Отиди на
Форум "Наука"

Монети


Demon

Recommended Posts

  • Потребител

е мисля че това е възможно най пълната такава на база тези снимки(разбира се аз съмн далеч от доцент в БАН)

Може би ще мога да съм полезен и ако ми напишеш какво друго допълнително те интересува, тъй като аз не се досещам.

А, да не забравя, можеш да намериш доста информация и ако напишеш в гугъл надписът отзадната страна "GLORIA EXERCITVS"

Дано съм бил полезен :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, някой може ли да ми даде информация за тази монета ?

DSC_0136.JPG

DSC_0135.JPG

на гърбът пише : wachregiment Friedrich Engels ; fur den schutz der arbeiter und bauern macht

Рових из интернет, но не можах да намеря нищо конкретно.

Благодаря предварително !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е монета. За да е монета един предмет той задължително трябва да има изписана неговата парична стойност и валутата която представлява.

Всичко останало като това се разделя в общите категорий: плакети, ордени и сувенири.

Какво е точно? Предполагам плакет, не виждам халка за орден или медал, а и няма игла за закачане :) Енгелс е един от бащите на идеологията на соц. държавите. Почитан от Китай до мало Бучино. Това предполагам е с пройзход ДДР.

Щанса да намериш същото в интернет е минимална и клони между нула и - безкрайност, тъй като най-вероятно подобни вариаций има хиляди

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам едно питане, защото нищо не намерих за тази монета може ли да кажете каква е и има ли някаква стойност

http://prikachi.com/images/739/3008739O.jpg

http://prikachi.com/images/732/3008732m.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

това е бронзова римска монета на Аркадий (383-408) като номинала най-вероятно е Бронз 4(17-15 мм) а монетният двор е Сисция :)

За стойност...всяко едно нещо на света има някаква стойност: материална, ценова, сантиментална и т.н. но форумът изрично забранява коментарите за цени на археологически артефакти и предмети с културно историческо значение :)

Редактирано от roca
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А тези кой и за какво ги е правил

да, ама нещо не се получава...

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

JImBeam моля те поясни какъв ти е въпросът тъй като не мога да го разбера. Ако става въпрос за думата "излишно", видях че има грешка, исках да кажа "изрично", но при бързината на писане....не винаги се получава желаният ефект. За съжаление правописните грешки при мен са ежедневие когато става въпрос за компютъра :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е това, не мога да си кача картинките :post-20645-1121105496:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моля, помогнете да идентифицирам тази монета.От нета съм склонен да смятам че е ITALY SILVER COIN, GROSSO VENICE PIETRO GRADENIGO 1289, но в никакъв случай не бих пренебрегнал вашето професионално мнение и дали има някаква нумизматична, не парична, стойност?

post-7253-007020800 1298385031_thumb.jpg

post-7253-051440200 1298385035_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Копирам отговорът от другият форум за да не остава темата празна и да не си помисли след време някой от четящите че си отговарям избирателно :)

Lorenzo Tiepolo. 1268-1275 AD. Silver grosso. Иначе да венециански грош

А надписа е

LA TEUPL DUX S M VENETI

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

wachregiment Friedrich Engels

http://de.wikipedia.org/wiki/Wachregiment_Friedrich_Engels

Wachregiment Friedrich Engels - това са нещо от рода на нашите гвардейци пред мавзолея (сега пред Президенството).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Каква е тази монета, доста е захабена и не се вижда добре, нарисувал съм това което се вижда на нея, от другата страна не се отличава нищо.

https://picasaweb.google.com/101061757141830776254/27022011#

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами като цяло "съвременна" или "модерна"

Най-вероятно западноевропейска или друга монета от периода 18-нач.20 век, която вече е изтъркана до идеална шайба, така че остава само да си гадаем.

Това което се вижда е било предполагам герб (или щит) с корона или орбита с кръст отгоре.

Много подобни монети имат Гърция, някой западноевропейски държави като Франция, Германски щати и т.н и т.н.

Просто на база на това не мога да изцедя повече инфо

Редактирано от roca
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой може ли да ми даде информация относно двете монети, за които съм дал линк отдолу? Имат ли някаква стойност?

http://i189.photobucket.com/albums/z132/kris4o1993/DSC00569.jpg

http://i189.photobucket.com/albums/z132/kris4o1993/DSC00570.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не са монети, по скоро обикновени жетони или както на български им викаме "пендари за украса"

разбира се месингови, нямат нищозлатно в тях.

Първият (на снимката отдясно) е Австроунгария и грубо може да се датира между края на 19 и началото на 20 век, а вторият (отляво) е обикновенна дори некачествена най-вериятно българска тенекия. Правят ги дори до ден днешен, но този най-вероятно е от началото до средата на 20 век.

Като цяло нямат стойност, или ако да тя е минимална. Колекционерскат и нумизматичната се свеждат изчерпват ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

4 Дуката на Франц Йосиф , Австроунгария, а годината я виждаш.

В интерес на истината един от първите емисии 4 дуката на Франц. Да, има известна нумизматична стойност от гледна точка годината на издаване, но съжаление е пробит и материалната му стойност не би била по-висока от тази на материала в него. В подобни случай, съжалявам изключително много. Би било хубава монета, ако не беше попадала в България :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...