Отиди на
Форум "Наука"

балистичен гел


policarbon

Recommended Posts

  • Потребител

Дали сте гледали ловци на митове-В експериментите си често използват "балистичен гел"за да установят размера на щетите на даден процес в/у човешкото тяло.Знаете ли евтина достъпна формула за такъв в дом.условия?

Трябва ми за изработка на домашен тренажор-торс.Тези,които се продават в специализираните магазини са безобразно скъпи :( Надявам се зевзеци със съвети да си купя цял свински труп да не се включват... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не казваш защо ти трябва. Ако е за ритане и блъскане, торба с пясък върши работа.

Или пък пълнеж със стари дрехи и парцали. Или комбинация от двете.

друже,знаеш ли как става или не?Или пазиш тайната за себе си...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не друже, не знам. Бих ти казал.

Но едва ли "балистичния" гел на митбъстърс отговаря на свойствата на месото. Геловете от силиконоподобни вещества ще имат доста по-голямо съпротивление ако през тях минава куршум или нож. Нали си забелязал разликата в усилието когато режеш месо и когато режеш кашкавал - едното се реже по трудно просто защото ножа здраво трие и се иска доста усилие.

Ако е за собствени експериментални цели, предполагам локума доста ще се доближава по качества до "балистичния" гел. Разните там желирани бонбони също. Излиза доста по-евтино.

Ако искаш да го продаваш и да прилича на купешки гел, незнам.

дано някой експерт ни осветли по въпроса.Или може би тук във форума се разработват само теми и задачи по химия...?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Експерт Google:

http://www.youtube.com/watch?v=WG2vHH-oPyA&feature=related

продукти: вода и желатин

и може би наистина се доближава по свойства до месото защото е от ... вода.

:smokeing: а някаква идея ако искам да му повиша плътността или само да "играя"с пропорциите...?И за това -тенкс

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Използват се желатин, агарагар, алгинова киселина и други желиращи агенти. Конкретни съотношения не мога да ти дам, ще трябва да си ги намериш по експериментален път.

Имам колега който се занимава с алгинати и който макар че още не е натрупал достатъчно експериментален материал ще може да даде информация по въпроса. Знам че поглежда от време на време този форум, та надявам са да отговори.

Високосолеви разтвори по дефиниция не се понасят с колоидни такива. В допълнение имат навика да денатурират белтъците, та желатин с високосолеви ртазтвор няма как да се комбинират.

[/quot

благодаря за съвета-сега гледах в един сайт на фирма за хим. реактиви-този агар агар е доста скъп за целта :(

а нещо за тези силиконовите можеш ли да ми кажеш?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Значи пак опираме за какво ти трябва (лично мен не ме инт.) явно различни смеси за различни неща се ползват, защото за изследване на поражения от ножове и стрели - това става. Палентолозите така изследват /моделират/ наранянията в-ху скелетите на прачовеците..

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...