Отиди на
Форум "Наука"

Проблем с форума


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 23 минути, Р. Теодосиев said:

Няма причина това да се случва. Какъв браузър използвате?

Принципно се случва от писане през телефон. Моето обяснение е, че при лош сигнал или превключване от mobile data to WiFi, юзъра се disconnect-на и трябва да се логне отново, в противен случай при публикуване форума ще го изхвърли. Както и да е, за да се избегне загуба на текст, юзъра трябва да отметне при влизане един checkbox с надпис "за памети ме". Така ще е постоянно логнат и проблема ще е решен. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 133
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 34 минути, БатеВаньо said:

Принципно се случва от писане през телефон. Моето обяснение е, че при лош сигнал или превключване от mobile data to WiFi, юзъра се disconnect-на и трябва да се логне отново, в противен случай при публикуване форума ще го изхвърли. Както и да е, за да се избегне загуба на текст, юзъра трябва да отметне при влизане един checkbox с надпис "за памети ме". Така ще е постоянно логнат и проблема ще е решен. 

Не ползвам телефон за писане, а десктоп. След checkbox-a "Запомни ме"  пише "Не се препоръчва за споделени компютри". Моят не е споделен, но в Линакс всички са потребители, затова по навик и по принцип не запазвам влизане чрез пароли на диска. Ако е нужно, мога да го направя.

Странното е, че по време на писането не се разбира че съм изхвърлен като потребител, всичко е нормално, накрая натискма "Добави отговора" и нищо не се появява в темата. Тогава виждам и че вече съм изхвърлен като потребител.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Диан Георгиев said:

Не ползвам телефон за писане, а десктоп. След checkbox-a "Запомни ме"  пише "Не се препоръчва за споделени компютри". Моят не е споделен, но в Линакс всички са потребители, затова по навик и по принцип не запазвам влизане чрез пароли на диска. Ако е нужно, мога да го направя.

Странното е, че по време на писането не се разбира че съм изхвърлен като потребител, всичко е нормално, накрая натискма "Добави отговора" и нищо не се появява в темата. Тогава виждам и че вече съм изхвърлен като потребител.

Само предположих, че ми прилича на нестабилна връзка. 

 

Току що го тествах и вероятно е така. Изключих се за секунда и не успях да публикувам, като нямаше индикации, че съм изхвърлен. След рефреш, трябваше да се логно отново. Хубавото е, че текста седеше запаметен. 

Ако там от където пишеш има прекалено много закачени юзъри, не е чудно че сигнала е нестабилен. Ако не е така, то причината може да е р рутера или дори в интернет провайдъра. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, БатеВаньо said:

Само предположих, че ми прилича на нестабилна връзка. 

 

Току що го тествах и вероятно е така. Изключих се за секунда и не успях да публикувам, като нямаше индикации, че съм изхвърлен. След рефреш, трябваше да се логно отново. Хубавото е, че текста седеше запаметен. 

Ако там от където пишеш има прекалено много закачени юзъри, не е чудно че сигнала е нестабилен. Ако не е така, то причината може да е р рутера или дори в интернет провайдъра. 

Хм, не ми се струва това...

Доколкото разбирам, информацията за потребителя на форума се пази в cookies, и няма значение дали връзката физически прекъсва за малко или не - като изпратиш съобщението, твоят клиент се свързва със сървъра и обменя информацията в cookies, и си продължава.

При мене, в момента съм забутал компютъра в един ъгъл на стаята, където WiFi има някаква интерференция, и сигналът му е неустойчив - доста паднала скорост на трансфер, както и периодични самопрекъсвания на връзката с рутера.  ДО сега не съм имал проблем с пращането на коментари, нито един...  Да не би да има някаква настройка за време на живот на cookies? Не съм гледал в тая насока...

Аз обикновено преди да пращам съобщението, си го копирам (Ctrl-A - Ctrl-C) за сигурност, че понякога FireFox прави номера, ако рефрешнеш прозореца преди да си постнал, или смениш страницата, в прозорчето се оказва предишен коментар. Така че копи-пасте дава някаква сигурност в живота :)

 

P.S. Ей сега пробвах това с прекъсването на връзката, не е то, изпрати ми отговора. Може би все пак чекбокса "Запомни ме" има пръст в тая работа, аз го ползвам.

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

Чудя се какво става с текста който е изпратен до сървъра на форума без да се води на някакъв потребител, например защото потребителят е изхвърлен докато го е писал? Предполагам че отива в някакъв буфер, защото не може да бъде публикуван без името на потребителя. Ако е така, той може да бъде намерен там. Това търсене има смисъл защото не всички пишем за да разговаряме един с друг, има и сериозни текстове.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

За това, ако текста е сериозен не се пише в браузъра, а на документ на самия компютър.

Форума не знам защо би те изхвърлил, но ако имаш такива проблеми с интернета то най-добре е да пишеш извън браузъра и да публикуваш вече написания текст когато е готов.

Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, Р. Теодосиев said:

За това, ако текста е сериозен не се пише в браузъра, а на документ на самия компютър.

Форума не знам защо би те изхвърлил, но ако имаш такива проблеми с интернета то най-добре е да пишеш извън браузъра и да публикуваш вече написания текст когато е готов.

Не отговорихте на въпроса ми.

Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Р. Теодосиев said:

Не, няма такова нещо на сървъра.

 

Преди 2 часа, Р. Теодосиев said:

За това, ако текста е сериозен не се пише в браузъра, а на документ на самия компютър.

Форума не знам защо би те изхвърлил, но ако имаш такива проблеми с интернета то най-добре е да пишеш извън браузъра и да публикуваш вече написания текст когато е готов.

Благодаря. Много би помогнало ако сложите горния си съвет като съобщение към тези които отварят прозорец за писане. Също и едно съобщение че е добре да се избере "Запомни ме" на влизане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, scaner said:

Хм, не ми се струва това...

Доколкото разбирам, информацията за потребителя на форума се пази в cookies, и няма значение дали връзката физически прекъсва за малко или не - като изпратиш съобщението, твоят клиент се свързва със сървъра и обменя информацията в cookies, и си продължава.

При мене, в момента съм забутал компютъра в един ъгъл на стаята, където WiFi има някаква интерференция, и сигналът му е неустойчив - доста паднала скорост на трансфер, както и периодични самопрекъсвания на връзката с рутера.  ДО сега не съм имал проблем с пращането на коментари, нито един...  Да не би да има някаква настройка за време на живот на cookies? Не съм гледал в тая насока...

Аз обикновено преди да пращам съобщението, си го копирам (Ctrl-A - Ctrl-C) за сигурност, че понякога FireFox прави номера, ако рефрешнеш прозореца преди да си постнал, или смениш страницата, в прозорчето се оказва предишен коментар. Така че копи-пасте дава някаква сигурност в живота :)

 

P.S. Ей сега пробвах това с прекъсването на връзката, не е то, изпрати ми отговора. Може би все пак чекбокса "Запомни ме" има пръст в тая работа, аз го ползвам.

Ами бутона 'запомни ме' също е кууки. Ако тези стандартните куукита, изскачащи отдолу, пазят инфо за юзърнейм/ID и последно посетена страница например, то 'запомни ме' със сигурност или пази паролата или поддържа сесията непрекъснато отворена, когато куукито се прати на сървъра. По-вероятно мисля че е второто. При избиране на 'изход' куукито се трие от сървъра и сесията се затваря.

При не избиране на 'запомни ме', което от своя страна си е много удобно кууки за автоматично логване/ или не затваряне на сесията на сървъра, според мен при мрежов дроп или рефреш/смяна на страницата би изхвърлил юзъра(няма кууки което да поддържа сесията). 

Направих тест с тикване на чекбокса 'запомни ме', като затворих браузъра и го отворих след това. Автоматично бях логнат без да вкарам парола. Което ме води на мисълта, че двете куукито са комбинирани. Едното пази юзърнейма/ID, а другото, ако е активирано, държи сесията от страна на сървъра отворена. За какъв период от време, не знам. Може да е за ден, година, безкрайност.... 

Това е горе долу моята интерпретация за тези ми ти работи. 

Ако юзъра ползва чуждо РC, по-добре е да избира опция 'изход' задължително и да трие куукитата след това, ако не иска някой недображелател да му пише от профила. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, БатеВаньо said:

Ами бутона 'запомни ме' също е кууки. Ако тези стандартните куукита, изскачащи отдолу, пазят инфо за юзърнейм/ID и последно посетена страница например, то 'запомни ме' със сигурност или пази паролата или поддържа сесията непрекъснато отворена, когато куукито се прати на сървъра. По-вероятно мисля че е второто. При избиране на 'изход' куукито се трие от сървъра и сесията се затваря.

Да, точно така е. "Запомни ме" създава кукито което пази логин информацията. Без него работи до прекъсване на връзкаа или изхох. А изхода изтрива и кукито с логин информацията.

Аз доколкото разбрах, Диан Геордиев се опасява, че "запомни ме" ще апомни паролата за вход, и някой друг може да влезе. Не, това става когато въведеш паролата и се появява допълнително прозорче предлагащо запомнянето и.

Преди 5 минути, БатеВаньо said:

При не избиране на 'запомни ме', което от своя страна си е много удобно кууки за автоматично логване/ или не затваряне на сесията на сървъра, според мен при мрежов дроп или рефреш/смяна на страницата би изхвърлил юзъра(няма кууки което да поддържа сесията). 

Направих тест с тикване на чекбокса 'запомни ме', като затворих браузъра и го отворих след това. Автоматично бях логнат без да вкарам парола. Което ме води на мисълта, че двете куукито са комбинирани. Едното пази юзърнейма/ID, а другото, ако е активирано, държи сесията от страна на сървъра отворена. За какъв период от време, не знам. Може да е за ден, година, безкрайност.... 

Да, така е. На тоя сървър ми се е случвало да държи поне седмица, по бледи спомени.

Преди 7 минути, БатеВаньо said:

Ако юзъра ползва чуждо РC, по-добре е да избира опция 'изход' задължително и да трие куукитата след това, ако не иска някой недображелател да му пише от профила.

Не мисля че има нужда да се трият кукитата. "Изход" обезвреща кукито с логин информацията, до сега не съм успял да повторя с него. Сега, има хватки, някой да вземе кукито докато сесията е отворена и да го ползвва на друг компютър (не винаги става, и не с всеки сайт), но това са вече извращения :) Но да, на споделен компютър "изход" е задължителен" като минимум.

Link to comment
Share on other sites

FireFox има стандартна, строга и по избор степен на защита. При строгата, която използвам се  осигурява:

Строга
По-високо ниво на защита, но някои страници може да не работят.
Firefox blocks the following:
Проследяване от социални мрежи
Cross-site cookies in all windows (includes tracking cookies)
Проследяващо съдържание във всички прозорци
Добиване на криптовалути
Снемане на цифров отпечатък
Внимание!
This setting may cause some web sites to not display content or work correctly. If a site seems broken, you may want to turn off tracking protection for that site to load all content. Научете как

Доколкото разбирам при тая степен на защита се блокират само кукита от различни сайтове за да не се позволи обратна информация за посещенията на потребителя. Кукита от същия сайт не трябва да имат проблеми, така че настройките на браузъра не пречат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Диан Георгиев said:

Доколкото разбирам при тая степен на защита се блокират само кукита от различни сайтове за да не се позволи обратна информация за посещенията на потребителя. Кукита от същия сайт не трябва да имат проблеми, така че настройките на браузъра не пречат.

Да, тези настройки не пречат. Изберете "запомни ме" при логване, и не би трябвало да има проблеми. За всеки случай, докато съберете статистика, копирайте в клипборда съобщението си преди да го пуснете.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Диан Георгиев said:

FireFox има стандартна, строга и по избор степен на защита. При строгата, която използвам се  осигурява:

Строга
По-високо ниво на защита, но някои страници може да не работят.
Firefox blocks the following:
Проследяване от социални мрежи
Cross-site cookies in all windows (includes tracking cookies)
Проследяващо съдържание във всички прозорци
Добиване на криптовалути
Снемане на цифров отпечатък
Внимание!
This setting may cause some web sites to not display content or work correctly. If a site seems broken, you may want to turn off tracking protection for that site to load all content. Научете как

Доколкото разбирам при тая степен на защита се блокират само кукита от различни сайтове за да не се позволи обратна информация за посещенията на потребителя. Кукита от същия сайт не трябва да имат проблеми, така че настройките на браузъра не пречат.

Не е от браузера. При EDGE е същата бира. При Chrome дефолтни настройки е пак така.

Същото е ако някой работи с MS  account  и се логва в порталите. Ако не избере опция "stay logged" или нещо подобно, при следващия F5 или затваряне на браузера, или загуба на сигнал, ще трябва да се логва отново.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не мога да вляза в темата за бежанците, за да реагирам на реплика към мен. Изкарва ми следния екран

2022-04-13_090044.JPG.f601e914f6a6ddd14738e77fc391b30f.JPG

откъдето зацикля, каквото и да направя

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 56 минути, Б. Киров said:

Не мога да вляза в темата за бежанците, за да реагирам на реплика към мен. Изкарва ми следния екран

2022-04-13_090044.JPG.f601e914f6a6ddd14738e77fc391b30f.JPG

откъдето зацикля, каквото и да направя

Темите за Украйна са отделени в нещо като "клуб". Необходимо е да се направи "присъединяване" към форума или клуба "Украйна", след което може да се публикува там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, nik1 said:

Темите за Украйна са отделени в нещо като "клуб". Необходимо е да се направи "присъединяване" към форума или клуба "Украйна", след което може да се публикува там.

Да, маркирах че приемам правилата, натиснах присъединяване, обаче не ме пуска да вляза в този клуб, нито ми отбелязва името като присъединен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, Б. Киров said:

Да, маркирах че приемам правилата, натиснах присъединяване, обаче не ме пуска да вляза в този клуб, нито ми отбелязва името като присъединен.

Теодосиев лично разрешава достъпа за потребителите. Вероятно той не е на линия в момента.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Б. Киров said:

Не мога да вляза в темата за бежанците, за да реагирам на реплика към мен. Изкарва ми следния екран

Опитай да изтриеш всичките си cookies. Това е малко крайна мярка, браузерът ти ще забрави всичките ти работни сесии със сайтовете, ще трябва после пак да се логваш в тях (споко, няма да забрави паролите, ако си ги запомнил в браузъра). Това често решава подобни проблеми.

Ако си с FireFox, пробвай в Security настройките:

Preferences/Private & Security/Cookies and Site Data
        Your stored cookies, site data and cache...  (бутончето)

Друг вариант ми се струва да имаш инсталиран някакъв плъгин, който да те пази от нещо и в случая да оказва влияние...
     

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, scaner said:

Опитай да изтриеш всичките си cookies. Това е малко крайна мярка, браузерът ти ще забрави всичките ти работни сесии със сайтовете, ще трябва после пак да се логваш в тях (споко, няма да забрави паролите, ако си ги запомнил в браузъра). Това често решава подобни проблеми.

Ако си с FireFox, пробвай в Security настройките:

Preferences/Private & Security/Cookies and Site Data
        Your stored cookies, site data and cache...  (бутончето)

Друг вариант ми се струва да имаш инсталиран някакъв плъгин, който да те пази от нещо и в случая да оказва влияние...
     

С FireFox съм, вчера пусках една програмка Advanced SystemCare, която съм си инсталирал преди година, тя май изчиства всички cookies, защото след това ми иска потвърждаване на профила в Гугъл и т.н.

Не знам, ще опитам по-късно пак 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 часа, Б. Киров said:

Не мога да вляза в темата за бежанците, за да реагирам на реплика към мен. Изкарва ми следния екран

2022-04-13_090044.JPG.f601e914f6a6ddd14738e77fc391b30f.JPG

откъдето зацикля, каквото и да направя

Имаш покана за членство в клуба.

След като приемеш поканата не би трябвало да имаш проблем да виждаш и пишеш по темите в клуба.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

От този "клуб" получават ли се нотификации на профила за ново мнение ?

Написах коментар с цел да следя темата че коментарите са ми много интересни, но получавам нотификации само ако някой ме е цитирал. Има ли възможност да получавам нотификация за всеки публикуван коментар ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, vandu said:

От този "клуб" получават ли се нотификации на профила за ново мнение ?

Написах коментар с цел да следя темата че коментарите са ми много интересни, но получавам нотификации само ако някой ме е цитирал. Има ли възможност да получавам нотификация за всеки публикуван коментар ?

На всяка страница горе в дясно има бутонче "Следвай", с което се регистрираш да ти се пращат нотификации за промени по темата. Може после и да се откачиш ако не ти е нужно повече.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Последните дни форумът беше напднат от куп ботове. И гледам, че модераторът Йончев скрупульозно им чистеше следите...

Няма ли възможност (опция) новосъздаденитте акаунти да се включват в режим модериране/преглед, и по решение на преглеждащият да се пуснат в нормален режим или да останат блокирани? Това би спряло заразата още от корен, и трудът трябва да намалее - новите акаунти не са толкова голям поток.

Ако няма такава опция, би могло да се предложи подобно решение на поддържащите/развиващите софтуера на форума, не знам какви са отношенията тука...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...