Отиди на
Форум "Наука"

1 сребърен долар от 1851 година


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте , имам 3 монети и се интересувам колко струват .

1 монета - 1 сребърен долар от 1851 година ----- http://www.freewebs.com/grosze1950/1$1851Indianin.jpg

2 монети - 1 сребърен долар от 1880 година ----- http://i3.iofferphoto.com/img/item/427/232...o_1880-Ogrp.jpg

Качеството на монетите е перфектно

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Здравейте , имам 3 монети и се интересувам колко струват .

1 монета - 1 сребърен долар от 1851 година ----- http://www.freewebs.com/grosze1950/1$1851Indianin.jpg

2 монети - 1 сребърен долар от 1880 година ----- http://i3.iofferphoto.com/img/item/427/232...o_1880-Ogrp.jpg

Качеството на монетите е перфектно

1851година-2000лв.

1880година-1500лв.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Същопто мнение като и в другия форум, за мен са копия, освен това тази от 51-ва дори не е реална, няма такъв описан долар в нито един от каталозите който ползвам, а те са на Круз за 2009 и този на Йолман , който е специално за американски монети.

За мен посочение цени са нереалистични, при положение че оригинален сребърен долър от 80 се търгува на 250-400 Евро и то много добро състояние, подобно на тези, при положение че оригиналноста му е доказана, и че в България цените са реално поне 3 пъти по ниски. Моля Kiril, да ми посочи все пак на база на какво са обуславят цените, за коя страна и разбира се мнението му по въпроса, защото за мен долара от 51 е 110 % реплика на нещо но не ми е ясно на какво при положение че дори не е като оригинала.

Относно продаването, в numizmatici имаше човек който се интересуващи тояно от събиране на щатите, emnick мисля,но не знам дали ще прояви интерес, другите ти варианти са по-голям антикварият, или обява в някой от нашите аукциони онлайн който са auction.bg auckro и т.н.

Все пак ако целиш продажба на 100 % и си убеден на 100 % в истинноста и оригиналноста им поискаи експертнма оценка, ще я извършат в Първа инвестиционна срещу известно заплащане. Ако обаче знаеш че са раплики или ментета или го подозираш, не си прави труда, няма да си струва парите

Успехи

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Същопто мнение като и в другия форум, за мен са копия, освен това тази от 51-ва дори не е реална, няма такъв описан долар в нито един от каталозите който ползвам, а те са на Круз за 2009 и този на Йолман , който е специално за американски монети.

За мен посочение цени са нереалистични, при положение че оригинален сребърен долър от 80 се търгува на 250-400 Евро и то много добро състояние, подобно на тези, при положение че оригиналноста му е доказана, и че в България цените са реално поне 3 пъти по ниски. Моля Kiril, да ми посочи все пак на база на какво са обуславят цените, за коя страна и разбира се мнението му по въпроса, защото за мен долара от 51 е 110 % реплика на нещо но не ми е ясно на какво при положение че дори не е като оригинала.

Относно продаването, в numizmatici имаше човек който се интересуващи тояно от събиране на щатите, emnick мисля,но не знам дали ще прояви интерес, другите ти варианти са по-голям антикварият, или обява в някой от нашите аукциони онлайн който са auction.bg auckro и т.н.

Все пак ако целиш продажба на 100 % и си убеден на 100 % в истинноста и оригиналноста им поискаи експертнма оценка, ще я извършат в Първа инвестиционна срещу известно заплащане. Ако обаче знаеш че са раплики или ментета или го подозираш, не си прави труда, няма да си струва парите

Успехи

аз също имам 2бр. монети по 1 долар от 1881г.проверени търся купова4 предлагаха ми по 150лв. за бр. незнам това реалната цена лие след като пишат тия големи цени по 1500 и 2000лв.за бр.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво значи проверени? в смисъл мина с магнита през тях и бива работата а? :laugh:

След сертифициране, вече може и да кажеш че са проверени, съмнява ме да имат сертификати.

Сериозно досега съм разгледал хиляди снимки на такива монети, истинските се броят на пръстите на едната ми ръка. И се надявам да не слушам след това истории за дядовци, прабаби и стринки, който са ги прибрали в буркан с лютеница.

За цената: зависи много, ама много от:

- дали е истинска

- има ли документ за това

- кой е монетният двор

- какво е качеството на монета ( като изключим перфектни, идеално и божествено)

Посочените цени са аукционни за определен вид монета с документ с опредеелн монетен двор във определен вид качество + таксите и комисионните на аукционната къща :vertag:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...