Отиди на
Форум "Наука"

ПРЕСТЪПЛЕНИЕТО НА ДЕСЕТИЛЕТИЕТО


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

В България има фонд за лечение на деца в чужбина. Предназначен е за лечение на малки деца с редки болести, които се налага да се лекуват в чужбина.

От 31 милиона лева са похарчени 7, 24 са спестени. На над 300 деца е отказано плащане, заради "недказана ефективност на лечението", заради забавяне дори и на одобрени случаи и заради други, "законосъобразни" случаи.

Аз лично нямам думи. Това ако допуска българската държава, значи цялата трябва да подаде оставка и да идват да ни управляват германци или който ще

.....

http://mediapool.bg/show/?storyid=158889&srcpos=5

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

По-скоро престъплението е свързано въобще с казуса за лечението на деца в чужбина. Престъпление беше това, че доскоро въобще нямаше такъв фонд. Той беше създаден в края на 2004 г. след голям обществен и медиен натиск.

Какво да говорим за други фондове, като този за инвитро, който действа едва от 2009 г., при положение, че демографската криза у нас е от повече от 20 г.

Има само един начин, по който това може да се определи - геноцид!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не знам аз какви фондове са създадени, но знам, че да ЗАПАЗИШ парите от такъв фонд и да лишиш децата от лечение е за концлагер.

Фондът за ин витро може и да съществува, но това не попречи на наши близки да дадат 12 000 лв. по тоя повод...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Не знам аз какви фондове са създадени, но знам, че да ЗАПАЗИШ парите от такъв фонд и да лишиш децата от лечение е за концлагер.

Фондът за ин витро може и да съществува, но това не попречи на наши близки да дадат 12 000 лв. по тоя повод...

Много са пестеливи...., когато е да се спаси човешки живот.

Когато обаче, трябва да се напълни някоя гуша на приятелски кръг изведнъж стават много щедри и раздават с пълни шепи, то не бяха заводи, БТК, заменки, гори, то не беше чудо.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
В България има фонд за лечение на деца в чужбина. Предназначен е за лечение на малки деца с редки болести, които се налага да се лекуват в чужбина.

От 31 милиона лева са похарчени 7, 24 са спестени. На над 300 деца е отказано плащане, заради "недказана ефективност на лечението", заради забавяне дори и на одобрени случаи и заради други, "законосъобразни" случаи.

Също така 8 000 българи, болни от множествена склероза гаснат бавно от това коварно прогресиращо заболяване пренебрегнати по престъпен начин от българските правителства.

На местните невролози касата забранява да преглеждат болни от МС, защото ако го прегледат, ще трябва да им изпишат поддържащо лечение, което навсякъде в Европа е безлатно.

А относно децата, на кликата от Дондуков е по-изгодно да платят на Нова телевизия и БТВ да събират подаяния от есемеси, отклонявайки вниманието на обществото от престъпното си бездействие спрямо нуждаещите се болни българчета.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, това беше бившата клика все пак. Сегашаната е тази, която разкри нещата.

Оства да видим какво ще направи, защото.... няма друга причина тези пари да се пестят освен да се откраднат в един удобен момент..

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

http://www.newsru.com/world/24nov2009/china_exec.html

ето какво се случва в Китай заради смъртта на 6 деца и отравянето на 300 000 други със развалено мляко...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Подкрепям КГ125 за това, че започна тази тема. Повече подобни теми от нашето разтърсващо ежедневие ще се направят форума по-значим за неговите читатели.

Тук става дума за трагедията на три деца. Не знам дали се води статистика за починалите деца и възрастни в резултат на отказана медицинска помощ (отказана от българските "лекари", каквито са и шефовете на горния фонд), но ви уверявам, че техният брой е доста повече от три дори само за един месец.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те са отказали в качеството на бюрократи, не на лекари....

Наред с организираната престъпна дейност, с която държавата ни доста се е сраснала, съществува още един синдром, който се пропи в цялата управленска дейност, в новите закони също, въобще във административната практика - това е своего рода бюрократичен синдром, в който не се вдига поглед от бюрото, забравя се здравия разум и се действа с една такава деформирана и формалистична психология.

Някога в зората на древен Рим правото било толкова формално, че ако не кажеш на магистрата нужните думи, точно тях, губиш, дори да си прав.

Днес у нас е същото... Ето ги тези - или са се гласяли да откраднат парите, в подходящ момент, или просто са действали по чиновнически в лошия смисъл на тази дума..... Подхождайки към страдащите ДЕЦА, БЕ МАМА МУ СТАРА, като към някакви хора, просещи от държавата незаслужени помощи....

Не се ли изкорени с драконовски мерки тая психология от България, не се ли върне здравия разум, жална ни майка на всички, в т.ч. и на тези, които създават проблема...

ПП

В Рим се е намерил, почти веднага след възникването на проблема, един човек, който една сутрин просто казал - АБЕ ВИЕ ЛУДИ ЛИ СТЕ? За да си поиска човек незаконно взетата земя е трябвало да поиска ДЪРВЕТАТА върху нея, защото иначе формално не спазвал процедурата...

Това е социалнопсихологически феномен, който е закопал не едно общество. Когато властта постъпва така, какво да чака от гражданина?

Всички забравят, че държавата е слуга на гражданина, а не негов господар. Който в случая бездушно и тъпоглаво решава не друго, а дали детето му ще умре... И това при наличието на готови пари, кото това чакат!

МИ ще ги РАЗДАДЕТЕ, БРЕ! ЩЕ ОТГОВАРЯТЕ НАВРЕМЕ НА МОЛБИТЕ, А НЕ КОГАТО ДЕТЕТО СТАНЕ ПЪЛНОЛЕТНО. ЩЕ ГИ ДАДЕТЕ И ЩЕ СЪБИРАТЕ ОЩЕ ПАРИ, хората дават ли дават........ И на най-безнадеждните ще ги дадете, защото само Господ знае кой е безнадежден и кой не е .... Това са деца, не са 80 годишни..

Не мога да повярвам на тази новина.

Самата тъкан на обществото, което е създадено да решава точно случаи като този с болните деца се разрушава.

ПРОВЕТРЕТЕ СИ ГЛАВИТЕ и се огледайте!

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Това са деца, не са 80 годишни..

Това сравнение нещо не ми хареса, просто защото и 80-годишните са хора.

Случаят с върнатите в бюджета пари от фонда по един извратен начин ми напомня нещо, за което ми беше разказано от потърпевши.

В далечната зима на 1997 г. - 98 г., предвид тежката икономическа ситуация у нас, някои страни от ЕС отделиха средства за оказване на "хуманитарна помощ" за бедното населението. Хората трябваше да си купят с тези средства дърва или въглища за огрев или да бъде поета част от стойността на електрическата енергия. На други места средствата бяха предвидени за закупуване на хранителни стоки от първа необходимост.

Правото да се разпореждат със съответните средства, които трябваше да стигнат да хората, бе предоставено на общините. Значи, отива съответният нуждаещ се в общината - показва документ какъв доход има - прагът беше смъкнат произволно от същите тези общини до смешно ниски равнища!!!, и после получава "огромната" сума от 70 лева на домакинство, която трябваше да реши проблемите му с отоплението през зимата.

Добре, ама, друго станало. Някой (този път общинските служители - възможно най-ниското ниво) отново решил да изгаври с хората. Идва, например, някоя стара баба в общината, представя документ за размера на пенсията си, а дрисльото на гишето започва да се подиграва:

- Бабо, ма ти къде живейш? В къща ли? Ми че тогава давай си къщата под наем! Къде си тръгнала за помощи!

Казваш, че къщата ти е пълна, щото там живеят синове и внуци, така ли? Ами тогава бегай на село и си продай земите! Ти земи нали имаш! Кво си увиснала тука!

И в края на краищата като имаш синове и внуци и живеете в една къща, нека те да ти плащат тока! Да не са кьопави, нещо!

Ето това е отношението към обикновения човек, на когото дължим уважение - пенсионер, работник или служител.

Съмнявам се, че горният изрод би се държал така със собствената си баба, но това е друга тема.

Като споменах за изрода - най-разтърсващото е, че нито той лично, нито кмета му, нито някой друг печели от това, че бабата не е получила тези 70 лева. Напротив! Всички губят. Защото неизразходваните средства, а тогава това бяха над 50% от отпуснатите суми, доколкото знам, бяха върнати в съответния чуждестранен фонд и си заминаха от България.

Бих желал да кажа, че както с детския фонд, така и тук става дума не за "чиновнически" или "бюрократичен" подход, не и за злоупотреба с цел лично облагодетелстване, а за нещо много по-страшно!!! - аз го наричам:

"Синдромът на Извратеното", чиято най-точна реализация ни представя шопската поговорка:

"Я не сакам на мене да ми е добре, я сакам на Вуте да му е зле!"

Обикновено, без да се замислим, възприемаме тази поговорка с усмивкща на уста, а тя е смразяваща........

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

A какво да кажем за приятелските кръгове, за кръговете от фирми, за кръговете от партии... Или - за финансовата мощ на някои, които могар да си купят и... летяща чиния, ако пожелаят?! За корупцията, за прането на пари, за пропилените пари от еврофондове, за спекулациите с българския финансов дълг, с финансовите пирамиди... За това, че не се знае къде отиват в действителност парите, натрупани от тотото (т. н. спортен тотализатор)...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Такова е отношението винаги, когато на държавата са предоствени функции по раздаване на помощи и пр. плащания. Такова е и в НОИ, такова е и навсякъде...

Това са колкото неприятни, толкова и логични падения.

ПП

Прав си за възрастта, не беше много удачно сравнение..

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето това е отношението към обикновения човек, на когото дължим уважение - пенсионер, работник или служител.

Съмнявам се, че горният изрод би се държал така със собствената си баба, но това е друга тема.

Като споменах за изрода - най-разтърсващото е, че нито той лично, нито кмета му, нито някой друг печели от това, че бабата не е получила тези 70 лева. Напротив! Всички губят. Защото неизразходваните средства, а тогава това бяха над 50% от отпуснатите суми, доколкото знам, бяха върнати в съответния чуждестранен фонд и си заминаха от България.

Бих желал да кажа, че както с детския фонд, така и тук става дума не за "чиновнически" или "бюрократичен" подход, не и за злоупотреба с цел лично облагодетелстване, а за нещо много по-страшно!!! - аз го наричам:

"Синдромът на Извратеното", чиято най-точна реализация ни представя шопската поговорка:

"Я не сакам на мене да ми е добре, я сакам на Вуте да му е зле!"

Обикновено, без да се замислим, възприемаме тази поговорка с усмивкща на уста, а тя е смразяваща........

Това е точно! Това става с общества без ценности и морал, където цинизмът командва....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Цинизмът е най-противното, но не е най-масовото. Най-масови са бюрократичните простотии. Процедурите, документите, изискванията към "правоимащите" представляват толкова тегава история, че често хората и да искат, не могат да спазят и да изпълнят всичко това. От друга страна чиновниците, в стремежа си да не поемат ни най-малка отговорност за каквото и да било (защото това е чиновническото "верую": "ние не сме го измислили, ние само изпълняваме"), предпочитат да разкарат и да откажат човека, за да не би нещо да сбъркат, ако рекат да си свършат работата. Съблюдава се буквата, а не духът - ако въобще в тези неща има дух. Цялата работа е просто въпиющо безумна.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И с невероятно вредоносни резултати. За това нещо държавата трябва да отговаря пред семействата!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Синдромът на извратеното,харесва ми само че извратеното не е бюрокрацията,не е цинизмът,извратеното е когато статистиката е преди старата думичка ,,човещина,,Слушайки интервюто с един от ,,професорите,,ми се стори че в случая няма деца,няма човешки съдби,има само проценти,статистика.Въпросният ,,професор,,си беше повярвал толкова че ми стана гадно.Процентът на лечимост за дадено заболяване бил много нисък затова................Незнам но дори и при процент 000000000000000000,000000000000000001 кой дава правото на въпросния богопомазан да отнема дори и нищожния шанс,но все пак шанс на едно дете.Какво по дяволите е статистиката,когато от другата страна стои човешки живот.Статистически погледнато,това е най често срещатния израз.Хърс даде пример с помощите,ми не цинизмът е водещото,просто статистически щом бабата има имот значи не и трябват помощи,статистически бабата е ,,имотна,,на кой му пука обаче че ще мръзне,това го няма в цифрите.Най гадното и най пошлото обаче което бях чувал до момента е че дори и човешките съдби зависят от статистика ,,нисък процент на лечимост,,как ви звучи,процент.Чудно ми е как спи тоя човек след като е обяснил на родителите за ,,процента,,По думите му той бил ,,професионалист,, с главна буква,и МОЖЕЛ да прецени,незнам ама господ отдавна не ходи по земята.Е ако пренебрегне ,,процента,, и статистиката,,и даде дори и минимален шанс по малък,,професионалист,,ли ще е.Държавата не знам ,но точно тези божи наместници за които статистиката е религия трябва да си понесат последствията.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами то ТЕ са държавата.... Когато отгоре в нея царува (искам ми се да кажа "е царувал" но и новите много още трябва да доказват) цинизъм, какво да се чака долу...

А в примера със статистиката - и там, както във всичко друго, се крие тъпотия и безхаберие на написалите разпоредбата - кой отчита, че един стар човек не може да се оправи с наеми, а и на какво отгоре ще го принуждава да си продава имота, след като САМИЯТ ТОЙ, самата държава го е оставила без пари ерго тези помощи са дължими!!!

Да, има случаи, в които хора с по пет къщи получават и се редят за 50 лева, но голямата част от тях трябва да се търсят в едни махали...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не ТЕ не са Държавата,ТЕ са си ТЕ айде стига с тая обща отговорност.Щом си на такова място носиш отговорност и точка.КГ нещо се обърка,това че има висок процент на измами с помощите и статистически е над 15 /има и такава статистика/автоматично води до нови простотии,демек затруднения в получаването на такива.Само незнам баба Мара дет наистина се нуждае какво я грее статистиката.Това че не се проверява ,,на място,,а се разчита на ,,статистика,,как си го обясняваш.Когато става дума за шанс за живот никакъв ,,процент на лечимост,, не е важен,понял.А точно тази теза защитават ,,богопомазаните,, професори,още повече че пари има.Ако дори и на 100 заболявания с ,,много нисък процент на лечимост,,има един оцелял,шанс, според статистиката процентът ще си е същия ама питаш ли ,,оцелелия,,и семейството му.Щом едно дете има нужда от лечение и държавата не може да го осигури никакви медицински светила и никаква статистика за лечимост на заболяването не може да му отнеме шанса за живот който могат да се опитат да му дадат някъде където са по напред от нас.Казвам шанс.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Ами за 72. място на ЦПИ не е за нищо.....

http://www.transparency.org/news_room/in_f.../cpi_2008_table

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Подкрепям 100% написаното от SOLO. Не можеш да оправдаваш собственото си зверство и тотална неадекватност със статистически данни.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Това "престъпление" е още един пример за пълната незаинтересованост на бюрократичните институции у нас за съдбата на обикновенния човек. Създадена някаква комисия, професорите в нея си вземат заплатките и имитират дейност, като чат-пат уредят някой по линия на шуро-баджанащината или подкупа.

Съвр.ни медицина е страшно нещо, болшинството от хората които работят в системата и са превърнати в търговци, бездушни търговци, а не малка част от тях са и активни изнудвачи.

Ще ви дам пример с един мой случай. Идва при мен пациент (роден в 1965 г., обикновен работник) за оправяне на болнични в ЛКК-комисия и ми разказва историята си. Пред година получил епилептичен припадък, изследва се и се установява наличеи на мозъчен тумор при това в с известна стерпен на злокачественост (не от най-лошите но съвсем не безопасен, тумор от който болшинството хора умират до 1-2 годити след операцията поради рецидив). Или при мозъчен тумор, независимо какъв е, не се ли оперираш - умираш, тъй като черепа е затворена кутия, тумора расте притиска останалия мозък и в един момент той престава да функционира, обяснено най-елементарно). Нашите специалисти в областния град не се решават да оперират и го насочват към София при най-добрия неврохирург. Професорът "най-добър" преглежда скенерите и ядрено-магн.резонанси и му казва в прав текст: За да те оперирам трябва да ми дадеш под формата на дарение за болницата 3 000 лв., иначе няма да те оперирам". Това е ситуацията. Човекът тръгва по фирмите които е работил да иска помощи и събира 3 000 лв. (част от които после връща на работодателя си, който му отдържа заплатата) и професорът, най-добър неврохирург го оперира. Вече 6 години човека е жив и здрав, искрено се надявам да не се получи някой рецидив, което е типично за този вид тумори, но факта че е прескочил 5 години говори за пълно излекуване. Е ако нямаш възможност да дадеш тези пари, ако си пенсионер, самотник, безработен или много беден - си обречен, опъваш търнака и без теб!

Кой е професора - не е важно. Схемата е перфектна и юридически издържана, няма изнудване, няма подкуп, "доброволно" подписваш договор за дарение! Аз имам една приказка: колокото повече и по-големи са титлите пред съкр. д-р, толкова по-черна душа има зад бялата престилка! Е има и изключения които само потвърждават правилото.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Уважаеми Еньо "На местните невролози касата забранява да преглеждат болни от МС, защото ако го прегледат, ще трябва да им изпишат поддържащо лечение, което навсякъде в Европа е безлатно".

Изразяваш се неточно. Касата не може да забрани на невролозите да преглеждат болни с МС. Първо като невролог ще ти кажа че МС е нелечимо автоимунно заболяване, но съвр. медицина разполага с много скъпото лекарство "интерферон" или "бетаферон" което болния трябва ежеседмично да си поставя като мускулна инжекция. Установено е че интерферона подтиска този автоимунен отговор към собствените неврони (по-точно към миелиновата обвивка) и така удължава пълноценния живот на хората. Излекуване няма, човек с МС е обречен, но с лечението се добавя не години към живота, а живот към годините, т.е. да се разредят пристъпите да се забави във времето инвалидизирането, да се увеличи пълноценния живот на човека, което никак не е малко.

У нас преди няколко години докато работех в ДКЦ (т.е. с касата), курсът на лечение с интерферон за година се оценяше на 2-3000 долара.

Затова касата въвежда всевъзможни критерии за да ограничи максимално броя на хората които биха могли да се включат в курса лечение с бетаферон. Това също си е един вид геноцид, но политиката на НЗОК към българския народ е точно такава, максимално да се ограничи бълг.пациент от възможността да се изследва да има достъп до специалист и да се лекува!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Подкрепям 100% написаното от SOLO. Не можеш да оправдаваш собственото си зверство и тотална неадекватност със статистически данни.

Здрасти!

Подсвиркването поставено след цитатът за индекса ми за корупция е от типът на доктор Хаус. Не го интересува болният ами само да реши гатанката....

Ако знае човек, как функционират работите..... тази огромна "спестена" сума означава, че не са намерили начинат как да ги откраднат. Съвсем е безразлично за деца, старци, безподслонни, инвалиди, безработи и тнт. става дума. 99% от фондовете са създадени за перене на пари или преплатформиране на държавни средства в приватни или създаване на финансови основи на партиите чрез полу легални махинации.

Например в унгария на времето създадоха съмооправления на малцинствата. Те се избират едновременно с изборите за местните общински представители. Имат ограничени възможности по въпросите на местното управление, но имат възможност да комментират местните решения. До местите организации са обединени и в държавна. Главната цел е да представят интересите на даденото малцинсво.

При финансовата проверка например циганите са използвали помалко от 10% от сумата дадена от държавата за интеграцията на най-бедните цигани. Останалата 90% са използвани за пътуване на научни конференции, за командировки по-света, за степендии на децата лидери между циганите и тнт.

Така. От дадена гледна точка можем да се "радваме" на това, че господата бурократи не са намерили начина да стопанисат останалите пари.

Това, че има не лекувани болни деца....Божичко ами ако бяха подпълнили кандидатите на време 236 екземпляра на 3 езика и ги бяха пратили на време, сигурно щяха да се опитат да обсъдят и техните молби, но преди това трябва и проверката на адективните лекарски специалисти, които имат ограничено време за тази безплатна дейност...Нали разбирате...

А че има приети за подпомагане но не изпълнени....това на вярно е липсата на капацитет на чуждите лечебни ценрове или други бурократични проблеми от страна на приемача.

Познати ли са тези работи?

за съжаление....

Тук не си подсвирквам. И не осъждам други.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Когато излезе наяве скандала в детската болница в Бенгази властите в Либия предприеха действия. Въпреки, че тези действия засегнаха наши сънародници. Пресен е случая и със смъртните присъди в Китай. А ние какво правим? Нищо.

Пращаме като луди sms -и и събираме пари като в същото време има налични пари в детския фонд. Но те така и не достигат до нуждаещите се български деца. И сега какво следва? Естествено виновниците не могат да бъдат наказани като в Китай, тъй като смърното наказание в България отдавна е отменено. Но за сметка на това виновниците могат да бъдат с доживотна присъда. И тя ще е напълно заслушена.

Срам и позор за тези лекари, които са се клели в Хипократовата клетва и в същото време са я потъпкали.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...