Отиди на
Форум "Наука"

Moже ли да се направи нещо, за да се спасят няколко дървета?


Емил58

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

живея в къща и пред нас има 4-5 дървета.Миналата година гръцка фирма започнаха голям строеж .Направиха огромен насип (около 5м висок)пред къщите ни и има вероятност така да си го оставят.А между насипа и къщите има река,която ако реши да се покачи ще влезе направо в нас.Другият проблем е че сега нещо копаят по насипа и чубанина ,който управлява багера вече потроши половината дървета.Има ли някой, който е наясно с реалната ситуация при подобни проблеми в нашата ш*ибана държава?Може ли изобщо да се направи нещо или си е борба с вятърни мелници?

Ако съм объркал раздела ,моля преместете темата.

Редактирано от Емил58
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Отдел Екология на Столична община търси, отивай на място и пускай жалба.

Това е простотия на строителите, от невежество, варварство и непукизъм. Като ги стегнат, ше спрат. Не са толкова неефективни структурите, които отговарят за това, колкото изглеждат.

Вдигай пара в отдел Екология на СО.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отдел Екология на Столична община търси, отивай на място и пускай жалба.

Вдигай пара в отдел Екология на СО.

Дано Емил не е от Силистра, примерно :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Здравейте,

живея в къща и пред нас има 4-5 дървета.Миналата година гръцка фирма започнаха голям строеж .Направиха огромен насип (около 5м висок)пред къщите ни и има вероятност така да си го оставят.А между насипа и къщите има река,която ако реши да се покачи ще влезе направо в нас.Другият проблем е че сега нещо копаят по насипа и чубанина ,който управлява багера вече потроши половината дървета.Има ли някой, който е наясно с реалната ситуация при подобни проблеми в нашата ш*ибана държава?Може ли изобщо да се направи нещо или си е борба с вятърни мелници?

Ако съм объркал раздела ,моля преместете темата.

Сигналът в общината трябва да се подаде, дори да не е ефективен.

После намери дали имате някакви екоактивисти в града, където се намираш. Зелени патрули не ти препоръчвам, но ако има офисче на партия "Зелените" или на други активисти - свържи се с тях без бавене. Можеш да ги гугълнеш в интернет. Ако има, поговори с тях, покажи им входящия номер от сигнала си в общината и най-вероятно те ще ти дадат акъл. Ако се окаже, че строителят работи законно, си дотук. Но ако има нещо нередно и дърветата, за които говориш, са садени от общината и прочие - има вероятност да се вдигне доста шум. Преди всичко не трябва да си сам. Ако си сам, нищо няма да направиш. И продължавай да се интересуваш от тези неща. Днес става дума за няколко дървета в квартала ти, а утре може да става дума за цяла гора край града.

Във всеки случай - поздравления за интереса.

---------

Колеги, момчето прави добре, че пита за нещо такова. Ето такива въпроси трябва да се обясняват като на човек.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сигналът в общината трябва да се подаде, дори да не е ефективен.

После намери дали имате някакви екоактивисти в града, където се намираш. Зелени патрули не ти препоръчвам, но ако има офисче на партия "Зелените" или на други активисти - свържи се с тях без бавене. Можеш да ги гугълнеш в интернет. Ако има, поговори с тях, покажи им входящия номер от сигнала си в общината и най-вероятно те ще ти дадат акъл. Ако се окаже, че строителят работи законно, си дотук. Но ако има нещо нередно и дърветата, за които говориш, са садени от общината и прочие - има вероятност да се вдигне доста шум. Преди всичко не трябва да си сам. Ако си сам, нищо няма да направиш. И продължавай да се интересуваш от тези неща. Днес става дума за няколко дървета в квартала ти, а утре може да става дума за цяла гора край града.

Във всеки случай - поздравления за интереса.

---------

Колеги, момчето прави добре, че пита за нещо такова. Ето такива въпроси трябва да се обясняват като на човек.

Благодаря за изчерпателният отговор.Точно такъв пълен отговор исках да прочета тук.Така колкото и да ми е непозната материята ,ще съм наясно как да процедирам ,вместо да се лутам по инстанции и да ме пращат за зелен хайвер.Та накрая да ми писне и да прежаля дърветата и да спра да се занимавам.Каквто и би била целта на много хора по институциите ,защото примерно ще им се наложи да свършат малко работа заради мен ... :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Между другото, имам молба.

Като си пуснеш сигнала в екологичния отдел на общината, като се свържеш с някакви екоактивисти и получиш някаква реакция от тях - пусни тук коментар какво се е случило.

Поинтересувай се коя е гръцката фирма (внимавай да не си изпросиш боя), гледай да имаш входящо номерче за сигнала си, какво са ти казали екоактивистите, коя точно е организацията им. И после дай нещо данни, та хората, които четат тук, да имат представа горе-долу какво се случва.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...