Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Путин


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 42 минути, Б. Киров said:

Струва ми се, също може да греша, че този филм не е правен за пари или за някакви политически дивиденти като мотивация за Оливър Стоун, би трябвало с бестселърите и наградите зад гърба му, тези неща отдавна да са под неговата класа. Ако има някакво пристрастие, то е на принципа на огледалната негативност, нещо като "врагът на моите врагове ми е донякъде симпатичен, защото ги ненавиждам", това бих определил като водещ мотив за Стоун, от всичките му филми, които съм гледал, той меко казано изпитва гняв към "големите клечки" в американската политика, които злоупотребяват с властта, делегирана им от хората, от така наречения "истаблишмънт" - обяснимо за човек залагал кожата си във Виетнам и имал тежко детство, осигурено му от баща борсов спекулант.

 

Преди 13 минути, Б. Киров said:

Съвсем друг става разговора, ако обсъждаме не конкретно филма, а политиката на днешна Русия и отражението й върху България, но това вече е дискусия, която според мен, не може да бъде базирана само върху едно интервю, филм или субективно отношение на неговия автор, а на много по-широка база от факти, статистика и реалности. Досега се концентрирах върху филма на Стоун, защото той е поставен като тема тук. Дори и документален, този филм е авторски, което ще рече субективен, той според мен може да е повод, но не основа за анализ.

 

"Разговорът" още в началото на темата клони/залита към "друг", и а и клубът ни е "политика" ;):

On 10/4/2017 at 22:33, Р. Теодосиев said:

Владимир Владимирович Путин е руски политик, настоящ президент и бивш министър-председател на Русия.
Става временен президент на Русия на 31 декември 1999 г., като сменя Борис Елцин, заема поста като титуляр на 7 май 2000 г. след проведените президентски избори. През 2004 г. е преизбран за втори мандат. През 2008 г. е сменен от Дмитрий Медведев на президентския пост и е назначен за министър-председател на Русия. През 2012 г. отново печели президентските избори и от 7 май 2012 г. е за трети мандат президент на Русия.

Случайно или н,е темата е създадена няколко дни преди да се празнува 65-годишния юбилей на "любимия президент на Русия" (всъщност по-малко от половината  от гражданите на РФ гласуваха на последните президентстски избори)

Всъност само около малка част от руснаците гасуваха на пследнитъе изборои

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За мен Оливър Стоун е много голям режисьор, дори да беше направил само три филма - "Взвод", "Белязания" и "Уолстрийт" той ще си остане в златните страници на световното кино, което е изкуство. Да го вкарваме в политически дебат е израз на тунелно мислене. Много по-лесно е в клуб политика да се постави въпросът просто като тема "Владимир Путин".

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В клуб политика сме, вероятно си "шунтирал" този факт, аз обаче съм малко друг тип (при мен има и "професионални изкривявания")

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Според мен анализът в политиката може да бъде също толкова прецизен и точен, колкото в икономиката, социологията и историята в тази последователност. Икономиката, както е известно се базира на числа и съотношения. Тя е структура. Поне тези неща представляват интерес и ми привличат вниманието, когато ги намеря в нечии опити за разсъждения в посочените сфери. Имитацията им е пропаганда или бистрене, така характерни за нашите географски ширини на Балканите.

Изкуството е съвсем друга сфера, то е свят на фантазията, а не на реалното. Също съм изкушен да влизам в този свят, но там цари съвсем друг ред на хаоса, подчинен на красивото и идеалното.

Ако не открия едното или другото излизам си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 10/6/2017 at 14:40, Р. Теодосиев said:

Гледал ли си интервютата?

Той човека си знае не езици, а 2 и 200, но искам да кажа, че ме впечатли и смятам, че и ние трябва да имаме подобни държавници. Така като го гледам не е против никоя държава, а е изцяло за Русия и следва руския интерес, ако това против някой друг, то няма значение стига да е в полза на Русия - е ние тук нямаме такова мислене, ние угаждаме на всички и ако това някак пасне и с нашите предпочитания - супер, ако ли не....

 

 

Не разбрах точно каква е целта на темата,  но това не е вярно - имаме плеяда  държавници в съвременната ни история, които работят последователно и  неотклонно в полза на националните ни интереси.

Например, членството ни НАТО и ЕС, които са от най-голям национален интерес,  се дължи на работата на тези държавници..

Ако искате да обясня защо твърдя че членството ни в НАТО и ЕС са от най-голям национален интерес, ще обясня;

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

ПС

Колкото и и странно да  е, смятам и Г. Първанов за част от тези големи български държавници. Генетично и партийно е свързан с Русия и (и все още е!), но като президент и публична личност , и в двата си мандата, успя да стои напълно откъснат, и дистанциран от партийните си пристрастия и преубедености в тази насока  (проруски и анти-западни и анти-ес), в името на националнитре интереси

Което, съвсем не може да се каже за настоящия ни президент (може да е "личен", но е безпринципен и опортюнистчен като личност)  чието поведение е единствено в  тон с неговота кариерно развитие, т,е.в тон с това на неговите ментори и  началници.

Беше убеден Натовец като служещ и генерал в НАТО-вска Армия , а като избран с покрепата на проруска и скрита антиевропейска партия, показва поведение, което шашардисва западните ни партньори:

http://www.dw.com/bg/разбрахме-за-радев/a-37344768

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Между 4 и 7 минута на част 3 от филма-интервю, Путин казва нещо съществено - той обяснява конфликта с Украйна по следния начин: през 2014 ЕС и Украйна сключват взаимно споразумение за даване статут на Украйна на "асоцииран член" на ЕС, което в икономически план означава, че пазарите на Украйна се отварят за безмитен внос на стоки от ЕС /както и тези на ЕС за украински стоки/. Същевременно Украйна има споразумение за безмитна търговия с Русия. Обяснението на Путин е, че тези безмитни стоки по този начин влизат от Украйна на руския пазар и ще съсипят по-слабо конкуретнните руски производители с техните стоки за вътрешния пазар, той не го казва така, но казва нещо от рода на "защо трябва да плащаме ние за тяхното, на Украйна, решение". Неговото обяснение е, помолихме ЕС да направим тристранна среща между ЕС, Украйна и Русия, на която да обсъдим условията на асоциираното членство на Украйна, разбирай безмитния внос на европейски стоки, но те, ЕС, ни отговориха "това не е ваша работа". Тогава проруският украински президент Янукович се опитва да забави преговорите с ЕС за асоцииране, докато не се изгладят противоречията между Русия и Украйна, в резултат на което започва Майдана и всичко последвало като верижна реакция.

Истина или мит, според вас, и защо, ако смятате едното или другото?

п.с. Русия внася ежегодно стоки от ЕС за около 100 млрд. евро, а изнася за около 180 млрд., от които около 70 процента горива и деривати, всъщност положителното салдо от външнотърговския баланс на Русия в последните 15-на години се формира от европейския й износ на горива, сумата е внушителна, над 80 млрд. евро годишно, от които предимно е формиран солидния й валутен резерв в размер на около 400 млрд. долара, както и големия й златен резерв, Русия усилено увеличава златния си резерв в последните няколко години, той в момента е около 1800 тона, 6-ти по-големина в света, почти колкото китайския. Валутния и златния резерв на Русия са резултат най-вече от положителното й външнотърговско салдо с ЕС, без него тя няма да бъде в състояние да го осигури.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Б. Киров said:

Между 4 и 7 минута на част 3 от филма-интервю, Путин казва нещо съществено - той обяснява конфликта с Украйна по следния начин: през 2014 ЕС и Украйна сключват взаимно споразумение за даване статут на Украйна на "асоцииран член" на ЕС, което в икономически план означава, че пазарите на Украйна се отварят за безмитен внос на стоки от ЕС /както и тези на ЕС за украински стоки/. Същевременно Украйна има споразумение за безмитна търговия с Русия. Обяснението на Путин е, че тези безмитни стоки по този начин влизат от Украйна на руския пазар и ще съсипят по-слабо конкуретнните руски производители с техните стоки за вътрешния пазар, той не го казва така, но казва нещо от рода на "защо трябва да плащаме ние за тяхното, на Украйна, решение". Неговото обяснение е, помолихме ЕС да направим тристранна среща между ЕС, Украйна и Русия, на която да обсъдим условията на асоциираното членство на Украйна, разбирай безмитния внос на европейски стоки, но те, ЕС, ни отговориха "това не е ваша работа". Тогава проруският украински президент Янукович се опитва да забави преговорите с ЕС за асоцииране, докато не се изгладят противоречията между Русия и Украйна, в резултат на което започва Майдана и всичко последвало като верижна реакция.

Истина или мит, според вас, и защо, ако смятате едното или другото?

п.с. Русия внася ежегодно стоки от ЕС за около 100 млрд. евро, а изнася за около 180 млрд., от които около 70 процента горива и деривати, всъщност положителното салдо от външнотърговския баланс на Русия в последните 15-на години се формира от европейския й износ на горива, сумата е внушителна, над 80 млрд. евро годишно, от които предимно е формиран солидния й валутен резерв в размер на около 400 млрд. долара, както и големия й златен резерв, Русия усилено увеличава златния си резерв в последните няколко години, той в момента е около 1800 тона, 6-ти по-големина в света, почти колкото китайския. Валутния и златния резерв на Русия са резултат най-вече от положителното й външнотърговско салдо с ЕС, без него тя няма да бъде в състояние да го осигури.

А за него казали нещо? image.jpeg.326f1d228982e7a906b0c92c9725b79d.jpeg Кой се опита да го отрови?

Ами да. Братушките от Велик Петър досега изнасят суровине и внасят високо технологически продукти....Ееее с времето някои елементи се сменят, вместо кожи и коноп сега изнасят калашников и атомни централи, но основният приход им е от суровини.....

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Скуби, отговорът ти е като нес кафе от брашно, а реакцията като на хора, които го купуват. Но дотук с моето участие в клуба.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Б. Киров said:

Скуби, отговорът ти е като нес кафе от брашно, а реакцията като на хора, които го купуват. Но дотук с моето участие в клуба.

Да, защото ме дразни иконоизпистването на един деспот....Може да се цитират мислите му, но не ми се иска  на всекя една негова лъжа да търся доказателствотно и както стана с записа уж направен от руснаци в Сирия. 

Да не забравяме, че украина се отцепва от СССР с обещания да не я бъзика нито западът нито руснакът....И си предадоха атомните оръжия.....И после станаха полигон на това което видяхме, че стана....Ееее американос и те не са цвете за мирисане, но и Путин цар е барабар с американос и иска да въстанови поне от части границите на бивщият СССР.....И се обосновава на танто милиона руснаци попаднали извън границите.....Знаеш ли колоко го интересува? Колкото тебе въшките на кучето му с което накара Меркел да се напикае от страх.....Понятна?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Моята идеята беше да покажа интервютата, които Стоун е направил с Путин, защото си заслужават както от професионална гледна точка, така и от историческа и политическа.

Вече кои какво мисли е отделна тема, аз смятам, че нито в тази тема нито въобще във форума някой ще си промени мнението за Путин и Русия и за това няма смисъл да се спори за каквото и да е в тази насока, но е интересно да си споделим някакви факти в този ред на мисли. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Р. Теодосиев said:

Моята идеята беше да покажа интервютата, които Стоун е направил с Путин, защото си заслужават както от професионална гледна точка, така и от историческа и политическа.

Вече кои какво мисли е отделна тема, аз смятам, че нито в тази тема нито въобще във форума някой ще си промени мнението за Путин и Русия и за това няма смисъл да се спори за каквото и да е в тази насока, но е интересно да си споделим някакви факти в този ред на мисли. 

Прав си. От целият репортаж хае нещо фалшиво. Имаше навремето един хуморист който казваше за подобни интервюта, че никога не е виждал човек който седнал се кланя...И това ме дразни и като чета феновете как се възхищават, даже и Стоун/при него незнам това истинско ли е или само иска скалпът на Путин да сложи до Чавес/.

Едно което незнам и ако има някой фен на братушките да ми обясни. Защо онези биодекорации го гледът така накриво с вирнът нос?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скуби, погледни на глобуса колко от островите по света са на Русия, на Англия, на дания, на сащ и пр. 
Погледни сащ кои са, от кога са и пр. Колко индианци са утрепали, кастрирали и пр. демократични неща.
Виж колко военни бази имат сащ по света и колко войни са водили на "своя" територия.
Преди да се произнасяш кой е деспод..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, sirius said:

Скуби, погледни на глобуса колко от островите по света са на Русия, на Англия, на дания, на сащ и пр. 
Погледни сащ кои са, от кога са и пр. Колко индианци са утрепали, кастрирали и пр. демократични неща.
Виж колко военни бази имат сащ по света и колко войни са водили на "своя" територия.
Преди да се произнасяш кой е деспод..

Едното не оправдава другото....

Фактът е, че братушките от кирясали разбойници и бирници на татарите до ден днешен не са имали късметът да опознаят, научат, живеят в така наречена демокрация. Чудесният руски народ до ден днешен не знае какво е това чувство което оправлява швейцария, швеция или други демократични държави. За тях винаги боляри или партийни секретари, по новому олигархи показват пътят с шамари и ритници....Путинчо е един чудесен екземпляр на добрият цар. Той е добър, разбираем, чувствителен, и тнт. Но знаеш онези зли олигархи, местни деспоти, бандити, които се злоупотребяват с демокрацията и тнт...Познати добре от историята шаблони...И народу ги възприема, защото иска да ги възприема. Кво може да прави....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз от две години гледам доста нови руски филми и сериали, най-вече свързани с начина на живот, романтични, драми и комедии и ми прави много положително впечатление какви теми се избират, как се показва живота в Русия и все повече напомня на Американските филми. Доста се и поинтересувам за Русия от скоро ми стана доста интересна и смятам, че нещата не са баш така както ги виждаме ние чрез медиите. 

А мислиш ли, че повечето българи разбират демокрацията както я разбират в Щвеция или Швейцария?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Р. Теодосиев said:

Аз от две години гледам доста нови руски филми и сериали, най-вече свързани с начина на живот, романтични, драми и комедии и ми прави много положително впечатление какви теми се избират, как се показва живота в Русия и все повече напомня на Американските филми. Доста се и поинтересувам за Русия от скоро ми стана доста интересна и смятам, че нещата не са баш така както ги виждаме ние чрез медиите. 

А мислиш ли, че повечето българи разбират демокрацията както я разбират в Щвеция или Швейцария?

Не. Защото и ние не сме имали шанс да живеем поне 2-3 поколения в демокрация. Това е като английската ливада. Където питали, че защо е толкова доброкачествена, че за цял свят изнасят....Ами поливай, стрижи, проветрявай, тори и толкоз....300 години. 

И при нас не сме имали възможност да се излюпи, засили една финансово независима средна класа, която може да бъде гръбнакя на демокрацията....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скуби, я си помисли и ми кажи какво е това нещо "демокрация" всъщност. И с какво помага на 99% от гласоимащиге. Ти май хабер си нямаш как се живее в дървена къща, която се изплаща 30г. Ако те държат на работа. Или в дървен апартамент под наем или собствен, с общи перални за които се плаща.

Хабер нямаш и от образованието което се дебилизират от 10-на год насам. А това за английската ливада ... не го приемай на сериозно.
Нито от здравната система, която третира, но не лекува. И струва три кожи.

"Демократичните" англичани са били едни от основните търговци на роби, приятелю. Демократичните американци (дериват на англичаните) хвърлиха две атомни бомби над мирно население.
Изброи ли островите които са "демократизирани" от "демократичните" държави? Какво правят англичаните на фолкландските острови, баба си ли търсят? А на гибралтар? А американците какво правят в Гуам? И в Окинава? В Германия! А в косово? А в България?

Какви ливади, какви демокрации приятелю?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Р. Теодосиев said:

Аз от две години гледам доста нови руски филми и сериали, най-вече свързани с начина на живот, романтични, драми и комедии и ми прави много положително впечатление какви теми се избират, как се показва живота в Русия и все повече напомня на Американските филми. Доста се и поинтересувам за Русия от скоро ми стана доста интересна и смятам, че нещата не са баш така както ги виждаме ние чрез медиите. 

А мислиш ли, че повечето българи разбират демокрацията както я разбират в Щвеция или Швейцария?

И аз горе-долу от същото време задълбах на руска тематика. От канада. Щото това дето бръмчат в канадските и американските медии ... просто не ми се връзва, говорят глупости. Но не е глупости, а си е честа пропаганда. Доста по-рафинирана от комунистическата. Та попаднах на руски източници, които навързват точките и нещата започват да ми се проясняват. И може би от година основните ми източници на инфо са РУСКИ. Гледам си ги в канада. Разбира се това не са основните медии, но ги има. И на български ги има, но не говорят в пряк текст защото Глишев ще им скочи. Или БХК или чичко Ерик. Абе къде отиде чичко Глишев?

Всеки има глава, да си преценя какво да гледа и слуша. За да има що годе реалистична представа за реалноста.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, sirius said:

Скуби, я си помисли и ми кажи какво е това нещо "демокрация" всъщност. И с какво помага на 99% от гласоимащиге. Ти май хабер си нямаш как се живее в дървена къща, която се изплаща 30г. Ако те държат на работа. Или в дървен апартамент под наем или собствен, с общи перални за които се плаща.

Хабер нямаш и от образованието което се дебилизират от 10-на год насам. А това за английската ливада ... не го приемай на сериозно.
Нито от здравната система, която третира, но не лекува. И струва три кожи.

"Демократичните" англичани са били едни от основните търговци на роби, приятелю. Демократичните американци (дериват на англичаните) хвърлиха две атомни бомби над мирно население.
Изброи ли островите които са "демократизирани" от "демократичните" държави? Какво правят англичаните на фолкландските острови, баба си ли търсят? А на гибралтар? А американците какво правят в Гуам? И в Окинава? В Германия! А в косово? А в България?

Какви ливади, какви демокрации приятелю?

Ууууууууууууууур Божичко! Бърже, защо не го каза досега бе. Защо не предупреди онези близо милион чеда български, да не се лутат из мъгливата Англия, Ирандия, Шкоция или по-лошото из Холандия, Белгия ами да вземат пътя към чудесната и китна Росия бре....Да не говорим за онези които скитет не мили не драги по пътищата на еспаносите и талянците....Горките.....

Сериозно.

Заглавието на темата е Путин цар и неговата империя.....Когато стане дума за първата държава основана от свободните зидари, или инглесата, там ще обсъдим и горепосочените въпроси във връзка с демокрацията....:af:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако гледах милионите, нямаше да уча в университет, да чета книги, да се информирам грамотно и пр.
Ти гледай милионите и слушай чалга.

Помниш ли края на 80-те? Кой си мислеше тогава, че ще я докараме до това дередже? Кой си мислеше? 
Помниш ли колко после излязоха на митинги да отпразнуват "демокрацията"?

Е, същия процес вече назрява. И като тръгне, същите милиони които споменаваш ще светнат какво става и ще излязат на митинги.
Че дори и за "народен съд"2 може да помислят. И чичко Глишев ще трябва да си сменя паспорта. 
 

Ето, погледай малко демокрация:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Хайде сега, защо тръгваме към крайностите от едната към другата. 

Всичко има по тоя свят, все се измисля топлата вода и все сме мръсни :animatedwink:

Всеки търси нещо различно и го намира там където търси :animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знаеш ли колко грамотно итформирани дипломирани чистят кенефите на лондоничаните....И все повече им остават чисти пари от тези които тук ги шибат мултитата за стотинки....Прав си че само гледаме като теле, защото за толкова кратко време толкова много хора да си направят гъз от устата и то многократно, и все така да имат фенове.....

Знаеш ли кой е този политик който до рамене се е напъхал в задника на Путинчо? Да! Улучи Орбан! Този младеж който навремето изяви, че тези които гледат на исток като на освободител са най-глемите предатели на родината....Виждаш аз понеже обичам преключетнията и съм голям аватюрист останах тук....

А мизерията на янкитата хич не ме интересува....

Реалноста е тук. Глей кво става....

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...