Отиди на
Форум "Наука"

Монети


Demon

Recommended Posts

  • Потребител

Благодаря на nikey_vv за включването. Всяко мнение би било полезно в случея ;)

Съжалявам но не мисля че нещо от това:

Syracuse, Hieron II

прилича на показаното

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съгласен съм, че не е същото (то едва ли има такова), но аз имах предвид този тип монети на Хиерон II, където на лицето е Посейдон, а на гърба са два делфина с тризъбец: http://wildwinds.com/coins/greece/sicily/syracuse/hieron_II/Calciati_194.jpg

Редактирано от nikey_vv
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

да разбрах те ;).. за съжаление обаче с това се отдалечаваме още повече.

Факта че е менте или компилация е неуспорим (почти). Единственото което не ми дава мира е както казах: на какво е менте или какво са компилирали :hmmm::doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

всеки има право да се сьмнява , както и аз като я видях за пьрви пьт тая монета. Наистина е намерена там и не казвам да .....истинска е или менте е . В интерес на истината много я тьрсих - да открия някьде нещо за нея но уви. За това я пуснах тук и се надявам да разбера пове4е за нея., всеки има право да се сьмнява в нея - аз сьщо ,но знам от кьде е и не си пиша тук глупости за да се намирам в приказки. Нямам това време за безмислени неща. За Грьцката азбука..........сложих линковете заради надписа по нея......!!!! Благодаря за мнението на всеки един от вас но повярваите - не искам да льжа никой за нея и да говоря глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какъв е надписа по нея..за съжаление аз надпис не виждам ;)

<ою -------- това се вижда само.....пьрвата буква е наше- л -но все едно завартяно на ляво единпьт - < втората е -0 а третата е - ю но на ю е удьлжено 0> ако се 4ете от горе на долу е това надписа

л

о

ю> като ю завьршва с >остьр врьх .....ако кликнете на снимката с главата пред погледа на тоя образ се виждат буквите......мащабираите снимката и се вижда добре

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

то това е номера уж намерена там та евентуалния рибок да клъвне м-би Б.Б са го измамили

Да споделя само,не са ме измамили но наистина е от там.,мои приятел я донесе и аз просто се 4удя като вас каква е тая монета. Само ще споделя 4е когато я е придобил там са му давали колкото поиска за нея - няма защто да ме льже - все пак ми е най добрия приятел. За маслиновата клонка........там кьдето са рибите мои приятел историк я разгледа и каза 4е било маслиново дарво....на това прили4ало . Другото което ми каза е 4е може да има нещо общо с тетадрахмата.....така беше май. Но 4е е много стара и до сега не е срещал подобна никьде,бронзова е и 4е била отливана на камьк. Това е инфото до тук за нея което знам.Не искам да обиждам никои но спрете да казвате 4е тарся балЬци или мен са ме измамили........няма такова нещо. Просто искам да разбера каква е и от кьде е .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По скоро ментета на нещо.

1. на колониална римска бронзова монета на Гордиан 3-ти, като не виждам нищо от надписа (той вече може да е свободно съчинение)

2. на тетрадрахма на Лизимах, ако виждам правилно

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Б.Б. за съжаление половината неща звучат като свободни съчинения на първокласник и не прилягат на историк. Винаги съм казвал че не е добре историк да разсъждава на тема нумизматика, просто те го изучават само като предмет със доста семпли наченки на бележки. Същото като педиатър да разсъждава върху Херургия. Най-малкото нещата стават 3 пъти по объркани. Защо:

1. Възможно е да е маслиново дръвче, това е лесно за различаване ако монетата се вижда на живо, а не на снимка с 2 пръста патина (фалшива или истинска без значение)

2. Разбира се че има нещо общо с тетрадрахма.....Нейн подноминал, но само толкова. То по тази логика и златният статер има нещо общо с тетрадрахмата! Бронзовите номинали сподразделения на Обола, и неговите подноминали спрямо теглото.

3. Това че Тошо от Бусманци много иска да си купи Лада, защото не харесва Опел и дава 4000 лв за Лада, не означава че Лада струва толкова, а че Тошо няма идея какво иска и за какво ще си даде парите. В Италия нашо Или чуждо менте може да се продаде изкл. лесно. Мен ме интересува изключително много как приятелят ти е намерил нещо в Помпей и още повече как го е изнесъл. Това е археологически резерват в който всичко е изчистено до толкова че НЯМА КАК да намериш римска прашинка, камо ли монета. И Второ, ако е оригинал, и е намерена където казваш искам да ги гарантирам че тя не би изглеждала така..защото първо би имала следи от пепелта и второ оцветяването и патина биха били различни... Най-вероятно ако е от Помпей, е от някой сувенирен магазин и е авторска сглобка

4. "4е била отливана на камьк"...това нямам намерение да го коментирам. но знам ли може да е праизторическа и да е служела за закупуване на мамути???

Ако и ти използваш нещо което звучи близко до познатите на човечеството исторически факти и твърдения би било супер ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте този материал и дадената монета: http://inright.ru/news/science/20100905/id_3800/

В статията е съобщена като арабска. Според мен това е чиста ефталитска монета. Открита е в Грайфсвалд (Германия, Мекленбург). Вероятно е донесена от аварите ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да споделя само,не са ме измамили но наистина е от там.,мои приятел я донесе и аз просто се 4удя като вас каква е тая монета. Само ще споделя 4е когато я е придобил там са му давали колкото поиска за нея - няма защто да ме льже - все пак ми е най добрия приятел. За маслиновата клонка........там кьдето са рибите мои приятел историк я разгледа и каза 4е било маслиново дарво....на това прили4ало . Другото което ми каза е 4е може да има нещо общо с тетадрахмата.....така беше май. Но 4е е много стара и до сега не е срещал подобна никьде,бронзова е и 4е била отливана на камьк. Това е инфото до тук за нея което знам.Не искам да обиждам никои но спрете да казвате 4е тарся балЬци или мен са ме измамили........няма такова нещо. Просто искам да разбера каква е и от кьде е .

твоя историк се лъже жестоко тая монета е менте

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте този материал и дадената монета: http://inright.ru/news/science/20100905/id_3800/

В статията е съобщена като арабска. Според мен това е чиста ефталитска монета. Открита е в Грайфсвалд (Германия, Мекленбург). Вероятно е донесена от аварите ?

Има голяма доза вероятност деиствително да е арабска. Сложна конкретика. Арабските монети (като изключим до болка познатите отомански) са невероятно много видове. Аз си признавам ( за да не лъжа ), че съм лайк в тази област, тъй като за да ги разчиташ, е нужно да познаваш арабско писмо, и почти всички негови подформи и вариации.

Дали е аварска?..по-скоро не

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Все пак нека поясня, за хората който не се интересуват толкова подробно от нумизматика, че форумът: http://www.forumancientcoins.com, към който marrk е дал линк е световен нумизматичен форум с листнати над 9 600 съвременни ментета на нумизматични монети. Един от членовете му е Д-р. Иля Прокопов:

Моята връзка

Така че най-вероятно сме успели да дадем сравнително точна иноформация за тази съвременна туристическа имитация :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Привет,

Имам известно количество монети, предимно български (и няколко сребърни от края на 19в и началото на 20в.).

Как мога да разбера кои са с колекционерска стойност (каталози)?

Само този каталог ще ми свърши ли работа?

http://treasurefree.forumotion.com/t238-topic

Къде мога да намеря купувач за тях?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, ако ползваш този каталог 101 % всички ще са със колекционерска стойност :doh: мега галфонски..без да умаловажавам труда на човека, но не е работа това. не може да дадеш цените като за нови колекционерски, a хората ги сравняват с некви изтъркани неща...

традиционната цена е малко над цената на среброто (10%) и то в случай че няма дупки, припой подбитости, и т.н. и са в по-добро от средно (Нумизматично0 качество.

Ако искаш снимай няколко постави ги и ще ти кажа дали са над средно или под сребно качество и от там цената.. но цени от 160, 260, 560, 1750 лв трудно ще видиш :crazy_pilot::good:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

При малко по-добри и видими снимки бихме опитали, но при тази мъгла...

Единственото което мога да ти кажа е че е около ср. на 4 век, че е Римска, че е Бронзова с номинал Бронз 3/4 (между 21-17 мм) най-вероятно.

Всичко друго е мъгла :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Чак пък толкова много каталози....закакво ти е било да обръщаш :whistling:

Римска империя, провинциална монета, император Каракала 198-211, за града не мога да бъда сигурен тъй като има някакви премътни следи от букви. Номинал, Бронз първи, около 17 мм

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...