Отиди на
Форум "Наука"

прабългарското тутом - втори и връзката с татъ - кражба


Recommended Posts

Хърст, това че не ти са известни много древни етимологични връзки си е твой проблем но подобна връзка двоен-двоиствен-измамен е известна в индоевропеиските и конкретно в иранските езици. Че виж двуличен-измамен-лъжец!

Жалко за филологичното ти образование, хванахве те неподготвен, но ти сам си го постави отзад! Така че и да обиждаш, ми е ...trans penem!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Хърс, оправи си тона.

Моля.

Ето такъв тон най-много харесвам. Откровено, по докторски. Произведение на д-р Живко Войников himself в цялото му "протобългарско" величие!

Д-р Живко Войников: Хърст, това че не ти са известни много древни етимологични връзки си е твой проблем но подобна връзка двоен-двоиствен-измамен е известна в индоевропеиските и конкретно в иранските езици. Че виж двуличен-измамен-лъжец!

Жалко за филологичното ти образование, хванахве те неподготвен, но ти сам си го постави отзад! Така че и да обиждаш, ми е ...trans penem!

Кой, аз? Да се обиждам :bigwink: Ми че аз ако се обиждах от такива като тебе, досега да съм си теглил куршума, бе "докторе". :crazy_pilot:

Очаквам и други подобни излияния на медицинския доктор, и понастоящем кюрдоговорящ "протобългарин"!

Виж пак предложението ми за семантичната група "първи - п-----в". "Вторият" е джебчия, а първият......... Давам ти идеята безплатно. Включи я в книгата си. Мисля, че от нея ще излезе нещо!

Поздрави :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

"досега да съм си теглил куршума, бе "докторе". Така ли, пистолет държал ли си през живота си, даскалче! Аз щото си имам личен, за спомен от офицерските ми години!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хърс какво има да каже за санскритските думи в славянските езици и българския като "огън" и "първи", много ми е интересно. А също като известен филолог да покаже любовта си към науката и да обясни откъде идва думата майка", толкова различна от общоиндоевропейския корен "мат"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
"досега да съм си теглил куршума, бе "докторе". Така ли, пистолет държал ли си през живота си, даскалче! Аз щото си имам личен, за спомен от офицерските ми години!

Ха, така те искам, „докторе”! Га-а-а-а-з...... и психоенергия. Между другото, уважавам учителите, някои от които са дори модератори и участници в този форум.

Аз лично съм толкова „даскал”, колкото ти си „доктор”. Но информацията за оръжието ти може и да предизвика професионален интерес.

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето такъв тон най-много харесвам. Откровено, по докторски. Произведение на д-р Живко Войников himself в цялото му "протобългарско" величие!

Е толкова ли не можете да спорите без да се нападате лично?

Link to comment
Share on other sites

С Хърс не може да се спори, всъщност не смятам да отговарям на постовете му, освен ако не ме принуди да му тегля майните!

Link to comment
Share on other sites

Старнно защо в тохарски майка е мацар, а в бълг. има обращение майце. Но коренът е общоиндоевропейски, спор няма.

------------------------

Аз лично съм толкова „даскал”, колкото ти си „доктор”. Хърсе (що си го лепнал тома аланско име)

с тази професия си изкарвам хляба.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...