Отиди на
Форум "Наука"

Форумец на годината


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

В момента регистрираните ни потребители са 8987 д., с тенденция да нарастват.

Потребителите с 5 и над 5 мнения (тоест с по 5+ мнения или - с минимум 5 мнения) са 833 д. (9,27%).

Потребителите с над 700 мнения са 59 д. (0,66% от всички потребители и 7,08% от потребителите с по 5+ мнения).

Потребителят с най-много мнения (ок. 17 820 мнения) е и модератор.

Вторият с най-много мнения също е модератор, като неговите са около 7 630.

Над 4 500 свои мнения са споделили следващите 5 д., като водещият сред тях има над 5970 мнения, но той НЕ е модератор.

Следващите 6 д. след него са модератори.

Нека в допълнение на казаното администраторите да споделят:

- колко са администраторите?

- колко са глобалните модератори?

- колко са модераторите на няколко раздела?

- колко са модераторите на един раздел?

- колко души превеждат новини за сайта и за списанието?

- колко души пишат редовно статии за сайта и списанието?

- колко души работят по дизайна на сайта?

И още:

- колко са форумните раздели

- в кой раздел има най-много теми

- в кой раздел има най-много мнения

- кои са най-четените теми от началото на форума?

- кои са най-четените теми за 2011 г?

- кои теми съдържат най-много мнения - от началото на форума?

Само за статистиката. Твърде интересна е...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В момента регистрираните ни потребители са 8987 д., с тенденция да нарастват.

Потребителите с 5 и над 5 мнения (тоест с по 5+ мнения или - с минимум 5 мнения) са 833 д. (9,27%).

Потребителите с над 700 мнения са 59 д. (0,66% от всички потребители и 7,08% от потребителите с по 5+ мнения).

Потребителят с най-много мнения (ок. 17 820 мнения) е и модератор.

Вторият с най-много мнения също е модератор, като неговите са около 7 630.

Над 4 500 свои мнения са споделили следващите 5 д., като водещият сред тях има над 5970 мнения, но той НЕ е модератор.

Следващите 6 д. след него са модератори.

Честито на тези, които ще се разпознаят!

(Приликата с действителни лица и събития е умишлено търсена.)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Историк, вярно е, че се опитваме да пишем мненията си диалогично и без да ги налагаме, но и не се престараваме (еле па я).

Но няма смисъл сами да си гласуваме наградки.

Освен да вкараме и такава награда: "модератор на годината"?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, може да има номинация за модератори на годината.

Може дори да са двама; единият - посочен от администраторите, а вторият - от потребителите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я да ви предложа една умиротворителна идея. Редовно влизащите тука едва ли са повече от 50-60 души /човека имам предвид, не никове/-сега разсърдихте и Дорис и още намаляхме , тъй че може да награждавате по принципа на "Златния Орфей" - за всекиго по нещо :punk:

Ако все пак наградите не достигат, мене може да ме прескочите спокойно, щото ще перефразирам един забравен поет, родил се на днешната дата : "..но стига ми тази награда, да каже нявга" форума - не мълчеше той на модератори, на модератори още на администратори, а за свобода и правда се бореше и за равноправие също и т.н. :bigwink:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"..но стига ми тази награда, да каже нявга" форума - не мълчеше той на модератори, на модератори още на администратори, а за свобода и правда се бореше и за равноправие също и т.н. :bigwink:

Ти такова... бори си се спокойно :):) Свободата се цени, знаеш.

Редактирано от КГ125
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ся по брой на мненията няма как да се оценява някой. Заюото повечето могат да са "Да!" "Чудесно" и др. такива.

Тука има няколко изключително много допринесли с качествени мнения и тези хора, но как да ги отличаваме един от друг? Това не е състезание.

Всички, които кликват на опцията "влизане" създават това място! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Още по-просто е.

По брой на мненията, КГ, водим ти и аз :) Аз пиша османски фермани със скоростта на неутриното на тъмно и със съдържанието на томовете на др. Ким Ир Сен. А ти завеждаш възторга. Тъй че аре да нема такава награда, щото ние ще сме абонирани за нея.

А е добра идея модераторите да нямаме право да получаваме наградите, които сами раздаваме. Иначе верно ще станем като др. Ким Ир Сен, дето е три пъти носител на ордена "Ким Ир Сен". Друг въпрос е, че поне според мен най-яките теми във форума са писани, общо взето, от модераторите (с няколко наистина хубави изключения).

Аз си мисля следното:

- "форумен мъдрец за 2011" (за най-добри теми и/или мнения). Конкретно тая награда трябва да получи и книга - ако е една. Ако обаче раздадем наградата за повече раздели (примерно като "форумен мъдрец по химия/история/литература за 2011"), не съм сигурен дали ще имаме книги за раздаване за всички. Впрочем, не е задължително награда да има във всеки раздел, защото в някои раздели просто не е писано;

- "форумен дебют за 2011" (за най-симпатичен нов юзър);

- "форумен зевзек за 2011" (за най-добри шеги и лафове, разсейващи напрежението).

Тези награди да са само за юзъри, а не за членове на екипа.

Отделно може да има и една награда:

- "любим модератор за 2011" (за най-свестен или поне най-малко дразнещ модер); по очевидни причини няма смисъл от награда за любим админ, но мисля, че братята няма да се сърдят от това.

Всеки, който пожелае, да може да номинира по един юзър за всяка от първите три наградки и един модератор за четвъртата.

Всеки гласуващ да може да номинира включително и един и същи юзър за две или дори за трите юзърски наградки накуп.

Всеки гласуващ да може да не номинира и никого за дадена категория. Примерно Y иска Х да вземе две наградки, а за третата не намирам никого за достоен.

Разбира се, всеки може да номинира и себе си. Само модераторите да не номинират себе си за модераторската наградка.

Номинациите да станат чрез ЛС от всеки желаещ юзър до един от админските акаунти. Примерно така:

Форумен мъдрец - Х,

форумен дебют - Y,

форумен зевзек - Z,

модератор на годината - F

или пък така:

Форумен мъдрец - Х,

форумен дебют - никого,

форумен зевзек - пак Х,

модератор на годината - никого.

Да се определят дати, в които да може да стане изпращането на ЛС-та и толкоз. Примерно от усурнайсето до шевернайсето число форумното население може да номинира своите предпочитани никове. На еди-коя си дата админите обявяват резултатите и се разбираме за среща на по бира, та да връчим книгата на форумния мъдрец. Всички останали "победители" получават по една хубава картинка в подписа и някаква готина титла под никнейма.

Админите няма да седнат да си измислят гласове, щото са свестни типове. А с ЛС-тата се избягва безкрайната и пипкава работа по правене на номинации и на огромна анкета с имена. Щото докато всеки, който иска да номинира някого си или да се изкаже, свърши тая работа, ще минат месеци, а после анкетата ще трябва да я прави някой от екипа, пък просто нямаме безкрайно свободно време.

Тази форма е изпитана в други форуми, работеща е и е практична. Да не се пипкаме с глупости, ами просто да го направим.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Евала!

Критериите са ясни, да се разбираме за датите и да се почва вота.

На Глишев, му слагам една бира да изстине, че да го черпя. Добра работа е свършело момчето!

Мисля, че около месец ще е предостатъчно време (малко множко ми се вижда?)

Да кажем началото на следващата седмица (09.01.201) ще да е добре за начало на гласуването.

Две седмици са идеалния период (22. 01. 2012) в 00,00 ч. се приема последния валиден глас.

Следва една седмица статистическо отчитане на резултатите, избор на книга за награда, място където ще се отбележи събитието и в началото на Февруари връчваме призовете.

Как ви се вижда?

Май, ще е удачно да уведомим всички юзъри, и чрез мейлинг листа, за предстоящото гласуване?

Да няма после реплики и мрънкане: аз не разбрах, той не каза и др. подобни.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Направо не е за вярване ! Бравос Глишев, взе да ми харесваш. :punk: ....споко, не в Оня смисъл де :bigwink:

Редактирано от JImBeam
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Отгласувах пробно по схемата на Глишев - таферна е. Айде пускайте темата начисто и да задръстиме папките на братята админи с лични съобщения. :w00t:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...