Отиди на
Форум "Наука"

Най-нетолерантните побеждават. Диктатът на малцинството.


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 39 минути, insighting said:

 

 

:)Раждай деца и ги гледай, вместо да се занимаваш с политика и мъжки неща. Остави политиката на мъжете

С твоите камъни, по твоята глава, както се казва. Ако си достаъчно принципна и не си лицемерна, не би следвало да се обидиш от тези ми думи, нали така?

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 561
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 54 минути, insighting said:

'полът' включва преценка за идентичност.

първична преценка за идентичност. ПЪРВИЧНА, първосигнална, на базата на полови първични белези. Нужно е за всеки подрастващ и неговото психично развитие.

Ролевите модели са вече социално обособени. В детето идват по каналите на "родителските модели и роли" и така стават модели за подражание и постепенна идентификация и отношение.
Не стои така положението ако не е наличен единия от родителите - другия се налага или да компенсира, като "излъчва" и ролята на липсващия "родител" или остава дефицит и се компенсира от 'други' - близки, родственици, приемници... Ако не - компенсира се от социалните взаимодействия.

ПЪРВИЧНА ПРИНАДЛЕЖНОСТ не е готова идентичност. Хора с различна идентичност, от половата си, вече са отдавна налице. Имало ги е през всички епохи и култури и сред цивилизациите на Рим или Гърция това явление никога не е било канонизирано като социален проблем. Проблем става с юдейското християнство и досега същия проблем шефства през света. Но вече е изчерпано - първо "семейството" престава да е водещо значение и единствена възможност за социална утроба и модел за нея. След него - идентификацията по първични полови признаци, след това - по ролеви социални модели - всичко това рефлектира дълбоко в социалната инерция и веднага се надигат "пазителите" на статуквото.

Не е само в темата тук, не е само сред този форум - така е навсякъде.

Религиозния морал е бил спирачка за всичко това през епохите, с каноните, с греховете и грешниците... и наказанието на бог... В някакъв смисъл е разбираемо защо и как, според кое и какво... Въпросът е, че юдейско-християнските морални норми са "законови" сред европейската култура и защитниците им са пряко въвлечени в отпора. До голяма степен сред българската среда упорито се намесва и руската връзка - щото няма как същото да не се яхне по подходящ начин, точно в този момент от събития...

не е трудно да се погледне и контекста от събития - например кампанията за "насилието над жени", което стана доста актуално. Реакцията на голяма част от консервативните точно прохристиянски среди - неглижираща и замитаща... щото дисонира с основните "ценности". Същата реакция - на изток от Европа - със същите неглижирания - например в Руските социални медии се оказало че такава кампания била иронизирана и без почти никаква "поддръжка"... Ми как щели да се раждат деца, ми те жените си били виновни и това да биеш или упражняваш пряко, видно или не толкова видно, насилие и дори изнудване, било "биологично" обосновано и така го бил решил "бог"...

Ето това е вроденото лицемерие и "удобната лъжа" - щото масата овце има проблеми с инерцията на досегашните фактори за идентификация. И се е заклещила да ги стиска с все сили - все едно че "умират"... А в някакъв смисъл - до голяма степен точно така се изживява първосигнално...

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, nik1 said:

Остави политиката на мъжете

Когато включите, че понятието 'способност' съдържа умение и благовъзпитаност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, insighting said:

Когато включите, че понятието 'способност' съдържа умение и благовъзпитаност.

Моного си се объркала драга.. Кашата ти е голяма,  и все още не схващащ елементарни неща:

"Уменията" според отредената ми ролята като мъж априори ги имам, и пак според отредената ми роля не се предполага да съм "блавъзпитан" към жена си, (мога и да попсувам или дори да те шамаросам леко)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Frujin Assen said:

Защо мъжете бият жените си?

Щото си е маймунщина. И децата си бият и кво толкова. И жените също бият - къде деца, къде мъже - който каквото може и става... Ако не е бой - има си психични "шамари" с масирано или не толкова, мачкане - и двата пола това си го научават в хода на израстването. Точно мачканите най-много мачкат на свой ред. битите - на свой ред или се смачкват или оцеляват и те на свой ред също бият. Агресията е защитна реактивност. Същото не може да се каже за 'жестокостта" - там вече избиват отвътре още по-дълбоки "пробойни"

Сега е ред на децата - и те бият и насилват, крадат, огрбват, дори убиват - ако сварят "възрастни", ако не - други деца, като тях. Какво иначе да видят децата и какво точно да отразят освен онова, което е около тях.

Иначе големи напъни за интелект, ама първичното отвътре друса... направо 10 бала.

Но най-важното е... че социалната роля на някой си, няма никакъв проблем той да има нагодено социално лице, да има социален статут, дори висока йерархична позиция... но отвътре да си носи маймунските си първосигналности. С науката - е същото. Творците, гениите... Просто социото предлага щом си му полезен с нещо, да няма значение какво носиш скрито в себе си. За себе си - се оправяй сам, важното е в общото поле да показваш нужното благо лице, само и само да върви ползата и ползването... и изгодата. Така се приучва да се живее "два" (или повече") живота, с две или повече "лица", роли, маски - спрямо контекста се менят и се мимикрира доколкото е възможно...

Форумът тук не прави изключение с пишещите и как си личи любимия похват с маската 'кой искам да съм пред останалите'... Груповото нагласяне на отделната личност е типичен маймунски стаден инстинкт. И е до ползата, проявявайки се още в най-ранна възраст. Щото за да оцелееш, трябва да получиш отвън, да ти дадат... ако не - умираш. После с това се остава цял живот... А после - интелекта е някакъв друг живот, друга вселена... И се делят двете вселени - маймунската и Ентелигентната - маймунската прави всичко възможно да държи "тва новото" на подходяща дистанция. Пък и понякога именно то става твърде неподходящо и му се слага "сурдинка" или му се обтяга каишката.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, ramus said:

Но вече е изчерпано - първо "семейството" престава да е водещо значение и единствена възможност за социална утроба и модел за нея.

Опитите на част от консервативната "рая"/"ватници" да се върне водещото значение на семейството ( това е кауза пердута, защото културните промени са се случили, и "колелото" не може да се върне назад!) достигат върховете си с "нивото" на проруската проганда (тя има и е дни по-високи цели,но за това по-късно);

- "Не гледайте Гейропа" (все едно хомосексуализът е заразен, или в Русия няма хомосексуални)

- "Раждайте деца" (и в Русия и цял свят, бременноста и раждането са доброволни актове, но раята дори не знае какво пише в собствената и конституция)

- "Европейските ценности са лоши" (кое е му лошото да се легализират гей-бракове, след като семействата са в криза??, А добре ли гейовете да се крият, да са преследвани, и да влизат в "тоалетните на децата", вместо да имат легални връзки и контакти??)

========================================

Целите на руската праганда сами за себе си  са много по-"високи":

-да се вбият колкото може повече клинове в ЕС (същият този ЕС който наложи санкции срещу лица, организации и компании в Русия заради анексията на Крим, апропо русияе отрязана и пот западните кредити)

- да се създадат троянски коне или центрове

Руската пропаганда е успешна до този момент, за нея, а за нас (българите и България) - когато ни отдалечава от целите да направим България страна с върховенство на закона, просперираща и привлекателна за младите, а и за емигрантните, които така или иначе ще трябва да внасяме   - е крайно вредна!!

 

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Всичко на този свят е обратимо!

https://bg.wikipedia.org/wiki/Иранска_революция

И Иран е бил доволно озападнен до 1979. Е, там победи консерватизма в ислямския му вариант. Както виждаме Иран се развива чудесно и без гей бракове и разрушаване на семейството.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 44 минути, Frujin Assen said:

Всичко на този свят е обратимо!

https://bg.wikipedia.org/wiki/Иранска_революция

И Иран е бил доволно озападнен до 1979. Е, там победи консерватизма в ислямския му вариант. Както виждаме Иран се развива чудесно и без гей бракове и разрушаване на семейството.

Отново слагате желанията си пред реалността. Не сме Иран и иранци,... а сме страна.народ с ниска религиозност (говоря за самата революция)

Нямам нищо против раждането на повече българчета , много повече го желая от тези които викате и си правите ПР във форума и праганда без да разбирате какво искате всъщност и какво се случва,.... но реалноста е друга. Няма чалъм това да стане с революция.

=================================

А че не разбирате какво се случва в културата и живота, и как стоят "нещата от живота" - това май илюстрирате отново: раждаемоста (висока или ниска) е културен феномен, има корелацията с религиозността , но не е в причнно- следствени връзки с нея като такава. Например: Щатите са една високорелигиозна страна (80 процента са истински вярващи, и там религията не е просто вярва в нещо, а канонична!), но  нямат високата раждаемост на бедните страни

Причините за вискота раждаемост се коренят в бедността, и в условията и начина на живот, в културата:
Селскостопанскиякия труженик, и човекът които живее в слабоуредена държава, с ниско ниво на здравеопазването, и неразвити социлани услуги/грижи, който  се прехранва със земеделие от полето - му трябва работна ръка, и му трябват гледачи и ментори за малките, затова и ражда повече (баба ми са били 11 деца, макар и граждани, от които много са починали),

На съвременният европец (вклювам русия) или американец,  живеещ  в уредена държава, с високо ниво на здравеопазването, и прехранващ се  чрез работа в корпорация или чрез друг неземеделски бизнес, не му тряват деца за работа на полето или деца, които да гледат и чуат другите, или деца, които ще "заместят" починалите.
Той прави и гледа деца от куртоазия (защото така правят всички) и/или за да има хора и любимци до него..(Всеки мъж или жена иска да има иска да има любима дъщеря или любим син, любими деца)

Въпросът е в бройката, въпросът е дали "държавата:(най-общо казано) ще "стимулира" (пак най-общо казано, тук не ства диума само за материални стимули) повече (достатъчно) раждания.

У нас това не се получава ; дори циганите днес раждат по 2 - 3 а не по пет,  българите сме на 0-1-2 (средно малко над едно)..Във всички "уредени" днешни страни положението е подобно: апропо  В Русия положението е същото, въпреки пропагандата и призивите да се ражда повече,Защо? Защото и тя е уредена по "европейски" тертип и начин на живот и култура - здравеопазване, социални грижи,и работа която не е "полска"!

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

via наш Спандю: "Нещо в духа на прогресивния месианистичен фанатизъм: 2,96% трансджендъри обвиняват останалите 97,04% в комунизъм и русофилство."

бих добавил: 'и че бият жените си' :animatedwink:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега аз пак да питам... Понеже съм безработен, а жена ми ходи на работа в нашето семейство и осигурява доходи, пък аз се занимавам с домакинството. Та сега аз мъж ли съм или жена, а жена ми жена ли е или мъж? За една конвенция питам

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ако си бел и хетеросексуален, няма 'конфекция', която да те защити. :animatedwink:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, самотния вълк said:

Сега аз пак да питам... Понеже съм безработен, а жена ми ходи на работа в нашето семейство и осигурява доходи, пък аз се занимавам с домакинството. Та сега аз мъж ли съм или жена, а жена ми жена ли е или мъж? За една конвенция питам

Много правилно питаш! Всички знаят че има мъжка и женска работа.Точно тия занимания определят дали си мъж или жена.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, vvarbanov said:

Много правилно питаш! Всички знаят че има мъжка и женска работа.Точно тия занимания определят дали си мъж или жена.

Сега като установихме, че съм жена, пък жена ми е мъж, ако й отвъртя един шамар ще нарушавам ли конвенцията за закрила на жените

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 57 минути, самотния вълк said:

Сега аз пак да питам... Понеже съм безработен, а жена ми ходи на работа в нашето семейство и осигурява доходи, пък аз се занимавам с домакинството. Та сега аз мъж ли съм или жена, а жена ми жена ли е или мъж? За една конвенция питам

Още по интересно е, ако жена ти те тормози морално, като ти натяква, че си безполезен, прави ти скандали, обвинява те, че не вдигаш самолета и даже те бие. В случая е интересно, дали ще получиш защита от закона.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Мъжете под чехъл жени ли се явяват или мъже като социален пол?

http://div.bg/10-признака-че-сте-мъж-под-чехъл_l.a_i.416984.html

Има си даже и тест!

http://div.bg/Секс/ТЕСТ-Мъж-под-чехъл-ли-сте-_l.a_c.98425_i.389347.html

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, самотния вълк said:

Сега като установихме, че съм жена, пък жена ми е мъж, ако й отвъртя един шамар ще нарушавам ли конвенцията за закрила на жените

Явно не така....Иначе нямаше да се хвалиш тук.....Че те бие.....:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Друго нещо което ми дойде на акъла. А ако аз заявя, че се чувствам жена и с моята сме лесбийска двойка).

А когато един педерас набие партньора си, как ще се определи кой от тях е жената и кой мъжът? Или за тях конвенцията не важи).

:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, самотния вълк said:

Сега като установихме, че съм жена, пък жена ми е мъж, ако й отвъртя един шамар ще нарушавам ли конвенцията за закрила на жените

Не нарушаваш конвенцията, това е любовна игра.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Frujin Assen said:

Друго нещо което ми дойде на акъла. А ако аз заявя, че се чувствам жена и с моята сме лесбийска двойка).

А когато един педерас набие партньора си, как ще се определи кой от тях е жената и кой мъжът? Или за тях конвенцията не важи).

:ag:

С педераса сами ще се определите кой е мъж и жена.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 минута, vvarbanov said:

С педераса сами ще се определите кой е мъж и жена.

Не се безпокой Върбанов скъпи, ти вече ми предложи брак. Винаги съм знаел, че любовта ни е взаимна, няма да ти изневеря с мъж обещавам :ag::ah::heart:.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 39 минути, vvarbanov said:

Много правилно питаш! Всички знаят че има мъжка и женска работа.Точно тия занимания определят дали си мъж или жена.

полът не се определя от заниманията или соц. роли, макар че феминистките и прочая сган се опитват да направят от тази лъжа - истина

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Last roman said:
Преди 8 часа, vvarbanov said:

Много правилно питаш! Всички знаят че има мъжка и женска работа.Точно тия занимания определят дали си мъж или жена.

полът не се определя от заниманията или соц. роли, макар че феминистките и прочая сган се опитват да направят от тази лъжа - истина

 Това беше ирония! Самотния вълк ме пита дали заниманията правят някой мъж или жена.Та му подчертах точно тая дума занимания дано се сафиряса  ,но не вдяна.  

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...