Отиди на
Форум "Наука"

Езикови норми „тревожност”(„избягване на несигурността” Uncertainty Avoidance Index – Хофстеде)


Recommended Posts

  • Потребители

Да, арабите в Дания ще станат повече от датчаните в Дания, ще им устроят геноцид и ще ги изколят.

Аз отказвам да дискустирам каквото и да е от тук нататък с теб (изобщо, където и да е, и какво то и да е ). Това е последното ми съобщение към теб..

Имаш нужда от специлизирана помощ за свръхтревожноста си, най-вече съм отблъснат от заради агресивното и налагане..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В това ми е надеждата Алва, че западния човек ще се събуди, и няма да допусне подобен геноцид и края на собствената си цивилизация. Но за целта, трябва да се проумее, че демографията е водеща, задължително трябва да се повиши раждаемостта сред белите западняци и да се ограничи притока на имигранти. Може да изглежда расистко, но сегрегацията също е задължителна, мюсюлманите днес са се самосегрегирали и упорито отказват да се интегрират в западната цивилизация, те просто присъстват в европа, но не са част от нейната цивилизация. Насила може да вземеш, но не и да дадеш, и след като мюсюлманите не желаят да се интегрират, то тогава, следва и белите да се сегрегират.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ник, заемаеш типична либерастка позиция. Предполагам за някакъв геноцид в бъдеще, с това създавам фашистки настроения против имигрантите, разпалвам расова омраза и призовавам към расово насилие. Да де, обаче аз само правя някакви предположение, за нещо много далеч в бъдещето и не призовавам за никакво насилие днес.

Ако обаче бях писал че се тревожа от проявите на расизъм и бях призовал всички расисти да бъдат вкарани в затвора (тоест не предполагам някакво насилие някъде напред в бъдещето, а открито призовавам за такова) нямаше да има нищо лошо нали?

Напомня ми на разговора между руснак и американец в края на ВСВ, забравих имената на хората. Аз рекъл американеца мога да кажа във Вашингтон че Труман е глупак, при нас е демокрация. И при нас е демокрация рекъл руснака, и аз мога да кажа на червения площад че Труман е глупак. А можеш ли да кажеш че Сталин е глупак? контрирал американеца. Не, защото това няма да е истина-рекъл гордо руснака.

Тоест, аз мога колкото си искам да се възмущавам от расисткото насилие от бели към мюсюлмани, но никак не мога да се опасявам че имигрантите могат да употребят насилие към белите, защото няма да е истина. Даааа, и у нас имаме демокрация...

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ник, заемаеш типична либерастка позиция. Предполагам за някакъв геноцид в бъдеще, с това създавам фашистки настроения против имигрантите, разпалвам расова омраза и призовавам към расово насилие. Да де, обаче аз само правя някакви предположение, за нещо много далеч в бъдещето и не призовавам за никакво насилие днес.

Ако обаче бях писал че се тревожа от проявите на расизъм и бях призовал всички расисти да бъдат вкарани в затвора (тоест не предполагам някакво насилие някъде напред в бъдещето, а открито призовавам за такова) нямаше да има нищо лошо нали?

Ник, заемаеш типична либерастка позиция.

А, и някой се опитва да обижда..Това се казва възпитание, това се казва и форум "Наука".

Сигурно приятелчетата му няма да му направят забележка (нека да се обзаложа че е така!).

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В това ми е надеждата Алва, че западния човек ще се събуди, и няма да допусне подобен геноцид и края на собствената си цивилизация. Но за целта, трябва да се проумее, че демографията е водеща, задължително трябва да се повиши раждаемостта сред белите западняци и да се ограничи притока на имигранти. Може да изглежда расистко, но сегрегацията също е задължителна, мюсюлманите днес са се самосегрегирали и упорито отказват да се интегрират в западната цивилизация, те просто присъстват в европа, но не са част от нейната цивилизация. Насила може да вземеш, но не и да дадеш, и след като мюсюлманите не желаят да се интегрират, то тогава, следва и белите да се сегрегират.

Само че, нараствайки естествения прираст на бялото население, това ще създаде още проблеми. Защото западът дължи много от това, което е, именно заради ограничаването на раждаемостта. Пак да ти кажа, не всичко е количество, има и качество. Съвсем спокойно държава като Дания може да се справи с проблемите си с арабите, не като ражда повече, а като реформира законодателство, въведе правила, промени политиката си и тн.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ник, извинявай че съм консерватор и христиан-демократ, извинявай че не споделям овчия възторг на либералите към съвременното състояние на западната цивилизация. Извинявай че се обиждам като ме нарекат расист, фашист и че не се считам за такъв и най важното, о ужас, аз не смятам за нужно да се оправдавам никому за моите консервативни възгледи и защо не се считам за расист.

Алва, и аз се надявам на това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това че си "някакъв", не ти дава основание да обиждаш опонентите си.

Освен това ти си консенватор и десен, колкото колкото аз съм космонавт ...Убеден съм че не си правил "теста за политическите ценности", и че ако го направиш ще се озовеш далече от десните.

За мен си един немного възпитан, неособено възприемчив индивид, вероятно си роднина или приятел/познат на шефовете на форума! С крайно объркани представи за историята и политиката, верoятно "извор" на които са телевизия СКАТ , вестник АТАКА, и изказванията на Волен Сидеров..

На това, в живота му казвам "тежък случай"..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

западната цивилизация върви по естествения път на всички soft демокрации ... понеже държавните институции и гражданското общество са силни, а социумът предпочита да помага на нуждаещеите се (по приятно е) вместо де режеш глави и да ги оставя гладни ... парите, които се алокират в помощ стават все повече ... хората на които се помага стават все повече ... всички те имат паспорти и са гласоподавтели, а решенията се взимат от политиците ... системата е изключително комплексна и работи с намаляваща ефективност (навремето бях отварял теми за комплексните общества и law of diminishing returns) ...

истината е че тук, ако държавата се обърне срещу хората и ги оставигладни и на улицита те ще започнат да се избиват по улиците ... затова и държавата прави всичко възможно да замазва положението ... и понеже парите не стигат ... затъва в още повече дългове и още повече неефективност ...

толкова за икономиката и упадъка ...

иначе тревожността ясно личи в езика и едно и също нещо се казва по коренно различен начин на български и английски когато става дума за тревожност, опасност, правила и т.н. ...

англосаксонските и скандинавските общества са тези с най-ниска степен на тревожност защото изграждат системи, които минимизарат тревожността ...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ник, позна че съм фен на АТАКА и въобще националист, никога не съм го крил. Да, гледах редовно СКАТ, вече не, да все още чета вестник АТАКА. Проблема на либералите е че поставят етикети, подобно на комунистите. Някой говори че има проблем с ромите-значи е расист, фашист, подкрепя Хитлер, иска да се извърши геноцид, въобще това е някакъв кръволок изрод. Изказваш се против гейовете -ооо, ти си хомофоб, искаш да пратиш всички гейове в Освиенцим, фашист си, кръволок и патолологичен садист.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

западната цивилизация върви по естествения път на всички soft демокрации ... понеже държавните институции и гражданското общество са силни, а социумът предпочита да помага на нуждаещеите се (по приятно е) вместо де режеш глави и да ги оставя гладни ... парите, които се алокират в помощ стават все повече ... хората на които се помага стават все повече ... всички те имат паспорти и са гласоподавтели, а решенията се взимат от политиците ... системата е изключително комплексна и работи с намаляваща ефективност (навремето бях отварял теми за комплексните общества и law of diminishing returns) ...

истината е че тук, ако държавата се обърне срещу хората и ги оставигладни и на улицита те ще започнат да се избиват по улиците ... затова и държавата прави всичко възможно да замазва положението ... и понеже парите не стигат ... затъва в още повече дългове и още повече неефективност ...

толкова за икономиката и упадъка ...

иначе тревожността ясно личи в езика и едно и също нещо се казва по коренно различен начин на български и английски когато става дума за тревожност, опасност, правила и т.н. ...

англосаксонските и скандинавските общества са тези с най-ниска степен на тревожност защото изграждат системи, които минимизарат тревожността ...

Има сериозна логика в това, което казваш. Истина е, че цивилизацията, по пътя на своето развитие, става все по-комплексна, сложна, специфична и самоопределяща се, и тази нарастваща комплекност е сериозен проблем и причина за краха на не една и две цивилизации. Бих се радвам да дадеш линк към статията ти за комплексните общества, защото съм изпуснал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За "Фружин"

Проблемът на теб е не е че почти нищо (да не изполвам друга категория вместо "почти") не разбираш от история, социология, политика, демография, култура, съвременна история, антрoпология (затова нищо не правиш, и не казваш, като хората), а затова че нямаш никакво желание и интереси да научиш нещо..

----

Говориш абсолютни глупости, и продължаваш и сега; Аз лично не съм ти слагал етикети, нито съм те нарекъл "расист" (друг е въпросът че си има съвсем ясни критерии и методики за изследване и определяне на "расизма", Project Globe; Pew Research Center ) ; Констатирах нещо за твоите познания, познавателни способности и възпитание, което е почти очевидно!

Ти ми слагаш етикети, ти често слагаш такива на "либералите" (които определяш като такива).

Либералите, и либертарианците (като мен), не съдят хората за политическата им ориентация, но ти нарушаваш най-демонстративно форумните правила ("Закона" демек)

1) като пропонираш геноцид (да де в бъдеше, не в момента, но все едно казваш "дайте да изтрепем турците, когато му дойде времето");

Пропонирай си но не тук!

2) нямаш никакъв проблем да представяш т.н. във форумния правилник "антинаучни" съобщения и тези: Защо антинаучни?: трябва да докажеш с източници, междуетнически изследвания, че датчаните с арабски корени искат да изколят датчаните с датски такива, за да го твърдиш. Ти не допускаш че има изследвания, или още по-лошо - не те интересуват фактите и изследванията!

Трябва да "изследваш" и тендендиците (ако има такива нагласи) в тези нагаласи за в бъдеше при датчаните с арабски корени..Трябва тези нагласи да ги "разгледаш" за и във времето, в което се предполага че датчаните с арабски корени ще станат мнозиство (ако станат такова)- ето тук е мястото на демографията!

Аз за разлика от теб въобще не съм убеден (на 2 процента не съм убеденен) че такива тенденции съшесвуват, това обаче в тъпчовците предизвикава "познавателна" реакция и отговор - че аз съм "либерал"..Да ама не съм, либератарианец съм; За теб сигурно са "либерали" и всички учени; и всички хора които мислят и се стараят да оценяват фактите и взаимовръзките обективно и научно?!

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ми аз ти давам, ама като не четеш... Прочете ли Бюканън, прочете ли Читам? Или ти четеш само либерални автори с чиито изводи си съгласен?

маргиналният холандски политик Пим Фортаун, който през 2003 също падна жертва на тероризма. За щастие, холандците поне успяха да пробият плътната пелена на т.нар. „политическа коректност”, която в останалите европейски държави не позволява дори обсъждането на взаимносвързаните проблеми на националната идентичност, културата и имиграцията.

http://geopolitica.eu/spisanie-geopolitika-broi-6-2005/440-islyamskata-zaplaha

"Когато границата между по-цивилизовано и по-малко цивилизовано общество престане да се придвижва, не се установява стабилно равновесие, а с течение на времето накланя в полза на по-изостаналото общество."

Арнълд ТОЙНБИ

Негърската престъпност в САЩ

09 September 09, 4:32 PM

davidduke.com Джаред Тейлър, списание "Национален преглед”, 16-ти май 1994 година

"Днес е важно да се анализира черната престъпност", пише г-н Ед Кох, бивш кмет на Ню Йорк Сити. Не съм сигурен, че това е комплимент за тези от нас, които са го правили в продължение на години - Патрик Бюканън, Самуел Франсис, и най-вече професор Уилям Уилбанкс от Международния университет на Флорида, споменавам само някои от тях.Но ние приветстваме г-н Кох. В действителност, процентът на черната престъпност е дори по-голям отколкото г-н Кох осъзнава, защото без нея, броят на престъпленията в САЩ не би надхвърлил този в Европа .

Както диаграмата на края на страницата показва,насилието сред американците е в пъти повече, отколкото сред европейците: два пъти по-вероятно е американец да извърши убийство отколкото французин и повече от пет пъти по-вероятно е да извърши грабеж в сравнение с германец. Обаче, като направим отделни изчисления за чернокожи и бели, става ясно, че делът на престъпления на черните е несравнимо по-висок - осем пъти повече убийства и над десет пъти повече грабежи, извършени от чернокожи спрямо белите. Тези данни дори преувеличават бялата престъпност, тъй като в докладите на ФБР „хиспаник” населението е причислено към белите. Около 9 на сто от населението на САЩ са „хиспаник”, а доклади, които ги разглеждат като отделна част от популацията сочат, че те са от два до шест пъти по-склонни да извършат убийство или грабеж.

Белите американци, които имат достъп до оръжие и свободно могат да си закупят такова, извършват по-малко убийства, отколкото британците например, които са почти напълно лишени от възможност за закупуване на оръжие. Дали щеше да се вдига такава шумотевица и да се дискутира контрола над оръжията, ако престъпността като цяло в САЩ беше по-ниска отколкото във Великобритания(както е всъщност по отношение на бялото население? Това сравнение с Европа показва, че американците нито имат "култура на насилието", нито пък грешни закони за правото на въоръжение.

В САЩ има повече насилие, защото е висок процента на черното насилие, респективно причините са във високият процент на черни имигранти. "

Средно престъпления на 100 000 души:

A-Великобритания B-Франция C-Германия D-Италия Е-САЩ F-бели американци G-черни американци

Убийствa: A-7.4 B-4.6 C-4.2 D-6.0 E-9.3 F-5.1 G-43.4

Грабеж: A-62.6 B-90.4 C-47.4 D-68.6 E-263.0 F-126 G-1343

Войната между Запада и радикалния ислямизъм насочи вниманието към мюсюлманските имигранти в западните държави. Тези имигранти формират общности, които нерядко са враждебно настроени към културата (независимо, дали я разглеждат като християнска или светска) на страните, в които живеят, и започват да създават сериозни проблеми за вътрешната им сигурност. Тоест, значителна част от имигрантите-мюсюлмани не са склонни да демонстрират особена лоялност към приютилите ги държави.

http://geopolitica.eu/spisanie-geopolitika-broi-2-2007/627-evropeyskata-identichnost-i-nastaplenieto-na-islyamizma-

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ето го и Читам с неговата практически забранена книга Крахът на САЩ, втората гражданска война 2020 http://nnm-club.ru/forum/viewtopic.php?t=348351

Тило Сарацин Тъжният залез на Европа http://lubamanolova.info/spisanie-geopolitika/1982-tazhniyat-zalez-na-evropa-

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нямам думи..

"негри" = "араби";

"дания" = "америка";

"престъпност в америка" = "желание за геноцид над датчани" (Да се досещаш че престъпността може да има и икономически и социални корени, или пък расови, а не етнически?)

"създаване на враждебни групи" = "равно на 100 процента желание за изколване";

"това което е сега" = "това което ще е в бъдеше";

--

Няма защо да ми даваш публикациите на "Тило Сарацин", в тях:

няма демографски изследвания;

няма изследвания на стереотипите и предразсъдъците от "двете" страни.,

няма анализ на процесите на култириране/некултуририране (вкл култура на раждаемост) на германците с арабските и мюсюлманскиски корен.

няма анализ на процесите и тенденците на интергиране на германците с арабските и мюсюлманскиски корен.

/Освен това - спорът ни дали Европа загива или не, не е на дневен ред; аз си казах своето мнение, ти си каза твоето, и толкова../

--

В това всичко което представяш няма нито едно изследване на етническите стереотипи, предразсъдъци и нагласи

Интересува ме науката, научnите факти, обективните факти, събрани чрез методите на науката, и заключенията направеени на база на тези факти, а ако искаш ти си продължавай да си я мислиш за "либерална" и "либерастка".

Ясно ли ти е какво искам?

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
"Когато границата между по-цивилизовано и по-малко цивилизовано общество престане да се придвижва, не се установява стабилно равновесие, а с течение на времето накланя в полза на по-изостаналото общество."

Арнълд ТОЙНБИ

"

Този цитат обаче е изваден от контекст. Има се предвид отношението между цивилизацията, от една страна, и варварите, от друга, и границата е физическа, във вид на лимес. Най-общо казано, Тойнби визира северния римски лимес и варварите отвъд и трудно може да се отнесе към ситуацията в днешния запад.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Понеже съм на Вие с историята, интересно ми е какъв тип са били цивилизациите просъществували най-дълго време.

И да се направи аналогия със сегашната, кога и как оплескваме нещата, кога и защо тръгваме "на залез".

Бих искал аз да отговоря на този въпрос. Цивилизациите, просъществували най-долго време, са умиращите, стагниращите, парализираните, вкаменените, като египтичната която е класически пример. някои от тях са просъществували и до днес като вкаменелости - евреи, перси, копти и тн...

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В голям възход е Западна Европа, няма що. Във възход беше само разширението на Европейския съюз, но в духовно отношение, в стопанско и демографско Европа е пред огромни проблеми.

Особено в културно отношение. Културния продукт изобилства от пошлост, в творческия процес са намесение огромни спекулативни чисто финансови интереси, толерира се социалната деградация. Агресивни външни малцинства се намесват в европейската културна комуникация и се опитват да я доминират. Масовата култура е на дегенеративно ниво и е разделена със стени от високата, която пък е предмет на комуникация само между определение елити.

За да видиш това, не е необходимо да си нито Хофстеде, нито професор. Достатъчно е да гледаш с очите си и да мислиш с главата си. Обикновеният здрав разум ни показва, че когато в изложбените зали излагат трупове на животни и наричат това изкуство, обществото има сериозен проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Достатъчно е "да се мисли с главата" за да се разбере, че "духовно" е субективна и многозначнеща (според различните култири и нагласи) категория и определение, което не става за анализи и наука..

Достатъчно е да се чете и "да се мисли с главата", за да се разбере че намаляването на религиозността в Западна Европа не е "проблем" или "не-проблем", а е следствие от забогатяването на Западна Европа, както това че в един момент то става причина за нарасването на забогатяването и благосъстяонието и.

Достатъчно е "да се мисли с главата", и да се чете, за да се разбере, че в западна Европа (и в страните от т.н. западната цивилизация) няма демографски проблем. Достатъчно е "да се мисли с главата" да се разбере че демографски проблеми има в страните в които раждаемостта "изяжда" нарастналия БНП, и в тези страни, в които не се раждат достатъчно хора за да се компенсира отрицателния прираст от смърт или емиграция..

Достатъчно е да се чете и "мисли с главата трезво", и да се дискутира и представя информацията почтено и честно, за да се разбере и каже че в стопанско отношение западна Европа (вк. англосансонските колонии и страни извън Европа) превъзхождат всички останали страни и региони; Превъзхожда ги по БНП, по индексът на развитие, и по индекс на Джини. Да се нарича това тяхно ниво или поддържане като такива "огромен икономиски проблем" е абсолютно нечестно и непочтено (освен че е невярно)..

въпросният Гюнтер фон Хагенс е анатом..

http://zahariada.blog.bg/izkustvo/2010/12/07/svetyt-na-tialoto-body-worlds-strahovita-izlojba-ot-trupove.647091

Животни се убиват пред публика, и труповете им се излагат по испанските арени под възторжениете възгласи на тълпата, още от средновековието насам. Този ритуал продължава досега в тази страна, и в страните от Северна Латинска Америка.

Зрелищата и изложбите на анормални хора и изроди пък съществуват още в "доброто старо време" в Северна Америка.

Със сигурност обаче вярното е че сега реакциите и отношенето на западната общественост срещу такива изложби ,и срещу убийствата на животни, са по-отрицателни и нетолерантни сравнено с тези преди 100 години. Което е напредък в морала и етиката..

В западната цивилизация в последните години се наблюдава напредък в отношенията към хората, и между хората Както дадох примера в друга тема: за най-твърдата и консрвативна ("монументалистична") западноевройска култура (на американците от САЩ) - през последните години обшеството в САЩ цени повече от преди, не само живота на собствените войници, а и този на хората от противниковата страна. Което е напредък в етиката, очевидно за всички които са чували и разбират смисъла на така нареченото "златно правило".

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Достатъчно е "да се мисли с главата" за да се разбере, че "духовно" е субективна и многозначнеща (според различните култири и нагласи) категория и определение, което не става за анализи и наука..

Достатъчно е да се чете и "да се мисли с главата", за да се разбере че намаляването на религиозността в Западна Европа не е "проблем" или "не-проблем", а е следствие от забогатяването на Западна Европа, както това че в един момент то става причина за нарасването на забогатяването и благосъстяонието и.

Достатъчно е "да се мисли с главата", и да се чете, за да се разбере, че в западна Европа (и в страните от т.н. западната цивилизация) няма демографски проблем. Достатъчно е "да се мисли с главата" да се разбере че демографски проблеми има в страните в които раждаемостта "изяжда" нарастналия БНП, и в тези страни, в които не се раждат достатъчно хора за да се компенсира отрицателния прираст от смърт или емиграция..

Достатъчно е да се чете и "мисли с главата трезво", и да се дискутира и представя информацията почтено и честно, за да се разбере и каже че в стопанско отношение западна Европа (вк. англосансонските колонии и страни извън Европа) превъзхождат всички останали страни и региони; Превъзхожда ги по БНП, по индексът на развитие, и по индекс на Джини. Да се нарича това тяхно ниво или поддържане като такива "огромен икономиски проблем" е абсолютно нечестно и непочтено (освен че е невярно)..

въпросният Гюнтер фон Хагенс е анатом..

http://zahariada.blog.bg/izkustvo/2010/12/07/svetyt-na-tialoto-body-worlds-strahovita-izlojba-ot-trupove.647091

Животни се убиват пред публика, и труповете им се излагат по испанските арени под възторжениете възгласи на тълпата, още от средновековието насам. Този ритуал продължава досега в тази страна, и в страните от Северна Латинска Америка.

Зрелищата и изложбите на анормални хора и изроди пък съществуват още в "доброто старо време" в Северна Америка.

Със сигурност обаче вярното е че сега реакциите и отношенето на западната общественост срещу такива изложби ,и срещу убийствата на животни, са по-отрицателни и нетолерантни сравнено с тези преди 100 години. Което е напредък в морала и етиката..

В западната цивилизация в последните години се наблюдава напредък в отношенията към хората, и между хората Както дадох примера в друга тема: за най-твърдата и консрвативна ("монументалистична") западноевройска култура (на американците от САЩ) - през последните години обшеството в САЩ цени повече от преди, не само живота на собствените войници, а и този на хората от противниковата страна. Което е напредък в етиката, очевидно за всички които са чували и разбират смисъла на така нареченото "златно правило".

Достатъчно е "да се мисли с главата" за да се разбере, че "духовно" е субективна и многозначнеща (според различните култири и нагласи) категория и определение, което не става за анализи и наука..

ПС

Достатъчно е "да се мисли с главата" за да се разбере, че преди да се твърди нещо, в смисъл "че има криза на духовността и тя е проблем":

1) трябва да се даде определение за духовност (класическите "дух" и духовност са свързани с религията, но има и други определения и виждания)

2) да се направи оценка на духовността преди и духовността сега

3) да се обясни защо е проблем и в какво е проблем

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ник, това което пишеш мога да коментирам само така "Господи прости му, той не знае какво пише".

Демографския проблем е убийство. Сигурно се досещаш, че ако това продължава след 50-100 години народите на европа ще са изчезнали, белите французи ще са малцинство и ще имаме ислямски емират Франция. Дали арабите и негрите възприемат Франция като своя родина? Твърдо не. Дали те могат да се интегрират? Твърдо не. Дали когато станат мнозинство ще вземат властта? Твърдо да. Дали те ще разрушат западната цивилизация и ще преустроят западните държави така както на тях им харесва? Твърдо да. Дали това ще доведе до превръщането на Франция в страна от третия свят? Твърдо да.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пич, няма как след 100 години хората ("белите" или "небелите", както и да значи това) в Западна Европа да са изчезнали..В повечето западноевропейски страни имаме положителен прираст, в няколко от тях (две-три) имаме слаб отрицателен прираст..В страните с положителен прираст хората не могат да изчезнат, дори и да искат; За страните в които сега имаме слаб отрицателен прираст, не знаем какъв ще е той след 50 години; Дори и да се запази този отрицателен прираст, то ще са нужни почеве от 100 години за изчезването на хората..

"Твърдо не", казваш. Ами къде са ти изследванията, източниците и анализите?

Не представяш демографски изследвания;

Не представяш изследвания на стереотипите и предразсъдъците;

Не представяш анализи на процесите на култириране/некултуририране (вкл култура на раждаемост) на германците (*респективно холандци, датчани, шведи, норвежци, исландци, англичани, франзуци и т.н) с арабските и мюсюлманскиски корен.

Не представяш анализи на процесите и тенденците на интергиране на германците (*респективно холандци, датчани, шведи, норвежци, исландци, англичани, франзуци и т.н) с арабските и мюсюлманскиски корен.

Предствяш само тревожните си фантазии, собствените си фантазии..Тук номерцата ви минават, както гледам - без проблеми, но твоето приятелче (доколкото си спомням) го изритаха от Бойна слава заради този му "стил", не ли вярно?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Подобно на това че прираста на население се е считал за признак за здравето на нацията и цивилизацията, депопулацията е признак за болест на народа и обществото. В днешните условия от това следва, че западната цивилизация независимо от своето могъщество и богатство се намира в най дълбок упадък.

През 1960 европейците заедно с американците, канадците и австралийците са били 750 милиона, което е съставлявало една четвърт от три милиардното население на земята. За 40 години населението на земята се е удвоило, но белите народи практически са прекратили възпроизводството си. Във много западни страни смъртността днес превъзхожда раждаемостта. От 47 европейски страни само една, мюсюлманската Албания демонстрира в 2000 година ниво на раждаемостта достатъчно за съхраняване на народа. Останалата европа измира.

Прогнозите са печални. В периода от 2000 до 2050 населението на земята ще нарастне с повече от 3 милиарда души, но това нараства ще е за сметка на Африка, Азия и Латинска америка, а 100 милиона европейци просто ще изчезнат.

През 1960 белите са били 1/4 от световното население, през 2000 са 1/6, а през 2050 ще са едва 1/10. Това е печалната статистика на една изчезваща раса. Разпространението на подобни статистики води додо панически настроения сред широката публика в европа.

През 2000 населението на Европа от Исландия до Русия съставлява 728 милиона души. При съхраняване на настоящото ниво на раждаемост към 2050 населението в европа (без отчитане на емиграцията) ще се стопи до 600 милиона души. Такава е прогнозата на демографския отдел на ООН, изложен в доклада "Перспективи на световното население ситуация 2000 година". от 28 февруари 2001. Според друго изследване населението на Европа през този период ще се съкрати до 556 милиона души. Последния път когато се е наблюдавало толкова рязък спад в населението на европа е било по време на черната смърт-епидемията от чума през 1347-1352.

Професорът Жаклин Касун от калифорнийския университет, автор на книгата "Войната против населението" вижда в днешната ситуация още по голяма опастност "Епидемията от чума през 14 век може да е убила 1/3 от населението на европа, но е покосила както млади, така и стари. А съкращаването на раждаемостта засяга само млади хора. В семейната двойка остават родители, и родители на техните родители които трябва да се поддържат икономически, било пряко, било чрез данъци. Доколкото у тях почти няма братя или сестри, те няма с кого да поделят икономическата тежест, поради което появата на деца в семейството става все по малка. И възниква неволния въпрос, можем ли да се измъкнем от затворения кръг?".

Доколко е сериозен въпроса? От 20 нации с най ниска раждаемост 18 са европейски. Средното ниво на раждаемостта в европа е паднало до 1,4, докато за съхраняване на текущото население трябват най малко ниво 2,1. Както забелязва наблюдателя Бен Уотърбърг това не е просто НПН (нулев прираст на население), това е НН (нулево население).

НАТО скоро ще защитава обширен свят на пенсионери.

При съхраняване на текущата раждаемост към 2100 населението на Европа ще съставлява всичко 207 милиона души. Върхът на западната цивилизация ще стане и неин гроб.

ГЕРМАНИЯ

"Немците са с 20 милиона повече отколкото е нужно!" -заявил веднъж Жорж Клемансо, Тигърът на Франция, държавен деятел, най много от всички отговорен за версайския договор който лиши Германия от всички колонии, 1/10 от територията и и 1/8 от населението и. Ненавистта на Клемансо е напълно разбираема, той е станал свидетел на поражението във войната от 1871, на изтреблението на милиони французи през ПСВ.

След 50 години считано от днес (книгата е писана през 2000) френския тигър ще успее да отмъсти, защото немските жени отказват да раждат. На протежение на десетки години раждаемостта в Германия съставлява всичко 1,3, когато за поддържане на населението са нужни 2,1. Поради това бъдещето на немския народ през 2050 изглежда напълно печално.

23 милиона немци ще умрът

населението на Германия ще се съкрати от 82 до 59 милиона души

децата под 15 години ще са всичко 7,3 милиона души

1/3 от населението ще са по стари от 65 години

По моя молба Джоузеф Чами, директор на демографския отдел на ООН състави прогноза за европейското население през 2100. При съхранение на сегашното ниво на раждаемост и нулева емиграция съгласно тази прогноза през 2100 населението на Германия ще е 38,5 милиона.

Патрик Бюканън

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Подобно на това че прираста на население се е считал за признак за здравето на нацията и цивилизацията, депопулацията е признак за болест на народа и обществото. В днешните условия от това следва, че западната цивилизация независимо от своето могъщество и богатство се намира в най дълбок упадък.

През 1960 европейците заедно с американците, канадците и австралийците са били 750 милиона, което е съставлявало една четвърт от три милиардното население на земята. За 40 години населението на земята се е удвоило, но белите народи практически са прекратили възпроизводството си. Във много западни страни смъртността днес превъзхожда раждаемостта. От 47 европейски страни само една, мюсюлманската Албания демонстрира в 2000 година ниво на раждаемостта достатъчно за съхраняване на народа. Останалата европа измира.

Прогнозите са печални. В периода от 2000 до 2050 населението на земята ще нарастне с повече от 3 милиарда души, но това нараства ще е за сметка на Африка, Азия и Латинска америка, а 100 милиона европейци просто ще изчезнат.

През 1960 белите са били 1/4 от световното население, през 2000 са 1/6, а през 2050 ще са едва 1/10. Това е печалната статистика на една изчезваща раса. Разпространението на подобни статистики води додо панически настроения сред широката публика в европа.

През 2000 населението на Европа от Исландия до Русия съставлява 728 милиона души. При съхраняване на настоящото ниво на раждаемост към 2050 населението в европа (без отчитане на емиграцията) ще се стопи до 600 милиона души. Такава е прогнозата на демографския отдел на ООН, изложен в доклада "Перспективи на световното население ситуация 2000 година". от 28 февруари 2001. Според друго изследване населението на Европа през този период ще се съкрати до 556 милиона души. Последния път когато се е наблюдавало толкова рязък спад в населението на европа е било по време на черната смърт-епидемията от чума през 1347-1352.

Професорът Жаклин Касун от калифорнийския университет, автор на книгата "Войната против населението" вижда в днешната ситуация още по голяма опастност "Епидемията от чума през 14 век може да е убила 1/3 от населението на европа, но е покосила както млади, така и стари. А съкращаването на раждаемостта засяга само млади хора. В семейната двойка остават родители, и родители на техните родители които трябва да се поддържат икономически, било пряко, било чрез данъци. Доколкото у тях почти няма братя или сестри, те няма с кого да поделят икономическата тежест, поради което появата на деца в семейството става все по малка. И възниква неволния въпрос, можем ли да се измъкнем от затворения кръг?".

Доколко е сериозен въпроса? От 20 нации с най ниска раждаемост 18 са европейски. Средното ниво на раждаемостта в европа е паднало до 1,4, докато за съхраняване на текущото население трябват най малко ниво 2,1. Както забелязва наблюдателя Бен Уотърбърг това не е просто НПН (нулев прираст на население), това е НН (нулево население).

НАТО скоро ще защитава обширен свят на пенсионери.

При съхраняване на текущата раждаемост към 2100 населението на Европа ще съставлява всичко 207 милиона души. Върхът на западната цивилизация ще стане и неин гроб.

ГЕРМАНИЯ

"Немците са с 20 милиона повече отколкото е нужно!" -заявил веднъж Жорж Клемансо, Тигърът на Франция, държавен деятел, най много от всички отговорен за версайския договор който лиши Германия от всички колонии, 1/10 от територията и и 1/8 от населението и. Ненавистта на Клемансо е напълно разбираема, той е станал свидетел на поражението във войната от 1871, на изтреблението на милиони французи през ПСВ.

След 50 години считано от днес (книгата е писана през 2000) френския тигър ще успее да отмъсти, защото немските жени отказват да раждат. На протежение на десетки години раждаемостта в Германия съставлява всичко 1,3, когато за поддържане на населението са нужни 2,1. Поради това бъдещето на немския народ през 2050 изглежда напълно печално.

23 милиона немци ще умрът

населението на Германия ще се съкрати от 82 до 59 милиона души

децата под 15 години ще са всичко 7,3 милиона души

1/3 от населението ще са по стари от 65 години

По моя молба Джоузеф Чами, директор на демографския отдел на ООН състави прогноза за европейското население през 2100. При съхранение на сегашното ниво на раждаемост и нулева емиграция съгласно тази прогноза през 2100 населението на Германия ще е 38,5 милиона.

Патрик Бюканън

Пич, ниската раждаемост не е еднозначна на отрицателен прираст.. Повтарям ти, прирастът се изчислява и формира като разлика между броя на родени, и броя на починалите..

Отрицателен прираст при Западноевропейските страни има само в Германия, в Италия, и в Гърция..В другите западноевропейски страни прирастът е положителен./Това е според статистическите данни./

От тук нататък нямам какво да кажа...Ти трябва да мислиш какво пишеш, на какво и кого вярваш!

На протежение на десетки години раждаемостта в Германия съставлява всичко 1,3, когато за поддържане на населението са нужни 2,1.

2,1 деца родени от всяка жена биха били необходими за възпроизводството ако средната продължитрелнност на живота спада или се подържа съшата, но това не така в западноевропейските страни!! Мислете бе хора, недейте повтаряйте като овци или папагали всичко чуто.

При съхранение на сегашното ниво на раждаемост и нулева емиграция съгласно тази прогноза през 2100 населението на Германия ще е 38,5 милиона.

това ти разправям по горе и аз;

в най-песимистичните варианти, след сто години, германците няма да изчезнат..

И кои ти каза че емиграцията в Германия е нулева, ще бъде такава?

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...