Отиди на
Форум "Наука"

Хайде малко кино за танкове и противотанкови оръжия:


КГ125

Recommended Posts

  • Потребител

Според мен последното поколение Руски танкове Т-90с и Т-95 Черен орел са най-добрите особено Т-95 мисля че щом влезне на въоражение ще мине дори и леопард-2а6 камоли м1а2 Ейбрамс

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Поначало руските танкове вървят с 1/2 поколение след западните, т.е. всеки руски модел, следващ определен западен, го превъзхожда в известни аспекти.

Черния орел (това не е Т-95) доколкото има данни за него, би могъл да превъзхожда Абрамс. За Леопарда 2А6 ми е трудно да преценя, това е толкова добра машина, че не знам дали би могла да бъде настигната. Разбира се, това го говорим с ясното съзнание, че дори и прецизното сравнение на ТТ данните не винаги може да доведе до категоричен извод "превъзхожда", както и за цялата спекулативност на това кой кого "превъзхожда".

Орела има голяма промяна защото като му гледам куполата има ниша за БК-то, което го отпраща много напред. Какви са му другите данни не знаем, оръдието е 140 мм ?? но какво може и какво не няма скоро да се разбере.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Мисля че стана ясно че съм привърженик на руското оръжие,но леопарда за мене е един от най-добрите танкове.Това не е модернизация мой човек,модернизацията е съвсем друго нещо.И относно за пръскането на танк.Ми като се му сможим целият БК и сложим тротил,после гръмниме и ще се тръсне като граната на парчета и ще "изчезне".

Леопарда наистина е "най-добрия" танк засега. Относно взрива - може и без тротил - ако танка е бълен с БК и ако е някакво недобро производство и заварките му се скинат :))

иначе така да се взриви наистина е почти невъзможно. Почти...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз говорих за здрав танк, добро производство.Иначе съм си за Черният орел...казах си и мнението за леопарда.Въпроса е че докато не се срещтнат в реални действия няма да ни е яскно кой е №1

The_SoLdIeR добре дошъл войнико.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако има среща между тях, то те ще са от едната страна ;) За Орела се знае малко, не е показан достатъчно. Така че не знаем дали да сме "за":)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Ейбрамс е наистина добра и съвременна бойна машина, но ако сравним двигателите и проходимостта с Т-90С се отличават в много аспекти. При изпитанията за проходимост в малайските джунгли на танкове Т-90С със своя мощен двигател успява да преодолее изпитанието, а Ейлрамс не.

Относно защитата на съм чувал западен танк да има система "Арена" и "Щора" , които спират противотанкови ракети. Мисля че Т-90С ще победи Ейбрамс.

Ейбрамс е наистина много-добър танк но си има и слаби места, а едно от тях е място за съхранение на снарядите. В Ирак до колкото знам ги правили сол с обикновенно РПГ , защото знаели каде да ударят. Всички западни танкове имат един и същ проблем- много са високи и тежки и заради това са по- лесна мишена и също така не са толкова маневрени. Реснаците добре си правят слагат си автоматичен пълнач на оръдието и така екипажът намалява с един човек. Намалянето с един човек означава намаляне и на теглото на машината, а щом е по- лека значи е и по маневрена и ниска. Пример за това е Т-80У "Летящият танк". Той е наистина маневрен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе то и Льоклерк е много маневрен, ама тези неща, защитеност и маневрност по правило са в обратно пропорционално съотношение. Това танка е комплексно нещо, ако искате нещо свръхподвижно, трябва ви ракета :):):):) а ако искате нещо свръхзашитено трябва ви бункер:):):) Руснаците традиционно държат на ниския силует, но това понякога води до недостатъци - не случайно при Орела, който явно ще е бъдещият руски танк, вече е направена сериозна крачка напред и куполата приема все по-"западна" форма.

Абрамса и други западни са с нарочно отслабени места за съхранение на снарядите - така при пробив, което извън челната проекция, т.е. отпред на танка /а понякога и при нея/ е почти неизбежен при попадение с някои ПТ средства, взривът отива навън и екипажа остава жив. "На сол" не са ги правели, но има танкове със сериозни попадения от РПГ - в градски условия, когато издебнат танка отстрани. По тая причина сега Абрамс се модернизира и се повишава страничната му защита, което вече прави невъзможно пробиването с РПГ (почти, де ;) )

Точно това е слабостта на всички руски до момента. Макар различните средства като Щора и т.н. да се поставени за да увеличат защитеността при запазване на ниския силует и маневреността, те не са идеални. Немците не са заспи, та да не знаят как да си направят един танк, нито американците. По-големия размер е приемлив недостатък при по-голямата защитеност, по-перфектните средства за наблюдение и откриване и при доброто въоръжеие.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...