Отиди на
Форум "Наука"

Риболов с птици


mnogoznaiko

Recommended Posts

  • Потребители

Мъж на риболов с корморани по река Лидзън. В древни хроники, датиращи от 960 година, е описан този начин на риболов, който днес все още се практикува масово в някои части на Япония и Китай. Риболовът протича по следния начин: опитомените корморани се завързват за лодката с въже за единия крак и се пускат във водата. За да не може корморанът да погълне уловената риба, в основата на шията им се поставя метален пръстен. Птицата може да преглътне само по-дребните риби, а големите остават в гърлото им. Когато корморанът напълни гърлото си с по-едра плячка, рибарят го изтегля с въжето обратно на лодката и  принуждава птицата да изхвърли рибата от гърлото си.

В различните райони използват различни видове корморани за този начин на риболов. В префектура Гифу (Япония) залагат на японския или усурийския корморан (лат. Phalacrocorax capillatus). В Китай най-вече използват големи корморани (лат. Phalacrocorax carbo), както и техните близки роднини – змиешийките (Anhinga).

 

 

cormorant-fishing.jpg (568×393)

cormorant%20fishing.jpg

Kawase_Hasui-Cormorant_Fishing-010347-03

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...