Отиди на
Форум "Наука"

Квантово заключване


Brain

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте хора правя този експеримент  https://www.youtube.com/watch?v=PXHczjOg06w&list=WL&index=48 и разполагам с всичко освен със свръхпроводящ материал. Някой ако може да сподели откъде мога да намеря. Чекнах в google но без резултат :((((

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Виж в Ибей.

В БАН и в Техническия има такива неща, но не знам как ще ги убедиш да дадат, не продават. Имах някъде рецепта за високо температурен свръх проводник, но едва ли ще намериш материалите - Y, Ba, CuO

 

Не виждам нищо от тюбето докато съм на работа. Свръхпроводимата левитация ли e?

А течен азот?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ефект на Майснер или свръхпроводима левитация Леяитация при свръхпроводимост, де

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те са два вида свръхпроводими материали тип едно включват ефекта на майснер - изключва магнитните свойства от материала. Тип две е квантовото заключване в материала има магнитни свойства но то са под формата на ленти нишки който се наричат Флуксове ако не се лъжа. Мисълта ми е, че при ефекта на майснер(тип1) материала не стой така, както си го постави. При квантовото заключване(тип2) дори и под  ъгъл да го поставиш ще седи така. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

М-да, видях ти клипа. Както си и мислех. Не съм сигурен в термина. И какво като направиш експеримента?. Ще шашнеш приятелчета? За мен е много ясно, че въпреки че левитира, не може да се измъкне от полето, няма да коментирам теорията. Има една тема "Магнит в медн тръба" повтори експериментите  от там, като искаш. Горещо ти препоръчвам да не се занимаваш вкъщи с втечнени газове, дори и да работиш нещо свързано с това.

АКо все пак си такъв фен, моля:

http://shop.can-superconductors.com/index.php и по-точно - 

http://shop.can-superconductors.com/index.php?id_product=9&controller=product

Може да не ти харесат цените, но ти намерих по-евтина опция. Ти можеш да търсиш, разбира се.

За да работи на температурата на течния азот, търси високо температурен или итриево бариево меден оксид или YBCO.

Може да намериш и свръхпроводими материали за 3 $ (+ превоза 6$), но после ще ти трябва и течен хелий. С него забрави, че ще работиш.

Внимавай! Научи правилата за безопасна работа!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Сигурно ще те впечатли, че това са керамични материали (както повечето магнити ако си забелязал), които при стайна темература не провеждат ток. Ако все пак купиш и продължиш с начуни експерименти, да знаеш, че не се и запоява (проводник за тухла), лепи се с проводящо лепило.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...