Отиди на
Форум "Наука"

Монети


Demon

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

приятел, защо не пуснеш питанията си за различни монети само в една тема?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Сребърен грош на краля на Полската Република, краля на Швеция и велик Литовски княз Сигизмунд ІІІ Ваза (швед. Sigismund, польск. Zygmunt, белор. Жыгімонт, лит. Zigmantas 20 июня 1566(15660620) — 30 апреля 1632). Емисията е 1596.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B4_III_%D0%92%D0%B0%D0%B7%D0%B0

Този крал е сякал много емисии, тъй че ще ми дойде много нанагорнище да изровя дам линк точно за тази емисия.

http://www.gyford.com/archive/2009/04/28/www.geocities.com/Athens/Olympus/5539/polriga/2sigi.html

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И сребърното съдържание в монети от Третото българско царство не е ценно, защото този материал е евтин и бижутерите не се занимават да го извличат от монетите, така че евентуално една монета с такова съдържание би могла да стане медалион, но не и метал за такъв.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Проба за качването:

Бързо стана...Не знам защо сте имали затруднения.

Бързо стана..., защото качваш преработения от мене файл. :bigwink:

Оригиналният обаче все така не може да се качи - вероятно е твърде голям.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте!

Бих искал да ви помоля да ми дадете инфо относно една монета. Интересува ме датировката й и какво пише от двете й страни.

А ето и другата страна.

post-7320-019485100 1284278304_thumb.jpg

post-7320-019255200 1284278586_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Поздравления , Добра монета.

Римска империя, 4 век, Императора е Лициний Лициниан 1-ви (308-324)

Номинал Фолис, датиран към 312-313 г. Дело на монетарницата в Тесалоника, а номера на монетният двор е А (първи)

Надписите са си стандартни...няма какво да им превеждаме, защото текста е банален.

Л: Бюст на Лициний с Венец

Оп: Юпитер държи фигурка на Виктори, върху глобус държаща венец. в краката му орел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте!

Бих искал да ви попитам какво е това?

Има ли някаква нумизматична стойност?

post-7320-031571800 1284297606_thumb.jpg

post-7320-051579400 1284297612_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Месингов пендар на Александър ІІ от 1905г.

PS: Пусни тези данни в гугъла и ще нумизматичната му стойност според roca на едно друго място.

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда, видях му стойността. Направо мога да кажа, че е безценен :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте!

Какво е това?

Върху парче кожа са пришити две монети (всъщност не съм сигурен, че са монети. Едната е османска, но на другата различавам латински букви. Интересно ми е защо някой е съчетал заедно османска с западноевропейска монета (ако въобще е монета).

Възможно ли е да се разчетат надписите им? Доколкото виждам на западноевропейската монета различавам буквите IOSEPHNA(оше една буква но не се чете) следва профила на мъж и се различават ??UEI(или T).GRAT и после не се чете.

Хайде сега сте вие на ход :)

post-7320-004607500 1284303184_thumb.jpg

post-7320-090966600 1284303190_thumb.jpg

post-7320-007344100 1284303233_thumb.jpg

post-7320-012262400 1284303238_thumb.jpg

post-7320-016383800 1284303245_thumb.jpg

post-7320-085397500 1284303251_thumb.jpg

post-7320-009796800 1284303256_thumb.jpg

post-7320-074291400 1284303259_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Просто част от украшение колан или нещо от бита....

Защо турска и европейска....щото тва е имало. Европейската отдавна не е била в обръщение...а и е циркулирала едно кило време.

Опитай да ги снимаш от двете страни и двете, но без фотоапарата да ми блести т.н. Или само европейската.

Турцията е акче на Селим 3, с монетарница Инстамбул, година 9-та

28-akce-1203-09-islambol.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Здравейте!

Какво е това?

Върху парче кожа са пришити две монети (всъщност не съм сигурен, че са монети. Едната е османска, но на другата различавам латински букви. Интересно ми е защо някой е съчетал заедно османска с западноевропейска монета (ако въобще е монета).

Възможно ли е да се разчетат надписите им? Доколкото виждам на западноевропейската монета различавам буквите IOSEPHNA(оше една буква но не се чете) следва профила на мъж и се различават ??UEI(или T).GRAT и после не се чете.

Хайде сега сте вие на ход :)

image01701.jpg

Монетата е на Жозеф-Наполеон, братът на Наполеон, когото той прави крал на Испания и Индиите.

Номиналът може да се определи по диаметъра или теглото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте.

Интересува ме ако си купя средновековна монета от Второ Българско царство от eBay това забранено ли е по закон и ще бъде ли конфискувана тя?

Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ДА забранено е по закон.

Ще бъде конфискувана, ако бъде намерена, ДА!

И на последно място: шанса да си купиш наистина оригинална "средновековна монета от Второ Българско царство от eBay" и то в качество е исключително спорен. По-възможно е да си купиш менте на средновековна монета от Второ Българско царство :)

Всички рискове са си за твоя сметка :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...