Отиди на
Форум "Наука"

Съществува ли прераждането? Кога определена душа достига Нирваната? По какво се определя Кармата?


Recommended Posts

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

И тя сега каква излезе? Че прасетата в мюсюлманския мир са направо съвършени, защото и без прераждане достигат директна нирвана! А нашенските прасета, не стига, че ги колят всяка година горките, ами и не могат да достигнат нирваната... Абе, прасе да си в арабския свят с една дума! :tooth: :tooth: :tooth:

В тази връзка, те, прасетата в мюсюлманския свят дали си имат гуру или такъв не е нужен поради лесната нирвана? :w00t: :w00t: :w00t::unsure: :unsure: :unsure:

Нашенските прасета са натрупали много грехове в минали животи и по законите на кармата са разпращани да се прераждат в християнските страни за тяхното изкупване и достигане на съвършенство. Има, разбира се, различни разряди прасета-грешници - с по-леки и по-тежки грехове. Тия, с по-леките, се прераждат по селата и си грухтят самостоятелно в селските кочинки, 2 на 2 метра. Това продължава до т.нар. Мръсни дни, когато разни мръсни подгряли с ракия и вино балкано-български субекти с влакнати гърди излизат с гол в ръката (нож) и слагат край на сравнително спокойната идилия.

По-големите грешници имат лошата орис/карма да се преродят в свинекомплекси, а най-големите грешници - в свиневъдните ферми в САЩ, където ги тъпчят с хормони, антибиотици и месо от мъртвите им събратя.

Мюслюманските и юдейските свине са с много малко грехове, почти съвършени и затова ако изобщо висшият вселенски разум ги прати за прераждане на грешната земя, то е за малко. Затова и гурута не им трябват, а ако понатрупат отрицателна карма в редките и кратки периоди на земно въплъщение, набързо изчистват греховете си в някоя християнска страна.tooth.giftooth.giftooth.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извън темата.... важната тема за общофорумен сбор е интересна и съвсем нелоша идея. Трябва да бъде обсъдена... или не?

Струва си я.Как иначе ще се видим какви сме убавци и ще го полеем достойно :tooth: .А и само като си представи човек какви мърди мисли ще се изливат и наливат как може да устои човек на изкушението :biggrin: .

П.С. А ако някой има проблем с холестерола или натрупването на повечко пръжки,дробчета и пържени картофки някъде мога да го поканя на гости и да му връча кучето да го поразходи :tooth: .Ща са оправи за нула време - вервайте ми :bigwink: .

Редактирано от madlady
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не пие, не пуши, не пафка трева (но я смята за полезна), не маа пръжки, не спортува... Толкова е тъжно да се живее без пороци.

В БФ може да представя курсова работа на тема "Прераждането на ислямското прасе в светлината на будизма".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

МЕХЕР БАБА - индийски мистик и духовен учител - род.25.02.1894 г. в ПУНА-ИНДИЯ -

Заявил публично през 1954 г. че е бил Аватар на възраст. Казвал: "Аз съм Бог!"

Интереси - суфизъм,веданта,мистика,религия,метафизика,естетика,етика и християнство.

За прераждането - че сме били и мъж и жена - в различни полове хора,метал,камък,зеленчуци,червеи,риби,птици и животни.

От много въплъщения - 16 реализирани въплътени души - винаги имало 5 "Перфект Мастер" - на всеки 700 и 1400 г. се сваля"Перфект Мастер". Тази роля е изпълнена от: Зороастър, Рама, Кришна, Буда, Исус,Мохамед. Имал контакти с много холивудски звезди: Гари Купър,Чарлз Лафтън,Борис Карлоф,Том Микс,Морис Шевалие,Ернст Любич,Мария Пикфорд,Дъглас-

Феърбанкс-младши,англ.рок китарист Пийт Тауншенд - който сам се обявил за ученик на Мехер Баба,Мерцедес де Акоста -която придружавала Мехер Баба до Индия,също така Талула Банкхеад,Елизабет Шапин Патерсън заедно с итал.принцеса Норина

Мачабели са създали духовен център "Мехер Баба" - итал.принцеса Норина Мачабели също е придружавала Мехер Баба в Индия.

Мехер Баба е казвал на Мерцедес де Акоста и Грета Гарбо,че за това били лесбийки и са имали интимни отношения защото са били мъж и жена в минал живот.

:drinks_cheers:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не пие, не пуши, не пафка трева (но я смята за полезна), не маа пръжки, не спортува... Толкова е тъжно да се живее без пороци.

В БФ може да представя курсова работа на тема "Прераждането на ислямското прасе в светлината на будизма".

Да кажеш, че не мааш пръжки е едно доста еретично изказване в български форум... Мааш не мааш... казваш, че мааш! Същото се отнася за сутрешен шкембъл / вид чорба... от шкембе се праи - за несведущите / и бира..

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сикхизъм - Индийска религия - 5-та по големина на последователи в света /ок.16.000.000/

Вярват в прераждането. Основател - Гуру Нанак - род.15.04.1469-22.09.1539 - Баща - Мета Калу-държавен служител. Майка - Мата Триптих. 3 дни липсвал от къщи и са мислели,че се е удавил,но се е появил пак.

Богът на сикхите не е свързан с "избран народ" и декларира,че никой не е наказван и никой не наказва. Бог не се проявява под формата на "глас от небето", знаци и изисквания.

Бог не призовава за свещена война и не налага на хората ежедневни задачи,както в еврейските

традиции.

Мой коментар: както и моят духовен учител Иеова не казва,че ние "българите сме избран народ и не се свързва с мен чрез "глас от небето,знаци и никакви изисквания няма. Не призовава и за свещена война,а напротив,че трябва да заживеем българите и етносите чрез мир и разбирателство.

Сихки смятат,че е необходимо да се зачита свободата и свободата и волята на другите.

Смъртноносният грях е да манипулират други хора,техните принуда и насилие - това е отвратително показване на егоизъм. НЕ позволявайте да ви манипулират за страха от смърт. Учителите на другите религии през цялото време се опитват да те хванат в страха от смъртта,които предлагат "спасяване",в рай или добро прераждане, и плаши - по дяволите в

следващия живот.

Всички хора са равни,независимо от техния произход,религия,каста или духовно ниво на

развитие.Сикхи се почитат от всички хора като братя.

Сикхи не признават кастовата система: "нива на съзнание" и "нива на спасението".

Всеки човек е бог и има възможност за духовно израстване и развитие.

Бог ни дава всичко,сила и енергия,но не ни освобождава от отговорността от миналите ни животи.

Бог няма пол в сикхизма.

- Единствено майка е съществувала в света и тя е създала всичко.

- Мой коментар: Както ми каза и моят духовен учител Иеова,че великата богиня майка

безименна,чиста и неопетнена,върховния разум,че тя е създала всичко и е била без пол.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля, че в последните две мнения на Марушка има толкова много бисери, колкото няма във всички теми по история и литература, взети заедно, в рамките на една кандидатстуденстска кампания.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

МЕХЕР БАБА - индийски мистик и духовен учител - род.25.02.1894 г. в ПУНА-ИНДИЯ -

Заявил публично през 1954 г. че е бил Аватар на възраст. Казвал: "Аз съм Бог!"...

Сега само чакам отговора на Глишев по въпроса, че много богове станаха... :w00t::tooth: :tooth: :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пред толкова много чудатости и Глишев е безпомощен. Това е не просто тюрлюгювеч, ами такъв с грозде и авокадо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля, че в последните две мнения на Марушка има толкова много бисери, колкото няма във всички теми по история и литература, взети заедно, в рамките на една кандидатстуденстска кампания.

Евала колежке.Ще те черпя една бира за това изказване - много ми хареса :tooth: .

А за колегата Глишев,аз отдавна казах,че това на Марушка (не го дефинирам,защото не подлежи на дефиниция) е манджа с грозде.Толкова глупости накуп не бях чела отдавна.Хем половинчати,хем не са достоверни,хем всяко е само за себе си.

Марушке,каква свещена война в Библията чадо?Това се казва,че го има в Корана,но го няма.Какви са тия индийски вярвания и чудеса насред християнство,мюсюлманство и какво ли още не?Не можеш да смесваш религиите.Това е не само недопустимо,но и напълно погрешно.Все едно аз да говоря за Буда според християнската вяра.Всяка религия или учение има своите вярвания и не бих казала,че си приличат особено освен в основни човешки ценности,които желаят да възпитат у хората.Но е недопустимо и напълно погрешно да следваш много пътища,защото единственото,което ще намериш е пълно объркване.Трябва да намериш отговора за себе си на едно място,в едно учение и да следваш него,а не всички учения на земята създавани някога,защото освен дребни фрагменти,които знаеш за всяка от тези религии не знаеш нищо повече.Излишно разпръскване на сили и енергия - ако питаш мен.Ако те попитам какво знаеш за Будизма сигурно ще ми кажеш някоя заучена фразичка от уикипедия,която обаче няма да има нищо общо с това,което е будизмът всъщност.Същото важи за християнството,което твърдиш,че изповядваш.Вярата в богинята майка е езическа,а не християнска,затова недей да твърдиш,че си такава.Можеш да си паганистка и какво ли още не,но не и християнка.

Редактирано от madlady
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, в Корана все пак има тук-там споменаване за свещената война (нямаше да го знам, ако не ми се беше налагало да поровя).

Освен това се съмнявам Марушка да ползва и Уикипедия. С всичко друго съм съгласен :laugh:

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докато следвах арабистика изучавахме Корана и преподавателите ни (някои от които араби)изрично споменаха,че в оригиналните текстове на Корана няма такова нещо като джихад,а е добавен по късно с цел да се оправдаят войните,които се водят.Както и да е възможно е да греша или те да грешат :unsure: .

Редактирано от madlady
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не пие, не пуши, не пафка трева (но я смята за полезна), не маа пръжки, не спортува... Толкова е тъжно да се живее без пороци.

В БФ може да представя курсова работа на тема "Прераждането на ислямското прасе в светлината на будизма".

На мен не ми е никак тъжно. щастлив съм, защото обичам, правя нещата, които харесвам и си имам даже малко котенце. Не ми трябват нито пръжки, нито трева, нито алкохол.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На мен не ми е никак тъжно. щастлив съм, защото обичам, правя нещата, които харесвам и си имам даже малко котенце. Не ми трябват нито пръжки, нито трева, нито алкохол.

Котето няма да е вечно малко. Когато това се случи ... пръжките биха могли да допълнят липсите на щастие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Котето ще стане на прасе, явно. А от прасето логически следват пръжки.

Madlady, не знам дали тия миролюбиви приказки не си ги слушала от най-кроткия мюсюлманин на света - проф. Цветан Теофанов. Той, човекът, си вярва и наистина е много мил, но замазва доста неща. Колкото до ислямското учение за войната, чувал съм от самия Теофанов, че според учението на тази религия има "голям" и "малък" джихад като малкият е срещу неверниците, а големият, истинският - срещу собствените грехове. Прекрасна мисъл, която обаче не отменя съществуването на малкия джихад.

Съществува и понятието "газават", а газаватът вече определено си е борба за вярата, при това не пасивна борба. Оттам титлата "Гази", Борец за вярата, с която са наричани най-често военачалници. Не мога да кажа дали тези "джихад" и "газават" са пряко коранични понятия, но със сигурност са ислямски и са неделими от вярата на Мухаммад/Мохамед.

Факт е, че съществува и ислямското понятие "Дар ел-Харб", т. е. Домът на войната - и с него наричат целия неислямски свят.

Факт е, че в Корана има сура "Ар-Рум", Ромеите, която започва с триумфалното: "Ромеите бяха победени". И че пак в Корана се намират предписания, гласящи буквално: "Сражавайте се по пътя на Аллах".

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ще си позволя да допълня поста на много уважаемия колега Глишев със следното

* * *

След смъртта на Мохамед територията на войната (дар ал-харб) съвпада с границите на исляма, с границата на мюсюлманското общество и неговата потенциална експанзия, което прави „борбата" божествена институция - „ал-каиравани". Ел-Бокари, ранен събирател на хадисите, казва по въпроса: „Раят лежи в сянката на меча".

* * *

Цитат от статия на: Свещ. Стефан Хедли, православна енория „Св. Стефан и Герман” Франция

Превод йерод. Петър /Граматиков/

Моля постът ми да не се приема като религиозна пропаганда, тенденциозно насочена срещу исляма!

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не бе, хората просто си имат агресивна религия. Нашата също си има някои агресивни проявления.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не бе, хората просто си имат агресивна религия. Нашата също си има някои агресивни проявления.

Именно!

Агресията се проявява при това определени кръгове. Обикновеният мюсюлманин желае да живее в мир не по-малко от които и да е друг.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Стинка, сикхите са Божи кравички, колкото аз съм физик.

Богданов, надявам се да е така.

Алва, естествено, че има разлики.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А сикхите агресивни ли са?

Защото от поста на Марушка излиза, че са божи кравички. Ама като се разделяха Индия и Пакистан хиляди и хиляди са изклани от сикхи.

Не е възможно да са агресивни! Ножът или късата сабя, постоянен атрибут към националното им облекло се използува за дялкане на клечки за зъби.

Стинка, сикхите са Божи кравички, колкото аз съм физик.

Богданов, надявам се да е така.

Алва, естествено, че има разлики.

Ти в много по-голяма степен си физик отколкото те са Божи кравички. Поне си учил физика до 11ти клас.

Аз не съм чул други етноси да водят бойни действия на подобни надморски височини като тези Божи кравички.

/Около 4000 метра надморска височина/

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...