Отиди на
Форум "Наука"

Проблем с форума


Recommended Posts

  • Администратор

Да и аз го забелязах, това се случва заради зловредно натоварване на https://shop.chitatel.net/ който е на същия сървър с форума ;)

Като минат празниците и конкуренцията се успокои ще е по-добре :D

Опитваме се да го предотвратим, че преди няколко дни сървъра съвсем сдаде багажа за няколко минути, но бях онлайн и рестартирах сървъра и всичко тръгна добре.

Днес ще видим как се държи - всеки, които има проблем нека пише.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 133
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Забелязах нещо неприятно. Във личния профил се е запазила историята на коментарите само от 20-ти декември насам, всичко друго липсва. Така ли ще бъдее или операцията по прехвърлянето още не е завършена?

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

Забелязах нещо неприятно. Във личния профил се е запазила историята на коментарите само от 20-ти декември насам, всичко друго липсва. Така ли ще бъдее или операцията по прехвърлянето още не е завършена?

И при мен така!!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Няма прехвърляне на форума, а само временно спиране.

Спрях форума за 10 дни поради технически проблеми, които нямат нищо общо с базата данни и не би трябвало да има нещо общо с историята на профила. Очевидно след пуснането му отново (на 20 декември) се е ресетнал и историята преди това не е запазена.

Ще го погледна защо е така ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така бавен ли ще е за напред. С изкачващи реклами и всякакви антинаучни предложения.

На телефон се скрива целият форум от изкачаща реклама. Налага се да се спре и върне назад и повторен опит, за да може да зареди съдържание. Заради забавяния се натискат и нежелани бутони. Въпреки, че съм с мощно устройство.

От всички посещавани форуми, този е, най-тежкия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, miroki said:

Така бавен ли ще е за напред. С изкачващи реклами и всякакви антинаучни предложения.

На телефон се скрива целият форум от изкачаща реклама. Налага се да се спре и върне назад и повторен опит, за да може да зареди съдържание. Заради забавяния се натискат и нежелани бутони. Въпреки, че съм с мощно устройство.

От всички посещавани форуми, този е, най-тежкия. 

Сложи си блокери. При мен няма проблеми с рекламите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Dobri_I said:

Сложи си блокери. При мен няма проблеми с рекламите.

А, това падащото отгоре с А1 нямате ли го? Което се показва при всеки клик.

И докато го скриеш, натискаш нещо друго.

Имам някакви блокери. Но рекламата при първо отваряне на мнение скрива всичко. И тя е само тук. Дори Замунда няма такава. Само връщане назад я скрива.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, miroki said:

А, това падащото отгоре с А1 нямате ли го? Което се показва при всеки клик.

И докато го скриеш, натискаш нещо друго.

Имам някакви блокери. Но рекламата при първо отваряне на мнение скрива всичко. И тя е само тук. Дори Замунда няма такава. Само връщане назад я скрива.

Не. Никакви реклами при отварянето нито от телефона, нито от лаптопа (от лаптопа понякога отварянето е по-бавно отколкото на другите сайтове - около секунда зарежда). Проверите кои блокери са най-ефикасни за браузара Ви и  ги инсталирайте.

На телефона ползвам Самсунг браузар със следните блокери - Адблок фаст, Адблок за Самсунг, Адлбок блюс за Самсунг и Адклеар Контент.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Няма да толкова бавен форума, това е временно.

Рекламите са от Google Ads и се показват по интереси на потребителя, на мен ми излизат реклами на различни софтуери, а на тем на A1 защото си влязал в сайта им и от там те таргетира.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Последните дни пак забелязвам необосновано забавяне, понякога завършва и с 503. Тоест държи се сходно с положението преди декемврийското спиране, поне при мене.

А историята в профила се е ограничила само до последната седмица. И явно е някакъв бъг, тук-там се срещат по един-два доста по-стари коментара.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Мммммм дааааааа. Няколко дена нямаше достъп, даже и имейл адресите бяха недостъпни....Сега пък известията не може да се отваря.....😣😫😖😭

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Skubi said:

Мммммм дааааааа. Няколко дена нямаше достъп, даже и имейл адресите бяха недостъпни....Сега пък известията не може да се отваря.....😣😫😖😭

Май някой е хакнал форума...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Никой не е хакнал форума - имахме лек проблем и го решихме :)

Вече би трябвало всичко да работи нормално. Ако забележете нещо друго пишете тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 8 часа, Р. Теодосиев said:

Никой не е хакнал форума - имахме лек проблем и го решихме :)

 

Точно бях заподозрял жената.Искрено е щастлива когато форума не работи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Точно бях заподозрял жената.Искрено е щастлива когато форума не работи.

Изобщо не трябва да се съмняваш,тя прави нещо, само разбери какво?:ag: Моята е същата,според мен прави нещо ,заплашена е с наказание 1 месец без магазини,ще видим дали има полза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе при вас хич ли няма сериали, Есмералди, Кончити, турски, коломбийски, бразилски, мексикански.....Тук следобед се звъртяват поне 2р па ако е пропуснала нещо на лаптопа и изтеглям още и така трае от 15 до 20 чса минимум.....🤣  

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, bulgaroid said:

Изобщо не трябва да се съмняваш,тя прави нещо, само разбери какво?:ag: Моята е същата,според мен прави нещо ,заплашена е с наказание 1 месец без магазини,ще видим дали има полза.

ДАЙ ПО ДОБРЕ ДА ГИ УВОЛНЯВАМЕ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

ДАЙ ПО ДОБРЕ ДА ГИ УВОЛНЯВАМЕ

Така е,за смяна е, аз си пазя фактурата, поради натрупания пробег ще се огледам за по-нов модел, а този рекламация.:ag: 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Администратор
On 8.02.2020 г. at 2:12, amigdal said:

да не отговарям нова тема ще пиша в тази тука. защо не мога да си видя темите като щракна да ми покаже темите от мене, давам от самото начало. 

Няма нужда да отваряш нова тема имаме си такава :)

Може да разгледаш всичките си теми като влезеш в своя профил или в профила на друг потребител и има в дясно бутон "Разгледай неговата активност" или "Виж моята активност" и от там даваш "Теми" от менюто в ляво и разглеждаш всички свои или чужбите теми.

В твоя случей ето директен линк към всички твои теми: https://www.forumnauka.bg/profile/25569-amigdal/content/?type=forums_topic&change_section=1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Съвсем случайнно забелязах един много странен проблем...

Реших да пиша нещо във "Фън тема".

Преглеждам форумите и подфорумите, не я намирам.

Обаче около пет часа преди това бях писал там. Така че по-внимателно преглеждам форумите и подфорумите, променени за този интервал. Пак не я намирам.

Тогава решавам да погледна в "Моята активност" за да намеря линка към нея. Няма я и там.

Спомням си потребители, които съвсем скоро бяха писали там, поглеждам в тяхната активност - няма я.

С търсенето по форума, след като знам как се казва, я намирам.

Докато се мотая по този проблем, пак поглеждам в моята активност - и хоп, появила се!

Търся я във списъка форуми - да, отново е там.

Успокоявам се, изтривам започнатият тук въпрос. Преди малко пак поглеждам списъка форуми - пак я няма. Сега поглеждам - там си е. Пробвах с няколко браузера, за сигурност че проблемът не е от тях или версията, повтаряемо.

За мен е много странно. Тази тема е в Начало/Общи/Общи/Свободен раздел/Фън тема. В периодите когато темата изчезва от списъка с форумите, линка към "Свободен раздел" ми казва "We could not locate the item you are trying to view". После се появява нормално... Доста случайно поведение.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...