Отиди на
Форум "Наука"

Kак е възникнал животът на планетата Земя?


Recommended Posts

  • Мнения 55
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Поредната секта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ох стига с тия извънземни, мили хора! Тия писачи са се фанатизирали така както преди по религиите, сега по извънземни и разни невидими духове...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами боговете вече са изтъркана тема, затова в новите техномитове присъстват задължително малки зелени човечета. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дааа, а пък истинското знание отива на кино:)) Макар, че теорията за космическо въздействие, доколкото знам има научни основания, особено с последните открития за възможностие на Марс.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как се е сътворил живота на планетата Земя? Това едва ли и Господ знае! Всичко е логични предположения, но природата е доказвала многократно, че не всякога е по човешки логична. Ако беше обратното по пътя на логиката щяхме да знаем всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Дааа, а пък истинското знание отива на кино:)) Макар, че теорията за космическо въздействие, доколкото знам има научни основания, особено с последните открития за възможностие на Марс.

Че какво общо има Марс? Каквото и да има на Марс оттам до тук нищо не може да префръкне само. А цивилизация на Марс няма. Ерго - научни основания също! Има само основания за научно-фантастични фикции :)

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Модератор Военно дело

Като става въпрос за дивотии, обичам да се развличам с тях.

Различните човешки подкатегории на Земята са резултат от огромна извънземна генетична намеса и експерименти. Наистина, първо са били разделени двата пола. Глупаво е да се мисли за расите като за нюанс в цвета на кожата – става дума за много повече. Останки от земната синя раса все още са скрити в южна Азия.

Впоследствие били добавени гени на влечугоподобните от Орион, Сириус и др. Смесвани са и човешки с животински гени. Това се прави и днес в генетичните лаборатории на базата в Дулси (САЩ). Забраната да се яде свинско от някои религиозни групи се крие във факта, че в свинското има човешки гени и то има вкус на човешко месо. Друго генетично създадено животно е котката. Тя е от атлантските генетични експерименти. Котките имат кръвни групи А, В и АB, подобно на хората.

Първата расова подкатегория е била създадена за работа в мините за извънземните господари. Империята получила генетично първата робска раса, която днес са африканците. Те били роби в Египет, на арабите и на европейските християни. КОРЕНЪТ на всичко идва от извънземните генни специалисти. За извънземните тази робска раса имала специфично предназначение, но не с всички раси е така. Други са създавани просто от генно любопитство.

Тъмната коса и кафявите очи са присъщи за земните хора – очи и коси с различен цвят показват извънземен произход. Ако резус факторът ви е отрицателен – В или 0, значи има извънземен фактор във вашата кръв.

Днешният земен човек е изкуствено творение. Съществуват множество прекрасни извънземни, както и множество зли такива, а също и мнозина, които са по средата. Помнете, че вие не сте своето тяло и че за да бъдете събудени трябва да отстраните идентифицирането със своето тяло/раса/пол и да откриете кои наистина сте.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Потребител

Някой от коментиращите направи ли си труда да прочете този текст ?

Май аз съм единственият... Мен лично много ме впечатли с пълнотата на изследваните текстове!

Дори да говорим за измислица, което спорен мен не е! Този човек има обширни познания по различни религиозни текстове.

Което лично за мен, го праща сред първенците на религиите.

Като цяло текстовете съдържат не само обяснения за това как сме създадени, има информация за това откъде идват. Описани са технологии които според мен са възможни (аз нямам такива, но имам 3-4 които мисля че са световно значими, и тази книга ме насочва да ги отдам безвъзмездно на човечеството ) .

Моралните ценности които се проповядват са наистина за добро. Хуманитаризмът в момента е популярен в Италия, и все повече млади хора подкрепят идеологията му.

Има няколко неща които искам да си изясня преди да се доверя на написаното.

Само за хора които са прочели книгите :)

1. Дали когато са пристигнали е имало живот на земята.

Защото както знаем, въглищата с които днес се топлим и петрола. Произлизат от затрупани организми преди милиони години!

(има тънак момент. Има пласт в които "почти" е изчезнал живота на земята) може да не е почти а напълно. След което са дошли нашите заселници преди 20 000.

2.Защо е нужно да ни дават това 25 000 годишно знание. нека ни оставят да си живеем, съответно да си се самоунищожим. Както те самите казват, ако сме достатъчно развити, за да достигнем тяхната планета, ние ще сме загърбили оразата един към друг и съответно към тях. Следователно нека просто да ни оставят да си достигнем нашето ниво на технологично развитие сами.

3.Тъй като са населили 3 планети със живот, така както тях са ги населили. И в един гностичен текст, който е преоткрит 30 години след първата среща на Автора, с име "Евангелието на Юда" там се разкрива откровение на Исус към Юда и учениците му. Където пише, че тои се връща от едно по-велико и по-свято поколение. А както пише в книгата, без да искам да всея смут в хората, пише че (цитирам по памет) "този кото има три, ще му бъде дадено толкова, който има 2 ще му бъде дадено толкова, който има едно ще му бъде отнето и това което има" (става въпрос за нивото на технологично развитие, преди проектът им да привърши). Което ме навежда на мисълта че все още не сме първите в техническо отношени -> ще ни вземат и това което имаме ... с две думи "мастар ресет"

Да ви кажа чесно малко съм объркан дали искам да дойдат. Те искат гаранции, че сме миролюбиви и благодарни, че са ни сътворили. Ами нашите гаранции къде ?

Препоръчвам на хората да четът между редовете, но не прекалено! Защото понякога си е написано буквално както си е. (това се отнася за древните книги)

Четете и се учете.

Прочетете Библията

Прочетете Книгата на Енох

Прочетете Евангелие на Юда (въпреки че някои пасажи са умишлено заличени :( )

Прочетете и други но оригинални древни книги, колкото се може по-автентични - половината са измислици но между тях има много истини.

Не си затваряите очите от преубедеост, и не следвате вашата си истина така че да претупате някои факти... "Ако дадено цяло сме сигурни че се подчинява на строго определен закон, и имаме закон който покрива огромна част от даденотом но за нищожна не важи, то определено закона ни е грешен"

Гледайте, учете, помагаите си, с каквото можете, и преди всичко не мразете (няма да кажа обичаите, защото това е мн силно чувство, и ще исхабя смисъла му. Защото знам, че е трудно да се приложи към непознат ближен)

Тук се сещам за един филм който описва много добре тяхния свят. Става въпрос за "Красив ум"

За сцената където му проблясва идеята.

Ако всички се стремят към девойчето само си пречат едни на други, но ако се насочат поотделно към приятелките и, всички ще си "легнат" с мацка.

Това важи като цяло за света в който живеем. Ако хората които се целят да печелят от войни и пречат на мира, загърбят за момент тези си жажди и достигнем онова ниво на развитие, няма да имат нужда от пари! И не става въпрос само за това. Погледнета мащабно.

Ако мислим за себе си, и точно заради егоистичното се подкрепяме в напредъка си. Тогава ще доиде златня век за човечеството а не на някоя отделна държава.

В книгата се разкриват някои неща които науката в скоро време може да докаже, очаквам с нетърпение (дано да имаме още от отреденото време :P )

Стига толкова от мен :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Няма да ви казвам как е произходил човешкия род, защото така няма да мога да продам новата ми бъдеща книга, която тъъъъкмо почнах да пиша, но определено е по-интересно от всичко гореизложено.

Само ще намекна, че извънземните са сред нас!!!!!

mops.jpg

Също така и горските духове са сред нас

IMG_0331%20lemur%20pirouette.jpg

Да не говорим за ония от най-далечната галактика, които непрекъснато ни следят денонощно! И изпращат данни с финните си антенки!!!

post-2497-000992900 1281974718_thumb.jpg

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма да ви казвам как е произходил човешкия род, защото така няма да мога да продам новата ми бъдеща книга, която тъъъъкмо почнах да пиша, но определено е по-интересно от всичко гореизложено.

Само ще намекна, че извънземните са сред нас!!!!!

mops.jpg

Също така и горските духове са сред нас

IMG_0331%20lemur%20pirouette.jpg

Да не говорим за ония от най-далечната галактика, които непрекъснато ни следят денонощно! И изпращат данни с финните си антенки!!!

post-2497-000992900 1281974718_thumb.jpg

Не ни казвай, но поне обещай един екземпляр от тази така интригуваща книга да запазиш за потребителите на настоящия форум, моля те.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За модератор на философските науки си доста закостенял :)

Тва че 2012 няма да дойдат не значи че след 200 години няма да се изтарси една тумба звездни циганета ;)

Да предположим че сме сами в галактиката, не би ли трябвало да се чувстваме самотни и сплотени в едничкото си семейство човечество... Но не, защо да не се заплашваме с унищожение ... защо да не се конкурираме помежду си като индивиди, защо да не се конкурираме като фамилии, защо да не се конкурираме като държави. Все още ми е странно как определени хора са толкова сляпи и си гледат тяхното глезденце и не схваща че ако се труди за другите, печели предимно той, и всяко поколение след него. В крайна сметка нали всички се борим да продължим рода си. Защо да не се погрижим за това по интелигентно. Човечеството напредва с бясни темпове, като да каращ кола с 100 километра в час но да виждаш само на 3 метра пред нея. Не знаеш какво ще се случи когато прогледнеш повечко... може да видиш каменна стена, но и път на продължение.

А ако не сме сами, ... , просто няма да ни позволят да достигнем ниво на технологично развитие по-голямо от това което ще ги заплашва тях. Тотално унищожение и възобновяване на живота, защото нямат право да ни лишът от правото на развитие в правилна насока. Има едно китайско учение което проповядва Истинност Доброта и още нещо :? , според главния им има 84 унищожения на земята, като се има предвид, че последния път (според горепосочената книга) са сътворили земята за около 2000X7+7000=21000 грубо казано, следва че има човечество от приблизително 21000*84=1 764 000 години. Което доста добре съответства с научните доказателства за съществуването на хора по това време.Ванга също твърди че можем да отложим апокалипсиса.Но дали чрез самоусъвършенстване, и по този начин да се предпазиме от самоунищожение или така да заслужим правото да не бъдем унищожени ... лична преценка :)

ще развия един въпро и от друга тема която видях, за един знак който нямаше обяснение

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За модератор на философските науки си доста закостенял :)

Кхъм... за такива изказвания си доста не-баннат. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
...Хуманитаризмът в момента е популярен в Италия, и все повече млади хора подкрепят идеологията му...
Какво означава "идеология на хуманитаризма"?

Ако имаше предвид хуманизма - той не е идеология, а от само себе си подразбиращ се елемент в мирогледа на всеки психически нормален човек.

Ако имаш предвид хуманитарните науки - те стават все по-популярни не само в Италия, но и у нас, както и в другите европейски страни, САЩ и Канада - защото естествените и точните науки са нещо много по-трудно, за овладяването на което се изискват много по-големи усилия - къде-къде по-лесно е да плямпаш за разни възвишени материи. Бягството на младежта днес от природоматематичния сектор в развитите страни е широко обсъждан проблем в литературата.

Иначе (това към опонентите на aleksandar), не виждам с какво посоченият материал е по-лош от щуротиите, които се говорят в Богословските факултети в СУ и ВТУ (както и в съответната катедра в Шуменския). Аз лично предпочитам класиците в жанра, но с интерес чета и подобни материали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление не съм говорил повечко с моя приятел. защото се върна в Италия.

Но виждам че си чел книгите.

Като цяло идеята за Гениокрация много ми допада.

Хуманитаризъм като термин за това което посочи няма общо с това което съм имал предвид. Поне не пряко.

Имах предвит примера от книгата.

Ако хуманитаризма който е популярен в Италия не съвпада с моите представи, се извинявам за заблудата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

защото естествените и точните науки са нещо много по-трудно, за овладяването на което се изискват много по-големи усилия - къде-къде по-лесно е да плямпаш за разни възвишени материи.

Като цало "плямпането" като изказване на някви простотии с цел да заблуди останалите и единствено той си знае че плямпа, съм съгласен.Определено е лесно да ги плямпаш :)

Обаче когато плямпането е подкрепено с разсъждени и извеждане на заключения към един логичен край, с разглеждане на други възножни "истини" като се стремиш да си обективен.Това плямпане подкрепям.(пак казвам плямпане, защото виждам че за теб не са нищо друго освен това ;) ).

Точните науки си ги уча, и бих казал че си ги прилагам :)

Обаче колко точни може да са точните науки...когато не знаем какво не знаем.Пък ако знаехме какво "знам", щяхме да си умреме от кеф ако знаехме каквото не знем :tooth::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Добре, Александър, един чисто практически въпрос в духа на Гениокрацията - кои днешни българи ти би окачествил като "гении", та да им дадем властта?

(Лично аз се сещам, да речем, за Христо Стоичков - най-безспорният наш жив гении.)

Може и да не са знаменитости, но да може да се намери в Интернет нещо писано от тях, та да си добие представа човек какво представляват; и - разбира се - трябва да са български граждани - правя тази уговорка, та да не вземеш да ми говориш за Дилма Русеф или Кристо - просто няма как (чисто практически) те да оглавят властта у нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С помощ на тестове ;)

Не виждам защо да не се слага и резултат на тестове за интелигентност към личните карти.Има пръстови отпечатъци има генни кодове ирисограми и секви тинтири минтири, защо да не се сложи и нещо което може да ти даде ясна представа човека срещу теб дали си заслужава вниманието?

Теста за интелигентност не е всичко, но все пак ти дава представа за 50% от възможностите на човек...

Както е написано всеки които има право да гласува да е с 10 над средното ниво, всеки с 30 над средното може да работи на държавна длъжност.

Така аргументите на новите ни политически умове които изразяват тотално отричане на референдума с аргумента, че не можеш да питаш бай Кольо, дали да построиме високоскоростна международна жп магистрала ... Новия референдум ще предостави качествено решение от качествени умове, които не е задължително да имат висше образование за да могат да мислят !

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

С помощта на тестове.

Не виждам защо да не се слага и резултат на тестове за интелигентност към личните карти...

А какви тестове, по-точно? Общо образователни или от типа на тези, дето МЕНСА ги правят?

Щото тестовете от втория тип измерват само математическата интелигентност. И трябва да имаш над 50 % успеваемост на такъв тест, за да го изкараш успешно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А какви тестове, по-точно? Общо образователни или от типа на тези, дето МЕНСА ги правят?

Щото тестовете от втория тип измерват само математическата интелигентност. И трябва да имаш над 50 % успеваемост на такъв тест, за да го изкараш успешно.

Както виждаш написъл съм, че тези от менса дават 50% представа за интелигентността на човек.

Математическата интелигентност не е всичко ... но е важна част. В тестовете от менса не всичко е математика, има и визуални тестове и т.н.

Съответно трябва да има и тестове за общокултурно ниво на знанията (не говоря за интелигентност). Интелигентноста е вродена, тя не се придобива в късен период, колкото и да се трудиш, но с много труд и постоянство един неинтелигентен човек може да надмине по знания и възможности един иначе сравнително интелигентен.

Въпреки че неинтелигентния с много знания ще е като дете с детска количка и електромотор - има как да ги свърже но не знае как. Докато природно интелигентни ако има колелца ос мотор и други необходими джаджи ще може да се сети сам какво да направи с тях...

Така и със знанието, като не можеш да ги интерпретираш по подходящ начин колкото и книги да прочетеш... файда.

Затова трябва да се има предвид и желанието за натрупване на знания !!! Но това, в един много отдалечен момент на развитие, няма да е решаващо.(прочети книгата и ще разбереш за какво говоря)

За сегашното положение - Да, трябва да се отчита и това желание за развитие :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

***

Съответно трябва да има и тестове за общокултурно ниво на знанията (не говоря за интелигентност). Интелигентноста е вродена, тя не се придобива в късен период, колкото и да се трудиш, но с много труд и постоянство един неинтелигентен човек може да надмине по знания и възможности един иначе сравнително интелигентен.

***

Смяташ, че ерудицията не е пряко свързана с интелекта? Обратното може и да не е валидно, но придобиването на ерудиция до някаква степен е пряко зависим процес от нивото на притежавания интелект.

Интелекта също може да се развие. Човек се "учи" как да мисли.

Не съм специалист в тази област. Мнението ми е оформено на база социален опит. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Смяташ, че ерудицията не е пряко свързана с интелекта? Обратното може и да не е валидно, но придобиването на ерудиция до някаква степен е пряко зависим процес от нивото на притежавания интелект.

Интелекта също може да се развие. Човек се "учи" как да мисли.

Не съм специалист в тази област. Мнението ми е оформено на база социален опит. ;)

Е .. то и аз не съм :)

Съгласен съм че вродената интелигентност помага в голяма степен, но в случая по-важно е да имаш желание за ерудиране (така да кажем :P )

И с второто съм съгласен "човек се учи как да мисли" но има разлика в това да се учиш как да мислиш правилно, и в това в мозъка ти да има по-голяма възможност за предмисъл. (тук вероятно ще остана неразбран, тъй като и аз не мога да си го обясня още ... . Четох наскоро една статния за мислите и как те се пораждат, и имаше доста обяснения как да се медитира и т.н. така че да се избегне пораждането на мисъл (това как си свикнал вътрешно да си говориш, ако се сещаш) и дирехтното разбиране на предмислите)

Каквото си е вродено си е вродено, но това че можеш да използваш повече от това което ти е вродено, може и да може :P

Все пак ползваме доста малък процент от възможностите си ;)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...