Отиди на
Форум "Наука"

Истината за НЛО-то, такава каквато не се казва в никой официален документ


ganyo

Recommended Posts

  • Потребител

Една од можните дефиниции на Македонија е - земјата на пропуштените шанси. За некогашниот директор во "Технометал - Вардар" и на "Славија увоз-извоз" Ванчо Салџиевски (83) таа дефиниција е често на неговите усни. Како човек кој комуницирал постојано со претставниците на западната технологија, по службена должност, но и како човек заинтересиран да и' помогне во развојот на својата потесна и тогашна поширока заедница, овој некогашен борец во НОБ, денес витален старец, доаѓал во контакт и со многу иноватори и научници преку "железната завеса". Најнеобичната епизода во неговиот богат живот, поврзан со европските градови и фабрики, секако, е возењето во една необично аеродинамична машина, која за оние што би ја виделе оддалеку, секако, би ги вратила во сеќавањето сцените видени во документарните и во играните филмови за аферата Розвел (1947). За разлика од оние кои говорат за средби со претставници на вонземни цивилизации, Салџиевски говори за мудри и далекугледи индустријалци, кои користејќи ги најновите сознанија на технологијата, се обиделе да создадат машина за воздушен превоз која ги надминува границите на човековиот ум.

http://www.globusmagazin.com.mk/?ItemID=4C4B9D44D9F6E54491B98BBB0F29097F

Аце се вракя годинава во матичната си земя, после ослободуваньето на Космосот од вонземните. Тоа се го напишале уште маите и се рекли дека во 12от сат од 21от ден на 12от месец на 2012 година Аце ке я ослободи македонската земя! :elf:

П.П. Оказа се, че клипа с волейболната топка изрисувана на полето е рекламна кампания на местна фирма, което ми се струва е интересна идея за безплатен ПР.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е само Аце великия.

Още преди 77 000 години Бог Македон написа с кирилица истината за македонците в Южна Африка.

Наскоро пък се яви по националната македонска телевизия,за да каже на македонците,че всички цивилизации по-света са македонски.

В края на годината всички македонски богове,с Аце,с Филип и македонските извънземни ще се върнат.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тоа татарите се гнасен, вештачки народ, кои я КРАДЕ МАКЕДОНСКАТА история. Еве лугето се го показале царот Симеон како МАКЕДОНОИД, туку татарите го откраднаа и го обявиа за татар. Преврти на 0:40

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

голям смех е този клип, добре че ми го припомни да се позабавлявам отново с простотията човешка. :haha:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

голям смех е този клип, добре че ми го припомни да се позабавлявам отново с простотията човешка. :haha:

Мислам дека има разлики мегу хуманоиди и МАКЕДОНОИДИ. Ке побарам додатоци по вапросот.

Првиот е хуманоид!

mostlq8.jpg

Вториот е МАКЕДОНОИД

grujco.jpg

Мислам дека е очигледно, що после сите МАКЕДОНОИДИТЕ се види Вергиния?

П.П. Като се вгледа човек ще си помисли, че Мостич все още е жив, или поне негови наследници. :wavetowel2:

Редактирано от ganyo
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 17 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...