Отиди на
Форум "Наука"

Съществува ли прераждането? Кога определена душа достига Нирваната? По какво се определя Кармата?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Основната идея на обрязването е да дариш частица от плътта си на бога. Свързано е и с чистоплътността донякъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Основната идея на обрязването е да дариш частица от плътта си на бога. Свързано е и с чистоплътността донякъде.

Точно е така,свързано е с чистоплътността,както при евреите така и при турците е така. :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно е така,свързано е с чистоплътността,както при евреите така и при турците е така. :vertag:

Марушка,

тогава какви са тези свободни тълкувания, които даваш? А и жените еврейки, които не се обрязват по твоята логика излиза, че не се прераждат. Това си е сексизъм, да знаеш.

Редактирано от DendroaspisP
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А, не! Ако някой ще се преражда, предпочитам да са еврейките (ама нищо да не им режат, моля), а не евреите.

Марушке бе, я попрочети още из тоя Нов завет, може и да схванеш за какво става дума (а дано, ама надали).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Toва е вярно... Относно Нирвана възгледът на Махаяна е, че между самсара и Нирвана няма разлика от гледна точка на тяхната природа, която е пустота (Шунята). Разликата се поражда от това дали сме схващаме или не схващаме това. В първия случай говорим за незнание (авидя), а във втория за мъдрост (праджня)... Както и да е. Това, което ме провокира да пиша е, че представата на Марушка за прераждането, която се дискутира тук, няма нищо общо с разбирането не само в будизма, но и в другите индийски даршани. Това е някаква съвременна теософска интерпретация, към която не можем да се отнасяме сериозно.

Абсолютно съм съгласна с теб.И не само аз, а и всички останали във форума.Твърденията на Марушка нямат нищо общо с будизма,нито с хиндуизма да не кажем и с никоя друга религия или учение,а са по скоро някакъв безумен микс от всичко,че и променено спрямо нейните представи.Няма смисъл да се опитваме да и обясним каквото и да било,защото една народна поговорка гласи "кучетата си лаят,а кервана си върви".А и все пак Буда е казал,че неговите учения трябва да се предават на хора,които поискат избавление от страданието.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В пустинята водата е кът, и от там пестене и рязане. Затова е характерно за евреи и мюсюлмани се религии основно разпространени в пустините!

Марушке, защо не си довършила това за кръстословиците в блога си? има само наколко за "А".

Защото нямам време за там май,не остава време. :vertag:

Марушка,

тогава какви са тези свободни тълкувания, които даваш? А и жените еврейки, които не се обрязват по твоята логика излиза, че не се прераждат. Това си е сексизъм, да знаеш.

:book: Не излиза така,какво е това Ваше тълкуване не знам. Всеки не може ли да си тълкува,както си иска? Аз да не искам да мислите като мен. Всеки си има право на най-различно разсъждение нали така?

Такова нещо не съм се изказвала,че да излиза съвсем друго. Грешно сте ме разбрали значи. :tooth:

Редактирано от марушка
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ми не, на теб просто ти е чужда всяка логика, Марушке.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А аз съм бил и японски нинджа, и мрачен елф, ама това е друга тема. Нали знаеш, Маноле, че съм на 737 години...Видное на аватара ми.

На аватара ти се вижда според мен,че си бил и християнски светец и даже и римски папа. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да се върнем на заглавието на темата... Зададени са три въпроса. Аз дотук не видях отговор на нито един от тях.

- Съществува ли прераждането?

- Как душата достига състоянието Нирвана?

- От какво се определя кармата (съдбата) на един човек?

Разбира се,че съществува прераждането. Това за прераждането не бях го разбрала,когато четох книгите на Лиана Антонова,но когато прочетох книгата на Едгар Кейси - "Можете ли да

си припомните миналите си животи" тогава ми стана много понятно и тогава чак попитах моят

духовен учител Иеова за прераждането дали съществува и къде се намира душата? Това не знаех и не бях го чела никъде преди да го попитам,ако искайте ми вярвайте. Книгите на Лиана Антонова четох през 1993/4 г. мисля,че беше и реших тогава да опитам и аз да пиша чрез автоматично писане т.е. да се свържа с духовна личност и си казах "защо и аз да не мога" -

човек може всичко,и като че ли духът само това чакаше. Когато поставих ръката на белия лист

и когато започна бавно да се движи и отговаря на въпросите ми в първия момент в началото

се поуплаших,но когато го извиках да ми се покаже и той отговори,че не бива,защото бил

много силна блестяща светлина и че ще ослепея /аз съм късогледа - с -6 дьоптара очила/ се

успокоих тогава вече. Значи ме предпазва от зло,от това разбрах,че е добра висша духовна сила. Тогава още не бях решила да го попитам за прераждането,но когато прочетох книгата на

Едгар Кейси и се сетих тогава да го запитам - беше през 2005 г. :vertag:

Душата достига Нирвана,когато й привършат всичките й земни прераждания и до разбирането за божествата и вярата в тях. :book: така ми обясни моят духовен учител Иеова.

Редактирано от Б.Богданов
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На аватара ти се вижда според мен,че си бил и християнски светец и даже и римски папа. :crazy_pilot:

Брей, гледай ти как разкриха Историка, че е прикрит папист!!! И то... отявлено католически от най-висш ранг! Абе, при Марушка нЕма празно! :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зададени са три въпроса. Аз дотук не видях отговор на нито един от тях.

- Съществува ли прераждането?

Ще отговоря само на първия. НЕ! Не и по начина, който ти го е обяснил Иеова... Дори да допуснем, че в нас съществува някаква перманентен субстрат или безсмъртна душа, тя не умира и следователно не се ражда отново. :bigwink:

Душата достига Нирвана,когато й привършат всичките й земни прераждания и до разбирането за божествата и вярата в тях. :book: така ми обясни моят духовен учител Иеова.

Иеова е абсолютно необразован, ако твърди това. Терминът нирвана е будистки. Будизмът е напълно атеистичен и не се стреми към никакви божества.

Редактирано от MARK
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Брей, гледай ти как разкриха Историка, че е прикрит папист!!! И то... отявлено католически от най-висш ранг! Абе, при Марушка нЕма празно! :laugh:

:crazy_pilot: Защото той наистина и като такъв се показва като казва,че няма прераждане,

защото един от ордените криели тайната на Ватикана /истината за най-ранното християнство/,

според мен именно истината за прераждането и други там някакви тайни за сътворението. :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А всъщност на аватара му седи магьосникът Гандалф, който поне веднъж се е прераждал, а не някакъв папист ;)

Марушке, прощавай, ама големи щуротии пишеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Марушке, чадо Йеовино (да не се бърка с Еовинино, че тя е елфка), посочи ми къде в деветте книги от българското издание на "Тайната доктрина" баба Блаватска говори, че евреите вярвали в прераждането. Нещо ми се губи тази мисла на баба Блаватска.

"Че мъртвите възкръсват,дори и Мойсей е показал... той нарича Господа - Бог на Авраам и

Бог на Исак, и Бог на Яков; тъй като той не е Бог на мъртвите, а на живите.".

Предположението "че мъртвите възкръсват" явно се отнася към действителните тогава повтор

ни раждания на Яковците и Исаковците,а не към тяхното бъдещо възкресение, тъй като в противен случай те все още биха били мъртви в междинното време и за тях не би трябвало да се говори като за "живи".

"Мойсей не искал кожата на лицето му да сияе... и положил покривало на лицето си" -

това значи не е издавал истината на обикновения народ.

А Мойсей е евреин,възпитаник на др.египетското знание.

А за Нирвана ето какво казва Ел.Блаватска пак - "Този,който чрез серия от раждания и чрез Кармичния закон достигне онова състояние, в което човечеството ще се окаже след седмия кръг в седмата раса - когато настъпи Нирвана,Мокша,и когато човекът стане "равен на Ангели-

те" или Дхиан Коганите - той е "син на възкресението" и "не може повече да умре",тогава няма

да има никакви бракове,тъй като няма да има разлика в половете" - резултат на нашата днешна материалност и животинност. Точно така и аз го обясних равен на Ангелите,значи като казах

разбирането до божествата това значи да бъдем като тях,но като станем безсмъртни души,а не сега като човеци /защото ние като сме човеци сега,не сме като тях божествата/ :vertag:

Исус Христос също е проповядвал за прераждането и той е евреин също така,но не са го разбирали даже като е казвал: "Аз съм бил преди Авраам" тълпата са започнали да му хвърлят

камъни,задето богохулствал.

Св.Павел,който също е евреин - "Първият човек е от земята,от пръстта; вторият човек

/вътрешният,нашият по-висш/ е Господ от небето... Виждате,казвам Ви тайна." И това Ви казвам,

братя,че плът и кръв не могат да наследят царството Божие,нито тлението може да наследи не-

тление." Посл.към Коринтяни

:vertag:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Марушке, каза ти се дотук три пъти, че евреите не вярват в прераждането. ти се съгласи с това.

Старият завет е еврейски. Не може вътре да пише за прераждането, щом авторите му не вярват в прераждане.

В Новия завет пък става дума не просто за възкресение в бъдещето, а и за безсмъртие на душата, ето защо "мъртви" няма според Христос.

Самият Христос е отпреди Авраам, защото е божество (Бог просто е вечен според евреите и християните).

Така че вярвай каквото си щеш, но не пиши глупости, че се дразня. В Библията не пише нищо за прераждане.

И както ти казах, дори да пишеше, това само по себе си още не доказва нищо.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Симон Влъхва - еврейски религиозен водач - бил един с Бога Отец - според данни бил бог в човешка форма - род.? - поч.65 г. Според данни пак можел да левитира и да лети.

Енох - велик еврейски пророк - Книгата на Енох е била отхвърлена. :book:

Марушке, каза ти се дотук три пъти, че евреите не вярват в прераждането. ти се съгласи с това.

Старият завет е еврейски. Не може вътре да пише за прераждането, щом авторите му не вярват в прераждане.

В Новия завет пък става дума не просто за възкресение в бъдещето, а и за безсмъртие на душата, ето защо "мъртви" няма според Христос.

Сомият Христос е отпреди Авраам, защото е божество (Бог просто е вечен според евреите и християните).

Така че вярвай каквото си щеш, но не пиши глупости, че се дразня. В Библията не пише нищо за прераждане.

И както ти казах, дори да пишеше, това само по себе си още не доказва нищо.

Като не искаш да четеш глупостите ми,защо я има тази тема тогава и защо пишеш в нея тогава? Та нали говорим за прераждането и аз не пиша глупости,ами от Елена Блаватска "Тайната доктрина" пиша. :vertag:

Марушке, каза ти се дотук три пъти, че евреите не вярват в прераждането. ти се съгласи с това.

Старият завет е еврейски. Не може вътре да пише за прераждането, щом авторите му не вярват в прераждане.

В Новия завет пък става дума не просто за възкресение в бъдещето, а и за безсмъртие на душата, ето защо "мъртви" няма според Христос.

Самият Христос е отпреди Авраам, защото е божество (Бог просто е вечен според евреите и християните).

Така че вярвай каквото си щеш, но не пиши глупости, че се дразня. В Библията не пише нищо за прераждане.

И както ти казах, дори да пишеше, това само по себе си още не доказва нищо.

Дразнеш се защото и ти си бил сигурно римски папа :tooth:

Редактирано от Б.Богданов
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Симон Влъхва бил един с Бога Отец?! Това къде го прочете? Пълно безумие.

"Според данни"... Това нищо не значи. Според кои данни?

И какво следва от това, че "Книга на Енох" е извънбиблейски апокриф? Вътре така или иначе няма нищо за прераждането (а случайно съм я чел, защото има три издания на български).

защо я има тази тема

Добър въпрос. Всъщност темата може и да спре да я има. Напълно безмислена е.

Блаватска не е никакъв авторитет. Всичко нейно не струва и хартията, на която е написано.

Дразниш се, защото и ти си бил сигурно римски папа :tooth:

Добър майтап, но всъщност се дразня, защото като читател искам аргументи, а не голи твърдения.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защото той казва,че няма прераждане.

Не се сещам някъде да съм изразявал мнение за несъществуването на прераждането. Явно си чела моите писания тук между редовете.

А понеже един от ордените криел тайната на Ватикана /истината за най-ранното християнство/,

според мен именно истината за прераждането и други там някакви тайни за сътворението.

За кой орден става дума?

Според експерти по темата, "тайната" се отнася до семейния живот на Иисус Христос и неговите наследници, както и за това, че в ранното християнство свещенослужителите можели да бъдат и жени.

Католическите висши религиозни дейци, според тези експерти, са манипулирали (махали, променяли или добавяли разни неща) текстове в Библията, за да може в този си вид тя да подкрепя тяхната религиозна доктрина. Тоест, пак според тези учени, католицизмът не следва библейските текстове в техните най-ранни варианти, а нагажда Библията спрямо учението си, което няма много общо с автентичното християнство. Този клон на християнството от самото начало забранява жените да бъдат свещенослужители.

Колкото до апокрифните евангелия, пак според експерти, тези евангелия, които не били включени в Библията, са около 50.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като не искаш да четеш глупостите ми,защо я има тази тема тогава и защо пишеш в нея тогава? Та нали говорим за прераждането и аз не пиша глупости,ами от Елена Блаватска "Тайната доктрина" пиша. :vertag:

Глишев го каза, но и аз да повторя, че Блаватска не е никакъв авторитет. Писала е фантазии и глупости... Между другото, Марушке, ти до кой том на "Тайната Доктрина" си стигнала?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А всъщност на аватара му седи магьосникът Гандалф, който поне веднъж се е прераждал, а не някакъв папист ;)

Марушке, прощавай, ама големи щуротии пишеш.

Глишев,

не обърквай Марушка с разни "средновековни" магесници! Че, ей сега ще видим и Гандалф от кой се е преродил и в какво се е преродил. Ти, само почакай малко да се установи връзка с гуруто!

Извинявай за веселия ми тон, но голям смях има в тази тема... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Марушке, той Марк хубаво ме подсети. Питай духовния учител Иеова за преражданията на прочутия древен вълшебник Гандалф, това ще е много интересно (останалите не подсказвайте, ей).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глишев го каза, но и аз да повторя, че Блаватска не е никакъв авторитет. Писала е фантазии и глупости... Между другото, Марушке, ти до кой том на "Тайната Доктрина" си стигнала?

:vertag: Ами според Вас всичките тези древни религии,които са проповядвали прераждането и всичките тези древни мистични личности,философи и т.н. също които са проповядвали прераждането,значи и те са писали глупости. Според Вас катарите и богомилите и най-ранните

християни /защото Ватикана криела истината за най-ранното християнство/ и тяхното пълно унищожаване заради истината,значи според Вас и те са писали глупости,то Вие сте напълно профани,както се изразява Елена Блаватска в "Тайната доктрина" за тогавашните й критици.

Но не аз не искам да Ви обиждам,тъй че спрете да приказвате,че Елена Блаватска пише глупости.

Защото и филм даже има за "тайната библия",която криела алергорично истината,ОСОБЕНО В КНИГАТА

БИТИЕ.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Марушке, нали ти казах, да препоръчаш на Иеова да се образова... Все пак, задай на Иеова въпросът, който зададе колегата Глишев: Прераждане на кого е Гандалф?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Още точно веднъж ще напишеш това с профаните.

Кажи сега за Гандалф. Питай Иеова за неговите прераждания, важно е.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...