Отиди на
Форум "Наука"

Kак е възникнал животът на планетата Земя?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Представеният материал /имам предвид книгата от постиг 1/ звучи нелогично още на първата страница и смятам, че това е поредната книга с която авторът търси бърз финансов успех.

Ето и един от многобройните примери за нещо което тотално не се връзва.

***

-Използувах телепатията за да те накарам да …..

***

-От къде идвате?

- от далечна планета, за която няма да ти кажа нищо от страх, че хората на земята не са достатъчно разумни и могат да нарушат нашето спокойствие.

***

Раса, която може да контролира хората, карайки ги да извършват конкретни действия, се плашат от същите тези хора да не ги атакуват по някакъв начин /дори това да бъде само едното любопитство/ ? Еее това ми звучи меко казано - смешно.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 55
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Това че в момента могат да го правят, определено не значи че ще го могат когато по-голямата част от населението го може.

Според съвременните изследвания хората на земята които владеят телепатия са около 10% (говоря за изследванията които учения от БАН и екстрасенси правеха) не видях конкретни отхварляния и доказателства на тва твърдение.

Та да се върнем на темата, това че в момента не можем да се контролираме в "предмислите си" и ни се вмешателстват :P не значи че скоро такъв коз няма да изкара и човечеството. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не мога да си представя, че раса, притежаваща технологии за ментален контрол и технологии за междупланетни и/или между звездни пилотирани полети се плашат от цивилизация на ниво на развитие като земната? Не ми звучи убедително..

А докато хората изкарват подобен коз, чуждоземните цивилизации защо да не изкарат нещо още по-добро?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Плашат не е точната дума. Страх си е направо ... страхуват се от глупостта ни не от технологиите ни!

Страхуват се че ще бъдат задължени да ни сведът до първичността, за да оцелеят те, ако не съзреем на време :(:unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Плашат не е точната дума. Страх си е направо ... страхуват се от глупостта ни не от технологиите ни!

Страхуват се че ще бъдат задължени да ни сведът до първичността, за да оцелеят те, ако не съзреем на време :(:unsure:

Ми кво търсят тука тогава? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На този етап, дори Марс е много трудно достижима цел, а какво остава за обекти, намиращи се на светлини години разстояние от Слънчо? Шансът да се окаже някакво въздействие на такова разстояние върху високо развита цивилизация, звучи доста фантастично.

Но аз си мисля нещо друго за книгата /която не съм чел/. Публикуването на хипотеза за произхода на човечеството под формата на разкази на извънземни е добър трик за привличане на по-голям брой читатели. Ако този автор обяви, че е създал нова хипотеза с претенции за научна такава, кой би се заинтригувал? Най вероятно - само група учени, а и това е съмнително. А така, правейки хипотезата си екзотична, съответно привлекателна за по-широк читателски кръг, поне рискът за тотален неуспех се намалява.

Поздрави!

Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

контакта е неизбежен поради малките разстояния (1-4 светлинни години) ;) гледат да си опечат работата ;)

Този твой пост ме заинтригува със споменатото от теб разстояние. Най близката звезда до нашата слънчева система е Алфа Центавър /пък и е тройна звезда/ и се намира на 4 и половина светлини години. Какъв забележителен обект има на разстояние между 1 и 4 светлинни години?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В разказа се споменава, че е двойна звезда но не съм сигурен... Може да прочетеш.

и се споменава че са пътували първия път цяла година

А за разстоянието то си пише даже има и описание на точното разстояние извадено от Тората като дадените там разстояния всъщност представляват същото значение като парсека ...

Тъй като е посочено една светлинна година но и аз се заинтригувах коя е най близката звезда (все пак няма да вярвам на сляпо) посочих и разстоянието на най-възможната дестинация. затова 1-4 ;)

А това че по всяко време могат да сложат абсорбиращ щит т'ва си е друго на ръка... трябва да се сканира целия небосвод като се следи за тъмни петна които са с радиус равен на сравнително средна система от планети на разстояние 1-4 светлинни години - няма да стане скоро ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На този етап, дори Марс е много трудно достижима цел, а какво остава за обекти, намиращи се на светлини години разстояние от Слънчо? Шансът да се окаже някакво въздействие на такова разстояние върху високо развита цивилизация, звучи доста фантастично.

Но аз си мисля нещо друго за книгата /която не съм чел/. Публикуването на хипотеза за произхода на човечеството под формата на разкази на извънземни е добър трик за привличане на по-голям брой читатели. Ако този автор обяви, че е създал нова хипотеза с претенции за научна такава, кой би се заинтригувал? Най вероятно - само група учени, а и това е съмнително. А така, правейки хипотезата си екзотична, съответно привлекателна за по-широк читателски кръг, поне рискът за тотален неуспех се намалява.

Поздрави!

Б.

Със сегашната технология е трудно. Но ако разполагаме с посочената скорост (7 пъти скороста на светлината) както се споменава работят върху спектри с чиято помощ или тяхнята скорост (не се конкретизира) е 1,5 пъти по висока (да направя една вметка за Ванга, тя споменава, че скоро човечеството ще се движи със скорости достигащи 10 пъти скоростта на светлината) 1.5*7=10,5 кажи ми че е съвпадение :)

Едно революционно откриетие променя коренно нещата (ярък пример е атомната бомба), не си мисли че сме много безопасни ;)

Действително и това може да се окаже истина, не го отричам!

Лично мен ме убеди, с неща които допълни лично за моите възгледи :)

Мислиш ли че сме сами в вселената ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
... към личните карти.Има пръстови отпечатъци има генни кодове ирисограми и секви тинтири минтири, защо да не се сложи и нещо което може да ти даде ясна представа човека срещу теб дали си заслужава вниманието? ...
????

Ти не можеш да видиш, нито пръстовите отпечатъци в личната карта, нито всякакви други тинтири-минтири, каквито има в нея; а това пък за генните кодови откъде? Нека правим разлика между Холивуд и реалността. Съжалявам, но да ми говориш за "генни кодови ирисограми" в личните карти, при твоите амбиции да променяш света - това е много трагична картинка.

... всеки с 30 над средното може да работи на държавна длъжност ...
Т.е., за хигиенистка в държавно училище ще искаш да е 30% над средното ниво????

Мисли малко като пишеш.

Как след такива писания искаш да бъдеш приеман сериозно?

... Така аргументите на новите ни политически умове които изразяват тотално отричане на референдума с аргумента, че не можеш да питаш бай Кольо, дали да построиме високоскоростна международна жп магистрала ...
Това пък откъде го измисли?! - Никой никога не е стигал до "тотално отричане на референдума". А да се правят референдуми за построяването на жп-път наистина е простотия и напразно харчене на значителни средства - има си добре известни процедури - обществено обсъждане и пр., които няма как да се заобиколят и които се взимат предвид - напр. автомагистрала "Люлин" в резултат на протестите на местните жители прави едни много странни завои, за да заобиколи отдалече кв. Филиповци и с. Мало Бучино - това стана факт именно в резултат на общественото обсъждане - без никакви референдуми. Близко е до ума, че в тези обществени обсъждания много повече тежи думата на хора, доказали се в професионалната и социалнта си дейност, с авторитет в обществото - това е нещо много по-важно, отколкото резултат, показан на теста. За какво ми е да назначавам на работа човек с великолепен резултат на някакъв тест, ако той не ми върши работата, която ми е нужна?

Изобщо, мисля че имаш много елементарна представа за това, какво представлява управлението в наши дни. Сега не сме някакви изолирани феодални имения, където е достатъчно да сложиш свестен човек начело и всичко тръгва като по масло.

Един почтен простичък човечец, според мен много повече заслужава да има дума в управлението, отколкото такива гениални умове, като Милен Велчев, или Симеон Дянков, например (този последният - с импакт-фактор по-голям, отколкото на цялата наша научна икономическа общност взета заедно). (Бих тук цитирал Ленин с неговото "Каждая кухарка должна уметь управлять государством", ама ме е страх, че тогава гледната ми точка ще бъде атакувана по русофобска линия, та няма да го направя...) Впрочем и нашата история е пълна с примери за провалили се високоинтелигентни управленци...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Със сегашната технология е трудно. Но ако разполагаме с посочената скорост (7 пъти скороста на светлината) както се споменава работят върху спектри с чиято помощ или тяхнята скорост (не се конкретизира) е 1,5 пъти по висока (да направя една вметка за Ванга, тя споменава, че скоро човечеството ще се движи със скорости достигащи 10 пъти скоростта на светлината) 1.5*7=10,5 кажи ми че е съвпадение :)

Едно революционно откриетие променя коренно нещата (ярък пример е атомната бомба), не си мисли че сме много безопасни ;)

Действително и това може да се окаже истина, не го отричам!

Лично мен ме убеди, с неща които допълни лично за моите възгледи :)

Мислиш ли че сме сами в вселената ?

Опа ! Още един Ати Релативист! :biggrin:

Няма такова нещо като над светлинна скорост!

Само за достигане на около 95% от скоростта на светлината на елементарни частици в ускорител е необходима огромно количество енергия. Колкото скоростта на тази частици се увеличава толкова по-вече се увеличава тяхната маса. Само фотончетата са безмасови и това е причината да движат с тази скорост. и.т. н. и т.н.

Но щом Ванга казва - ще вярвам! :)

Жалко, че нашата БПЦ не приема Ванга за авторитет!

За сами ... не е възможно да сме сами... чисто статистически. Има и формула за пресмятане на подобна възможност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като цяло поста на Андрей не е много дужелюбен, но не вярвам да е от лоши чувства, затова и ще отговоря на нападките.

Не съм казал, че можеш да видиш пръстовите си отпечатъци по личните карти.За генните кодове, не разбрах дали се заяждаш за словосъчетанието или че няма вградени все още.Сега няма но когато разчитането става абсолютно автоматизирано и бързо, след като позволява 100% точна идентификация (не твърдя, че при пръстовите отпечатъци не е) лесно ще бъде приложена и в идентификационни документи.

" Съжалявам, но да ми говориш за "генни кодови ирисограми" "- явно отбираш к'вот' ти кефне...

"...при твоите амбиции да променяш света - това е много трагична картинка..." - моите амбиции са да си направя лична представа за света какъвто е в действителност, ако се разминава с универсална,всезаблуждаваща,заслепена представа на всички, бих казал че ще ми е много тъпо щот само аз ще си знам.Бих искал това което се вижда да е това което е! Ако толкова те дразня, ще спра своя опит да обменям информация с другите хора в тоя форум.Ако имаш нещо друго освен нападки, с удоволствие бих се възползвал от знанията ти !

За държавната длъжност - прав си не се изразих правилно, да кажем - длъжност от която зависи развитието на света (по-често държавна). (ако мислиш, че съм прекалено мащабен, без обиди моля :) )

За референдума " Това пък откъде го измисли?! - Никой никога не е стигал до "тотално отричане на референдума" "

Не отдавна (говоря за близките 2 год) имаше конкурс, с патрон Г.П. и спечели едно момче което изразяваше точно тази идея ;)

За ЖП линията.

Възможно е да има проекти за прекарване на високоскоростна ЖП магистрала през територията на България.

България няма необходимите специалисти,пари и нужди от това, следователно другата страна (Китай) ще поеме нищо и никаквите 600 км (те ги строят за половин година), и няма да е за без нищо нали се сещаш. Тогава трябва обществото да реши...

Дали ще стане така или не не ме бърка, тва е една алтернатива на бъдещ развой на събитията и нищо не ми пречи да я посоча!

"За какво ми е да назначавам на работа човек с великолепен резултат на някакъв тест, ако той не ми върши работата, която ми е нужна?"

Говорим за тест за интелигентност, не е интервю за работа ... както по горе пише то дава 50% от това колко "струва" експертното му мнение. (50% образно казано, да не трагнеш да питаш пък "ти как ги изчисли")

"Изобщо, мисля че имаш много елементарна представа за това, какво представлява управлението в наши дни. Сега не сме някакви изолирани феодални имения, където е достатъчно да сложиш свестен човек начело и всичко тръгва като по масло."

Точно за това говорим ... или просто ти трябва тема да се заядеш :P

един свестен не, но когато всички останали с по-висок коефициент на интелигентност и щом са стигнали някви висши етажи на власта, ще контролират малко или много глупави изцепки от малцината взимащи решения ... (а ако ти се струва елементарно обяснението ми, не ме карай да пиша книги за управлението на бъдещето... питай некой политолог, който има хуманистични наклонности)

Сталин ли се беше изказал пробата грешката и случайния успех :)

То се е видяло, че досега управлението греши, ред е на случайния успех или поне нова проба ;)

ако много те дразнят менията ми ... само ме помоли и спирам ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

утре Б.Б. :bigwink:

Драги Александър,

Преди да продължим, бих желал да добавя, по повод антирелативизма.

Не бих искал да решиш, че има някакъв тип насмешка и подигравка в постовете ми. Може да се пошегувам, но - нищо повече. Шегите ми може би са плоски, но не - и недобронамерени.

:)

Поздрави!

Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Релативизъм ...

Проблема се корени в разбирането не в концепцията ;)

По начало формулата на Айнщайн си е вярна (така се предполага), обаче това как се интерпретира е интересното.

Да започнем с опита на Албърт Майкелсън и Едуард Морли, много интересно, много находчиво само да беше и точно :)

1.Имам един пост в който посочвам как светлината изминава еднакво разстояние независимо от посоката на движение на системата, и независимо от приемането на това дали светлината има една константна скорост или се натрупва скоростта на източника.

2.източника е един и същ и насочеността е еднаква, при което се допуска грешката, че ако скоростта се натрупва с скоростта на източника, то тя при пречупването си през огледалото, вече е еднаква независимо от посоката си на разпространение след пречупването.

3.Отчита се това което се вижда като не се отчита червено отместване и т.н.от ускоренията в които ние обезателно (поне според Хъбъл и една камара професори) ... което за мен прави този опит неуместен.

Интерпретацията на E=m.c2 , E и m са константи и са взаимосвързани, но за да ни върши работа някое от тях се променя.Незнам какво имат предвид че масата се променя, можеби защото ни е нужно повече енергия за да поместим предмета движещ се с приблизително светлинна скорост с дадена сила за която ни е нужна много повече енергия.Но след като масата се повишава следва да се преизчисли Е което при повишеното m има много по-високи стойности.

Пропускаме това за което си говорим.

Масата се превръша в енергия, но ограничението на скороста която може да се достигне при това преобразувание(скоростта на светлината), полезната енергия която можем да използваме, за да задвижим космическия си коръб се ограничава от тази скорост. Не защото тя е максималната, а защото е максималната която можем да използваме.

Да си представим следната картинка:

Возим се в кораб задвижван чрез ядрени реактори разположени зад нас (ядрени реактори казвам с условието, че можете да си ги представите, с всичките им условности), ние се движим с скоростта на светлината, ядрото което се разпата зад нас също. Но взривната вълна (образно казано) или енергията или светлинния поток от своя страна при разпространението си напред не може да достигне корпуса ни на колкото и малко разстояние да се намира разпадналото се ядро. Това е главната причина поради която не можем да преминем тази граница.

Времето се забавя масата се повишава ... не ми ги разправяй :doh: , слушал сум ги доста и на мен както и на теб не ти звучат убедително нали :)

От друга страна мога да ти предоставя модел на механичен реактивен двигател, който се задвижва от дизелово горивом, като ако искаш мога да ти докажа, че нарастването на скороста остава константа независимо от скоростта на движение.

dV/dt = C C=f(m1,m2,F) ще ти обясня какво значат за да не се чудиш ако имаш желание.

Релативизма е изоставен от своите създатели бих казал :)

Незнам дали моята дизелова машинка ще има достатъчно гориво, за да мине светлинната скорост, но знам че като я мине ще си я минава с колкото си иска.

Бих ти посочил и точна схема на действие и цялостен чертеж, но така някой ще си я открадне тихомълком и ще я пороби за собствени облаги...предпочитам първо да направя един свободен за ползване патент, за да не бъде упорочен. Първо ще се консултирам с един български изобретател който работи по тоя метод и вероятно вече си е построил машинката въпреки мижавата си инж. заплата, дали няма против да направя свободен патент.

Друго за което искам да се изкажа (дали компетентно дали не :happy: ) е едно възможно пречупване на представата за задвижване, на което ме навежда това в книгата.

Все още не знаем какво има вътре в частиците, множество предположения с множество условности. Също така не знаем как можем да влияем на случващото се вътре в тях ... Ако предположим че можем да се вмешателстваме в баланса вътре в частиците, следва че можем да им задаваме конкретни действия (вътрешно балансирани, тъй като са затворена система (поне така си мисля)) като например трептене, което ако се използва аналогичен метод като при механичния реактивен двигател (спорен метод доказал ефективноста си именно чрез Айнщайн (говоря за аналогията)), можем да предадем на една частица вътрешен закон за движение (скоростта е първа прозиводна на закона за движение (доколкото си спомням)). Единсвтения възможен начин е да въздействаме чрез точно определени светлинни спектри (електромагнитни вълни).

Ако това твърдение ви се струва твърде невероятно, можете да потърсите в интернет "Ефекта на Хъчинсън" има и клипчета които дават индикации за подобно явление.

Обяснението на всички посочени странични ефекти от това облъчване могат да са поради причината която посочих.

Мога да посоча и пример който често можете да видите под графа свръхестествени.

Това са невероятните чупки в движението на различни НЛО-та които по сегашните технологии биха жили убииствени най-малко за летците, при това движение се достига ускорение от стотици пъти (най-малко) G .

Горепосоченото може да обясни и този феномен.

Тъй като силата която въздейства на частиците е еднаква (при опитите на Хъчинсън това не е така и наблюдаваме разпадане в редки случаи левитиране (вероятно от надделяването на повечето частици)) следователно даламберовите сили са с еднаква посока и с еднаква стойност.От това следва, че седящите в летящия апарат не изпитват абсолютно никакъв дискомфорт от това движение (така като ние не усещаме огромните даламберови сили от въртенето си около слънцето и земята и земното ускорение при липва на въздушна среда)

Не се обиждам Б.Б. ;)

Хубаво е когато някой търси грешки, така понякога се усъвършенстваме.

Поздрави:

Александър Матеев

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Драги Александър,

Да започнем с това, че аз не търся грешки и нямам желание да се заяждам. Много бих се радвал, ако се получи една добре развита тема, още повече, че извънземните са постоянно замесени в какви ли не теории с претенции за повече или по-малко научност. Ако поне изясним доколко е било необходимо тяхното участие в развитие на човека, познатите ни технологии, знание и т.н. и т.н би било чудесно.

И така... Да се върнем към темата.

Учил съм, че само около 10% от законите на физиката са познати на човечеството. Тези десет процента са редуцирани на три процента, или поне така казват на студентите в СУ "Св. Климент Охридски" , факултет "Физика", през последните години. Ако ти прави впечатление самочувствието на учените или по-точно казано - на преподавателите, по отношение на притежаваните знания е намаляло драстично само в рамките на двадесет, двадесет и пет години. В каквато и посока да се развие знанието, тези три процента би трябвало да се включат в бъдещите теории, най-малкото, като частен случай, например, както евклидовата геометрия е включена като частен случай на съвременните представи за геометрията. Така и Теория на Относителността /ТО/ ще има своето място, като частен случай в една по свършена теория. А както е общо известно ТО притежава една важна константна величина, равна на скоростта на светлината, която пък е приета за максимално допустима скорост на движение. Предвид извършените наблюдения върху макро телата, ТО работи доста успешно през последните сто години. Може ТО да не работи при микро телата и да не може да се обедини с Квантовата Механика, но и това ще стане някой ден. Много активно се работи в тази посока.

Та идеята, която искам да споделя е, че през познатото ни /реално наблюдавано/ пространство, трудно или по-точно казано не е възможно да се придвижи обект със скорост близка до скоростта на светлината, а какво остава за над светлинни скорости?

Знам добре, че интуитивния подход не върши работа при разработването на нови хипотези в областта на физиката, респективно теории, но лично аз, не мога да приема идеята за над светлинни скорости за доказуема, особено пък при макро обекти, какъвто е един космически кораб за междузвездни пътувания.

Та това е по отношение на скоростите ...

Мисля, че има още доста неща които биха могли да бъдат казани, но липсата на свободно време ме притиска, затова ще продължа по-късно.

Може би е важно и Квантовите механизми ... но за тях по нататък...:)

Само не мога да разбера, ролята на Ванга каква е в цялата тази история?

Поздрави Б.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това че посочената от нея скорост е доста близка като данни, получени от паранормални срещи с извъзнемни.

Тя като цяло е много уважавана, това че е виждала миналото е затвърдено, бъдещето се променя и не може да бъде предсказано с 100% точност, затова и тя не е имала порфектни резултати (поне според мен) но е доказан феномен.

Като цяло тя доста говори за извънземни :) , пък и темата е такава, та си викам що да не я свържа в цялото ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ТО може и да си е вярна но възприемането и ме притеснява.

Ако докажа че мога да постигна по-висока скорост ? дори да е след ускорение продължило 300 години :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ТО може и да си е вярна но възприемането и ме притеснява.

Ако докажа че мога да постигна по-висока скорост ? дори да е след ускорение продължило 300 години :whistling:

Във под форум Теоритична физика има няколко теми свързани с опити за опровергаване на СТО /Специална Теория на Относителност/. Там може да се направи тема, свързана с опровергаване на каквото пожелаеш. До този момент, там има няколко, доста несполучливи опита за опровержение на СТО. Но твоят опит може пък да бъде сполучлив.

Желая ти успех, ако се заемеш с подобно начинание.

Лично аз ще застана от страната на защитниците на СТО и ОТО.

Аз за Ванга нищо конкретно не знам с изключение на официалното становище на Българска Православна Църква. Може би не е лошо да преразкажеш нещо конкретно от нейните разкази за извънземните /ако ги намираш за адекватни към темата/.

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знам добре, че интуитивния подход не върши работа при разработването на нови хипотези в областта на физиката, респективно теории

Говорех определено за хипотеза :tooth: не бих си позволил да правя теореми за сметка на незнанието си (което е необятно :P )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам желание да си разкрия метода, но няма да е коегиално от моя страна ! :( все пак друг е прокарал метода ...

за ванга сега ще погледна и ще пусна един пост ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"След 2000 г. няма да има катастрофи, ни потоп. чакат ни 1000 години мир и благоденствие.

Обикновените човеци ще пътуват до други светове със скорост, 10 пъти по-голяма от светлината, както се пътува с автобус.

Това ще стане не по-рано от 2050 година"

"След двеста години човекът ще установи контакт с братя по разум от други светове. Унгарска апаратура ще улови първа разумни сигнали от космоса... А истината за този космос трябва да се търси в старите свещени книги!"

В старите индийски книги има доста знания написани чрез други термини, въпрос на време е докато някой който може да ги интерпретира ги разчете.

"Сега различните религии искат да се възползват от каквото сварят, ама тяхното време си отива. Човечеството ще хвърли тия окови. Религията ще има друга задача."

точно както пише в тая книга

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има нещо което ме притеснява в евреите.

В библията пише, че с измама са сключили пакт с издраилевите хора (народа на бога) и така израилевите хора е трябвало да ги пощадят. Обаче евреите са наказани да кладат жертвените огньове на израилците. Има и друг интересен пасаж в който е описано как всички евреи с изключение на жените и децата са изтребени, сигурно затова ако майката на някой е еврейка и той е такъв ... (имаше нещо такова :? )

Та в тоя ред на мисли, не точно евреите са народа на бога ... което поставя историята в книгата под въпрос :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...