Отиди на
Форум "Наука"

Холкоста !


Recommended Posts

  • Администратор

Ето малко фрапиращи снимки от немската жестокост към Еврейте.

post-6-1134398054_thumb.jpg

post-6-1134398094_thumb.jpg

post-6-1134398303_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

cracking, оправи го тва жестокУст, щото е малко досадно:) Мисля, че с холокоста и въобще въпроса за съдбата на евреите малко се спекулира, щото навсякъде се казва примерно, че са били избити 11 000 000, а всъщност май са 5 000 000. Не съм нацист, ксенофоб, воленсидеровист и т.н., нито искам да омаловажа смърта на тези хора, но това е просто безочливо и дразнещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
cracking, оправи го тва жестокУст, щото е малко досадно:) Мисля, че с холокоста и въобще въпроса за съдбата на евреите малко се спекулира, щото навсякъде се казва примерно, че са били избити 11 000 000, а всъщност май са 5 000 000. Не съм нацист, ксенофоб, воленсидеровист и т.н., нито искам да омаловажа смърта на тези хора, но това е просто безочливо и дразнещо.

Виш това не го знаех..., дори и така да е ако питаш мен не е въобще малко, а и не е само че са умрели, а по начина по които се убите измъчвани и т.н.

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм казал, че е малко и че начинът, по който са загинали не е нечовешки жесток...просто на фона на всичко това да спекулираш, за да си градиш имидж...абе де да знам, да си се оправят....иначе просто така съм чел и знам, де...ако греша, нека некой ме поправи!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

без убиди ама мисля че това е форума изложен и на детска аудитория и нами се изка да я губим по този начин.Все пак изкаме сайта да е колкото се може по -добър а този материал мисля че нее за тук .Ще е интересен като факт от историята ама за този форум,сайт и за списанието ще е прекалена циничен.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
без  убиди ама мисля че това е форума изложен и на детска аудитория и нами се изка да я губим по този начин.Все пак изкаме сайта да е колкото се може по -добър а този материал мисля че нее за тук .Ще е интересен като факт от историята ама за този форум,сайт и за списанието ще е прекалена циничен.

НЕ мисля така!

Ще сложа едно ограничение тогава и вече които влезе ще е на негова отговорност!

В най скоро време ще приготвя статията която ще е главно снимки дори има някои които не са се побликували, показвали, излизали никаде дори от фотоалбуми има снимки.

За еврейте може да се говори доста, но точно в тази тема обсъждаме Холкоста...ако не стане да сложа едни документи в Списанието ще ги сложа тук много интересни ракази документирани сабития.

Един приятел ми обеща снимки от концлагери които са ги правели майкаму и бабаму да видим дали ще ми ги даде да ги споделя и с вас :)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Всеки проблем заслужава внимание. А това въобще не е малък проблем. Че има сцени, който показват насилие или смърт това е реалността. Ще има ограничение, но ме съмнява въобще някой да го спазва. ;)

Скоро ще се пусне цяла статия с подобни снимки(по скоро статията ще е обоснована от снимки)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Аз, за разлика от Византиеца, съм горещ почитател на Волен Сидеров и Георги Ифандиев- прочее, чели ли сте нещо от него. Може би не знаете, че има цяло течение в науката, което отрича холокоста като изобщо състоял се. Аз не стигам чак до там да твърдя, че холокост не е имало, но няколко снимки не доказват нищо, кой ми гарантира, че това фотомонтажи, знаете, че историята се пише от победителите- в случая победителя са евреите. Кво им пречи да го говорят пълни глупост и да преовеличават нещата. Даже и някой да се осъмни в това, което казват и в техните снимки, едва ли той ще посмее да го изрази глсно, понеже веднага ще го обявят за нацист, фашист, антисемит и прочее благинки, както вие ще ме обявите в момента- уверен съм в това! Нека ви кажа един дълго скриван факт. След ВСВ за разследване на холокоста е съставена комисия от ООН единствено от представители на неутрални държави(Швейцария, Швеция, Португалия...др-те вече не си ги спомням), те е трябвалода разследват холокоста заедно със съюзническите органи, натоварени със същата задача. САЩ обаче категорично отказват на тая комисия всякакво съдействие. Те не са допуснати до никакви метериали или самите концлагери, така не успяват да свършат нищо. Цялата информация, която имаме за холокоста е минала единствено и само през ръцете на съюзниците, а те най-малко са заинтересовани да представят коректна информация...иначе казано те са могли да лъжат колкото и както си искат, без някой да е в състояние да ги хване в лъжа....забелязали сте, че по Дискавъри(и не само) колчем стане въпрос за ВСВ и винаги се появяват евреите....не знам за вас, ама на мен вече ми писна....

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Тази тема щях да я махна поради доста деликатна причина, но ти ме разколеба.

Ако има доста интересуващи се макрая ще напиша тази прословута статия да се нагледате на ужаса които са изтърпяли евреите.Не, че съм техен привърженик или нещо от този сорт, но мисля, че трябва да се види това което са изтърпяли.Както писах по нагоре един приятел има снимки които са правено от майка му и бабаму в концлагери та те са снимали едвали другуте не са могли. Не се и съмнявам, че ще има доста измислици покрай това....но мисля, че трябва малко или много да се уважи смърта на хиляди невинни жертви. А до колкото до Сидеров не могах да разбера връската просто човека има едни разбирания които малко противоречат на националните...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ако кво ти гарантира, че въпросните снимки са истински, а не фотмонтаж?? Наскоро даваха по телевизията, как един бе обезглавен от талибаните, а се оказа, че се е "самообезглавил", за да види, как ще реагира правителството.

Счита се, че от Холокоста, са загинали 5 000 000 евреи и 4 000 000 поляци! Защо досега не съм чул ни една дума за поляците??По реални оценки се счита, че са убити от 100 000 до 500 000 евреи. Не омаловажавам смъртта им, но тя не е с нищо по-различна от този на другитете, убити във войната! Що все за тях се зацепва???Да не би да са от висшата раса? Да не би техният живот да е по-ценен от този на един руснак или англичанин, примерно?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Що все за тях се зацепва???Да не би да са от висшата раса? Да не би техният живот да е по-ценен от този на един руснак или англичанин, примерно?

Много правилно!Защо все тях? Можеби наистина са по висша раса(така те си мислят) от нас прослойката(другите хора).Около 20 мил руснаци са умрели за да спъсят света от нацистите и не се дига такъв шум за тези жертви а за някакви си 5 мил. (не че са малко но сравнението е голямо) правилно , че са били измъчвани и подобни неща даже и филми има за това ,но по този начин да се осъжда , че тяхната смърт е най трагична и най тежка е грешно.

Господина ми по исотрия беше казъл , че имало някаква приказка "Когато свършила войната кмета на Иросалим казал да се направи паметник на Хитлер в града.Тогава му казали ти луд ли си ве как ще му слагаме на този ***** паметник.И тогава той им оговорил "Хитлер показа на света , че има еврей"... "

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Избиването на евреите е най-популярно защото му се прави най-добра реклама.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Избиването на евреите е най-популярно защото му се прави най-добра реклама.

Съгласен съм! Оставайки зад Желязната завеса, Русия и Полша и много други остават встрани от възможността да покажат на света, колко всъщност и те са изстрадали в тази война.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Също така и германските концлагери са най-известни защото са най-добре рекламирани и популяризирани от победителите. По-рядко се споменава ГУЛАГ или отвратителното отношение на американците към пленените японци.

Американците обвиняват Германия за холокоста, но не обвиняват себе си за атомните бомби, които хвърлиха над главите на мирното население в Япония. Ударната вълна изби стотици хиляди, а радиацията разяде организмите на много други и ги обрече на ужасяваща нечовешка смърт, която не може да се сравни с нищо. Същите тези американци и днес продължават да се пишат носители на мира. а как носят своя мир - отново изсипвайки бомби над главите на неумиротворините! :cardR::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може да говорим за 5 000 000 евеи но Хитлериска Германия е виновна за смърта на толкова много хора че евреите са малка част от тях. Например тук ще постна една извадка от оригиналната заповед на Хитлер до Хайнрих Химлер:

Заповедта е от 20.02.1943г. и гласи : Възлагам на на началника на войските СС да предприеме наказателно преследване срещу следните народи с цел тяхното пълно унищожаване: евреи, цигани, руснаци, чехи, сърби, поляци.

За тази цел приоритетно да се използват всички сили на Райха.

Под заповедта има лична забележка на Хитлер - ausszurotten, написана на ръка, което значи "изкореняване".

А аз съм сигурен, че при негов евентуален успех този списък е щял да бъде "допълнен" и ние сме щели да бъдем "приоритетно попълнение".

Затова не може да говорим тук само за евреите, в конслагерите не е имало само евреи и не само евреи са били исползвани за нечовешките експерименти на германските учени.

А мен лично ме яд, че Германия е била победена преди да се конструира стабилна ядрена бомба, която да се хвърли на Берлин.

А САЩ си имат оправдание за атомните бомби над Хирошима и Нагазаки които биват пуснати една година след атаката над Пърл Харбър.

Както се казва "Да бе мирно седяло не би бомба видяло"

Тука намерих една много хубава статия за Пърл ХАрбър а самия сайт е посветен на историята :)http://www.bg-history.info/modules.php?nam...article&sid=278

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да неса били само еврей , но нали има такава теория , че еврейте контролират Света.Няма начин нас да не на пропуснат в този списък за пълно унищожение.Как ги е мислил тези неща незнам.

Недй приказва подобни неща за пускане на бомба с подобна разрушителност над Берлин защото можеше радиацията да стигне и до тук ;)

BG-History имат банер в нашия форум точно под форума :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Да неса били само еврей , но нали има такава теория , че еврейте контролират Света.Няма начин нас да не на пропуснат в този списък за пълно унищожение.Как ги е мислил тези неща незнам.:v:

Доидохме си на думата.

Забравяте варварските бомбардировки над Хамбург и Дрезден,с какво американзите са по хуманни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Остави Хамбург и Дрезден, при така наречената "Символична война" САЩ сриват от бомбардировки и София, което води до гибелта на 4000 души, ако тяхната смърт може да се нарече символична добре! И то не да кажеш, че са целяли да унищожат заводи, фабрики и военни обекти, ами са хвърляли бомби над центъра на София разрушавайки домовете на мирните граждани, а техните изтребители са прелитали ниско над града и са обстрелвали с картешници бягащите хора по улиците!!!

А оправданието им за Хирошима незнам как да го нарека - свръх нагло или свръх смешно. Да сравняваш мащабите и последиците от Хирошима и Нагазаки с Пърл Харбър е като да сравняваш Възродителния процес с Турското робство примерно!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Остави Хамбург и Дрезден, при така наречената "Символична война" САЩ сриват от бомбардировки и София, което води до гибелта на 4000 души, ако тяхната смърт може да се нарече символична добре! И то не да кажеш, че са целяли да унищожат заводи, фабрики и военни обекти, ами са хвърляли бомби над центъра на София разрушавайки домовете на мирните граждани, а техните изтребители са прелитали ниско над града и са обстрелвали с картешници бягащите хора по улиците!!!

А оправданието им за Хирошима незнам как да го нарека - свръх нагло или свръх смешно. Да сравняваш мащабите и последиците от Хирошима и Нагазаки с Пърл Харбър е като да сравняваш Възродителния процес с Турското робство примерно!

Абсолютно прав си! Ген Стоянов в книгата си ,,Ние бранехме тебе София,, разказва как изтребителите обстрелвали жътварите по полето в дупнишко,и с какво тия пилоти са по хуманни от хитлер!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Хмм американци хуманни?Тогава е било война и в случая ние сме връга.Много ясно , че няма да са изпитвали ни жал ни нищо към нас.Но така ли е трябвало да бъде?Немога да отговоря, но все пак това са били цивилни хора който нямат нищо общо с войната и управниците в държавата.Но кой ли войник се е замисле.

В Румъния е била петролната база на Хитлер и когато са нападали Румъния изтребителите навръщане минавайли през България са били сваляни от българи , все пак са били полу жива след румънслата отбранителна система.Можеби и заради това ги е било ят на нас.

Но става ли въпроса за Втората световна война кой е бил хуманен?Пролазваше се по едно време , че са били убите няколко хиляди немски войници от руснаци и хвърлени в няква дупка.А те са били военно пленници.Абе всеки с голяма злоба и ярост се е биел. :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Администратор

Освен Хитлер-наполовина евреин, такива са били и Гйобелс, Хесс, Гьоринг, Химлер и ред други "светила" в нацистката група.

Евреите са били винаги гонени и преследвани. Четох някъде, че в древността един от английските крале заповядал да се избие всеки евреин и да му се изземе всичкото имущество. Това е, защото се смятат за избран народ или защото е заради парите. Те са най богатия народ в света и май винаги е било така. В днешни дни всички големи банки в Америка са на евреи, шефът на Федералния резерв на САЩ е евреин, както и шефовете на ред други големи организации по света.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Освен Хитлер-наполовина евреин, такива са били и Гйобелс, Хесс, Гьоринг, Химлер и ред други "светила" в нацистката група.

Хитлер е 1/4 евреин, а за другите не съм се ровил из родословието им, но това ми се струва прекалено.

Колкото до евреите, ясно е, че държат огромна част от парите в целия свят. Нормално е винаги да са били гонени и преследвани, те сами го провокират.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Освен Хитлер-наполовина евреин, такива са били и Гйобелс, Хесс, Гьоринг, Химлер и ред други "светила" в нацистката група.

Евреите са били винаги гонени и преследвани. Четох някъде, че в древността един от английските крале заповядал да се избие всеки евреин и да му се изземе всичкото имущество. Това е, защото се смятат за избран народ или защото е заради парите. Те са най богатия народ в света и май винаги е било така. В днешни дни всички големи банки в Америка са на евреи, шефът на Федералния резерв на САЩ е евреин, както и шефовете на ред други големи организации по света.

За Хитлер- да, ама за другите не съм сигурен....всъщност, колко съм се смял, като се замисля, какъв е идеалът за чист ариец и погледна снимка на Хитлер....безумно е....има още един парадокс- Хитлер е убивал и болни от паркинсон, а пък и той, доколкото знам е страдал- абе въобще страшен човек......

Сега за евреите- в момента действително са най-богатия народ в света, но не винаги е било така...те забогатяват вдействителност с появата на нови икономически отношение и въобще на нов строй в Европа- причината за това е много прозаична- те са били единствените, които са се занимавали с лихварство в Европа, понеже на християнин не е разрешено...така с идването на буржоазната революция, те се оказват далеч небедни хора...и така до днес...колкото до омраза към евреите- тя съществува, дето се казва, от навухудоносор до днес....вероятно наистина причината е била в определени епохи, че се смятат за Богоизбрания народ....но пък през Средновековието не ги обичат, защото те са тези, които са разпнали Христос.....има една книжка "История на Антисемитизма" на един френски автор, ама не му помня името в момента....там са описани сравнително подробно нещата.....и по-късно в по-ново време се ражда митът за богатия евреин и съответно зависта към тях.....не мислете, че искам да кажа, че евреите са света вода ненапита, както по новините- във всяко стадо си има мърша. Убеден съм, че има и евреи престъпници, и евреи наркомани и т.н., както при всеки друг народ....но просто се опитвам да разясня някои исторически факти около тях и възприемането им.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...