Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отрази войната на българското общество?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Манипулацията е в това,че изборите се фалшифицират. Всички избори от началото на Прехода... Освен това управляващите комунисти прогониха два милиона българи в чужбина...

Тези от 2021 не са. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 395
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 3 минути, Doris said:

Тези от 2021 не са. 

Разбира се,че абсолютно неизвестният Киро от Канада и партията му са спечелили честно изборите и станали втората партия след ГЕРБ. 🙂 И е чиста случайност,че преди изборите президента Радев изхвърли от ЦИК хората на Борисов и сложи свои хора на тяхно място. Както е случайност,че в избирателните списъци има един милион "мъртви души". Просто МВР е толкова заето да се бори с престъпността,че няма време да изчисти избирателните списъци.

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, deaf said:

Неприятно е когато някой съфорумец не чете коментарите. 🙂 Откъде знаете,че няма консенсус,когато изборите се фалшифицират? И знаете ли какво означава понятието консенсус? Означава че 100% от народа мисли единодушно. Консенсус обаче има само при арабите. И то само по някои въпроси.

А ако не изнесе оръжия за Украйна,след края на войната,Запада ще спре или силно ограничи инвестициите си в България и така тя ще загуби още повече.

А и решението за продажба на оръжия трябва да се взима от правителството,а не от "народа"...

Консенсус ще рече поне едно 70-80% да имат сходно мнение. Ясно е, че няма как всички да мислим еднакво дори и по една тема. А правителството е съставено от политици, хора които ще искат пак да бъдат избрани, съответно се съобразяват с народа, виж ако бяха държавници можеше и да мислят за ПЧИ, които и без това са на дъното и са основано реинвестиране на печалби, а това няма нищо общо с пращане на оръжия, но има много общо с огромната корупция. Това са компании, които си търсят печалбата. Унгария, която е с абсолютно путинско управление, като не праща оръжие и Орбан подкрепя Путин може би заводите на Ауди и Мерцедес са затворили? 

Иначе, относно фалшикациите на избори е добре човек да опознае родината, да обиколи, да се запознае с хора и да види,че обкръжението му далеч не представлява общественото мнение и да чуе многократно култовите думи "по бай Тошово време беше по-добре". Тогава му става ясно как по дяволите партия като БСП съществува, как може да има хора които от сърце обичат Б.Б. и защо хора живеещи в Нидерландия, получаващи доходи над средните за това иначе така уредено кралство гласуват за.... Копейкин, а преди това за Болен. 

 

ПС: Кирчо спечели, както спечели Слави, голяма част от народа искаше промяна и справедливост Слави обеща промяна и възмездие, съответно го избраха, но не спази обещанието си. Кирчо обеща промяна и възмездие, съответно го избраха. Преди време Царя дойде с някакви гръмки обещания и народа му се върза. Много надценяваш политическата култура на болшинството от народа.

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 3
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Konche said:

Унгария, която е с абсолютно путинско управление,

Пиша заради другите,не за теб... За Орбан са врагове както Путин,така и Зеленски,(защото последният е глобалист и "либерал"). А и Унгария даде пари на ЕС с които да се закупи оръжия за Украйна.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

А и решението за продажба на оръжия трябва да се взима от правителството,а не от "народа"...

Точно така. Но за целта трябва да има силни лидери, които да обяснят на обществото защо го правят - ясно, точно и конкретно. А не мишки, оправдаващи се със социологически проучвания и треперещи за постчетата си.

То тук не става въпрос дори за продажба, понеже ние така или иначе продаваме. Става въпрос за заемане на ясна позиция и за златен исторически шанс да си разчистим и модернизираме армията, щото тоя лендлийз не е само за Украйна, а и за източния фланг на НАТО, сиреч източноевропейските страни. Но това е положението. :)

  • Харесва ми! 7
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Konche said:

Унгария, която е с абсолютно путинско управление, като не праща оръжие и Орбан подкрепя Путин може би заводите на Ауди и Мерцедес са затворили?

Е, ти мислиш ли, че отношението към Орбан не се е променило? Че те дори поляците, до вчера най-близките му съюзници, вече го гледат накриво.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

Е, ти мислиш ли, че отношението към Орбан не се е променило? Че те дори поляците, до вчера най-близките му съюзници, вече го гледат накриво.

Колегата говореше за инвестиции. Нито Ауди, нито Мерцедес ще си закрият заводите в Унгария.

Иначе е ясно, че отговорната позиция е да се предостави военна помощ, както старите ни железа, които да бъда заменени със западни, така и да се даде разрешение на военните ни заводи да продават директно на Украйна. Хем си обновяваме армията, хем печелим, симпатии, пари, влияние в следвоенна Украйна. Спестяваме бъдещи разходи, няма един реален негатив от това да изпратим оръжие. 

НО, няма как да има такива политици (държавници) на власт, просто защото хората не са ги избрали, а защо не са ги избрали е доста по-дълга тема.

Основния проблем не е, че сегашните политици са мижитурки, основния проблем е, че и бъдещите ще са такива, ако обществото не се излекува и обедини.

А то ще се обедини около някакво логично решение, например да си плащаме газа по начин по който да не ни го спрат, докато не намерим алтернатива (той и сега е руски просто минава през Гърция и ни го връщат), но и да пращаме оръжие. Това е икономически най-изгодния вариант и ако бъде обяснен нормално повечето българи ще го разберат. 

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След войната ще стане още по-натрапчив горчивият факт, че българско общество няма.

Така нареченото "българско общество" всъщност е някакво си население в хаотично/насипно състояние - без идеали, без общи цели, без водачи. Без национално достойнство. Но така е и така ще бъде при това изобилие от политици-шушумиги, вкопчени във властта на всяка цена... а много често и на висока продажна цена.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Тъжен 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Шпага said:

След войната ще стане още по-натрапчив горчивият факт, че българско общество няма.

Така нареченото "българско общество" всъщност е някакво си население в хаотично/насипно състояние - без идеали, без общи цели, без водачи. Без национално достойнство. Но така е и така ще бъде при това изобилие от политици-шушумиги, вкопчени във властта на всяка цена... а много често и на висока продажна цена.

45 години комунизъм плюс 33 години мутрокрация си казват своето. Бодри и ведри крачим в един строй с Москва, напред към светлото бъдеще...

  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Konche said:

Консенсус ще рече поне едно 70-80% да имат сходно мнение. Ясно е, че няма как всички да мислим еднакво дори и по една тема. А правителството е съставено от политици, хора които ще искат пак да бъдат избрани, съответно се съобразяват с народа, виж ако бяха държавници можеше и да мислят за ПЧИ, които и без това са на дъното и са основано реинвестиране на печалби, а това няма нищо общо с пращане на оръжия, но има много общо с огромната корупция. Това са компании, които си търсят печалбата. Унгария, която е с абсолютно путинско управление, като не праща оръжие и Орбан подкрепя Путин може би заводите на Ауди и Мерцедес са затворили?

Орбан, също както нашенската мутра и още куп полудиктатори из бившия соцлагер са продукт на германската външна политика и се вписват в немската стратегия на неприкрито партньорство с Русия. Германската политика спрямо конфликта в Украйна ясно го показва това - ужким щяха да доставят каски и бронежилетки, ама нещо май забравиха за обещанието си. Сега, ужким щяха да доставят ПВО системи, ама нямали муниции за тях... Все случайности...

Та, в конкретния случай с Унгария, най-голям външнотърговски партньор на унгарците е... Германия. Някъде 1/3 от целия стокообмен е с немците и до голяма степен се генерира от немски фирми. Т.е. Унгария е икономически сателит на Германия и ако на германците не им харесваше каква политика води Орбан досега щяха да са го показали. Я Ауди, я Мерцедес щеше да се изтегли от страната, което само по себе си означава край за режима на Орбан.

На место това германските инвестиции са си все там и се увеличават, а Орбан продължава да провежда външна политика, която е в услуга на германските интереси - дали ще е подкрепа за режима на груевски в рсм, дали ще е подкрепа за Вучич в Сърбия, в Босна и т.н. Сътрудничество с Турция, с Русия, с Китай... Все в услуга на германците, които имат интерес от сухопътен достъп до пазарите на Китай и Близкия изток.

Редактирано от новорегистриран2
  • Харесва ми! 7
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Управляваният от Германия ЕС беше на косъм да изключи Унгария от себе си и всъщност на практика унгарците провеждат собствена политика,различна от тази на ЕС. Та няма как Орбан да е съюзник на Германия,тази същата която приема милиони араби и мюсюлмани,докато унгарският лидер се видя в чудо и беше принуден да обгради страната си с телени мрежи,за да се предпази от тези нашественици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, новорегистриран2 said:

Орбан, също както нашенската мутра и още куп полудиктатори из бившия соцлагер са продукт на германската външна политика и се вписват в немската стратегия на неприкрито партньорство с Русия. Германската политика спрямо конфликта в Украйна ясно го показва това - ужким щяха да доставят каски и бронежилетки, ама нещо май забравиха за обещанието си. Сега, ужким щяха да доставят ПВО системи, ама нямали муниции за тях... Все случайности...

То се оказа, че и това с бразилските муниции май е фейк. Или "случайност". https://www.clubz.bg/127606-germaniya_dava_gaubitsi_na_ukrayna

В същото време стана ясно обаче, че Германия няма и не може да намери муниции за обещаните зенитни установки „Гепард“. Страната е свалила от въоръжение машините, тъй като са твърде сложни за управление и курсът на обучение за боравене с тях е неефективно дълъг. По тази причина и не произвежда вече муниции за „Гепард“. Наложи се да търси такива в складовете на страни, на които е продавала в миналото „Гепард“, най-вече в Бразилия, но муниции не бяха намерени.

Абсолютен цирк. 🤣

Поне можем да се успокояваме, че не сме единствената фарсова държава в ЕС, имаме си компания от още няколко.

Преди 5 часа, deaf said:

Управляваният от Германия ЕС беше на косъм да изключи Унгария от себе си и всъщност на практика унгарците провеждат собствена политика,различна от тази на ЕС. Та няма как Орбан да е съюзник на Германия,тази същата която приема милиони араби и мюсюлмани,докато унгарският лидер се видя в чудо и беше принуден да обгради страната си с телени мрежи,за да се предпази от тези нашественици.

Абе на косъм, но не ги изключи, няма и да ги изключи. Те може да са на противоположни мнения по всички възможни теми, но стане ли въпрос за икономически интереси, немците забравят всичко останало. И с най-гнусните отрепки ще въртят бизнес без да им мигне окото, пък ако ще светът около тях да гори. Иначе да не мислиш, че правят някаква разлика между джуджи, Зеленски и Орбан - не, всичките за тях са унтерменши. Важното е бизнесът да върви as usual, с другото да се оправят американци, британци и който още е навит.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, sir said:

стане ли въпрос за икономически интереси, немците забравят всичко останало.

Какъв им е икономическият интерес на германците да приемат милиони арабски и мюсюлмански мигранти?! Германският народ е най-най-романтичният на Запад. Те приеха арабите защото им харесва техният расизъм. И другата цел на Меркел и сие е с това етническо разводняване на Европа да подготвят почвата за създаването на СССР-2 тук...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, deaf said:

Какъв им е икономическият интерес на германците да приемат милиони арабски и мюсюлмански мигранти?! Германският народ е най-най-романтичният на Запад. Те приеха арабите защото им харесва техният расизъм. И другата цел на Меркел и сие е с това етническо разводняване на Европа да подготвят почвата за създаването на СССР-2 тук...

Работна ръка, която си мислят, че могат да интегрират до степен такава, че поне да не създава сериозни проблеми в обществото. Сиреч, мислят си, че ще е нещо като с турците. Докато бизнесът върви и в същото време няма сериозни социални взривове, ще продължават да се правят, че всичко е наред. Други вече признаха провала на тази политика, шведите например, но немците са упорити. Те затова са такъв цирк в момента и се гънат като червеи - войната им пречи на бизнеса и създава предпоставки за вътрешни проблеми. Аз се обзалагам, че ако джуджи утре прекрати нападението, те ще са първите, които ще обявят, че всичко си е вече по старому и можем пак да се хванем за ръце и да запеем икономическата кумбая.

Но много оффтопик взехме да правим. :)

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 26.04.2022 г. at 21:38, Atom said:

Дайте някакви прогнози.  Това което виждам аз е силно поляризиране. Една част от обществото подкрепя Украйна, а другата Русия.   Позициите са непримирими и всяка от двете групи претендира, че позициите  и са продиктувани  от гледна точка  на "националните интереси".

България мисля вече е заприличила на "отворена психиатрична клиника без лекари"


Във ФБ поддържам приятелства с наборниците от ОМГ. Като им виждам хала на някой от тях (това са хора да кажем с  интелигентност над средната, добре образовани, с икономическо и социално по-скоро добро положение), просто ми става лошо..
Последното идиотия беше от една дама (набор от ОМГ ) си търсеше видеото на "Зеленски с кокаина", което ФБ го е премахнало. Под поста имаше 60-70 харесвания, и между тях-също от съученици.

Видеото е лесно проверим и опроверган фейк (затова ФБ го премахнало), но хората от психушката не могат   да се  усетят

Има и  други  клинични случаи (не ми се разказват(, затова казвам "отворена психиатрична клиника без лекари"

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
  • Тъжен 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 7.05.2022 г. at 5:34, deaf said:

Какъв им е икономическият интерес на германците да приемат милиони арабски и мюсюлмански мигранти?!

Не само работна ръка, както посочи колегата, а и икономически растеж като цяло.

Германците взимат пример от САЩ. Там непрекъснато приемат имигранти, с което
се стимулира потреблението а оттам и растежа на икономиката.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, nik1 said:

България мисля вече е заприличила на "отворена психиатрична клиника без лекари"


Във ФБ поддържам приятелства с наборниците от ОМГ. Като им виждам хала на някой от тях (това са хора да кажем с  интелигентност над средната, добре образовани, с икономическо и социално по-скоро добро положение), просто ми става лошо..
Последното идиотия беше от една дама (набор от ОМГ ) си търсеше видеото на "Зеленски с кокаина", което ФБ го е премахнало. Под поста имаше 60-70 харесвания, и между тях-също от съученици.

Видеото е лесно проверим и опроверган фейк (затова ФБ го премахнало), но хората от психушката не могат   да се  усетят

Има и  други  клинични случаи (не ми се разказват(, затова казвам "отворена психиатрична клиника без лекари"

Моя бивша учителка по химия и биология ми говореше за видеото на зеленски с азовците дето вечеряли и после се карал на командира им. Е, ден по-късно ѝ пратих оригиналното видео от кото беше направен фейка, но това надали е променило нейното мнение за гадните нацисти в Украйна и правотата на Русия да ги изтреби. Та не се учудвам. И среед колегите ми има върли последователи на денафикацията, но зааради един колега руснак гледаме да не засягаме темата с войната като цяло.

  • Харесва ми! 7
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Непълнолетни стреляха срещу украински деца, настанени в хотел в Свети Влас. По фасадата на сградата личат следи от пластмасови сачми,а по чудо няма пострадали при инцидента.

 

https://novini.bg/video/33877

  • ХаХа 3
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, nik1 said:

Аз го гледам. 

На мен ми излиза това:

Това съдържание не е достъпно в момента
Когато това се случи, обикновено причината е, че собственикът е споделил съдържанието само с малка група хора, променил е кой може да го вижда или го е изтрил.
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Близо половината (44%) от българите, участвали в допитване на агенция YouGov, вярват, че НАТО изцяло - или в по-голяма степен, отколкото Русия - носи вина за войната в Украйна. Когато се добавят и 13%, отдаващи еднакво на НАТО и Русия вината за случващото се там, до 60% наближава делът на смятащите, че алиансът, в който членува България и на който разчита за отбраната си, е застрашил сигурността на страната.

Русия не е виновна, искаме телевизиите на Путин, казват много българи

  • Благодаря! 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...