Отиди на
Форум "Наука"

Любими и любопитни цитати на исторически личности


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Ами ако само "гонят златото" в една страна, за сто години да я няма. Пък то - ...

Краят ще дойде, но там още не е дошъл. Not yet:) Мисля, че тези ни "евроцентрични" настроения все пак са заблуда. (Бихме могли да разгледаме това, но да не изместим темата за цитатите).

И всъщност, за да не го правим, да пусна тук едни цитати. Те не са точно цитати, а линк за един американски художник от началото на 19 век.

Европейските ги знаем, но един внимателен поглед към циклите му, особено този за империята, би ни насочил към доста размисъл относно "бездуховната Америка", с благодарности към един много умен човек, който ми ги показа ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Cole

обърнете внимание на цикъка The course of Empire... това е правено през 1836-та година!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Мнения 324
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор

"Политиката не е просто сблъсък на партии. Основният смисъл е да се предизвика статуквото, да се промени страната и да се служи на разумното добро"

Сара Пейлин

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

„Политиката е втората най-стара професия. Мисля че е твърде близка до първата.“ — Роналд Рейгън

Ще започна с по-забавните и след това към сериозните като ще гледам да не се улисвам, че всеки един цитат/ афоризъм ме подсеща за друг. Така че предварително се извинявам за дългия пoуст.

“Ако баба ми не беше толкова разгорещена курва, а майка ми се беше родила мъж, сега щях да

съм крал на Франция.” - Шарл II Лошия : )

"The freelance writer is a man who is paid per piece or per word or perhaps." - Робърт Бенчли

„Винаги съм искал да напиша книга, която да завършва с думата 'майонеза'.“ — Ричард Бротиган

Марк Твен :

„Истината е най-скъпото нещо, което притежаваме. Нека я пестим!“

„Адам е бил най-обикновен човек. Пожелал е ябълката не заради самата нея, а заради това, че е

била забранена. Ако забранена е била змията, щеше да изяде нея.“

„Първо Бог създал мъжа, после създал жената. А след това на Бог му станало жал за мъжете и им

дал тютюна.“

„Най-лесното нещо на света е да откажеш пушенето. Аз самият съм го правил хиляди пъти.“

„По-добре дръжте устата си затворена и оставете хората да ви смятат за глупави, отколкото да я

отворите и да разсеете всички съмнения…“

„Слава Богу, в тази страна имаме три преимущества: свобода на словото, свобода на мисълта, и

разумността никога да не ги използваме.“

„Докато се научиш да си държиш езика зад зъбите — те опадали.“

Оскар Уайлд :

"...красотата, както и мъдростта, обичат самотния почитател"

" Ние тъпчем гроздето, а друг пие виното. Ние сеем зърното, а нашата трапеза остава празна. Ние сме оковани с вериги, при все че ничие око не ги вижда, и сме роби, при все че хората ни наричат свободни. "

" Има кръв в сърцето на всеки Рубин "

" Малкото лястовиче се замисли и след това заспа. От мислене винаги му се приспиваше. " : )

" Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш" - Волтер

"Безброй бели лебеди могат да докажат теорията, че всички лебеди са бели, но само един може да

я опровергае." - Карл Попър

"Whether you are -- Whether you are a Christian, or a Muslim, or a Nationalist, we all have the same

problem. They don’t hang you because you’re a Baptist; they hang you 'cause you’re black " - Malcolm X

“If you tremble indignation at every injustice then you are a comrade of mine.” - Che

" Око за око и светът ще ослепее " - Ганди

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Ако умеех да ходя по водата критиците ми щяха да кажат, че това е защото не съм можел да плувам. :happy:

Берти Фогтс, германски футболен треньор

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

- Първо си пренебрегнат, после осмиван, сетне бит, и накрая победител-Махатма Ганди

- В една държава, която се управлява с разум, бедността и нищетата са срамни. А в държава, която се управлява без разум, богатството и почестите са срамни -Конфуций

- Никога не прекъсвай врага си, докато прави грешка-Наполеон Бонапарт

- Парите са добър слуга, но лош стопанин-Франсис Бейкън

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

"Основните храни бяха съставките

за... оформянето на човека,

а водата беше за кръвта му...

нашите първи майки-бащи...

проговориха и създадоха думите...

те гледаха и слушаха. Те ходеха

и работеха."

"Попол Вух", свещена книга на маите

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

"Всеки, който има право да носи дълъг меч, е длъжен да помни, че мечът е неговата душа и той трябва да се разделя с него тогава, когато се разделя с живота си"

Йеясу Токугава, 1615 г.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

"Воинът печели сраженията си благодарение на ритъма в Празнотата, роден от ритъма на коварството, произтичащ от познаването на ритъма на противника. В крайна сметка врагът ти е изправен пред един ритъм, който не очаква."

Миамото Мусаши

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

"Добре, че войната е толкова отвратителна, иначе сигурно щеше да ни хареса"

Робърт Е. Лий

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
"Добре, че войната е толкова отвратителна, иначе сигурно щеше да ни хареса"

Робърт Е. Лий

Кой казва, че не ни харесва?

Ротшхилд

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е харесва ни само да четем книги и да гледаме филми за войната, а не да участваме в нея ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Е харесва ни само да четем книги и да гледаме филми за войната, а не да участваме в нея ;)

Не ме интересува кой ще спечели войната докато и двете страни се обстрелват на фронта от моите оръдия с моите боеприпаси....

:whistling::whistling::whistling:

Круп

Link to comment
Share on other sites

  • 8 месеца по късно...
  • Потребител

Аз да внеса малко Ницше:

„Ако твърде дълго се взираш в бездната, бездната ще се взре в теб.“

„Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен.“

„Държава се зове най-студеното от всички студени чудовища. Студено лъже то; и тая лъжа изпълзява из устата му: «Аз, държавата, съм народът».“

„За да живееш в самота, трябва да си животно…, или бог.“

„Има две житейски правила: Правило 1 — Не се тревожи за дреболии. Правило 2 — Всички неща са дреболии.“

„Имаш ли своето «защо?» в живота, ще можеш да понесеш почти всяко «как?».“

„Човекът започва там, където свършва държавата.“

„Преоценка на всички ценности!“

Антисемитите не могат да простят на евреите, че имат едновременно и дух, и пари."

„Ние можем да наречем всяка истина грешна, ако не е придружена с поне една целувка.“

От "Тъй рече Заратустра":

Научих се да ходя; оттогава мога да тичам. Научих се да летя и вече не чакам да ме тласнат, за да се мръдна от мястото си.

Сега съм лек, сега летя, сега виждам под мене си, сега танцува един бог чрез мен.

Хамлет:

Великий Цезар, под пръстта изтлял,

превърнал се в пръст и кал.

Тази пръст - страх нявга за света,

лепи стени, пробити от дъжда!

Гьоте:

Как трудно се разбират хората на този свят!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител
България има нужда от фабрики. Но не да създава пролетариат, както искат комунистите, а да създават заможни хора. Само заможният човек, независимият и сигурен в хляба си човек купува книги, чете, мисли, образова се и учи децата си. Безработният е враг на държавата, враг на обществото, враг на всичко.

Цитатът е от Янко Сакъзов, цитиран от А. Буров в книгата на Михаил Топалов-Памукчиев "Срещи с Буров".

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Цитат от книгата, която чета в момента.

Сянката на вятъра от Карлос Руис Сафон

Четирите конника на Апокалипсиса са: армията, църквата, брака и банковата система...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уфссс, страхотна тема! Имам 3 тетрадки (правени кат младеж ;)) само трябва да ги намеря и ще направя още 1к поста. Сега само няколко.

О sancta simplicitas

О свещенна простота, думи на Ян Хус, след като видял, че една бабичка слага наръч дърва на кладата му;

Sic transit gloria mundi

Така (пре)минава човешката слава

Sic transit gloria mundi

Non transit gloria Gundi

Заглавия в италиански спортен всекидневник след мачовете на Левски в Италия

Така преминава човешката слава

Славата на Гунди никога няма да (от)мине

(е ся малко спорт)

- Сир това е престъпление! (забележка на Талейран по отношение на убийството на Енгиенския херцог)

- Не. По-лошо, това беше грешка (Бонапарт).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Едно от най-готитите:

Статистиката е като бикините, показва много, но скрива най-важното wink.gif.

good.gif

Може ли да те цитирам във форум математика? Темата е физическа статистика..tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Ако има Бог, Ришельо ще трябва да дава сметка за доста от делата си... Ако няма - какво пък, той живя успешно.

Папа Урбан VІІІ, 1642.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

"Моника, стегаj зубе!"

Сръбски лозунг от войната през 1999 :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Никак не позна волята ми, о, магистре, като каза, че няма да освободя пленниците - и затова именно няма да ги освободя...

Цар Симеон до Лъв Хиросфакт

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да опитам и аз,надявам се да не повторя някого

Победата над слабия е все едно поражение.арабска мъдрост

Поражението не е най-лошия от неуспехите. Да не съумееш да се опиташ - ето кое е истинският неуспех.Дж. Вудберн

Считай труда за почивка, когато пред тебе има велика цел.иранска мъдрост

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Избийте всички, Бог ще познае Своите.

Симон дьо Монфор за съдбата на пленените в Албигойския поход окситанци.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...