Отиди на
Форум "Наука"

Българите; "Софтуер на ума"


Recommended Posts

  • Потребител

Отрцателни качества на българите:

- мързеливи ( не бих казал, по скоро неинициативни и иновативни)

- неграмотни ( хъм отново не бих казал,след промените съвсем съзнателно се държи ниско качеството на образованието)

- невъзпитани (хайде де, остава да ми кажеш че всички други нации са аристократи по природа, навсякъде има черни овци)

- завистливи (съгласен)

- далавераджии (хъм, ако на човек друга нация съответната държава му отпусне юздите както при нас, с тоталната липса на контрол, дали и той няма да се превърне в далавераджия?).

Редактирано от niki1973
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 58
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Това са моите наблюдения.

От една страна имаме хора завършили докторантура, с няколко висши образования, множество учители и университетски преподаватели.

А от друга страна имаме тотална неграмотност дори на най-високо научно, преподавателско и министерско ниво.

Да не говорим, че днешните ученици пишат собствените си имена с правописни грешки. Говорят с правописни грешки. Мислят с правописни грешки.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Зависи в немалка степен и от учителите и преподавателите. Аз, например, съм преподавал на учениците си на над университетско ниво, а има учители, които знаят по-малко и от учениците си. Много е индивидуално. В университетите някои преподаватели по български език също говорят родния си език далеч от книжовната му норма.

А, че нивото на днешното средно образование е под това, което беше до 1991 г., няма спор. За висшето не мога да говоря глобално, понеже нямам информация. Вероятно и там нивото е снижено.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Със съпруга преподавател в училище, малко или много имам някакъв дори и страничен поглед върху нещата.След приемането на делегираните бюджети, положението съвсем придоби ГСХ(груб селскостопански характер).Всичко се обърна в цифри, бройки, както междудругото се получи и в сферата на здравеопазването

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да. За съжаление българинът като че изведнъж стана беден, необразован (въпреки дипломите на стената) и болен (въпреки или поради реформите в сферите на икономиката, науката, образованието и здравеопазването).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 седмици по-късно...
  • Потребители

Не. И тук има голяма опасност.

Недей така..

Заблуждаваш доста грозничко и безотговорно.

Ето ти синтезиран модела на български език:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=6859

Да търся ли съобшението, в които съм го цитирал, лично в отговор на твое съобшение?

Да търся ли съобщението, в които обясних лично на теб, какво причинява промените по принцип

(това в което ти написах че за възникването на всяка културна особеност си има причина/условия, че когато причината/условията се променят, то културата се променя)

Да търся ли съобщбенията си, в които съм обяснявал за това как, защо и кога се извършват промените на дадени оособености?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре. Но културологията никога досега (поправи ме) не е съчетала културологична динамика с историческа конкретика!

Направо я превръщате в средство за отричане на историята и политиката и оттук - в потенциално средство за манипулация.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...