Отиди на
Форум "Наука"

Искам да знам...


Recommended Posts

  • Потребител

Това е тема, в която ако някой иска да пита нещо, нека пита тук, за да не прави нова тема.

 

 

Ето какво искам да знам аз, знаем, че листото на дървото е зелето защото, се отразява зеления спектър на светлината, ако сложа зелено листо до бяла фланелка, ще има зелено отражение от листото? Защо така, нали фланелката е бяла? Не трябва ли да пропуска цвета зелен? И да си е бяла?

Редактирано от amigdal
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, makebulgar said:

бялото е отражение на всички спектри

Сега, се вгледах, че бюренцето ми е дървено, а светлината от лазера на мишката е червена, защо цветът не е дървесен а отразява червеното след като не червен?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Покритието на бюрото е много гладко или е лакирано, и действа като огледало отразявайки почти всичко. Можеш да видиш дори и ръката си ако я движиш на метър над бюрото, без тя да излъчва светлина. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колкото по-гладка повърхност има толкова повече отразява. Полирането е изравняване на микроскопичните неравности, които вредят на отразяването. По обратния начин в шумоизолираните камери за увеличаване на заглъхването се използва увеличаване на грапавостта чрез едни големи триъгълници. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, makebulgar said:

Колкото по-гладка повърхност има толкова повече отразява. Полирането е изравняване на микроскопичните неравности, които вредят на отразяването. По обратния начин в шумоизолираните камери за увеличаване на заглъхването се използва увеличаване на грапавостта чрез едни големи триъгълници. 

Знам за звука, може би чаршафа ми е син, и не отразяра, ама власинките са<гладки> и се отразява така. 

Редактирано от amigdal
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, amigdal said:

Знам за звука, може би чаршафа ми е син, и не отразяра, ама власинките са<гладки> и се отразява така. 

Отразяват се само фотони с определена дължина на вълната в зависимост от химичния състав на боята с която са оцветени нещата. Материята поглъща всички фотони, атомите се енергетизират, и при обратното възстановяване на енергийното състояние се излъчват само фотони с определена дължина. Колкото по-гладка е повърхността отражението е по-голямо.

При лазерния лъч пък имаме високоенергийна монохромна светлина и навсякъде хвърчат фотони само с конкретната дължина на вълната.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, makebulgar said:

Отразяват се само фотони с определена дължина на вълната в зависимост от химичния състав на боята с която са оцветени нещата. Материята поглъща всички фотони, атомите се енергетизират, и при обратното възстановяване на енергийното състояние се излъчват само фотони с определена дължина. Колкото по-гладка е повърхността отражението е по-голямо.

При лазерния лъч пък имаме високоенергийна монохромна светлина и навсякъде хвърчат фотони само с конкретната дължина на вълната.

Боята какъвто и химичен състав да има син цвят си е син, червената светлина си е червена. Защо нещо къде е в един цвят, става в друг? Нали по основа отразява един цвят? ако му дадем друг, логически трябва да се поеме, не отрази?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искам да знам, кое кара метеоритите да се движат, кое им е дало тази начална скорост в космоса? И каква е най-високата скорост която може да има?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 19.11.2019 г. at 19:34, amigdal said:

Искам да знам, кое кара метеоритите да се движат, кое им е дало тази начална скорост в космоса? И каква е най-високата скорост която може да има?

Някой?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

задай си въпросите в съответния раздел /физика, астрономия/.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Last roman said:

задай си въпросите в съответния раздел /физика, астрономия/.

 

Не искам да спамя с нови теми, за това е и тази тема, която се надявах да е по развита. Но, явно хората си знаят всичко и не са любопитни :Д

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, Last roman said:

или не искат да отговарят на детски въпроси.

 Поне не се заяждат за да изглеждат нещо повече и имат възпитание. Ако ти знаеш, давай отговори на въпроса :) Детско е заяждането, което прояви доста директно! Да пита човек, не е детско?

Редактирано от amigdal
Link to comment
Share on other sites

On 19.11.2019 г. at 19:34, amigdal said:

Искам да знам, кое кара метеоритите да се движат, кое им е дало тази начална скорост в космоса? И каква е най-високата скорост която може да има?

Е , това са три въпроса, първата част , кое кара метеоритите , а и кое да е друго тяло, обект с импулс, енергия, е въпрос без отговор за момента, много труден въпрос.

Другите два подвъпроса и сам ще си отговориш, задай ги наистина в астрономия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-висока скорост на тяло в космоса<материя>

Преди 17 минути, laplandetza said:

И каква е най-високата скорост която може да има?

Не бях ясен, извинявам се за което.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребител

Аз искам да знам, някой има ли представа от къде мога да си намеря читави майстори за една баня, защото си купих плочки оставиха си ръцете и толкова криво наредени и наистина ми трябват хора които си разбират от работата. Благодаря! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм ползвал техните услуги https://maistordom.com/ . Много съм доволен. Разгледай сайта и други услуги предлагат. Много са сериозни и си разбират от работата. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...