Отиди на
Форум "Наука"

Унгарските избори


Recommended Posts

  • Потребител

Здрасти!

Свърши се и вторият турнир на парламентарните избори. След преброяване на повече 99% от гласовете, 2/3 от парламентарните депутати ще прати партийният съюз на унгарската гражданска партия и християно демократите.

FIDESZ-KDNP (263)/средно-леви/

MSZP (59)Социалисти/десни/

Jobbik (47)Леви /ултра(?)националисти/

LMP (16)Може да е друга политиката /(зелени ?) против всички действащи партии/

Független (1)извън партиен/бивщ депутат на Фидес/

Тази победа позволява на правителството и парламента да приеме или отхвърли основни закони, при които по принцип е нужно споразумение на 2/3 от депутатите.

Г-н Виктор Орбан каза, че целта на правителството е да извърши истинската революционна политическа смяна на пост комунистическите олигархи и мултита като ще се съобразяват 100% с интересите на унгарският народ. Обеща, че във връзка с икономическите въпроси засягащи икономиката ще се правителството ще се консултира с опозицията. НО. Всички корупционни въпроси ще бъдат проследени и с максимална строгост отсранени, включително и засегнатите политически лидери. Няма пример в новата европейска история една страна да получи такова преимущество чрез демократически избори.

Май ще се сбъднат думите на г-н Иван Кръстев.

Ще видим.

:post-70473-1124971712::post-70473-1124971712::post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Успех на маджарите, че и на тях им дойдоха в повече соц-лъжите.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Успех на маджарите, че и на тях им дойдоха в повече соц-лъжите.

Социалистите е.....а мейката(извинянам се) на унгарците.

Знам го от две места........

Зле е положението в Унгария в момента.

По-зле са от нас.

Това и на мен ми беше трудно да го повярвам...., но е така.

С новото правителство ще дръпнат напред!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Маджарите по манталитет са като при нас - все се оплакват, все са най-нещастни, все някой им е виновен, все на месии разчитат. После кой какво да ми говори, че не сме били степен народ. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Маджарите по манталитет са като при нас - все се оплакват, все са най-нещастни, все някой им е виновен, все на месии разчитат. После кой какво да ми говори, че не сме били степен народ. :bigwink:

Да има много резон в думите ти!

Унгарците обаче не са толкова мързеливи.....По-горди са, по-набожни и повече патриоти от нас.Може би се дължи на католицизма, по-силният национализъм и колективизъм в унгарците.

Иначе, хората, които са били в Унгария(майка ми също през 2006г.) потвърждават, че имат дребнаво, селско-тарикатско мислене.

Оплакването също е верно.И при тях е силно изразено.

Работят на две или три места, а парите не им достигат, ипотеки, високи наеми, скъп живот.

Това е.

Според 5-ма човека(един от тях е автотърговец, две са ми колежки), били в Унгария през миналата и тази година , Унгария не е в добро състояние.Ама изобщо.

Дупки по улиците на малките градове, много грабежи(включително магистрални), скъпотия, ромска престъпност.За капак и вълна на непогасени ипотечни кредити и жилища, на публична продан, изнесени от ипотекарните кредитори(банките).

Пак казвам, който съм попитал и говорил за Унгария не ми казва добри неща.

Майка ми беше в Словения и Унгария по рабогта през 2006г. и според нея Словения е доста по-добре от маджарите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Маджарите по манталитет са като при нас - все се оплакват, все са най-нещастни, все някой им е виновен, все на месии разчитат. После кой какво да ми говори, че не сме били степен народ. :bigwink:

Имаш правда.

Разгледай историята...Понеже винаги са били германофили, при зелените маси англичани, французи са ги затривали....Както казват, винаги за чест, за родина, за бог са се били докато другите за интерес, наемници за пари....

:bigwink: :bigwink: :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да има много резон в думите ти!

Унгарците обаче не са толкова мързеливи.....По-горди са, по-набожни и повече патриоти от нас.Може би се дължи на католицизма, по-силният национализъм и колективизъм в унгарците.

Иначе, хората, които са били в Унгария(майка ми също през 2006г.) потвърждават, че имат дребнаво, селско-тарикатско мислене.

Оплакването също е верно.И при тях е силно изразено.

Работят на две или три места, а парите не им достигат, ипотеки, високи наеми, скъп живот.

Това е.

Според 5-ма човека(един от тях е автотърговец, две са ми колежки), били в Унгария през миналата и тази година , Унгария не е в добро състояние.Ама изобщо.

Дупки по улиците на малките градове, много грабежи(включително магистрални), скъпотия, ромска престъпност.За капак и вълна на непогасени ипотечни кредити и жилища, на публична продан, изнесени от ипотекарните кредитори(банките).

Пак казвам, който съм попитал и говорил за Унгария не ми казва добри неща.

Майка ми беше в Словения и Унгария по рабогта през 2006г. и според нея Словения е доста по-добре от маджарите.

Здрасти!

Зле са. Па това каква степен е благодарение на 8 години социалиси-либерали кормуване и или международната криза. Не знам...

Това знам, че от първият ден на соц-либ кормуване изпълняваха 100% приказите на ИМФ. Затова сега Орбан ги изпъди и каза, че ще кормува по-най изгодният начин за Унгария а не за интересите на тлъстите ИМФ акционери....Може да го прави защото има 2/3 в Парламента. Така, че....

Например тука има конституционен съд. Това са почетни лица (нечетно събрани) които проверяват предложенията за нови закони, дали са в синхрон с Конституцията. Ако има грешка връщат предложението за преработване...Ако да го вкарват пред парламента за обсъждане и приемане или отхвърляне. Сега Орбан с тези 2/3 може да промени и конституцията. Точно миналата седмица съдът върна едно предложение и Орбан обяви, че ще промени дадената кауза на кондституцията за да пасва към закона....:w00t:

Така, че сега положението е като при Аугустус. В иметона демокрацията на 2/3 това могат да правят каквото си изкат.:punk: :punk: :punk:

post-5590-015493700 1289167068_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...