Отиди на
Форум "Наука"

Въпрос за автентичността на две драхми - Истрос


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, подариха ми две монети. След известно ровене в интернет, разбрах че отговорят на статер от Истрос, 450-400г преди Н.Е.() Но също така разбрах, че от тях има доста фалшификати. Може ли да ме посъветвате къде да търся разликите? Едната е с монограм "М", другата с "АГ". Диаметър 17-18мм, 4,83-4,92гр.

026415175.jpg026415180.jpg

026415188.jpg026415193.jpg

Извинявам се за заглавието, механично съм написал драхми вместо статери.

Редактирано от moni74
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Става въпрос за сребро, просто снимките жълтеят. Не знам къде и как може да се провери дали е старо сребро или е ново. Всъщност като се замисля, може да се претопят стари монети без стойност и с материала да се правят имитации...

Сравних двете монети със снимки от два сайта, които официално правят реплики и ги продават. Не съвпадат на 100% с нито един статер от Истрос, правен от тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първата с монограм "М", диаметър 17х18мм, 4,85гр.

Втората с "I" и "АГ", диаметър 18мм, 4,92гр.

Благодаря за помощта, не ме интересува каква стойност имат, защото са ми подарък. Единствено искам да знам дали са истински или поне какъв е шансът да са истински.

Снимах ги отново, сега цветовете са малко по реални:

026429499.jpg

026429500.jpg

026429510.jpg

026429503.jpg

026429504.jpg

Редактирано от moni74
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...