Отиди на
Форум "Наука"

Форумец на годината


Recommended Posts

  • Модератор История

Предлагам да отворим такава тема.Все пак е края на годината и е време за равносметка.Аз гласувам за Т.Йончев - компетентен,умерен,възпитан.Ако можеше и по често да се включва във форума щеше да е идеално.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Можем да помислим и за дебют на годината - нов форумен потребител на годината.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да, това е готино :)

Най-добри (интересни, забавни) постинги за годината има юзърът Х;

най-добър старт във форума има юзърът Y;

Аз примерно се колебая между Южняка, Кухулин, Ханибаал и пр. Най-добре модераторите и админите да не влизаме в класациите.

А на тези с "победата" би било готино да им се предложи някаква яка картинка за подпис - примерно: "Форумен мъдрец за 2011" и "Най-добре дошъл заселник в Бегенаучинци, 2011" на фона на някакви книги или нещо такова.

---------

Впрочем, би било яко да се направи и нещо като постоянна форумна игра.

Примерно модераторите в еди-кой си раздел задават няколко въпроса по тематиката на раздела с уговорката, че юзърите се умоляват да не ровят в нета за отговори, а да отговорят честно на прима виста. Някой юзър отговаря най-пълно и/или най-бързо и в резултат получава картинка в подписа и форумна титла, примерно: "Х, Победител в първия форумен турнир по физика, 2012". Ако той е навит, той задава въпросите за следващия турнир след, примерно, шест месеца.

Е, не можем да изконтролираме ровенето из нета, но поне ще има някаква игра. Измиваме си ръцете с пожеланието за феърплей :)

Въпросът, разбира се, е кой ще прави картинките за подписите и кой ще задава въпросите за първия турнир в разделите с най-много модератори.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пускането на анкета е най-лесно.

Хубаво е имената да не са много, за да не се размие вотът. И без това, все по-малко хора участват в анкетите.

Нека първо уточним това, кои са номинираните!

Стар потребител на годината - Т. Йончев и др.

Нов потребител на годината - Южняк, Кухулин, Ханибал и др.

Форумен раздел на годината - ?!

Тема на годината - ?!

Постинг на годината - ?!

Събитие на годината, свързано с форума или сайта - ?!

Брой на списание "Българска наука" на годината - ?!

Новина на годината в сайта - ?!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Давайте номнации.Моите: форумен раздел на годината предлагам:Средновековна история от Българска история.За новобранец на годината :Кухулин.Форумец на годината:Йончев.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Амар че сте скромни. Не Ви бива за политици.

Най-за годината е Шкубиту!

http://www.youtube.com/watch?v=KwwcUE0nGsA

post-5590-086033300 1325333172_thumb.jpg

1559217_c76d7428bac959e943ff2db51a275c82_wm.bmp

post-5590-068802800 1325333238_thumb.jpg

post-5590-050819400 1325333274_thumb.jpg

post-5590-027657700 1325333317_thumb.jpg

Ч.Н.Г.

На всички Ви!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Алвата!

Необходимо ли е да се изтъкват аргументи?

Редактирано от Б.Богданов
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За словотворчеството - форумец, браво на Ресавски, но

според мен коментирането на потребители е особено вредно явление. Както размахването на баданарки, така и проявата на хейтърство.

За предпочитане е да се оценяват теми за научени нови неща и то по раздели. Иначе е ясно, че Средновековието е фаворит.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дорис е права, ама не съвсем. Кат държим тоягата е хубаво и морковчета да даваме. Сега като се замисля Алвата е добра номинация, въпреки че не би трябвало да номинираме приятели ;).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами ти по какво си мислиш, че се номинира. И на мен Алвата ми е приятел. Но уважавам и другите номинирани (с едно изключение) и самономинирани. Приятелството е субективно, трябва обективен, нАучен критерий, а това са темите, които могат да се сравнят по раздели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А какво ще донесе това начинание? На титлоносеца, на номинираните, на гласувалите и на публиката.

С какво това ще допринесе за науката, форума, разбирането?

С нищо. Най много да доведе до повече неразбиране. Може да се промени на "Кой форумец е с най-много приятели" и ще бъде по-точно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мен тая година най ме кефи Южнякът :) А от темите - само тия пускани от колеги-модератори, а те така и така не трябва да са в класациите.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мен тая година най ме кефи Южнякът :) А от темите - само тия пускани от колеги-модератори, а те така и така не трябва да са в класациите.

Има хубави теми на простосмъртни потребители.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тва по принцип за първа година ли, в смисъл, се номинира? Не е лошо, вярно. Наистина Южняк пусна доста аргументирани постове, аз съм за него.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, и аз номинирам Южняк - за нов потребител на 2011 г.

Редактирано от ISTORIK
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като теми на 2011 г. мога да номинирам следните:

- Кампанията от 811 г. - спорни и неизяснени моменти

- Загадката на битката при Клокотница (1230 г.)

- Битката на 20.08.917 г.

- Българското царство при Комитопулите

- Османското... робство, иго, владичество, присъствие или - отсъствие?

- Ромейската номизма

- Иконоборството във Византия

- Най-честите типове грешки, допускани в писмената и в устната реч - в интернет и извън него

- Африканският произход на българите

- Какво означава да бъдеш християнин?

Тези теми са били създадени през 2011 г. и в тях са се провели твърде интересни и почти целогодишни дискусии през вече миналата година.

Разбира се, списъкът е субективен и не претендира за изчерпателност.

Редактирано от ISTORIK
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Весели празници и честита нова година на колегите форумци и на модераторите. Номинирам за форумец на годината всички с поне един постинг през изминалата година. Не намирам здавословно да обиждам всички останали участници, като номинирам някой единствен, защото това е омаловажаване на другите и създаване на категории във форума - форумец първа категория, втора, трета и т.н.; напълно ненужно и несправедливо. Същото е като да отлича модератор на годината - т.е. да омаловажа всички останали модератори, като възвелича един. Не го заслужават. Добри форумци, добра модерация, добър форум. С пожелания за страхотна нова година, както във форума, така и извън нея, и с пожелания за много нови и интересни форумци, теми и постинги, а защо не и открития.

  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... Не намирам здавословно да обиждам всички останали участници, като номинирам някой единствен, защото това е омаловажаване на другите и създаване на категории във форума ...

И през ум не ми е минавало, че Ресавски иска да омаловажава другите, като предлага форумец на годината. Възраженията ми бяха, че няма обективен критерий за сравняване на толкова различно изявяващи се потребители. Макар че не възприемам много сериозно идеята, аз бих се радвала за всеки от номинираните.

А към твоята номинация на нов потребител никой писалите няма как да има претенции, защото сме стари.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм... а Tyroglyphos!

Въпреки, че пише рядко в последно време, мненията и темите на Tyroglyphos заслужават възможно най-висока оценка.

Същото се отнася и за още няколко потребители, чиито имена ще напиша използувайки системата за ЛС.

. . . .

Предложението ми е да се направи анонимна анкета:

- трол на годината

- спамър на годината

- хейтър на годината

и т.н

както и

- най-скучен съфорумец

- най-безсмислени постове

и т.н.

също така:

- звезда на форума за годината

- постове с ценна информация

- оригинално написани постове

- бисери

и т.н.

. . . .

Членовете на екипа също трябва да бъдат номинирани. Все пак, те си позволяват да пишат мнения и да публикуват теми.

Анкетата може да е анонимна, така че няма да има проблеми за който и да е.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Весели празници и честита нова година на колегите форумци и на модераторите. Номинирам за форумец на годината всички с поне един постинг през изминалата година. Не намирам здавословно да обиждам всички останали участници, като номинирам някой единствен, защото това е омаловажаване на другите и създаване на категории във форума - форумец първа категория, втора, трета и т.н.; напълно ненужно и несправедливо. Същото е като да отлича модератор на годината - т.е. да омаловажа всички останали модератори, като възвелича един. Не го заслужават. Добри форумци, добра модерация, добър форум. С пожелания за страхотна нова година, както във форума, така и извън нея, и с пожелания за много нови и интересни форумци, теми и постинги, а защо не и открития.

Както се казва пътят към ада е покрит с добри намерения.Не мисля че да наградиш някого означава да обидиш /респективно омаловажиш/ някой друг.Освен това е ясно че наградата е символична и по скоро поощрителна.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм... а Tyroglyphos!

Въпреки, че пише рядко в последно време, мненията и темите на Tyroglyphos заслужават възможно най-висока оценка.

Същото се отнася и за още няколко потребители, чиито имена ще напиша използувайки системата за ЛС.

. . . .

Предложението ми е да се направи анонимна анкета:

- трол на годината

- спамър на годината

- хейтър на годината

и т.н

както и

- най-скучен съфорумец

- най-безсмислени постове

и т.н.

също така:

- звезда на форума за годината

- постове с ценна информация

- оригинално написани постове

- бисери

и т.н.

. . . .

Членовете на екипа също трябва да бъдат номинирани. Все пак, те си позволяват да пишат мнения и да публикуват теми.

Анкетата може да е анонимна, така че няма да има проблеми за който и да е.

Яаааааааа, тука вече и за мене ще има награда :tooth:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...