Отиди на
Форум "Наука"

Дал ли ни е господ правото на избор чрез сатана


Sekynda_69

Recommended Posts

Та не съм религиозен (особенно) но ме вълнуват въпросите за религията. Господ бог е дал на човек правото на избор чрез сатана. Ако господ е единственната истина, тогава човеците нямат избор, затова той създава друга истина, тази за сатана или за атеист. защо господ прави така, какво е вашето мнение господа теолози.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Sekynda_69 said:

Та не съм религиозен (особенно) но ме вълнуват въпросите за религията. Господ бог е дал на човек правото на избор чрез сатана. Ако господ е единственната истина, тогава човеците нямат избор, затова той създава друга истина, тази за сатана или за атеист. защо господ прави така, какво е вашето мнение господа теолози.

Господ може да бъде оценен само чрез неговият антипод. Само при такава оценка се създава познание за добро и зло. Без такова познание, Господ е просто безлична баналност от пейзажа. А Той не може да допусне да бъде възприеман така, нали?

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Господ може да бъде оценен само чрез неговият антипод. Само при такава оценка се създава познание за добро и зло. Без такова познание, Господ е просто безлична баналност от пейзажа. А Той не може да допусне да бъде възприеман така, нали?

И аз така мисля, но не мисля че господ прави така от самолюбие както е при човеците, той навярно цели да го опознаем и заобикнем. Но аз пак да подчертая, не съм религиозен, просто размишлявам.😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Sekynda_69 said:

Та не съм религиозен (особенно) но ме вълнуват въпросите за религията. Господ бог е дал на човек правото на избор чрез сатана. Ако господ е единственната истина, тогава човеците нямат избор, затова той създава друга истина, тази за сатана или за атеист.

Ако не си религиозен защо приемаш за вярно твърдението, че господ е дал нещо на човека, че е създавл нещо, и че това нещо трябва да е антипод на него? 

Това са все твърдения и легенди записани в стари книги и преписвани от други по-стари книги, които не са получили потвърждение. 

Господ (Йехова) в еврейския вариант от Стария завет и Тората май няма антипод. А Сатаната идва май от Персия след освобаждението от Вавилон, където има силен дуализъм и противопоставяне на добрия Ахура Мазда (Мъдростта) и лошия Ангри Майню (Лошите мисли). От Персия са заети и концепциите за Рая и Ада. 

А може Сатаната да идва и от Египет, където Сет (ноща, зимата) е антипод на брат си Озирис (деня, лятото) и го убива, а той пък възкръсва. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, scaner said:

Господ може да бъде оценен само чрез неговият антипод. Само при такава оценка се създава познание за добро и зло. Без такова познание, Господ е просто безлична баналност от пейзажа. А Той не може да допусне да бъде възприеман така, нали?

Според някои представи, "господ" може да бъде зъл! Така че не е необходимо, да е задължително негов антипод. Дори не е необходимо съществуването на "господ", за да има познание за добро и зло. "Господ" е мироглед, начин на възприемане на света, отражение на възприятията.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...