Отиди на
Форум "Наука"

Задача по математика- моля за помощ


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, бихте ли ми помогнали със решението на тази задача:

Изображение без надпис

Опитах се да я реша, но не ми се получава мисля ,че бъркам някъде. Ще сложа примерна задача:

104102809_330136824643393_1734491218774315572_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=SMBSwOQ2S0UAX8jgocp&_nc_ht=scontent.fsof5-1.fna&_nc_tp=6&oh=8aabec3dda587eddfb441f98c470678d&oe=5F0B42A0

На 1. ми се получава 15 см на 2. по формулата ми се получава корен13^2 -15^2 = корен 169 - 225 което е равно на -56 (корен от - 56 няма и не съм сигурна дали отговора на задачата може да е с минус см) докато в примерната задача се получава корен169-144=корен25=5 см. Моля да ми помогнете с решението на задачата, за което ви благодаря! 

Редактирано от rositastefanova5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еми правилно смяташ и явно има някаква грешка в условието. Няма как катета на втория правоъгълен триъгълник да е по-голям от хипотенузата му. 

Нищо чудно няма в това. Тестовете за средното образование напоследък са пълни с грешки, тъй като образованието на създателите им не е толкова високо, а и контрола е слаб. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...