Отиди на
Форум "Наука"

Нова анкетка за религиозната принадлежност на потребителите на форума


Вярата и ние  

48 потребители са гласували

  1. 1. Вие сте...

    • източноправославен
      22
    • римокатолик
      1
    • униат
      0
    • протестант
      3
    • мюсюлманин
      3
    • юдеист
      0
    • изповядващ друга религия
      5
    • будист
      0
    • атеист (невярващ)
      14
  2. 2. Колко често в битието си се придържате към религиозните правила и предписания?

    • Винаги
      4
    • Много често
      21
    • Рядко
      12
    • Никога
      11
  3. 3. Доколко са важни за вас религиозните убеждения на околните при избора на хора, с които да общувате?

    • Много са важни, имат голямо значение
      6
    • Не са толкова важни, имат известно значение
      28
    • Никак не са важни, нямат значение
      14
  4. 4. Толерантни ли сте към хора, изповядващи религиозни убеждения, различни от вашите?

    • Да
      46
    • Не
      2
  5. 5. Имате ли вяра в религиозните институции?

    • Да
      16
    • Не
      32


Recommended Posts

  • Потребител

Дадох и аз скромният си принос....Да си призная, не съм много по постите, но се стремя да обичам ближните си, да не лъжа, крада и тн....Адски толерантен човек съм, и Сириън може да го потвърди....На църквата като такава нямам и грам вяра и смятам съществуването й в този й вид за напълно излишно!

Link to comment
Share on other sites

Има ли значение, нали сте християни....

Вие между сунити и шиити не правите ли разлика; има още и суфий, ордени на бекташите и най-различни други направления в исляма?!? :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Има ли значение, нали сте християни....

За съжаление има,а не би трябвало.

Разделението по религиозна принадлежност не е донесло нищо добро на човечеството.

За мен персонално няма значение.Не мога да си се представя например в спор с опонент от друга религия, по въпрос дали този или онзи канон,или моето разбиране за света,бога или каквото и да било друго ''превъзхожда'' неговите разбирания и представи.

Не защото не мога,а защото не смятам че е редно.

И в крайна сметка,дали ще мога да му предложа ''нещо по-добро'',от това което той вече има?

Всичко е крайно субективно.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Глобален Модератор
Пророкът Мохаммад (с.а.с.) избира Абу Бакр, но не се знае точно защо,освен ако не броим хипотезите.По закон Али трябва да е наследник,но избора на Пророка (с.а.с.) е друг.Абу Бакр е доста стар и много "послушен" за разлика от Али.В началото суните били наричани отстъпници,заради това,че подкрепили Бакр,а не Али т.е. отстъпници от "правият" владетел.В крайна сметка Али губи и двете фракции задълбочават конфликта си, но той се проявява много остро едва по времето на Селим I Явуз.

Шам, какво значи (с.а.с.), слагано всеки път след "Пророкът Мохаммад"? Нещо от рода на "да се свети името му" ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Предполагам, че към мене сте се обърнал с думите "...мисля, че ти си в грешка".

Възможно е да съм в грешка. Нямам претенции и самочувствие по отношение на темата. Мога само да допълня, че не черпя информацията си от телевизионните репортажи. Имам много приятели турци от района на Кърджалийско, от района на Шумен и Разград, а и в самата Турция.

Във връзка с моите интереси съм посещавал и Иран. Познавам достатъчно много шиити и то доста добре.

Поздрави !

Всъщност си в доста голяма грешка: В БЪЛГАРИЯ КЪМ ДНЕШНО ВРЕМЕ ТУРЦИ НЕ ЖИВЕЯТ, САМО БЪЛГАРИ МЮСЮЛМАНИ! Ако някой има нещо против, аз нямам нищо против да изследва тази група хора (отличаващи се само по вероизповедание!) антропологически, кръвните групи, ДНК и ДНК маркерите идващи главно по линия на майката за да излезе истината наяве веднага и да се спре с тези антибългарски спекулации веднъж за винаги!!! :vertag::lightbulb:

ПОТРЕБИТЕЛЯТ ПОЛУЧАВА ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ОТ МОДЕРАТОР ЗА НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА, СВЪРЗАНИ С ЕТНИЧЕСКИТЕ ТЪРПИМОСТ И ПЛУРАЛИЗЪМ!!!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност си в доста голяма грешка: В БЪЛГАРИЯ КЪМ ДНЕШНО ВРЕМЕ ТУРЦИ НЕ ЖИВЕЯТ, САМО БЪЛГАРИ МЮСЮЛМАНИ! Ако някой има нещо против, аз нямам нищо против да изследва тази група хора (отличаващи се само по вероизповедание!) антропологически, кръвните групи, ДНК и ДНК маркерите идващи главно по линия на майката за да излезе истината наяве веднага и да се спре с тези антибългарски спекулации веднъж за винаги!!! :vertag::lightbulb:

Може би няма по-голяма грешка в днешно време някой въобще да твърди, че е "чистопороден" българин, турчин и какъвто щеш още.

По линия на майката идва митохондриалната ДНК, но не това е важното.

Важното е кой като какъв се приема и като какъв се чувства.

Затова аз предпочитам да говоря за национално самосъзнание а не за народностна принадлежност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами българите мюсюлмани си се чувстват българи, но разни емисари и депесари се опитват да им промиват мозъците и да ги насъскват срещу кръвните им братя - ето това е отвратителното!!! Срещу това трябва да се борим непримиримо; изродите да бъдат изтикани в Анадола, а емисарите и депесарите да се обявят за персони нон грата и вън от страната! А който много лае - в затвора; това е демокрацията! :post-70473-1124971712::bg: :bg: :bg:

ПОТРЕБИТЕЛЯТ ПОЛУЧАВА ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ОТ МОДЕРАТОР ЗА НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА, СВЪРЗАНИ С ЕТНИЧЕСКИТЕ ТЪРПИМОСТ И ПЛУРАЛИЗЪМ!!!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
изродите да бъдат изтикани в Анадола, а емисарите и депесарите да се обявят за персони нон грата и вън от страната! А който много лае - в затвора

Брей, колко толерантни сме били!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...