Отиди на
Форум "Наука"

Какво ще донесе Преизбирането на Първанов ?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Toчно. При това, просто членство в БКП нищо не значи, както и факта, че всеки студент например беше член на ДКМС.

А що се отнася до десницата, то тя далеч не е = бизнесмени и капитали. Десницата е преди всичко политически представител на индивидуалната свобода и на традицията. Консверватизъм не значи нищо да не се променя, или че някой глупчо с две фабрики плачел за бай Тошо, а значи залагане на ценностите, свиване на държавата в присъщите й рамки, но пък засилване на последните /съд, полиция, войска и законодателство/, ниски данъци, свобода на конкуренцията.

/Колко от това се осъществява на практика е друго, но това са принципите/.

Десницата в България не е представител на червения капитал - на натрупаните мафиотски пари, а на средностатическия гражданин. Не, че той лесно успява да го разбере, де.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Впрочем, ето един линк: http://www.mediapool.bg/show/?storyid=122816&srcpos=4

Интересно, десният лидер заема позиция, близка до изразената по-горе в тая тема. Дали това би било достатъчно да удовлетвори националната гордост?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Спор няма, че Костов е добър ... за родата си. Ако на изборите се брояха само гласовете на фамилията му, със сигурност сега щеше да е премиер, а Беронов президент.

Но за мен дори да си е сменил боята (червената, то от черната отърване няма :) ), си му е останал комунистическия нрав. Каква ирония - комунистите не харсват сините лидери, защото са предали комунистическите идеи, демократите не харесват сините лидери защото виждат в тях комунисти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ е прав , това къде е бил Котов не е важно , и какти КГ казваше във една друга тема : Не е важно къде си бил преди 1989 , а е важно къде си след 1989 и какви щети си нанесъл ! Да определим Костов :

Преди 1989 : При БКП - но тогава си бил Длъжен да си партиен член тъйче това не е много голяма работа !

След 1989 : При СДС - тогава вече е ИЗБИРАЛ ПО СОБСВЕНА ВОЛЯ

Щети от 1944-1989 : НИКАКВИ

Онова за агент Виктор е просто срамно да се говори ! Човек като Стоянов беше единственоят ни свесен президент и това което му лепнаха е просто СРАМ ! Но виж за Агент Гоце е друго ! Първанов сам си призна , и това вече е срам за Републиката , за Народа ! А още по-големият срам е че ще ни управлява още 5 години ! А пък още по-срамното е че не кой друг а той е преизбран от хората над 80 год. Възраст които още си спомнят как парното им е било безплатно , как кебабчетата са били жълти стотинки ! Това колко са били прави не е за тази тема !

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Тука не сте прави, миналото е жизненоважно.

Преди 1989 ти си бил еди какъв си, натрупал си пари. Как ставаше това ли, ами ще ви кажа.В село председателя на ТКЗС то постоянно се е облагодетелствувал. Баща ми ми е разказвал за следния случай-от 10 тона зърно, 5 се стварвали директно в двора му и той после го продавал.

Когато ликвидационната комисия разпродавала имуществото продал сам на себе си комбайни, трактори, бе каквото ви дойде на умът и то за жълти стотинки. Така той от борец против фашизма и капитализма се превърна в пръв бизнесмен, радетел на демокрацията.

Истината е че не може да си човек с влияние и пари ако не си бил преди това в системата.Дайте да си говорим честно, колко от тия дето почнаха бизнес по указ 56 успяха да се замогнат.Май никой.

Всички десни, всъщдст са вътрешно комунисти, дини ,отвън зелени (цвета на парите) отвътре червени.

Дачо, кой ти каза че е било задължително да си член на БКП по онова време? Примерно и баща ми и майка ми не са били партийни членове,както и дядо ми, въпреки че човека имаше (лека му пръст) медал за ятачество на партизаните. И пак не бе член на БКП.

Милен Велчев и разни други се хвалят че били учили на запад, че кой по онова време можеше да учи на запад?Кой след това имаше пари да изпрати децата си там-комунистите и мутрите.

За да се роди дясното в България ще трябва да се почака докато днешните 15-20 годишни младежи от семейства които не са комунистически станат на по 30-40 и поемат политиката в свои ръце.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имам едно, може би, "глупаво" питане...

Защо продължавате да сравнявате Волен Сидеров с Васил Левски?

Сравнението между тях е неуместно поради куп причини:

- те са на различна възраст, оттук - и на различен "акъл"...

- те се различават по своите антропологични черти (не си приличат в лицето, демек)...

- те живеят в различни исторически епохи...

- те се борят за различни неща (няма да изброявам кой за какво се бори, оставам това на вашата интелигентност)...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам едно, може би, "глупаво" питане...

Защо продължавате да сравнявате Волен Сидеров с Васил Левски?

Сравнението между тях е неуместно поради куп причини:

- те са на различна възраст, оттук - и на различен "акъл"...

- те се различават по своите антропологични черти (не си приличат в лицето, демек)...

- те живеят в различни исторически епохи...

- те се борят за различни неща (няма да изброявам кой за какво се бори, оставам това на вашата интелигентност)...

Кога сме ги поставяли под общ знаменател ??? Може би си има моя по-горен пост във който казах : Волен Сидеров не е новият Васил Левски а новият Свободан Милошевич ! Но там еднозначно съм казал че ОТРИЧАМ Сидеров да си прилича със Дякона !

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...