Отиди на
Форум "Наука"

Хайдушки легенди и съкровища


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,интересувам се от хайдущки легенди,предания и описи.Ако някой е чувал разкази или е виждал странни знаци издълбани в скали моля да ми пише на лични

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами ще ти споделя една голяма тайна. Неотдавна купих едно местенце от половин декар. Избрах го не случайно. Там Вълчан войвода е заровил своето прочуто съкровище. Но намирането не е лесно. Съкровището можело да бъде открито само ако мястото се прекопае между празника на Св. 40 мъченици и Гергьовден. При това не всяка година може да се открие, а се изчисляват годините. Лошото е, че тази част от картата, в която е пишело как се определя годината липсва. Тъй че сега единствената възможност е да се прекопава всяка година - иначе, а прескочиш една година, а може да се наложи да се чака после четвърт век.

Тъй че ето моето предложение - от мен мястото, от теб копаенето. Като намерим съкровището - делим наполовина. :bigwink:

PS: И като съм почнал до споделям, ще ти кажа още една голяма тайна. Тук из форума се въртят още 2-3 дето също имат по едно такова място (разбира се с други хайдушки съкровища). Тъй че ако пуснеш темата още 1-2 пъти, нищо чудно да получиш още такива оферти. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:))):) И аз имам едно такова. Начинът на копаенето е зашифрован в "Ръководсвство по растениевъдство" :))))

Бъзика се, естествено.

Но въпроса на radost30 може да е и сериозен и да не е свързан с иманярство. Има цял раздел от българския фолклор - хайдушки епос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
:))):) И аз имам едно такова. Начинът на копаенето е зашифрован в "Ръководсвство по растениевъдство" :))))

Бъзика се, естествено.

Но въпроса на radost30 може да е и сериозен и да не е свързан с иманярство. Има цял раздел от българския фолклор - хайдушки епос.

Ами имаме си доста хубави хайдушки легенди без съкровища.

Галахад, всичко туй верно ли или се бъзикаш???

Няма майтап. За поден случай даже е писано в една книга - "Габровски шеги". :biggrin: Там се описва как един ходжа от Цариград писал на един габровец, че в двора му имало злато. Е, злато не намерили, ама иманяра изкопал на габровеца кладенец без пари. :tooth:

Просто реших да насърча малко родните иманяри. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител
Ами ще ти споделя една голяма тайна. Неотдавна купих едно местенце от половин декар. Избрах го не случайно. Там Вълчан войвода е заровил своето прочуто съкровище. Но намирането не е лесно. Съкровището можело да бъде открито само ако мястото се прекопае между празника на Св. 40 мъченици и Гергьовден. При това не всяка година може да се открие, а се изчисляват годините. Лошото е, че тази част от картата, в която е пишело как се определя годината липсва. Тъй че сега единствената възможност е да се прекопава всяка година - иначе, а прескочиш една година, а може да се наложи да се чака после четвърт век.

Тъй че ето моето предложение - от мен мястото, от теб копаенето. Като намерим съкровището - делим наполовина. :bigwink:

PS: И като съм почнал до споделям, ще ти кажа още една голяма тайна. Тук из форума се въртят още 2-3 дето също имат по едно такова място (разбира се с други хайдушки съкровища). Тъй че ако пуснеш темата още 1-2 пъти, нищо чудно да получиш още такива оферти. :bigwink:

Купил си резервата Ропотамо? Браво! :smokeing::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Ами имаме си доста хубави хайдушки легенди без съкровища.

Няма майтап. За поден случай даже е писано в една книга - "Габровски шеги". :biggrin: Там се описва как един ходжа от Цариград писал на един габровец, че в двора му имало злато. Е, злато не намерили, ама иманяра изкопал на габровеца кладенец без пари. :tooth:

Просто реших да насърча малко родните иманяри. :tooth:

А според вас ако някой открие съкровище,дали ще "бие барабана" , за да го разберат всички?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • 7 месеца по късно...
  • Потребители

На снимката, която си публикувал  виждам не просто глава, а цяло животно. Но не съм сигурна дали това е фигурата на диво прасе.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...