Отиди на
Форум "Наука"

25-ти февруари - ден за възпоменание на жертвите на коммунизма


Recommended Posts

  • Потребител

1947. február 25-én Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát a megszálló szovjet katonai hatóságok jogtalanul letartóztatták és a Szovjetunióba hurcolták, ahol nyolc évet töltött fogságban.

На 25.02.1947 г. съветските власти арестуват Бела Ковач - първият секретар на Независимата Земеделска Партия и той прекарва в плен 8 години в земите на Съветския съюз.

:post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712:

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но пък и Имре Над си е комунист. Сега не знам за какъв го изкарват в Унгария, но човекът си е комунист.

Не знам доколко е удачно комунисти да се броят за жертви на комунизма. Лично за мен е нелепо да поставиш княз Кирил до Трайчо Костов и Николай II до Каменев и Зиновиев в редиците на жертвите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имре Наги е комунист, но е и унгарец. Той принадлежи към патриотичното крило, или начало, което всяка компартия неизбежно носи. Обикновено това се съчетава с прагматизъм. Нешо такова е и Тито. В България не знам дали Тр.Костов би могъл да олицетвори това. Имре Наги направи, каквото е трябвало да направи, така, че да, и той става жертва. Трайчо Костов, Каменев, Зиновиев и др. са друга бира.

Дали през ума на Тр. Костов му е минало после, че не е добре така с лека ръка да избие маса български патриоти. Когато някой му възразява, че ген. Теодоси Даскалов, внук на Бачо Киро, е бил против влизането на немците в България, той се сеща, че генералът държал някаква си реч във Военното училище в немска подкрепа и бил "пуснал" ?! немците в България.

Каквото повикало, такова се обадило. Тр.Костов си е получил каквото сам е повикал.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...