Отиди на
Форум "Наука"

Любими и любопитни цитати на исторически личности


Recommended Posts

  • Потребител

Добре е да се чете между редовете - това по-малко уморява очите. /С. Гитри/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Мнения 327
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

"When you get to the end of your rope, tie a knot and hang on." -Roosevelt

"Когато стигнеш края на въжето, завържи го и се обеси" - Рузвелт

„Разделяй и владей“ е мъдро правило, но „Обединявай и направлявай“ е по-добро." Гьоте

"Никой няма достатъчно добра памет, за да бъде преуспяващ лъжец." Линкълн

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Много мъдра мисъл. Не зная дали нашите политици и чиновници я знаят но я употребяват доста добросъвестно в последно време." Ако искаш нещо да не го правиш непрекъснато го отлагай" Уинстън Чърчил

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Фридрих ІІ Велики

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Напред! Да не искате да живеете вечно!" Само че забравих на кого е.

Това ми напомня за един друг цитат

It s a good day to die!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

It s a good day to die!

На мен това ми напомня за един английски виц за австралийците. Австралийците говорят малко архаичен английски, тоест както се пише, така го и произнасят. Например day го изговарят не като "дей", а като "дай".

Та един австралиец отива на екскурзия в Лондон. На втория ден излиза на разходка и още на първата пряка за малко да го сгази кола. Шофьорът отваря прозореца и му крещи:

- Have you come here to die?

Австралиецът вика в отговор:

- Not today, yesterday.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Париж си струва една литургия" :biggrin:

Анри IV

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Който не е срещу мен, е с мен" - Кадар

В английският парламент:

-Сър Чърчил ако бях вашата жена, щях да ви сложа срихнин в чая!

- Госпожо ако бях вашия мъж с удоволствие щях да го изпия!

Ако не ти пропуска конят, не го шпори повече. Слез от него. Умрял е. -???

Изчислявам, проектирам по-научен начин и в експлоатация с отверка и потенциометър нагласям.- Шкуби

Пол. офицер в народната армия: сега има социализъм върху 1/2 от света но утре ще е 1/3, 1/4, даже и 1/9 другари!

Господ да те пази от такива оратори на които с цитати покриват празните си приказки.....-Шкуби

:w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

"Делата на римляните от онова време стигнаха от царство на златото до царство на желязото и ръждата - така става и с нашата история"

Дион Касий (ок. 164-230 н.е.)

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Журналист към Рейгън:

"Как минаха разговорите ви с г-н Туту?" /Дезмънд Туту, южноафрикански негърски религиозен лидер/

"Tu-Tu? So-so."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Журналист към Рейгън:

"Как минаха разговорите ви с г-н Туту?" /Дезмънд Туту, южноафрикански негърски религиозен лидер/

"Tu-Tu? So-so."

За това го уважавам Рони, щото правеше политика без да се взема на сериозно.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

„Не дръжте ума си толкова отворен, че всичко влизащо в него да изпада.”

професор Марджъри Хоуп Никълсън, лекция в Колумбийския университет през 1942г - по повод на модерното философско схващане за "отворения ум", т.е. за пълната липса на смисъл и значение на идеите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За това го уважавам Рони, щото правеше политика без да се взема на сериозно.

Или по-скоро - без да я усложнява с много думи или със собствената си значимост ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Велика Япония е Земя на боговете. Създадена е от Небесния прародител, а Богинята на слънцето я е завещала на своите потомци, за да властват в нея за вечни времена. Всичко това важи само за нашата страна и нийде няма друга такава. Ето защо точно нашата страна носи името Земя на боговете"

Джинно Шотоки, 1339 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

It s a good day to die!

It s a good day to die!

and more . . . .

quotations from the Corsair in StarCraft 2 /Любимата ми стратегия/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Une moment de stupeur.

(Един момент на изумление)

Възклицанието на френски разузнавач, когато поляците му разкриват чертежите си на немската машина за кодирани съобщения "Енигма", оказва се, че поляците са с десетилетия напред в математическите проучвания и разкодирания на Енигма, спрямо съюзниците, поради това, че са имали възможност случайно през 1929 г. да й направят подробни скици и снимки, когато тя погрешка попада на тяхната митница преди немците да си я приберат обратно.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Une moment de stupeur.

(Един момент на изумление)

Възклицанието на френски разузнавач, когато поляците му разкриват чертежите си на немската машина за кодирани съобщения "Енигма", оказва се, че поляците са с десетилетия напред в математическите проучвания и разкодирания на Енигма, спрямо съюзниците, поради това, че са имали възможност случайно през 1929 г. да й направят подробни скици и снимки, когато тя погрешка попада на тяхната митница преди немците да си я приберат обратно.

И това на французите това не помогнало по никакъв начин..

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Втори момент на изумление! Въпреки че французите получават на готово декодировките на германските съобщения, не успяват по никакъв начин да се възползват от тази безценна информация! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Eто нещо по-древно:

„Подчини ми се, робе!“

„Да, господарю, да!“

„Добро дело ще взема да сторя за мойта страна!“

„Вярно, стори, господарю, стори.

Който върши добро за страната си,

в пръстена на Мардук са делата му.“

„Не, робе, не ще сторя добро дело за мойта страна!“

„Недей, господарю, недей.

Стани, разходи се по древни руини,

черепи виж там на бедни и знатни:

кой от тях бил е злодей, кой — благодетел?“

Неизвестен вавилонски автор

Около X век пр. Хр.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

OT

Втори момент на изумление! Въпреки че французите получават на готово декодировките на германските съобщения, не успяват по никакъв начин да се възползват от тази безценна информация! :)

Французите не получават на готово декодировките, а само схеми на една версия на Енигма. Енигма е разбита чак в Блечли Парк и то след залавяне на една машина от повредена немска подводница. Мъчнотийте са породени от прословутия 4-ти валяк за настройка. В Блечли Парк помагат и поляци.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Окинь мысленным взором хотя бы времена Веспасиана, и ты увидишь все то же, что и теперь: люди вступают в браки, взращивают детей, болеют, умирают, ведут войны, справляют празднества, путешествуют, обрабатывают землю, льстят, предаются высокомерию, подозревают, злоумышляют, желают смерти других, ропщут на настоящее, любят, собирают сокровища, добиваются почетных должностей и трона. Что сталось с их жизнью? Она сгинула. Перенесись во времена Траяна: и опять все то же. Опочила и эта жизнь. Взгляни равным образом и на другие периоды времени в жизни целых народов и обрати внимание на то, сколько людей умерло вскоре по достижении заветной цели и разложилось на элементы". Марк Аврелий.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Архимед използва корабите ми, за да налива морска вода в чашите си за вино"

Марк Клавдий Марцел

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Гьоте си е един от най-изтъкнатите мислители в историята ;)

Турските управители на Египет:

- Аллах е велик!

Наполеон:

- Да, но аз съм тук!

Това трябва да го увековеча като си го постна на стената във фейсбук, надявам се нямаш нищо против.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...