Отиди на
Форум "Наука"

Никола Янков: "Доминиращата логика в тези „преговори“ може да се опише най-ясно с две думи: повече държава"


nik1

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 12 минути, bgman13 said:

Имаш последователни етапи на размножаване и измиране. Само в тоя цикъл новите форми изместват старите, като старите първо намаляват по численост, а после изчезват.  А пък новите увеличават бройката. От увеличената бройка, шансовете им да адаптират при възникване на нови условия се увеличават. И т.н.

 

Но в крайна сметка, количеството на всички индивиди от всички видове зависи от територията. На голямата територия при равни други условия има по-голям брой индивиди (маса живи организми). Естествено че при по-голямо разнообразие на условията на една територия ще има повече видове. При което обаче, броят на индивидите от всеки вид ще бъде по-малък. Което започва да образува проблем за отделните видове. Но пък съвкупният организъм на живата природа е по-адаптивен и сложен.

Съгласен съм с това, така е.

Преди 14 минути, bgman13 said:

И точно такъв трябва да е случая с видовото разнообразие на Америка. Но защо е така, и защо в тоя случай не се е появил човека в Америка, още не се сещам.

Не съм достатъчно добре запознат с природното развитие на Америка (климат, флора, фауна), обаче мога да направя едно плахо методическо предположение. От темата за месоядството се видя, че твоите възгледи се разминават радикално с възгледите на съвременната наука. Следователно всякакви високи разсъждения за алтернативни еволюции, защо това и  защо онова са обречени на провал. Аз също много уважавам йога и като по-млад се занимавах активно, обаче тая работа с йога не става.

Дай да се върнем на цивилизациите.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 181
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

https://duckduckgo.com/?q=Анатомия+цифрового+ФАШИЗМА+и+цифровое+КЛЕЙМО+РАБА&atb=v263-1&ia=web

 

Youtube премахна горното видео (Вие кажете защо според Вас.) Ето го на друго място:

https://my.mail.ru/mail/valeriy1625/video/_vfavorites/833.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 5.12.2021 г. at 7:45, Кухулин said:

На всички е ясно, че гръцката икономика беше доста по-ефективна от българската. Тук обаче се мъчим да разберем какви са причините и понеже общо взето сме интелигентни хора, глупаво е ограничаваме всичко до "тоталитаризъм" и "социализъм".

Говори се за особеностите на командно-административната икономика (Глупаво за мен е да се чете само заглавието на книгата)

 

Цитирай

Ако бяхме някаква междинна територия тип Югославия (50/50), всичко зависи от ръководството. Кой знае какви гении щеше да роди българският народ :)

Мисля, "нищо повече" от Югославия. И със сигурност по-малко от "западната" Гърция.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, nik1 said:

Говори се за особеностите на командно-административната икономика (Глупаво за мен е да се чете само заглавието на книгата)

Абсолютно си прав, но не мога в момента да изчета всичко. А трябва :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:
On 5.12.2021 г. at 7:45, Кухулин said:

На всички е ясно, че гръцката икономика беше доста по-ефективна от българската. Тук обаче се мъчим да разберем какви са причините и понеже общо взето сме интелигентни хора, глупаво е ограничаваме всичко до "тоталитаризъм" и "социализъм".

Говори се за особеностите на командно-административната икономика (Глупаво за мен е да се чете само заглавието на книгата)

Абе на кво се дължи факта, че командноадминистративната икономика можеше да произвежда качествени обувки, а некомандноадминистративната не може?

П.П. Некой да знае случайно, къде се продават кубинки произведени от командноадминистративната икономика? Може и втора употреба, пак ще карат поне едно десетина години при яко натоварване.

 

https://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=3.0

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...