват като учители, а не - да са зомбирани, стресирани, нервирани. Дистресът на работното им място никак не е малък. Също така, нашата партия е за завръщане на военното обучение (може да е по един час на седмица или на две седмици, може да е в един клас от основното и в един от средното училище); нека имат представа колко (години) тежи автомат Калашников!, за изучаване на шахмат и на бойни изкуства в училище. Примерно - в часа по физкултура (вместо да ритат топка). Партията ни ще се бори и за това нашият сайт да бъде одобрен от МОН като учебно помагало.

Въпросът е как ще се казва новата партия.

Ако е "Даскалска партия", ДП, ще я бъркат с Демократическата партия. Ако е "Партия на българското учителство", става ПБУ.

Може да е "Съюз на възпитаниците на педагогическите на Негово Величество университети, школите по различни учебни предмети и по бойни изкуства и родолюбивите патриоти"... Нещо такова. Трябва да се помисли.

Мотото на партията - "Учител - това звучи гордо."

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

Даскалската партия предлага в училищата да бъдат назначени безработни (или пенсионирани) учители, които да отменят ненужните учителски задължения, свързани с часа на класа, бумащината и простотиите. Тя ще се бори да може учителите наистина да се чувстват като учители, а не - да са зомбирани, стресирани, нервирани. Дистресът на работното им място никак не е малък. Също така, нашата партия е за завръщане на военното обучение (може да е по един час на седмица или на две седмици, може да е в един клас от основното и в един от средното училище); нека имат представа колко (години) тежи автомат Калашников!, за изучаване на шахмат и на бойни изкуства в училище. Примерно - в часа по физкултура (вместо да ритат топка). Партията ни ще се бори и за това нашият сайт да бъде одобрен от МОН като учебно помагало.

Въпросът е как ще се казва новата партия.

Ако е "Даскалска партия", ДП, ще я бъркат с Демократическата партия. Ако е "Партия на българското учителство", става ПБУ.

Може да е "Съюз на възпитаниците на педагогическите на Негово Величество университети, школите по различни учебни предмети и по бойни изкуства и родолюбивите патриоти"... Нещо такова. Трябва да се помисли.

Мотото на партията - "Учител - това звучи гордо."

Добри идеи, доразвиите ги ! Само да не е партия, защото ще последва политика, властнически и други интереси. Предлагам да е Сдружение на учителите( ако се допуснат и хора занимаващи се с наука ще бъде плюс), със собствен сайт, възпитателна и образователна цел. Ако се направи кадърно и получи поне минимална, финансова подкрепа и одобрение от МОН, ще бие рейтинга на Феисбук, особено ако има пряка дискусия между ученици и учители. Успех !

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Готино е, когато са ти готини учениците в личния клас.

Когато само ти генерират проблеми и отсъствия и закъсняват с предаването на извинителните бележки или ти носят фалшификати, хич не е готино. (Получавал съм бележка, с два печата: единият - на лекар, починал преди 10 г. а другият - от лечебно заведение, закрито преди 5 г.). Обаче аз нали съм експерт по черна магия, ги детектвам такива неща. Да не говорим за безумно написаните диагнози на "латински". "Ама тя докторката го е написала така..." Да, бе, да... Да ми прати докторката на частни уроци по латински език! Готино е, когато не ти създават проблеми или си им за кратко.

За десет години не съм бил класен, само когато съм работил в занималнята. В този случай преписваш учебния материал от материалната книга в материалната книга на занималнята. Нищо повече. Не пишеш оценки, не изчисляваш отсъствия, не готвиш уроци... Макар, че и това си има своите плюсове и минуси.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпросите с каквито и да е цензове не стоят на дневен ред. Не може да ограничиш исконното право на глас с образователен ценз. Добре би било, но не става. С данъците също е сложно. Ще разрешим за ЕС, ами за Щатите? Ако разрешим за Щатитите с какво право ще забраним за Русия или Турция? Да може да се предвиди нещо за държавите с които сме съгласуваали данъчното законодателство, или уседналостта, ама това може да стане само за местните - всъщност това е задължително за местните. Колебая се за регистрирани избиратели. Както върви преброяване въз о-ва на тези данни да се регистрират избирателите. Т.е. те самите да се регистрират де. Но тогаз твърдите електорати ще играят о-наа роля. Май не е добре? А иначе аз съм си за смесена избирателна с-ма с мажоритарен избор по място и национлен с партийни листи. И гласовоподавателите от чужбина да гласуват само за листи. И в Турция и в САЩ и в ЕС. Ако искаш да гласуваш мажоритарно - ела и живей, учи, работи тук. В града или селото. ТИ си задължен да контролираш политиците избрани от теб. Няма кой друг!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всичко може, само трябва да има воля. Оправданията с ЕС нещо вече не вървят, пример - пушенето на обществени места

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хубаво е да има мажоритарен избор, ама с този висок праг дори вторият в листата не може а се премести напред, камо ли - последният.

Аз съм за едни предварителни избори - за кандидатите (поне за кмет и президент) на всяка една партия, която смята да издигне кандидати. Може да не си фен на някоя партия, може някоя партия да е твой политически противник. Но ти може да имаш предпочитания към кандидатите й - може да искаш да бъде някой по-интелигентен, знаещ, можещ. Който да реши някой конкретен проблем на селището (ако са кметски изборите). И нека най-добрият победи!

На кого не са му омръзнали старите муцуни и "бетонните глави"?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пиночет , Крум , Саласар, полковници, капитани, Франко са единствените възможни варианти за възглавители на Фронта за национално спасение на България. След 5-10 години, както е казал народа и "Дядо Господ" не може да ни помогне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не Историк, пълен мажоритарен за 120 секции (но само на територията на България) човек с/у човек и No point for second place ;) с балотаж след седмица, ако се наложи. И 120 мандата в национален и интернационален план. За партийни листи. Може и с пренареждане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ох, ти пишеш "Саласар", а аз чета Салманасар и си викам, бре, радикал-консервативната партия на Асирия пак идва на власт :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пиночет , Крум , Саласар, полковници, капитани, Франко са единствените възможни варианти за възглавители на Фронта за национално спасение на България. След 5-10 години, както е казал народа и "Дядо Господ" не може да ни помогне.

Не става, момента е пропуснат. Това можеше преди 20 годи, но май съм сигурен, че щях да се боря с каквото мога тогаз (ако не ме беше много страх де ;)). Особенно при тогавашните кандидати за Пиночетовци (вж. какво направи Слободан със сърбите).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С тези изборни "правила" при сегашното състояние на нещата нищо няма да се получи. За кого гласуваме пряко/мажоритарно? За президент, за кмет - демек за тези които са "независими" щото от тях нищо не зависи - Президента, знаете какви са му правомощията - на манекен, кмета -също, общинския съвет го гърчи както си иска. Някой да е гласувал персонално за бат`Бойко или за някой от министрите му?..макар че индиректно всички гласували за ГЕРБ това са си мислели, ами Бойко ако зареже премиерстването? Може да сложи Цецко или Цецка да го замества. Според мене и заради това много хора не гласуват, докато на продавачите на гласове им е все тая. Моето мнение е че ни трябва Президентска държава.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не става, момента е пропуснат. Това можеше преди 20 годи, но май съм сигурен, че щях да се боря с каквото мога тогаз (ако не ме беше много страх де ;)). Особенно при тогавашните кандидати за Пиночетовци (вж. какво направи Слободан със сърбите).

Е , под Пиночет не разбирам пишман - кандидатите. Ние няма да правим някакъв шовинистки балон. Испанците също не заявяват в края на краищата териториални претенции (макар, че е имало такива проекции) към съседите си. Нито пък Чили е нападало някой.

Митак , забравяш , че българите все пак не сме сърби, не сме еднакви,не сме славяни , и в крайна сметка ние сме империя , а те само пашалък и при нас , няма как да станат СФРЮ-вски варианти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Президентскта република не е решение в нашия вариант. Просто д-вата ни е малка. Даже в Германия такъв въпрос не седи. Аз имам и за това решение де ;), просто силовите министерства да минат към президента, както и външната политика и други министерства с дългосрочна програма. Не че е възможно де, даже от една страна е глупаво (ако се издъни министър от "квотата" на президента импичмънт ли да правим?).

Да кметовете нямат властта, която би трябвало да имат, но това е големия въпрос: централизация или децентрализация? И едното и другото имат предимства, както и недостатъци. Но с мажоритарен вот ще увеличим тежеста" на местните партийни структури, като намалим, но запазим партийните централи. Те са нужни, защото иначе (изцяло мажоритарно), Костов щеше да има 60-65%, царя и БББ даже повече. А и мажоритарния кандидат ще разчита на преизбиране не на централата, а на избирателите.

Рицарю, шовинисткия балон щеше да ни е наложен! Верно не сме сърби (слава богу), ама предишния режим ни лиши от....."кадърни" Пиночетовци ;).

Link to comment
Share on other sites

Резултатите от преброяването показва, че по- голямата част от възрастното, имащо право на глас население, активно се оправя с новите технологии. Това създава възможност за пряка демокрация и гласуване по всякакъв повод. Президентска, военна, Пиночетска и партийна република не ни трябва, минали сме през това. Нужна е принципно нова постановка. Нужен е безпартиен избор- на териториален принцип на кадърни хора, пряко избрани - после Парламента съставен от такива депутати ще свърши останалото, което никак не е просто и малко. Един единствен референдум с 600000 гласа - отменящ правото на политическите партии да издигат кандидати за депутати е достатъчен. Другото е нормална законодателна дейност на новия Парламент.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Деденце,

ами тогава тези неставащи за нищо същества, наречени български политици (даже ги зоват и "елит") ще станат безработни, бре? И пак трябва ги хрантутим по трудовите борси. Ама май доста по-евтино ще ни излезе? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Да, много по евтино Дендро, при сегашните социални помощи. Най- голямата полза обаче се състои в това, че ще бъдат лишени от възможността за унищожение и грабеж, даже не включвам възможността да им се потърси сметка !:good:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Наистина. Двойно гражданство и постояно пребиваване извън ЕС и страни, с които има сключена двустранна спогода за това, да речем САЩ, няма да гласува и това е. В края на краищата изборите са за хора, които живеят в страната. Наистина, в Конституцията пише, че българските граждани имат право да гласуват където и да се намират, но не мисля, че изискването да живееш постоянно в страната ограничава избирателното право. След като не си тук, няма да гласуваш, защото избираш решения на местни проблеми. С други думи, Конституцията има предвид гласуване извън страната, когато си за малко навън, не за постоянно.

Гражданин на чужда държава да определя властта в България може само ако е гражданин на Общността. Иначе се позволява политическо влияние върху институциите на ЕС от лица, които не са граждани на ЕС.

No pasaran.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Резултатите от преброяването показва, че по- голямата част от възрастното, имащо право на глас население, активно се оправя с новите технологии. Това създава възможност за пряка демокрация и гласуване по всякакъв повод. Президентска, военна, Пиночетска и партийна република не ни трябва, минали сме през това. Нужна е принципно нова постановка. Нужен е безпартиен избор- на териториален принцип на кадърни хора, пряко избрани - после Парламента съставен от такива депутати ще свърши останалото, което никак не е просто и малко. Един единствен референдум с 600000 гласа - отменящ правото на политическите партии да издигат кандидати за депутати е достатъчен. Другото е нормална законодателна дейност на новия Парламент.

Ти искаш да възстановиш царска България от 1934-1944. Какво пък... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...