Отиди на
Форум "Наука"

Любими и любопитни цитати на исторически личности


Recommended Posts

  • Администратор

Ако се занимавате с наука достатъчно дълго и достатъчно сериозно и навлезете в дълбините на познанието и ако след това не изглеждате странен в очите на хората значи нищо не сте разбрали.

Фред Алън Уолф, д.ф.н.

преподавател по физика в университета на

Калифорния и Лос Анджелис (UCLA) и писател.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Мнения 324
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

На един Мондиал германците победили англичаните и във връзка с това Маргарет Тачър казала:

"- Те се хвалят, че ни победиха в нашия национален спорт. Ние пък ги победихме два пъти в техния национален спорт."

Има предвид двете световни войни.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Сега ще ви напиша моя любим. Замислих се, четейки този цитат за пръв път, и реших да си направя цял тефтер, където да записвам подобни. Това се оказа много полезно. :) Та... ето го:

"Всеки ден трябва да слушаш поне една песен, да погледнеш една хубава картина и ако е възможно, да прочетеш едно мъдро изречение."

Йохан фон Гьоте

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гьоте си е един от най-изтъкнатите мислители в историята ;)

Турските управители на Египет:

- Аллах е велик!

Наполеон:

- Да, но аз съм тук!

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

“Вселената е не само по–чудновата от колкото предполагаме, тя е по–чудновата от колкото можем да предположим”.

...биологът Дж. Б. С. Холдейн

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Не отлагайте нищо за утре, ако можете да го отложите за вдругиден." - Самуел Лангхорн Клемънс - Марк Твен

"Противоположното на правилна формулировка е грешна такава. Противоположното на доказана истина може да бъде друга такава. " - Нилс Бор

"Няма значение дали вървиш бавно. Важното е да не спираш." - Конфуций

"Аз съм много търпелива, при условие, че накрая стане както аз искам." - Маргарет Тачър

"Остроумието е образовано нахалство." - Аристотел

"Величието на човека се корени в съзнанието на неговото нищожество. Дървото не съзнава нищожеството си. Следователно човека е нищожен щом съзнава нищожеството си, но същевременно е велик именно защото го съзнава." - Блез Паскал

"По-добре временен неуспех, отколкото временен успех." - Питагор

"При секса е като при картите. Ако нямате добър партньор, трябва да имате добра ръка." - Уди Алън

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Администратор

Не случайно Лагранж е казал, че Нютон е най-щастливият от всички световни гении, понеже системата на света може да се установи само един път.

Надписът на паметника над гроба на Нютон завършва с думите:

„Нека смъртните се радват, че е съществувало такова украшение на човешкия род".

На статуята на Нютон в Кеймбридж е изсечен следният стих от Лукреций:

„С разума си той превъзхождаше човешкия род".

И най-сетне в къщата, където той се е родил, е поместено двустишието на английския поет Александр Поп:

„Природата и нейните закони били покрити с мрак.

И рече бог: да бъде Нютон — и настана светлина".

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

"...разбрах от собствен опит, че източникът на истинското щастие е в самия нас и че не зависи от хората да направят действително нещастен оня, който знае да иска щастието."

Из "Размисли на самотния скитник"

/Втора разходка/

Жан-Жак Русо

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

"Има две неща: наука и предубеденост; науката създава познание, а предубедеността — невежество."

Хипократ

"Душата на човек се развива до смъртта му."

Хипократ

"Мъдър е не онзи, който знае всичко, а който знае необходимото."

Есхил

"Ако се съединят силата и справедливостта, какво може да бъде по-силно от тoзи съюз?"

Есхил

"От което черпим добро, от същото може да черпим и зло, а и начин да избегнем злото. Така например дълбоката вода е полезна в много отношения, но е и вредна — може да се удавиш в нея. Ала това може да се избегне — научи се да плуваш."

Демокрит

"Открай време хората имат мъдри и прекрасни афоризми; трябва от тях да се учим."

Херодот

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребители

Истинското знание не е вродено, то се придобива.

ДЕМОКРИТ

Мързела се влачи толкова бавно, че бедността бързо го настига.

ФРАНКЛИН

Ако се съмняваш в човека, не започвай с него работа, а ако започнеш- не се съмнявай.

КИТАЙСКА ПОГОВОРКА

На хората им е по-лесно да държат на езика си горещ въглен, отколкото тайна.

СОКРАТ

Не говорете за своето щастие на човек, по-малко щастлив от вас.

ПИТАГОР

Ако говорите само истината, не ви е нужно да помните.

МАРК ТВЕН

Не презирай врага, ако ти се струва слаб, не се страхувай от врага ако ти се струва силен.

ЯПОНСКА ПОГОВОРКА

Най-хубавото е невидимо за очите. Може да се види единствено със сърцето.

Антоан дьо Сент Екзюпери,Малкият принц

Човекът, който умее да премълчи дори когато е прав, прилича на боговете.

Катон

"Едно момиче може да чака правилния мъж, но междувременно това не означава, че не може да си прекарва добре времето с грешните"

Шер

"Живеят само влюбените, останалите просто съществуват!"

Шекспир

Величието на един народ не се измерва с неговата численост, така, както величието на един човек не се измерва с неговия ръст.

Виктор Юго

На най-важните житейски кръстопътища няма никакви пътни знаци.

Чарли Чаплин

Има два начина да изживееш живота си. Единият е като не вярваш, че съществуват чудеса. Другият е като мислиш всяко нещо за чудо

Алберт Айнщайн

Живея в малък град и не искам да го напусна, за да не стане още по-малък.

Плутарх

Когато бях млад си мислех, че парите са най-важното нещо на света. Сега когато остарях, знам и съм сигурен, че това е така.

Ъруин Шоу

И един виц за капак:

Вие току-що получихте първия албански вирус! Тъй като тук не сме много напреднали с компютрите, това е ръчен вирус! Ще ви помолим:

1 - Да препратите писмото на всичките Ваши познати, които имат e-mail адрес

2 - Да изтриете съдържанието на диска C

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

"СПИН-а е дар от Бога, който пази Африка от повторна колонизация"

Полковник Муамар Кадафи, 2003 на пресконференция на Африканския съюз.

п.п. Не чувам аплодисментите ви господа! :doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Между другото абсолютно същото го е пишело и на входовете на ГУЛаг, само че на руски. Направо да се чудиш какви сходства могат да се открият между взаимно заклеймяващи се идеологии!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Между другото абсолютно същото го е пишело и на входовете на ГУЛаг, само че на руски. Направо да се чудиш какви сходства могат да се открият между взаимно заклеймяващи се идеологии!

Аналогии доста можеш да намериш!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Последната дума не беше money, а gold. Повечето подобни речи на индиански вождове обаче са съчинени доста по-късно и използвани във филми с екологична насоченост ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Аз почнах да изказвам своето възхищение от американската свобода, равноправие, от държавното им устройство, от общинското им самоуправление, от всичко туй, което ме е възхищавало при четението книжки за Америка; но бай Неделкович ме обля със студена водица, като захвана пък той да ми разправя, че "овде е таква велика корупциjа, що jе нигде нема; у вас, у Европи, лjуди су императори, овде е злато император; коj има наj-више злата, он има наj-више силе. Парица е царица, како кажу у нас". Тази е най-благодарната тема за американците, както за устното, така и за печатното слово. "Вéлика корупциjа" - повтаряше бай Неделкович, като ни сочеше на раните, които раздира в обществения организъм на Съединените щати жаждата за злато."

Алеко Константинов - "До Чикаго и назад"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"индиански вождове" :w00t:

:punk:

Warlord - че с такава цел са използвани е факт! - Затова е и любим цитат...

"за целта вж. книгата на Майкъл Карйтън "Състояние на страх"" - чел всичко на Крайтън - любим автор :book:

05___Uaschitschun.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
"Аз почнах да изказвам своето възхищение от американската свобода, равноправие, от държавното им устройство, от общинското им самоуправление, от всичко туй, което ме е възхищавало при четението книжки за Америка; но бай Неделкович ме обля със студена водица, като захвана пък той да ми разправя, че "овде е таква велика корупциjа, що jе нигде нема; у вас, у Европи, лjуди су императори, овде е злато император; коj има наj-више злата, он има наj-више силе. Парица е царица, како кажу у нас". Тази е най-благодарната тема за американците, както за устното, така и за печатното слово. "Вéлика корупциjа" - повтаряше бай Неделкович, като ни сочеше на раните, които раздира в обществения организъм на Съединените щати жаждата за злато."

Алеко Константинов - "До Чикаго и назад"

Какъв интересен цитат! Не знам как е възприел бай Неделкович тогавашна Америка, но явно, че днешните критики към нея са валидни и сега:)) Впрочем, за тогава те са по-обяснмими. Но ето на че явно бъркал е бай Неделкович..... не ще да е било само гонитба на злато в Америка след кто след 100 години виждаме докъде е довело развитието й.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Какъв интересен цитат! Не знам как е възприел бай Неделкович тогавашна Америка, но явно, че днешните критики към нея са валидни и сега:)) Впрочем, за тогава те са по-обяснмими. Но ето на че явно бъркал е бай Неделкович..... не ще да е било само гонитба на злато в Америка след кто след 100 години виждаме докъде е довело развитието й.

Не ми се струва да е бъркал - времето брате, времето ще докаже. На Римската империя и трябваха цели 1000 г. да се срине напълно, нали? Не виждаш ли началото на края?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...