Отиди на
Форум "Наука"

Бисери на военни


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

* На ти боя и четка. И така си прецени времето, че да ти остане от боята.

* Или всички с шинели, или никой без шинел.

* Всички команди се изпълняват наляво, с изключение на тези, които се изпълняват надясно.

* Ще се движите по квадрат с четири страни така, че да се образува кръг!

* Изкуството на полета се състои в това, да се хвърлиш към земята и да се разминеш с нeя.

* Какво е това нещо, бе? Как може копчето ти да виси на конец от тел?

* Ставането е сутрин, точно в пет, независимо колко е часът!

* Построили сте се под формата на буквата... на буквата... Абе нема такава буква!

* Не ме правете на луд, аз да не падам за първи път от Марс!

* Танкът, това е силно противотанково средство..

* Тук да не ти е Англия - копай по-дълбоко..

* Главата на войника е да мисли, а мозъкът да съобразява.

* След приключване на стрелбата бойните и учебните патрони трябва да се приведат в изходно състояние.

* Кубинките се лъскат вечер, а на сутринта се обуват на свежа глава...

* Гората се счита за непроходима за танкове, ако дебелината на дърветата е три пъти по-голяма от теглото на танка...

* Военното възпитание съществува и в други държави, в това число и чуждестранни.

* Всички по окопите, а останалите след мен...

* Какво?! Къде си бил? В тоалетната? Абе вие още малко и на театър ще почнете да ходите...

* Майорът никога не бяга, защото в мирно време ще предизвиква смях, а във военно - паника...

* Пристрелката на автомат Калашников се извършва по мишени, представляващи картонен квадрат от черна хартия с размери 20 на 30 сантиметра...

* Моята фамилия е майор Иванов.

* Сега зяпате през прозорците на класната стая, обаче ще ви питам аз, като трябва да зяпате през прозорците на поверения ви танк...

* Аз, когато бях студент и исках да почета, ставах половин час след лягане, взимах си книгата и отивах в тоалетната...

* Не насочвай оръжието към хора, дори и ако е заредено!

* Не мога да разбера кое привлича повече вниманието ви: това, което ви говоря, или умрелият гълъб, който лети над столовата...

* Автоматът работи така: едно, две, три - и вас ви няма..

* Лицето на снимката трябва да бъде квадратно..

* За да сте готови за вдигане под тревога, трябва да си слагате панталоните, сгънати върху нощното шкафче с дюкяна, насочен към вратата...

* Курсант, не правете умни физиономии, не забравяйте, че сте бъдещ офицер...

* И запомнете, командирът на батальона не ходи пеш, той взима със себе си ГАЗ-66 или заместник-командира.

* Живеете като прасета в бърлога...

* Противогазът действа в радиус 30 минути.

* Вчера проверих под креватите ви. Направо не ми е ясно как живеете там.

* Кой е онзи с червения нос като краставица...

* Редник Петров! Доложете ми устройството на дизеловия двигател.

* Този отровен газ предизвиква главоболие в ставите и костите...

* Във формированието не се зачисляват подрастващи, по-малки от 16 и по-стари от 60 години...

* Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин.

* Мините биват танкови и противотанкови.

* И така колеги, не се притеснявайте да работите с източници на радиация. Това е напълно безопасно. Ето например някои офицери от флота седят по 3-4 години на атомните подводници, а в това време жените им раждат съвършено здрави деца.

* Военната тайна не е в това, което изучавате вие, а в това, че го изучавате именно вие...

* Бързо ринете снега, докато не се е разтопил..

* Ти може да не блестиш с ум, но обувките ти задължително трябва да блестят..

* По време на поход на войниците се полагат по 20 грама масло. 15 грама сутрин и 15 - вечер.

* Разузнавателната машина се изпраща напред на разстояние една зрителна памет...

* Защо си такъв брадат, бе? Като малък не са ли те учили да се бръснеш?

* Не ме принуждавайте да лишавам вашите бъдещи деца от баща...

* Пътуването с войскови камион става само по един начин: В камиона не се пуши, не се накланя през каросерията, не се подсвирква на минаващи девойки - само се седи и се пътува с камион.

* Имате на разположение 5 минути... Остават ви още 4 мин. и 99 сек.

* Може да нема ред, ама требе да се спазва.

* Представете си, че сте насред полето и изведнъж зад ъгъла излиза танк. Какво ще направите...

* Гората се счита за непроходима за танкове, ако дебелината на дърветата е три пъти по-голяма от теглото на танка...

* Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин...

* Копай от мен до другото дърво... Смееш се, а? Тогава ще копаеш от оградата до обяд!!!

* Гледам там - нищо. Гледам тук - нищо. Пак кам гледам - пак нищо... Абе като се замисля, тука има нещо...

* Далеч съм от мисълта си.

* Противогазът се поставя на лицевите части на лицето.

* Като няма вода, ще си пълните манерките и ще ги държите в шкафчетата. Една манерка мие едно лице и два крака. Който довечера няма вода в манерката, ще му я излея на главата! Ясно ли е?

* От половин час те гледам как ходиш по плаца с ръце в джобовете - в едната баничка, в другата цигара!

(старшина от Благоевград)

* На тази стена ще закачите петимата от РМС. Те са десетина души, ще се хванат...

* Преподавателят:

- Летят 100 изтребителя и 200 бомбардировача. Всичко 400 самолета. - Не се получава, др. полковник! - Аз така, приблизително... (из задача във военно училище)

* Старшината: проверете дали има дежурен по караула! Ако няма - изпратете още един! И всеки да затвори всичките прозорци!

* Старшината: на бегом, и който тръгне последен е педераст. Аз съм след вас.

- Др. старшина, на чаршафа ми има дупка! - Обърни го обратно и заспивай!

* Hищо не знаете вие. Знаете ли какъв менингит върлуваше през войната? Знаете ли какво е менингит? От него или се умира или се полудява. Аз съм го карал два пъти...

(преподавател по военно обучение)

* Смеете се, смеете се, ама като падне атомната бомба аз ще се смея!

(преподавател по военно обучение)

* ...и да не виждам вечер хора да се разхождат и да светят!

* Никой да не се качва на камионите, преди да са дошли!

* Ей вие там тримцата, какво каре сте сформирали отзад?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Войници : -Другарю старшина , разрешете да играем шах ?

Старшинката : - Шахът .... е хубава игра развива много ... мускулите ,ноооо , вдига много прах !

Забранявам , шах няма да играете!

---------

Старшинката : - Редник Иванов ,свалете си противогаза !

Редник Иванов : - Но ,аз съм без противогаз ,другарю старшина !

Старшинката : - Егаси физиономията !!!

------------

Войник : -Другарю старшина ,загубил съм си губерката !

Старшинката : - Абе , диване с диване ,колко пъти съм казал да надписвате личните си принадлежности с тебешир !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Двама мои приятели - единият доктор, другият филолог - преводач караха казармата заедно, след висшето. Веднъж и двамата ги пратили в карцера с ругатнята "Тъпи копелета - висшисти, няма само с вас да се разправям"...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И от мене нещо:

- Подчертайте с кръгче!

:biggrin:

И малко лични спомени:

Комбата дава последни разполеждания във връзка със заминаване на зимен лагер:

- Сутринта ставате, застилате леглата с чаршафите, с одялата, оправяте ги идеално, след това взимате чаршафите и одялата, товарите ги на камионите, аз командвам "Напред!" и потегляме.

:biggrin:

Решават да накажат новобранци хванати пияни след клетвата, като ги снимат държащи надпис "Майко и татко, аз съм пияница" и да изпратят снимката на родителите. За снимката ги нареждат на плаца, дават им да държат картони с надписа ... а зад тях са метални табла и точно над главите им се оказва надписа "Българио, за теб достойни майко бяха..."

:biggrin:

НВО (начално военно обучение). Обясняват на обучаващи се за радисти, че трябва усърдно да тренират с морзовия ключ, защото това може да стане и професия на някои:

- Чукайте, момчета, чукайта! На някои чукането може да стане професия. :head_hurts_kr:

Гражданска отбрана. Преподавателя обяснява за ползата от обучението:

- И ако близо до вас падне атомна бомба, ще може да си извадите записките, да прочетете на какво съм ви учил, след това да извадите дозиметричния кръг, да направите изчисления и ако сте в опасната зона - хуквайте да бягате. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:):):)

Съществена част от тези бисери са войнишки фолклор; друга не. Бисери има не само при военните, знаете. Да не забравяме, че тази твърде тежка дейност е невъзможна без хумор, често пъти безогледен! :):):))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

:biggrin: Копай от мен до другото дърво!

:head_hurts_kr: Бордюра да се вароса с бЕло и черно!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Какво е цивилизацията? Пътят на човека от пещерата до атомното скривалище...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
:biggrin: Копай от мен до другото дърво!

:head_hurts_kr: Бордюра да се вароса с бЕло и черно!

Винаги съм се чудил ТОВА защо им беше?? :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Винаги съм се чудил ТОВА защо им беше?? :):):)

Преди 30 г. метяхме плаца с клонки от акация.

Преди 3 г. видях същото.

Зависи от непосредствения командир, който понякога се оказва ПОСРЕДСТВЕН. :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещо и от мен, като личен опит:

На строителна бригада в казармата, в стил "залудо работи, залудо не стой": "- Тия камъни ги закарайте там, а ония ги докарайте тука!" .

Аргументите на капитана: "Голям го вадите ама мек!....." :crazy_pilot:

Старши лейтенат с прякор "Пунгерицата" на сутрешна проверка (след малък нощен инцидент със стари пияни войници пишман бабаити):

"Строй се, мирно-о! Я тоя "Каратиста" дето ги е шамарил двамата да излезе две крачки пред строя! (всички са в очакване на сериозни наказания и арест поне пет денонощия). Мно-о добра работа момче, следващия път обаче бий по корпуса да не си личат синините по физиономиите, че прави лошо впечатление на началството! Аре в строя!" :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Велик Войн прекосил Близкия изток и стигнал до земите на западните народи.

Преминал през една река, извадил си меча , ЗАБИЛ ГО МЕЖДУ краката си рекъл.. тук ще е България. :dwarf:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...