Отиди на
Форум "Наука"

Кога за първи път се споменават извънземни в историята?


Gloster

Recommended Posts

  • Потребител

"Откриването" на Америка е като откриването на топлата вода. По учебниците пише, че Христофор Колумб открива Америка през 1492 г. Ако съдим по тази карта:

5d2f251f18.jpg

то Марко Поло го е изпреварил с 2 века. Америка периодично е "откривана", като най-древни сведения има за викингите, норманите и т.н.

Викингите пък са открили Балканите преди прабългарите, ако не греша.

Изобщо някой да посети друг не ми стига за да го призная за по-интелигентен. Още повече, че теорията с планетите е, че те имат траектория, която ги е доближила до Земята на плюнка разстояние. Вярно, че се изиска технология, която да преодолее космическо разстояние, но ние разсъждаваме от гледна точка на нашите условия и ресурси. На практика един химичен елемент или процес могат да ни изстрелят на светлинни години напред, преносно и буквално. Замисляте ли се какво би станало на нашата планета, ако нямаше железни окиси или петрол, примерно? Дали още нямаше да сме в каменната ера?

Тази карта автентична ли е?

И какво общо има с Марко Поло.Изглежда ми от 16-17 век,не от 13ти.

Иначе съм съгласен.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тази карта автентична ли е?

И какво общо има с Марко Поло.Изглежда ми от 16-17 век,не от 13ти.

Иначе съм съгласен.

Тук се говори за нея: http://showbusiness.actualno.com/Marko-Polo-e-otkril-Amerika-news_116519.html , иначе от чуждестранни сайтове съм попадал на нея.

Ето обаче, една по-интересна хипотеза: http://science.actualno.com/Indianci-sa-idvali-v-Evropa-blizo-500-godini-predi-Kolumb-news_326513.html - че индианците са идвали в Европа 500 години преди Колуб да открие топлата вода. Не съм разучавал дали е достоверна информация, но не можем да отречем, че практически е възможно. Даже от някакъв научнопопулярен филм помня, че този път е изминат по суша - лед по време на Ледена епоха.

Изобщо аз си настоявам, че този който първи открие топлата вода не е по правило по-умният. Изхождаме твърде много от земна гледна точка. Извънземните може да са и на Луната, но не под формата на това, което описваме като живот. Проблемите с горивото, тялото, храната и разстоянията приемаме твърде ограничено, ако приравняваме само и единствено към Земята. Даже наскоро гледах един филм за откритите нови планети и там изследователите засрамено признаваха, че са допуснали голяма грешка в това, че са търсели звездни системи като Слънчевата, а накрая я описваха като изключение и уникална.

И сетне едно изречение по темата, че се отклоних. На мен ми допада хипотезата, че първият живот на планетата е тъкмо извънземен. Един метеорит с малко спори би свършил достатъчно, което еволюцията да развие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм ако е вярно,откритието е огромно.Такива открития обаче,първо се проучват от малък кръг учени и след години,когато е потвърдено се обявяват публично.

Например доказателството,че римляните са имали колония в Ирландия го пазеха в тайна 5-6 години някъде.Това се прави не поради някаква конспирация,а защото трябва да са сигурни в резултатите и за да работят спокойно.

А защо трябва извънземна цивилизация да ни посещава,дори да има възможност?

Земята за тях сигурно е поредната планета на която не могат да живеят-водата може да е отровна за тях.

А вероятно сме нашата планета за тях е точица-едва ли знаят дори да са видяли Земята от какво е направена.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...