Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отрази войната на българското общество?


Recommended Posts

  • Потребител

Дайте някакви прогнози.  Това което виждам аз е силно поляризиране. Една част от обществото подкрепя Украйна, а другата Русия.   Позициите са непримирими и всяка от двете групи претендира, че позициите  и са продиктувани  от гледна точка  на "националните интереси".   

Ще може ли това разделение да се преодолее или напротив, обществото ни ще тръгне по пътя на окончателен разпад.   Имаме ли изобщо "национални интереси" при положение, че всяка една от двете групи има претенции, че именно тя защитава "националните интереси", но двете позиции са  противоположни и не могат да се съчетаят в една единствена и наистина "национална позиция".

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 395
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

"Газпром" спира доставките на природен газ до България от 27 април.

Тази новина най-вероятно ще изостри още повече противопоставянето между двете групи.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Atom said:

"Газпром" спира доставките на природен газ до България от 27 април.

Тази новина най-вероятно ще изостри още повече противопоставянето между двете групи.

Патокът от рубли ще намалее значително.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има ли някаква достоверна информация кога може да влезе в експлоатация прочутия интерконектор Гърция - България?

Това е от Туитър, страницата на 3 морета, но не намирам новината отразена по други източници:

 

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Atom said:

Има ли някаква достоверна информация кога може да влезе в експлоатация прочутия интерконектор Гърция - България?

Това е от Туитър, страницата на 3 морета, но не намирам новината отразена по други източници:

 

 

Вероятно ще си има някакви забавяния при пускането на интерконектора, но не сме съвсем валат. Имаме някакви опции, които да ни изкарат до зимата. Цената по всяка вероятност ще е безумно висока, все пак болен на легло се..., но по старата тръба с Гърция ще се докара нещо, като сметнем, че е лято и битовото потребление е ниско, а и има някакви резерви ще оцелеем, но на доста по-висока цена. 

А всяко спадане на жизнения стандарт налива вода в мелницата на популистки партии.

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

"Газпром" спира доставките на природен газ до България от 27 април.

Тази новина най-вероятно ще изостри още повече противопоставянето между двете групи.

Особен проблем от това действие не би следвало да има. Интересно ми е обаче да чуя коментара на натовския генерал и Корнела по въпроса. Хем сме с джуджи, хем ни спират газа.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разделението си го има във всяка една държава най-общо казано. 

Пресният пример е Франция. 60/40 прозападно/проруско ориентирани. При нас това съотношение смятам че е в по-голяма полза на прозападно ориентираните. Т. Е. в рамките на нормалното, но изключителното при нашите русофил е, че са по- русофили от руснаците. С такава жар, плам и сляпа вяра защитават всичко свързано с Москва, че не остава полезна енергия за българския национален интерес. Русофила вероятно съвсем искрено си въобразява че мисли в посока защита на националния интерес, но този интерес едва ли е българския. 

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 часа, Atom said:

Има ли някаква достоверна информация кога може да влезе в експлоатация прочутия интерконектор Гърция - България?

Това е от Туитър, страницата на 3 морета, но не намирам новината отразена по други източници:

 

 

Споко, през лятото ще заработи

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, БатеВаньо said:

Разделението си го има във всяка една държава най-общо казано. 

Пресният пример е Франция. 60/40 прозападно/проруско ориентирани. При нас това съотношение смятам че е в по-голяма полза на прозападно ориентираните. Т. Е. в рамките на нормалното, но изключителното при нашите русофил е, че са по- русофили от руснаците. С такава жар, плам и сляпа вяра защитават всичко свързано с Москва, че не остава полезна енергия за българския национален интерес. Русофила вероятно съвсем искрено си въобразява че мисли в посока защита на националния интерес, но този интерес едва ли е българския. 

Стоп!

"сляпа вяра" Не убеждение, не резултат от класов произход, не от родов произход а "сляпа вяра" .

С такива спор не може защото каквото и да им казваш, доказваш, не го възприемат защото те ВЯРВАТ...Край. КОНЕЦ.🙄

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, sir said:

Особен проблем от това действие не би следвало да има. Интересно ми е обаче да чуя коментара на натовския генерал и Корнела по въпроса. Хем сме с джуджи, хем ни спират газа.

То да е само главния "натовски генерал"!  Май мнозинството от натовските ни генерали са от едно котило и имат едно и също отношение към Матушката.   Що се отнася до Корнела, там изобщо не се чудя.  Много трудно е човек да си представи съчетание между социална, лява партия и русофилство/путинофилство, ама на - има и такова съчетание.   Русия на Путин може да се опише като всичко друго, но не и като социална държава. Още по-малко пък да е вдъхновение или пример за някакви леви или социални политики за каквито претендират, че се борят БСП.   Въобще подобно съчетание е пълна шизофрения.  С други думи хич няма да се чудя какво ще каже Корнела. Пак ще е нещо шизофренично. 

Решетников беше определил част от електората на ГЕРБ като "класически русофили", а електората на БСП като "съветофили".  Според него от гледна точка на Русия между ръководствата на двете партии няма голяма разлика и те са "горе-долу еднакви" - https://www.mediapool.bg/reshetnikov-za-rusiya-bsp-i-gerb-sa-gore-dolu-ednakvi-news261958.html   Ръководствата аз бих ги определил като "прагматични русофили" или по-точно рублофили и към тази група освен ръководствата на тези две партии спадат и голяма част от лидерите на останалите. На първо място шефовете на ДПС,  разни патриоти, въZрожденци и т.н. 

Мен повече ме притесняват не толкова разните партийни лидери, а нагласите на техните електорати. Рублофилството може да се намали значително ако няма електорална база.

Иначе политиците са ясни и предвидими. Ето изказване на НАТО-генерала и президент Радев:

..правителството дължи отговор на гражданите, които са му гласували доверие чии интереси обслужва - техните или нечии други...
"И е крайно време правителството да даде ясни доказателства, че осъзнава и отстоява българския суверенитет и в своята политика се ръководи от българския национален интерес"

https://dnes.dir.bg/politika/radev-pravitelstvoto-dalzhi-kategorichen-otgovor-chii-interesi-obsluzhva

Вече като чуя или вида "национален интерес" ми се повдига.  Това понятие тотално се обезцени. В момента по медиите циркулират една камара "национални интереси", като всеки от тях е несъвместим с останалите и е сам за себе си.  Накрая ще излезе, че националния интерес е политиците да спрат да използват понятието "национален интерес" за щяло и нещяло и да започнат да казват най-накрая какво мислят те самите и защо (да се мотивират), а не да се прикриват зад някакви неуточнени и недефинирани от никой "национални интереси"

 

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Е след този руски шантаж дали има още русофили?Или може би трябва да паднем на Червения площад на колене за да се молим да ни развият кранчето?Между впрочем въпросът е нещо повече от газ.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз чета, че газът към Полша пак тръгнал. https://www.reuters.com/world/europe/russian-gas-supplies-resume-poland-operator-data-2022-04-27/ Доколко е вярно, не знам. Колкото и смешно да прозвучи, но аз подозирам, че джуджи и ко. лекинко ги е страх от нас и това с газа е ход с надеждата да се надупим нацяло. А защо ги е страх - ами защото по стечение на обстоятелствата сме пълни със съветска железария, макар и значителна част от нея да е в неособено добро състояние. Но се вижда, че когато тази железария е в ръцете на хора, които имат някаква представа какво да правят с нея, от нея може да има полза. Съдба нерадостна - да си голям (не на ръст) цар и богатир, а да те е шубе от мишкарската "не заграница", която на всичкото отгоре е фрашкана с твоя верна агентура. 🤣

Преди 1 час, Atom said:

То да е само главния "натовски генерал"!  Май мнозинството от натовските ни генерали са от едно котило и имат едно и също отношение към Матушката.  

Да, голям проблем е това. Но пък от друга страна е хубаво, че лъснаха доста от тях вече. Досега се прикриваха, даже разни уж демократи ги бяха припознали за свои хора. Спомням си тук какви спорове водехме преди време по темата с грипените, Гундяев, Решетников и други такива въпроси. Понеже много обичам да се самоцитирам, ето:

On 20.08.2020 г. at 0:49, sir said:

Според мен това лице (Румен Радев) е прозаична руска марионетка, колкото и да се напъват някои хора да го изкарат как се бил противопоставял на Путин. Отделно за мен е пределно ясно, че е в някаква корупционна схема покрай самолетите, където също едва ли е особено доволен от действията на Борисов и компания. Понякога най-очевидните неща са и верните.

На мен тоя "натовски генерал" ми е ясен много отдавна. Много хора обаче избраха да си затворят очите поради конюнктурни обстоятелства - понеже бил срещу Борисов. И те така.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, sir said:

Интересно ми е обаче да чуя коментара на натовския генерал и Корнела по въпроса.

Знаех си аз, че ще е забавно.

https://offnews.bg/politika/radev-i-ninova-veche-sa-v-otkrita-vojna-775506.html

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Покрай тази война сме на път да се уредим с предсрочни парламентарни избори.Неестествената коалиция от американски възпатинци,градска десница и модерна левица ще рухне като кула от пясък.Че и по бързо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 18 часа, Atom said:

Има ли някаква достоверна информация кога може да влезе в експлоатация прочутия интерконектор Гърция - България?

Това е от Туитър, страницата на 3 морета, но не намирам новината отразена по други източници:

 

 

България и без този интерконектор има капацитет за пренос (внос) от близо 18 милиарда кубика годишно 1-2 през Кулатата-Сидирокастро и 16-17 през интерконектора с Турция.

"Прочутият интерконектор Гърция - България" по всичко изглежда че се е използвал за алиби (непострояването му) за да не се извърши диверсификацията досега , и тази парадигма се е загнездила в обществото.

 

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може тази гадна война да ни помогне малко да се обединим. Или поне да си сближим реалностите. Руските ценности и възприятия и светоусещане не са подходящи за България. Особено в сегашното им състояние. 

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Кокорчо" става в посланията си - прости и ясни са

А Кирчо не става за нищо горкия - не може да му се разбере нито на какво акцентира, нито какво мисли.. Само суче и маже.. (Борисов 2, Ганьо с Харвард)

https://www.facebook.com/dnevnik/videos/2680663488734542

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.google.com/amp/s/blitz.bg/politika/grtsiya-predlaga-na-blgariya-pomoshch-sled-spiraneto-na-ruskiya-gaz_news882541.html/amp

 

Гърците, дали го правят от добро сърце, или за да не извършат нашите някоя чутовна глупост и да спрем транзита за Сърбия и Унгария?

Редактирано от Konche
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Konche said:

https://www.google.com/amp/s/blitz.bg/politika/grtsiya-predlaga-na-blgariya-pomoshch-sled-spiraneto-na-ruskiya-gaz_news882541.html/amp

 

Гърците, дали го правят от добро сърце, или за да не извършат нашите някоя чутовна глупост и да спрем транзита за Сърбия и Унгария?

Гърците имат интерес да ни продават газ с печалба. Също имат интерес от стабилна, проевропейска България . Ние трябва да се учим от тях, в това, което правят. Българското правителство ясно заяви, че няма да спре транзита.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 51 минути, nik1 said:

Асен Василев:

"Не търсим конфликт, не търсим война, но когато войната дойде на нашия праг, ще я посрещнем и ще отблъснем агресора."

"Позицията, която президента Радев изрази, че давайки оръжие на Украйна, ние продължаваме войната е позорна. Защото в нея имлицитно стои разбирането, че Русия ще победи в този конфликт. Аз смятам, че Украйна ще победи в този конфликт и ние трябва да й помогнем да го направи."

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, resavsky said:

Е след този руски шантаж дали има още русофили?Или може би трябва да паднем на Червения площад на колене за да се молим да ни развият кранчето?Между впрочем въпросът е нещо повече от газ.

О, има. Почакай до довечера или до утре поглед инфо и сродните нему да им спуснат новите опорки и обяснения. Още утре очаквам фейса да е залят с коментари какво добро ни е сторила Русия, като е спряла гаста, как ние сме си го заслужавали и всичките плюсове от тази човеколюбива постъпка. :)

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
"Ще кажа какво според мен следва от едностранното спиране на доставките на газ. Това е мнение на лаик, което си позволявам да споделя, защото според мен всички „специалисти“, експерти и геополитически стратези се провалиха.
1. Русия не забелязва разликата между твърдата политика на Полша и „снишаващата“ се политика на България. Следователно, няма никакъв практически или някакъв друг смисъл да се „снишаваме“ и да се опитваме да „да не ядосаме“ Русия.
2. Това просто е знак, че за Русия страни като България нямат суверенитет и собствена политика, те не са субекти на геополитическата дъска, на която играят единствено „Великите сили“. Следователно няма как да се защитава „българският суверенитет“ и „българският национален интерес“ чрез „приятелство“ с Русия.
3. Напротив, ние сме в състояние на вече обявена газова война с Русия и трябва да помислим за енергийната си сигурност на нейния фон.
4. Предстоят тежки месеци и трябва да си дадем сметка, че предишното ни всекидневие е в миналото. Върху експертите по енергетика и външна търговия, върху нашите евродепутати, както и върху правителството тежи огромна, критична отговорност. Според мен зелената сделка трябва да бъде поне частично отложена за след войната.
5. Газът към Сърбия и Унгария не трябва да се спира, но с тези страни трябва да се предоговорят количества, които остават в България.
6. Истеричният популистки национализъм в момента не е истински патриотизъм, нито е в интерес на България. Той живее, или по-добре казано патетично гори, в наивни исторически митологии, в които на „дядо Иван“ не може да му бъде отнета фолклорната роля. Затова в момента този „национализъм“ се оказва съзнателно (както е при Копейкин) или несъзнателно (както е при голям брой наивни българи) друга форма на путинофилство.
7. Разцеплението на нацията на русофили и русофоби трябва да отиде в миналото. Всеки русофил трябва най-накрая да забележи колко несподелена е неговата любов. От другата, руска страна, има само българофоби.
8. Руската политика, досега неуспешна, е насочена към разбиване единството на ЕС и НАТО. Затова в момента това единство е ключовият национален интерес. Всяко тролене против него, всяко оспорване на единните политики по време на война е национално предателство.
9. От всичко по-горе следва твърда подкрепа на Украйна, включително с оръжие. Оръжейните мощности на българските заводи трябва да работят в тази посока.
10. Друг е въпросът, че след края на войната трябва да има много сериозна ревизия на грешките, които бяха допуснати от ЕС и НАТО в енергийната политика, във външната политика към Русия, в икономическото обвързване с нея, в несправянето с феномена „Путин“ и пр.
Трябва да бъде изработена съвсем нова политическа линия на ЕС, да бъде най-накрая създадена нова европейска армия и енергийна политика, трябва да има и нова политика към Русия, която да подкрепя нейното нормализиране и приобщаване, дълъг процес, поне толкова дълъг, колкото е бил с нацистка Германия."
 
  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, nik1 said:
1. Русия не забелязва разликата между твърдата политика на Полша и „снишаващата“ се политика на България. Следователно, няма никакъв практически или някакъв друг смисъл да се „снишаваме“ и да се опитваме да „да не ядосаме“ Русия.

Именно.

Русия официално ни обяви за неприятелска страна, след което първо на нас ни спря газа.
Ще излезе, че русофилите са предатели-мазохисти, на които им е приятно неприятелска
Русия да ни подритва както си поиска. 🙄

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, gmladenov said:

Русия официално ни обяви за неприятелска страна, след което първо на нас ни спря газа.
Ще излезе, че русофилите са предатели-мазохисти, на които им е приятно неприятелска
Русия да ни подритва както си поиска. 🙄

В момента руснаците се държат, като непълноценни европейци, а русофилите са дефакто непълноценни руснаци…

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Асен Василев 27.04.2022 г (цялото изказване)

"Спирането на подаването на газ от "Газпром" е едностранен акт, с който е нарушен договорът между "Газпром" и "Булгаргаз". "Булгаргаз" са направили плащането както е по договор - "Газпром" са спрели газа, въпреки направеното плащане. Това означава, че имаме една страна, която е некоректна по този договор и една страна която е изправна. За съжаление не можем да кажем, че това ни учудва. Същият проблем имахме 2009 г. когато България беше изправна, но въпреки това газът беше спрян. Проблеми имахме и 2014 година. Имаме проблеми и сега. Като правителство очаквахме тези проблеми и започнахме подготовката още февруари месец. Подготовката е доста ясна и всъщност ще обясни много неща, които са се случвали през последните 12 години, а може би и повече, в България. Незнайно защо дълги години диверсификацията на доставките на газ в България се свързваше с т.нар. прословута гръцка връзка. Да, това е интерконектор, по който ще можем да доставяме 3 млрд.куб.метра газ на година плюс 2 млрд. ако го разширим. Но всъщност от южна посока - от Гърция, и от Турция, ние можем да доставяме общо, към момента, без гръцката връзка, около 20 млрд. куб.м. - 2 млрд. през Кулата - Сидерокастро и още 17-18, които имаме през интерконекторите с Турция. Потреблението на България е между 3- 3.5 млрд.куб.м.

Да се твърди, че ние нямаме трасета, по които да доставим газ извън тези, по които доставяме руски газ е смешно!Да се разчита на построявенето на гръцката връзка, за да направим диверсификация на газовите доставки за страната е извинение да не си направим диверсификацията. И това извинение се ползва вече 15 години. Това което ние направихме като правителство още февруари месец е по съществуващите капацитети и връзки с Гърция и Турция, резервирахме капацитети на LNG терминалите, така че ако спре газа, в рамките на 24 часа да можем да отреагираме и по никакъв начин това да не застраши подаването на газ към българските потребители. Нито да има ограничения, нито да има каквито и да е проблеми! И сега, тук стои въпросът защо това не беше направено по-рано. Първи въпрос, от едни предишни правителства които уж ни деверсифицираха 100 процента. В момента, в който говорим, въпреки че е спряло подаването на руски газ, няма намалено подаване към българските потребители. Имаме кораб който разтоварва в терминал в Гърция и газът стига до нас без проблем т.е. проблем с физическите доставки на газ няма. Проблем със съществуващите трасета, даже и без построен интерконектор няма!Спомняте си, че се надигна един изключително голям вой защо Николай Павлов беше отстранен като изпълнителен директор на "Булгаргаз". Ми нека да ви го обясним просто: "Булгаргаз" има договор за доставка на азерски газ в обем 1 млрд. куб.м. на година. Доставката на този газ за месеците януари, февруари, март, щеше да идва на цени два пъти по-евтино от доставката на "Газпром". Въпреки това, и въпреки че този факт е ясен, и въпреки че имаме трасе по което този газ може да бъде доставен през Кулата - Сидерокастро и е доставян този газ, г-н Павлов в края на месец септември подписва анекс, с който доброволно се отказва от 60 процента от количествата азерски газ до края на месец юни тази година като казва, че не е построена гръцката връзка и затова ние няма да си получим газа, въпреки че е два пъти, до три пъти по-евтин.Това не е случайно.В началото на септември месец водихме разговори на правителствено ниво, на които г-н Павлов присъства. Докато тогава все още бях служебен министър на финансите, изискахме договора на "Булгаргаз". Стана ясно, че газът може да бъде доставен през алтернативно трасе, а не през гръцкия интерконектор, стана ясно че се доставя газ през алтернативно трасе и въпреки това, две седмици след като спрях да бъда финасов министър, този анекс е бил подписан. Щетите за всички нас, които плащаме газ, е между 500 хил. и един милион на ден. Само от този един подпис, от този един анекс. МВР събра данни срещу г-н Павлов, данните са в прокуратурата. От средата на януари до сега прокуратурата, не е направила нищо по въпроса. Толкова за диверсификацията и кадрите които диверсифицираха.
В момента сме говорили с Гърция, с Италия за доставки на газ, така че това което може да влезе от южна посока, тези 20 милиарда куб.м, те могат да излязат в посока Сърбия-Унгария или в посока Румъния и да стигнат до европейския пазар. Това е ключова част от диверсификационната програма на Европейския съюз. Утре имаме срещи в Брюксел, за да ускорим работата по общите покупки, за които говорихме, тъй като очевидно това се налага.

Няколко други неща искам да кажа, които са излючително важни. И те са свързани с войната в Украйна.Това, което ние виждаме е една безпрецедентна агресия срещу България. Икономическа. България беше сложена в списъка на вражески държави, руската посланичка си позволи изказвания, които са абсолютно несъвместими със статута и на посланик. Изказвания, които ако български посланик беше направил в Русия, сигурно щеше да бъде отдавна изгонен. Въпреки, че България директно не е изпращала оръжие към Украйна, всички тези неща се случват. Това не е нещо ново или учудващо. Просто трябва да върнем историята малко назад.Втората световна война. България не обявява война на Русия, на Съветския съюз тогава, България поддържа дипломатически отношения през цялоро време на войната (на Втората световна война ) със Съветския съюз. България не изпраща войски на Източния фронт и въпреки това Съветският съюз обявява война на България и влиза тук с армия. И налага военни репарации. И изнася от България 162 завода.
Политиката да седим и да се преструваме, че няма агресор не работи. Ние не търсим конфликт. Ние не търсим война. Но когато войната дойде на нашия праг, ще я посрещнем и ще отблъснем агресора. И това трябва да е ясно на абсолютно всеки агресор, независимо кой е той.
Мачът, в който някой се опитва да ни казва какво да правим, някой се опитва да ни насилва, някой се опитва да ни изнудва, приключи!
И в този конфликт България ще помогне на страната, която се бори срещу агресора. И това трябва да е също ясно. Защото в този конфликт това, което ние виждаме е много ясна позиция.От една страна позицията е държавите сами да могат да определят как да живеят, как да устройват икономиката си, как да се управляват, в какви блокове да участват и как да си уреждат живота на гражданите. От другата страна на този конфликт живее цялата концепция за Велики сили, сфери на влияние и малките държави като васални придатъци на тези сфери на влияние.България не е и няма да бъде васален придатък на никого!
Позицията, която г-н Радев изрази, че давайки оръжие ние продължаваме конфликта, е позорна. Тя е позорна, защото в нея имплицитно стои разбирането, че Русия ще победи в този конфликт. И че е нормално и добре Русия да победи в този конфликт. Аз смятам, че Украйна ще победи в този конфликт и че ние трябва да помогнем на Украйна да победи в този конфликт. Защото алтернативата е - първо Украйна, а след това цяла Източна Европа да станат отново васални придатъци."
 
 
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...