Отиди на
Форум "Наука"

Историци срещу Биолози


Recommended Posts

  • Потребител

Благодаря fixxxsers, ще се опитам да бъда максимално специфичен:

Кой е най-усточйчивият на гама лъчение организъм?

Той е единственият известен на науката организъм, който може да поеме 500 пъти по-голяма доза гама радиация, на единица тегло, от смъртоносната за човека, и да оцелее без никакви поражения. Въпросният организъм може да оцелее и при 1500 пъти по-голяма доза гама лъчи от смъртоносната за човека, но със сериозни повреди.

Що е то?

Само че не знам с колко време разполагате за отговор. :post-20645-1121105496: Още не сме решили ще променяме ли правилника.

Успех :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 76
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
България по това време не е в Европа т. е. тези земи не са България

Следователно не може да е гугутката. През 1838г. няма България, а Османска империя. През 1838г. Пловдив е бил не в България, а в Османската империя.

по това време систематиката, като наука не съществува та някой и да описва видовете както си му е реда
И къде в поставения въпрос има думата "систематика"?

При създалото се положение намирам, че първия отговор на въпроса следва да се зачете за верен. Никъде във формулировката на въпроса не беше посочено изрично, че животното е описано извън Европа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Следователно не може да е гугутката. През 1838г. няма България, а Османска империя. През 1838г. Пловдив е бил не в България, а в Османската империя.

И къде в поставения въпрос има думата "систематика"?

При създалото се положение намирам, че първия отговор на въпроса следва да се зачете за верен. Никъде във формулировката на въпроса не беше посочено изрично, че животното е описано извън Европа.

Отнеси се към комитета! Така е по правилник, стига мрънка!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хей, биолозите, задайте някакви въпроси, свързани с обонянието на човека, кучето, прасето, охлюва и други...

Ще ми бъде интересно да науча повече по тази тема...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
България с основание може да се гордее с едно животно, защото за пръв път в пределите на Европа то е описано у нас. Кое е това животно?

Ами за гугутката въпроса е: Султан Махмуд с основание може да се гордее с едно животно, защото за пръв път в пределите на Европа е било описано в Отоманската империя. Кое е това животно?

А и не се каза къде е била първо описана. Точно за това бяха отхвърлени поне 2 отговора. А и гугутката Streptopelia decaocto (Frivaldszky, 1838) май си е описана

първо в България Следователно още първия отговор си бише верен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре, де... Стига сте се карали! Нали научихме отговора вече... :)):

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Галахад, нарушаваш както ритъма на играта така и правилника!!!

КОМИСИЯТА! Не тук е мястото да се оплакваш! Пусни гласуване, и пак ще ти подарим шибаната точка, еба ти!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Поставих въпроса в комисията.

А за още една точка. Не се даде какъв е "верния" отговор на първия. Имам усещането обаче, че и за него видът ако изобщо отговаря на въпроса, най-макато притежава всички оспорвани качества на моя отговор.

Май трябва да се постави въпроса и за наказателни точки. То добре че взехте на стари бостанджии да продавате зелени дини. Отбор от друга област можеше и хич да не се усети, че Освобождението е след 1838г.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
хъмм

радвам се че си го забелязал - от известно време има такава тенденция

и много е намаляла популацията им тук

но не само заради човешката дейност може би отново се свива ареала им

За да се свива ареалът й тук би трябвало или климатът да започва да не й понася или храната й да намалява, друга причина не виждам.

Човешката дейност си беше такава и преди 20 години, когато беше пълно с гугтки; ще да е климата ......

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Galahad не се прави,че не разбираш за какво говоря- България може да не е освободена през 1838 г, но съществува пък макар и в пределите на османската империя или иакаш да кажеш, че 500 години от нашата история всъщност не са наши и са празнина в историята на България

защо се втеляваме за глупости, та това е игра и нейния смисъл е да научаваме нови неща, не съм си поставял за цел да ви забия, защото искам на всяка цена да спечеля

Galahad , спориш с мен за биология, аз никога не бих си позволил да споря с теб за история

и още нещо - бемислено е да ви търся още факти за това че съм прав ( относно въпроса ), но ако и този въпрос не го зачетете, отбор биолози продължава без мен

п.п. отговора на предния въпрос ( за гущерите ) вие зачетохте следователно Galahad e дал верен отговор , но добре аз ще кажа какво имах в предвид - гущерите от род Кнемидофор ( Cnemidophorus ) се размножават чрез партеногенеза и са само женски ( е не всички видове а около 16-17 )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Kо добре аз ще кажа какво имах в предвид - гущерите от род Кнемидофор ( Cnemidophorus ) се размножават чрез партеногенеза и са само женски ( е не всички видове а около 16-17 )

Сори, но ние не сме телепати и като дадем верен отговор, покирващ условието, то той трябва да се зачита за такъв. А дали ти това си имал предвид си е твоя работа. По правилник дори и само един от възможните верни тговори е достатъчен, дори да не си имал него предвид:!!!:

Така, че по правилник сме отговорили правилно на два два ваши въпроса, без значение, дали ти си имал тези отговори предвид.

Или си формулирайте въпросите така, че да имат само един верен отговор (който да имате предвид) или не играйте!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Сори, но ние не сме телепати и като дадем верен отговор, покирващ условието, то той трябва да се зачита за такъв. А дали ти това си имал предвид си е твоя работа. По правилник дори и само един от възможните верни тговори е достатъчен, дори да не си имал него предвид:!!!:

Така, че по правилник сме отговорили правилно на два два ваши въпроса, без значение, дали ти си имал тези отговори предвид.

Или си формулирайте въпросите така, че да имат само един верен отговор (който да имате предвид) или не играйте!

друже, за първия въпрос съм съгласен , за втория не , а най ми е лесно да не играя

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Значи не само че не е целия вид както твърдяхте, ами е само 30 % от подвидовете.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cnemidophorus

друже, за първия въпрос съм съгласен , за втория не , а най ми е лесно да не играя

Предпочитам просто да не отговорям на задаваните от вас въпроси и да получавате точки, вместо да се оставя да ме правят на маймуна. Пък като гледам и никой не се е засилил да отговаря на третия ви въпрос. Ако така вървят нещетата по новите правила на всеки 48 часа ще получавате точка, при това не само никой няма да се мъчи да отговаря, ами и никой няма да ви я оспорва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Пък като гледам и никой не се е засилил да отговаря на третия ви въпрос.

Ами след като не се играе по правилата, защо да се мъча да отговарям. Дори и да дам верен отговор ще се окаже, че биолозите са мали нещо друго предвид :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А да не мислите, че на нас ни беше лесно с този духовник. С часове съм търсил!!! Добре че беше fixxxsers да го познае.

За текущият въпрос мога да кажа само две неща:

1/ Имате 3 дни за него, защото решението бе взето след задаването му

2/ Друг такъв организъм няма. Това е уникат по издръжливостта си, готов съм да давам жокери, ако с това ще ви умилостивя.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Спорете в дискусиите и може винаги да търсите арбитри; тука задавайте въпроси не се карайте! :)

Играйте, а въпросите ги прецизирайте, наистина!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Значи не само че не е целия вид както твърдяхте, ами е само 30 % от подвидовете.

явно не знаеш какво е вид и какво подвид, за кнемидофорите мога да ти кажа много повече отколкото wikipedia може да ти предложи, макар и там всичко да е коректно, така че ВИДОВЕТЕ, А НЕ ПОДВИДОВЕТЕ, КОИТО СА ПАРТЕНОГЕНЕТИЧНИ В ТОЗИ РОД СА ЦЕЛИ 17

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Малее 2 дена да ме няма и тука стана клане. Целта на играта НЕ Е ДА СЕ СКАРАТ ВСИЧКИ ПОТРЕБИТЕЛИ . Айде стига , биолозите моля ви по-коректни въпроси неща като :

Е направо смешно за хора навършили 12 г. камоли пък ДОКТОРИ . fixxxsers не искам да те обидя ама доктор си , точно от теб очаквах най-точните и ясни въпроси .

Не искам да напускаш , а искам аз да науча нещо по биология , като и ти по история  . Това е целта на играта , да научим нещо за другата наука .

какво значи точни и ясни въпроси, може би искате да ви задам въпрос от сорта колко хромозоми има морската краставица

не виждам какво е некоректното на въпроса ми, а за лъва и камилата по нашите земи е направо смешно да си говорим, зашото така ще стигнем и до динозаврите по нашите земи

мислех,че знаете всички какво означава думата ОПИСАН за даден вид

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Добре де, 30 % от рода, ама все са си гущери.

Ето за разликата между посочените от теб и посочените от мен.

http://vivovoco.rsl.ru/VV/JOURNAL/NATURE/09_00/PARTENO.HTM

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Добре де, 30 % от рода, ама все са си гущери.

Ето за разликата между посочените от теб и посочените от мен.

http://vivovoco.rsl.ru/VV/JOURNAL/NATURE/09_00/PARTENO.HTM

вече казах, че този отговор съм го приел, само имах забележка, че в популациите на посочените от теб гущери се срещат и мъжки, но това не е толкова важно

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КОМИТЕТА ВЗЕ РЕШЕНИЕ

ЩЕ СЕ ПРИСЪДИ ТОЧКА НА БИОЛОЗИТЕ И ИГРАТА ПОДЪЛЖАВА ОТ СЕГА

Моля забравете за старият въпрос нека повече да не го обсъждаме нека повече да не се караме и нека да не се обиждаме . stavropoll последното се отнася за теб !!!

Редактирано от cracking
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От мекотелото "Морска краставица" (Cucumaria japonica) са изолирани множество витамини и биоактивни вещества. Тритерпеновите глюкозиди, наречени кукумариозиди, определят противовъзпалителния и имуномодулиращия й ефекти. Наричат я "морският женшен". А като я докоснеш, тя оскача с пръскане на семенца и течност...

---

Морка краставица със свинско и пилешко месо

Продукти: 100 г месо от морска краставица, 150 мл бульон, 35 г пилешко месо, 20 г свинско месо, 20 г нишесте, 10 г соев сос, 20 мл коняк, 5 г захар, счукана лютива чушка, олио, лук.

Приготвяне: Изчистената и обработена морска краставица, свинското и пилешкото месо се нарязват на парчета и се попарват с вряла вода. Изваждат се и се изцеждат. След това се изсипват в тиган със силно сгорещено олио. Прибавят се нишестето, разтворено във вода, малко от бульона, алкохола и прегорената захар. Течността трябва да кипне и да ври на слаб огън, докато се сгъсти. Месото се изважда и се нарежда в дълбока чиния, като се поръсва с олио, в което са изпържени лука и лютивата чушка.

---

A относно това, колко хромозоми има в една морска краставица...

:post-20645-1121105496:

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ами след като не се играе по правилата, защо да се мъча да отговарям. Дори и да дам верен отговор ще се окаже, че биолозите са мали нещо друго предвид :post-20645-1121105496:

Няма да се окаже, играй, човек, играй:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...